Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kasutud erialad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Kasutud erialad

Postitas:

Nimetage erialasid, mida olete õppinud kuid millega ei ole tööd leidnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tmk.edu.ee/sisseastumine/erialad/sotsiaalmeedia-spetsialist/

Tean ühte inimest, kes seda õpib ja ta töötab ka sellel alal, niiet tema jaoks see küll kasutu ei ole.

Eks paljud erialad on olnud kunagi täitsa uudsed ja siis tohutult edasi arenenud, siin tundub mulle kui kõrvaltvaatajale olevat tegemist sellise moealaga, mis on alles tekkinud ja võib-olla 10a pärast üldse enam ei eksisteeri.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahepeal oli trendiks saamas, et kui mõni noor naisterahvas kuskil ajalehe lugejakirja lehel või mujal taolises kohas hädaldas, et kõrgharidusega inimesel erialast tööd pole ja peab miinimumpalgaga kuskil poeuberikus müüjaks olema, siis kuidagi teksti sees ikka selgus, et on õppinud filosoofiat.

Ja noh, ega filosoofi tööpakkumisi pole näinud ka 🙂

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin noore ja rohelisena moekunstnikuks õppima, sest noh, mulle ju meeldis moekalt riides käia ja sealt tuli arvamus, et suudan ka teised niisama “ägedalt” riidesse panna. Meie lennust töötab vist ainult 1 sellel erialal ja ta oli ka tollal meist kõige innukam asju ise pusima. Enda jaoks olid need aastad täitsa mõttetud. Praegu tegelen kardinaalselt teisel alal.
Kui mu teismeline tütar samalaadse sooviga lagedale tuli, võdistasin sisimas õlgu. Talle seda muidugi välja ei öelnud. Õnneks tal teisi mõtteid ka. Arvan, et moekunsti alal läbilöömiseks peab olema kohutavalt töökas ja andekas. Ja seda on väga vähesed.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nii individuaalne ju.

Minu jaoks oli kondiitriks õppimine mõttetu, sest erialal läbi löömiseks on vaja isikuomadusi, mida minul pole. Seal, kuhu mina tööle oleks saanud, oli palk üsna väike.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

füüsika- või keemiaõpetaja.

peale viimastel aastakümnetel toimunud koolide õppekavade mitmekordset ümbertegemist(vähendamist) ja gümnaasiumiosade sulgemislainet, peaks selleks, et täiskoormusega töötada, töötama õpetajana samaegselt umbes 5-6 koolis, à 4h nädalas (igas koolis vähemalt kahel eri päeval 2h, mis ei pruugi olla tunniplaanis järjest) + konsultatsioonid peale tunde + valmisolek suva ajal igas neist koolidest koosolekutel osaleda vmt lisategevustel. Ehk siis suur osa päevast kuluks eri koolide vahel sõitmisele.
(ainult gümnaasiumiosadega koolides saavad nende kahe aine õpetajad napilt pool koormust kokku, üksikutes hiidkoolides muidugi saab ka täiskoormuse)
enamik tuttavaid füüsikuid-keemikuid siirdunud koolidest ära kas IT, meditsiini, mehhatroonika, laboritehnika, auto-moto valdkondadesse või läinud lihtsalt pensionile. asemele on tulnud teiste erialade inimesed, kellele on reaalaine tunnid oma aine tundidele lisaks pähe määritud.

+10
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 15:43; 25.05 22:02; 27.05 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda olen minagi mõelnud, et kellena need filosoofia tudengid töötama hakkavad. Mingi eriala peab ikka lisaks kõrvale võtma.

Filosoofia õppimine arendab kriitilist mõtlemist, argumenteerimist, tekstide tõlgendamist ning õpetab oma mõtteid selgelt väljendama nii kõnes kui ka kirjas. Lõpetajate hulgas on lisaks akadeemikutele ettevõtjaid, tõlkijaid, õpetajaid, disainereid, poliitikuid, ajakirjanikke ja paljudel teistel põnevatel aladel tegutsejaid.

