Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kasutatud maksuvaba tulu on 0

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kasutatud maksuvaba tulu on 0

Postitas:
Kägu

Kasutatud maksuvaba tulu on 0.

Mis see  siis tähendab?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju sa pole teinud avaldust maksuvaba tulu arvestamiseks, sest su tulud on nii suured, et sa ei saa seda kasutada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sisuliselt et kui saad palka 1000€, siis tulumaksu maksad kogu summalt 200€ ja deklaratsiooniga saad osa sellest tagasi. Kui tulumaksuvabaks oled määranud 500, nagu igaühel on õigus (kuni teatud sissetulekuni), siis sellelt 500lt TM ei võeta, vaid võetakse teisest 500st,mis alles jääb ja suure tõenäosusega midagi tagasi ei saa, sest oled iga kuu veidi rohkem kätte saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutatud maksuvaba tulu on 0.

Mis see siis tähendab?

Mis sa arvad, mida see tähendab?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et pean ise miskit peale maksma?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et pean ise miskit peale maksma?

Miks sa peaksid peale maksma, kui maksuvabaks tuluks on arvestatud 0 = maks on võetud kogu tulult juba.
Ei pea peale maksma, võibolla hoopis saad midagi tagasi

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et pean ise miskit peale maksma?

Loll oled või?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sisuliselt et kui saad palka 1000€, siis tulumaksu maksad kogu summalt 200€ ja deklaratsiooniga saad osa sellest tagasi. Kui tulumaksuvabaks oled määranud 500, nagu igaühel on õigus (kuni teatud sissetulekuni), siis sellelt 500lt TM ei võeta, vaid võetakse teisest 500st,mis alles jääb ja suure tõenäosusega midagi tagasi ei saa, sest oled iga kuu veidi rohkem kätte saanud.

2022 tulu kohta kehtib tõesti see, aga võibolla siin on jutt tulevikust – alates 1. jaanuarist 2023 rakendub kõikidele tuludele (aastatuluga kuni 14 400 eurot) üldine maksuvaba tulu määr kuni 7848 eurot aastas ehk kuni 654 eurot kuus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa jube ikka. Mul iga aasta nii kahju neist mta töötajatest, kes nende totude kõnedele vastama peavad. Miks Malle nii palju saab, aga ma null? Miks ma midagi ei saa, mul lasteaia koolituskulusid tuhandete eest, lapsi 10, aga tööl ma käinud pole. Ja nüüd järgmine pärl – “mida tähendab kasutatud maksuvaba tulu 0”

No jumal kuidas on see võimalik ????????‍♀️

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et pean ise miskit peale maksma?

Peale maksma?? Inimene, sa maksad TAGASI selle osa, mida sa aasta jooksul rõõmsalt rohkem kasutasid. Peale maksmisest pole nagu kuulnudki. Kuidas see saaks sinu arvates võimalik olla? Ah, sorry, sa pole eriti ere täht…
Võiksin soovitada EMTa lehelt endal järgi vaadata, palju oled aastas teeninud ja tulu maksnud (seal valem ka), aga ilmselgelt oleks seegi mõttetu soovitus.
Seega ei jää sul muud üle kui oodata deklareerimise algust (14.02) ja vaadata tulemusi.
Ja võimalike tagasimaksete laekumiskuupäev ei olene sellest, mis kell südaöösel sa juba nuppe klõbistasid, et võimalikult esimesena raha kätte saada!

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kasutatud maksuvaba tulu on 0