Esileht Väikelaps Kasutatud lasteriiete hinnad…

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Kasutatud lasteriiete hinnad…

Postitas:
Kägu

Ostan oma lapse ja ka enda riided (ka muud tarbeasjad max ulatuses) ainult põhimõtte pärast taaskasutusest.
Kui kõik ainult uusi asju tarbiksid, siis kuhu need lapsevankrid, riided ja muu kola ladustataks, maailmas pole ressursid lõputud.
Ja tean, et ka uued, müümata asjad rändavad samamoodi lõpuks prúgimäele, aga muutused saavad alguse ikkagi inimeste käitumisest, tarbimise vähendamisest ja ma annan enda poolt selleks panuse.
Rahalisest kokkuhoiust pole mótet rääkidagi, sest kóiki asju saab praegu taaskasutusest pm olematu raha eest.
P.s uus asi on uus ainult esimese pesuni

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei osta kasvavale lapsele hirmkalleid asju. Mingi kombe eest 200€? Ajuvaba!(samamoodi ei saa aru tonnistest kärudest). Ise annan asjad kas edasi v heategevusse.

Õige mõte. Kasutatud kombinesooni eest on isegi 100 eurot palju maksta. Summad kantud riiete eest peaksid jääma ikka 5-30 euro kanti, õhemad vähem, paksemad natuke rohkem. Osad üritavad veel kantud riiete pealt teenida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poes on ka paljud asjad 5 eurot. Miks aga 200 eurost asja hiljem viie euroga tahta ja süüdistada veel teisi liigkasus. Mine osta siis see viieeurone asi.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks aga 200 eurost asja hiljem viie euroga tahta

Sest see on kasutatud ja kantud asi. Sama hästi võid müüa maha vanad sokid ja öelda, et täiesti korralikud veel või väikesed augud saab kinni õmmelda. Kui kombe maksis 200 eurot ja 3-4 last on kandnud, siis 30 eurot on ok, mitte sada eurot ja väita, et ühel lapsel oli paar korda seljas. Palju pakkujaid on saanud kauba järelturult ja üritavad tasa teenida.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see, kas teenida saab või ei, sõltub ikka turust ja nõudlusest, mitte mingist põhimõttest, et “ei tohi nii kallist hinda küsida”.

Mul on mõne aasta tagune kogemus, mitte küll riietega, aga söögitooliga. Ma elan välismaal ja tol ajal saadeti siin meile veel postkasti hiigelpaks kriitpaberil IKEA kataloog. Mul oli esimene laps peagi sündimas ja lugesin siis netist igasugu arvustusi ja hinnanguid jm infot beebiasjade kohta. Sain teada, et mingi Ikea Antilop söögitool on üle prahi ja kõik kiidavad taevani. Siitsamast Perekoolist sain teada, et neid müüakse Eestis kasutatuna mingi 45 euroga. Mul oli Ikea kataloogist nagu midagi silme ees, läksin vaatasin uuesti ja oligi see tool seal sees, hind 15 eurot. Möhhh? Keegi siis seletas mulle lahkesti, et Eestis Ikeat pole ja neid toole pole saada ja siis saabki sellist hinda küsida.

Mul kahjuks ärisoont pole, muidu oleks vist päris kasumlik olnud söögitooli-spekulandiks hakata, ei tea, mis imehinda veel täitsa uue tooli eest küsida oleks võinud.

Nüüd on vist Eestis ka Ikea ja küllap ka Antilopide hind langenud. Küsida saab ju ikka seda hinda, mida inimesed nõus maksma on. Kui küsib kombinesooni eest 100 eurot, ju tal siis on kogemus, et on ostjaid, kes on nõus maksma.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui küsib kombinesooni eest 100 eurot, ju tal siis on kogemus, et on ostjaid, kes on nõus maksma.

Järelturg on juba küllastunud ja on näha, kuidas mitmeid nädalaid müügis olnud kaupade hindu langetatakse. Samal ajal kaovad päevadega müügilt 50-70 eurosed vankrid, 20-30 eurosed turvahällid või 5-10 eurosed rõivaesemed. Teine seltskond on tasuta asjade noolijad, kes krabavad loetud minutite jooksul kõike, mida saab ilma eest, soovin, soovin, soovin, süvenemata, kas kõik asju päriselt ka on vaja.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul väiksem laps taaskasutab kõike, mis suuremast üle jääb. Huvitav on see, et ükskõik, kas ostan uuena või kaltsukast (sest kirbukalt/marketplace’ist a) ei leia, b) on ülehinnatud või c) pole minu maitse) – ikka elab ühe lapse üle umbes 90% riietest, kaks heal juhul 20%. Need pärandan edasi.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need pärandan edasi.

Et hoiad 20-aastat vankrit pööningul ja loodad, et äkki mõni lastest on huvitatud? Üldiselt ei taheta vanu, kantud riideid ja kilekottis sobramist. Mood ja eelistused muutuvad iga põlvkonnaga. Retro vankrid lähevad ehk peale hipsteritele, aga enamus ei taha kuulda muust, kui Emmaljungast.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Retro vankrid lähevad ehk peale hipsteritele, aga enamus ei taha kuulda muust, kui Emmaljungast.

Minu naabrinaisel ongi 15 aastat vana Emmaljunga ja see on täiesti kobe. Ise vaatasin tänaval, et ikka käivad inimesed praktiliselt samasuguste Emmaljungadega ringi, nagu minu lapsel oli, minu laps on nüüd 12. Seega ei muutu need lasteriiete moed ja vankrid nii kiiresti midagi, kui võiks arvata. POP ka praktiliselt sama, mis minu lapsel oli, kuigi 10 aastat sellest möödas.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega ei muutu need lasteriiete moed ja vankrid nii kiiresti midagi, kui võiks arvata.

Olen tähele pannud, et vanemad vankrite mudelid on müügis päris kaua. Mõni pakub 50 euro eest täiesti korralikku ja kvaliteetset vankrit, mida enam poest osta ei saa, aga ostjaid pole. Valitakse pigem mõni uuem poolakas. Isegi värvitooni valitakse, kui hele pole, siis ei sobi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et hoiad 20-aastat vankrit pööningul ja loodad, et äkki mõni lastest on huvitatud?

Ah? Sobivas eas lastega sõbrannadele annan, kui omad välja kasvavad ja on selle aja peale veel terved, vormis ja plekkideta.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ostsin vahepeal kasutatuid kiidetud brände. Olid terved ja plekkideta, aga enamasti pestud mingi haisva vahendiga ja veekindlus kadunud. No sellise jama eest pole mõtet pool või enam ostuhinda välja käia. Ostsin ka uusi kallimate firmade riideid, aga minu lastel kulusid sääred ja varukaotsad ikka samamoodi või rohkemgi kui  lenne või huppa omadel. Ei saa aru, miks neid molosi ja reimatece nii kiidetakse.

Lenne outleti lehel on vahel hea soodukas või selveris sooduka ajal suht ok hind. Samuti facebookis otsi ise marketlplacest.

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Esileht Väikelaps Kasutatud lasteriiete hinnad…