+11
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 16:14; 25.05 18:28; 26.05 13:47; 28.05 10:41; 28.05 12:31; 01.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

gender studies on vaieldamatult kõige kasutum eriala

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tmk.edu.ee/sisseastumine/erialad/sotsiaalmeedia-spetsialist/

Oi neid otsitakse tikutulega taga. Meie asutus otsib juba kolm nädalat ühte, kes oskaks ja sisu toota (ainult kirjalikku, pildilist pole vaja). Meediaagentuurid otsivad kogu aeg. Suured firmad otsivad, kas Stokcmann alles ei otsinud mitte ja Tallink. Mingis pangas on neid korraga tööl mitu-mitu.

Kriisi ajal on neid ehk vähem vaja aga ma võiksin sulle näpuga näidata kaht asutust, kuhu neid paari päeva jooksul otsitakse (aga vaata ise FB vastavast grupist).

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 25.05 18:27; 25.05 18:55; 26.05 18:24; 28.05 13:13; 30.05 09:17; 30.05 19:24; 31.05 08:49; 01.06 14:29; 01.06 15:15; 06.06 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie asutus otsib juba kolm nädalat ühte, kes oskaks ja sisu toota (ainult kirjalikku, pildilist pole vaja).

Kus teie kuulutus on?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 16:14; 25.05 18:28; 26.05 13:47; 28.05 10:41; 28.05 12:31; 01.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie asutus otsib juba kolm nädalat ühte, kes oskaks ja sisu toota (ainult kirjalikku, pildilist pole vaja).

Kus teie kuulutus on?

Meie nö ettevõtette grupi enda lehtedel. Kuni esialgu pole väga kiire ja meie ettevõtte umbes viiel kodulehel käib nädalas kokku 115 000 – 120 000 erinevat inimest, siis esialgu otsime inimest, kes juba tunneks meid ja teaks meile tooteid. Ehk siis juba oleks huviline.
Seal on mitu meie tööpakkumist, kahel lehel viiest kohe esilehel, kahel natuke tagapool, aga nii sügavale jõuab enamik külastajatest. Viiendast ma ei tea, ju avalehel. FBs muidugi ka, aga ma ei tea, palju meil seal lehti on ja kas kõigil.

Praegu kandidaate mõned olevat, eelmise nädalaga mingi 20 kanti, aga kahjuks enamik ei tea sellest küljest sotsiaalmeediaturundusest midagi. Ise sotsmeediat muidugi kasutavad, aga sotsiaalmeediaturundust süvitsi pole kunagi õppinud ega teinud.

Mina ise ei värba.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 25.05 18:27; 25.05 18:55; 26.05 18:24; 28.05 13:13; 30.05 09:17; 30.05 19:24; 31.05 08:49; 01.06 14:29; 01.06 15:15; 06.06 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

füüsika- või keemiaõpetaja.

peale viimastel aastakümnetel toimunud koolide õppekavade mitmekordset ümbertegemist(vähendamist) ja gümnaasiumiosade sulgemislainet, peaks selleks, et täiskoormusega töötada, töötama õpetajana samaegselt umbes 5-6 koolis, à 4h nädalas (igas koolis vähemalt kahel eri päeval 2h, mis ei pruugi olla tunniplaanis järjest) + konsultatsioonid peale tunde + valmisolek suva ajal igas neist koolidest koosolekutel osaleda vmt lisategevustel. Ehk siis suur osa päevast kuluks eri koolide vahel sõitmisele.

(ainult gümnaasiumiosadega koolides saavad nende kahe aine õpetajad napilt pool koormust kokku, üksikutes hiidkoolides muidugi saab ka täiskoormuse)

enamik tuttavaid füüsikuid-keemikuid siirdunud koolidest ära kas IT, meditsiini, mehhatroonika, laboritehnika, auto-moto valdkondadesse või läinud lihtsalt pensionile. asemele on tulnud teiste erialade inimesed, kellele on reaalaine tunnid oma aine tundidele lisaks pähe määritud.

Põhikoolis on füüsikat ja keemiat 8. ja 9. klassis kumbagi 2 tundi nädalas. Kui põhikoolis on vaid 1 paralleel (kas selliseid linnakoole ka on?), siis ühes koolis tuleb füüsika-keemiaõpetaja koormuseks 8-9 tundi nädalas, oleneb, kas see õpetaja annab ka 7. klassi loodusõpetust või mitte (tavaliselt pigem annab). Kuna täiskoormus varieerub kooliti, siis võib see 8-9 tundi nädalas olla umbes 0,4-0,55 koormust.
Aga, enamustes väikestes (1 paralleeliga) põhikoolidest ei ole eraldi füüsika-, keemia-, bioloogia- ja geograafiaõpetajat, vaid neid kõiki annab üks ja sama õpetaja, praegusel ajal ülikoolist tulnuna lõpetanud põhikooli mitme aine õpetaja eriala. Ja vanemad õpetajad, või siis need, kes on ülikoolis mõnda neist loodusteadustest õppinud, õpetavad lihtsalt niisama kas kõiki või vähemalt kahte neist ainetest + tihti veel midagi (inimeseõpetus näiteks).
Õpetajad, kes tahaksid ja on võimelised füüsikat õpetama, on väga nõutud inimesed.
Praegu on ka hulk erineva mahuga täiendkoolitusi, kus juba õpetajana töötaval/õpetaja kutsega inimesel on võimalik õppida täiendavat ainet andma. Matemaatika täiendkoolitus on näiteks populaarne ja neid tehakse päris palju.
Maakoolides annabki üks õpetaja 5-6 või rohkemgi eri ainet ja mõned neist tõesti valdavad suurepäraselt kõikide nende ainete didaktikat ja ainet ennast piisaval tasemel, et seda hästi põhikoolis õpetada.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 21:05; 26.05 23:44; 28.05 12:18; 31.05 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhikoolis on füüsikat ja keemiat 8. ja 9. klassis kumbagi 2 tundi nädalas. Kui põhikoolis on vaid 1 paralleel (kas selliseid linnakoole ka on?), siis ühes koolis tuleb füüsika-keemiaõpetaja koormuseks 8-9 tundi nädalas,

vabandust, ma rääkisin füüsikaõpetajatest ja keemiaõpetajatest. neid erialasid õpetati aastakümneid eraldi ja lausa erinevates teaduskondades.

jah, nüüd on tekkinud ka mingid eraldi erialad, kus õpetatakse mitut ainet korraga, aga enamik füüsika- või keemiaõpetajatest, kes eesti koolides, omavad diplomeid, mis lubavad õpetada vaid üht nendest ainetest. isegi õpetajate suur puudus ja vastava aine tundide vähesusest ei ole piisanud, et direktorid mõistaksid, et füüsik võiks ju tegelikult õpetada ka keemiat või keemik füüsikat ja et mõlema aine õpetamise eest võiks ühtmoodi maksta.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 15:43; 25.05 22:02; 27.05 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on üsna mõttetud mitmed kunstierialad. Igaüks näpib ju Photoshopi. Need isenäppijad ei tea kujundamisest midagi ja programmi tunnevad kehvasti, aga ise on rahul ja teenust ei telli. Ma ei kujuta ette, kuhu lähevad iga aasta need kümned noored inimesed, kes lõpetavad kujundusgraafika või meediadisaini vmt. Või kust saavad tööd kõik need dekoraatorid. Ma ütleks, et suuresti silmaringierialad, aga ei tea, kui paljud neist 5 aastat pärast lõpetamist erialal töötavad. Teine grupp sellist silmaringieriala on igasugused ärijuhid ja raamatupidajad. Neid lõpetab iga aasta ilmselt sadu. No ei kao tööturult iga aasta sadu ärijuhte ja raamatupidajaid. Teadmised muidugi kahju ei tee, aga kui paljud neist pärast erialal töötavad.

Sotsiaaltöötajaid on väga vaja. Aga paraku mitte neid näitsikuid soojas büroos, vaid selliseid, kes aitavad vanamuti taguotsa kasida ja talle puud tuppa toovad. Neid kontorisotsiaaltöötajaid ei ole kindlasti nii palju vaja, kui neid õpetatakse, paljudel lõpetajatel tuleb midagi muud tegema hakata.

Kõiki neid erialasid on vaja, aga paraku õpetatakse neid vähemalt 10 korda rohkem kui neid vaja on. Maksumaksja raha eest.

Kogu aeg räägitakse, et IT-inimesed saavad alati tööd. No ei ole see asi nii ilus, vaja on häid spetsialiste (eeldab asja vastu tõsist huvi) ja sedagi pigem suuremates linnades. Ei mina usu, et Türil või Kallastel väga palju hea palgaga IT-töökohti on.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.05 22:13; 27.05 17:39; 27.05 17:57; 28.05 13:11; 28.05 16:33; 30.05 22:58; 30.05 23:08; 04.06 18:10; 05.06 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna kasutud on need erialad, kus kutsekas antakse sama haridus kui kõrgkoolis. Keegi ei võta viletsama haridusega spetsialisti tööle, kui on piisavalt bakasid ja magistreid samal erialal saadaval. Näiteks Räpina Aianduskooli keskkonnaspetsialist või VIKK IT nooremspetsialist.Võib olla nii, et kõik kohad on uhket reklaami täis selliste koolide kohta: interaktiivsus, välissuhted, välispraktikad, aga õpetamise tase on pigem keskpärane ning pole aimugi kuhu tööle saada.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna kasutud on need erialad, kus kutsekas antakse sama haridus kui kõrgkoolis. Keegi ei võta viletsama haridusega spetsialisti tööle, kui on piisavalt bakasid ja magistreid samal erialal saadaval. Näiteks Räpina Aianduskooli keskkonnaspetsialist või VIKK IT nooremspetsialist.Võib olla nii, et kõik kohad on uhket reklaami täis selliste koolide kohta: interaktiivsus, välissuhted, välispraktikad, aga õpetamise tase on pigem keskpärane ning pole aimugi kuhu tööle saada.

Sama värk on vist raamatupidamisega(/majandusega). Mul kunagi üks tuttav, kes töötas suures ettevõttes pearaamatupidajana, ütles, et raamatupidamist tasub õppida ainult ülikoolis. Eks nendel, kes oma tarbeks õpivad on kutseharidusest ka kindlasti abi, aga ilmselt palgatööle eelistatakse võtta ikka pigem kõrg- kui kutseharidusega inimene.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 09:40; 31.05 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidajate osas vaidlen vastu. Mul on paar tuttavat, kes on Tallinna Majanduskoolis raamatupidamist õppinud. Neil on põhitöö + mõned väikefirmad kellele teenust pakuvad ja üle Eesti keskmise sissetulek.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On päris palju töökohti, kus on lihtsalt ametijuhendisse kirjutatud kõrghariduse nõue ja kedagi otseselt ei huvita, mis erialal see on. Nt igasugused ministeeriumi osakondade referendid, ministrite abid, kantslerite abid, riigikogu komisjonide konsultandid – selliseid ametikohti on tuhandeid.

Paljud kutsekoolide erialad on jälle väga sobilikud näiteks maakohtades elavatele väikeettevõtjatele enesetäienduseks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 16:14; 25.05 18:28; 26.05 13:47; 28.05 10:41; 28.05 12:31; 01.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sotsiaaltöö magister ja kontoris istun ainult kord nädalas, muidu teen ikka aktiivset klienditööd. Ohtlikud on hoopis need “sotsiaaltöötajad” kes ilma hariduseta arvad, et oskavad seadusi, meetodeid ja aruandlust – eriti jubeda kahju teevad nad klientidele, rebides elu laiali ja õpetades, kuidas “tee nii, siis on parem!”

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga palju on juba eelnevalt ära nimetatud. Nn pehmed erialad, mida on tore õppida, aga millel pole praktilist väljundit: filosoofia, antropoloogia, andragoogika, Aasia uuringud(ausõna, on selline eriala TLÜ-s), mille lõpetajad avastavad, et keegi neid kuskil ei oota. Teine rühm on selliseid erialasid, mille lõpetajad sooviksid minna kuhugi kenasse kontorisse pabereid määrima, aga taolisi töökohti pakutakse ülivähe: keskkonnakaitse spetsialist, sotsiaaltöö.
Kunstivaldkonnad samuti. Kõik on uhked, kuid kunstiakadeemiasse või Otsa kooli sisse saavad, aga on lõpuks jube pettunud, kui ainus võimalus pidevat sissetulekut omada on kuskil õpetajana töötada. Väidetavalt Komissarov olevat Viljandi-kooli näitlejaks õppivaid üliõpilasi alati rabanud sissejuhatusega, et mitte keegi teid mitte kusagil ei oota. Tegelikult oleks sellist ausat perspektiivi kõigil kunstisuuna erialadel vaja.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 14:41; 27.05 10:23; 27.05 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näitleja. Meeletu konkurss, isiksust lõhkuv õpe ja lõpuks oled töötu, sest neid lihtsalt pole nii palju vaja.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 15:39; 04.06 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muusikaterapeut. Igasugused muud ‘terapeudid’.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu aeg räägitakse, et IT-inimesed saavad alati tööd. No ei ole see asi nii ilus, vaja on häid spetsialiste (eeldab asja vastu tõsist huvi) ja sedagi pigem suuremates linnades. Ei mina usu, et Türil või Kallastel väga palju hea palgaga IT-töökohti on.

Meie IT-spetsialist töötab kuskilt Valga lähedasest asulast kaugtööna. Vajadusel võtab üle veebi mu arvuti üle kontrolli ja parandab vead, installib vajaliku vms. Kord kuus käib Tallinnas. Vat rauamees ehk riistvaramees peab kohapeal olema, aga tarkvaramehel pole selleks mingit erilist vajadust.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 25.05 18:27; 25.05 18:55; 26.05 18:24; 28.05 13:13; 30.05 09:17; 30.05 19:24; 31.05 08:49; 01.06 14:29; 01.06 15:15; 06.06 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

omavad diplomeid, mis lubavad õpetada vaid üht nendest ainetest.

Sa oled natuke valesti informeeritud. Seadus ütleb, et õpetajal peab olema õpetaja kutse ja magistrikraad. Seadus ei ütle, mis erialal see magistrikraad peab olema. Põhimõtteliselt võib füüsikat anda ka näiteks filoloog, kui tal on magistrikraad ja kutse. Reaalses elus tahab kool, et õpetaja valdaks oma õpetatavat ainet, aga nagu mina omal ajal bioloogiatudengina õppisin ülikoolis nii füüsikat, keemiat kui matemaatikat, nii õppisid ka füüsikud keemiat ja keemikud füüsikat (ja bioloogiat ning geoloogiat ja/või geograafiat). Mitte küll süvendatult, kuid põhialused lisaks keskkooliteadmistele siiski anti.
Hetkel on ehk kuskile mõni üksik direktor jäänud, kes pädeva õpetaja seepärast palkamata jätab, et tema kõrgharidus pole 100% täpselt see eriala, mille õpetajat otsitakse, aga tavaliselt ei huvita täpne eriala eriti kedagi. Töötan muude tegevuste kõrvalt õpetajana ja olen koolieluga seetõttu hästi kursis. Mulle pakutakse alati kas kõiki loodusaineid või vähemalt geograafiatki kauba peale…

Seda, et su tuttavad on õpetajaametist loobunud, usun täiesti. Kui koolis on kehv juhtimiskultuur, siis võib olla üsna keeruline veel teiseski koolis töötada. Ja üldse mõjub kehv juhtimine halvasti. Palk pole Tallinna/Harjumaa mõttes suurem asi ja õpilastega hakkama saamiseks kulub palju eripedagoogilisi oskusi ning neistki alati ei piisa. Tavakooli võib sattuda õpilasi, kes osutuvad ohtlikuks endale ja teistele (sh õpetaja) ja teha nende suhtes eriti midagi ei õnnestu, kui just kooli juhtkond selles osas väga osav ja üksmeelne pole. Paljudele õpetajatöö lihtsalt ei istu ja füüsikud-keemikud on üldiselt targad inimesed, kes saavad hästi hakkama ka muudes ametites, isegi kui need pole täpselt erialased ning palk on seal tihti kõrgem, stressi aga vähem.

Kui eriliselt silmapaistvaid andeid ja töökust pole, siis on kasutud enamasti pehmed erialad, aga ka paljas loodusteaduste baka (Eestis, mujal maailmas mitte). Kui inimene on oma erialal silmapaistvalt andekas ja töökas, siis pole ükski eriala kasutu.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 21:05; 26.05 23:44; 28.05 12:18; 31.05 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna kasutud on need erialad, kus kutsekas antakse sama haridus kui kõrgkoolis. Keegi ei võta viletsama haridusega spetsialisti tööle, kui on piisavalt bakasid ja magistreid samal erialal saadaval. Näiteks Räpina Aianduskooli keskkonnaspetsialist või VIKK IT nooremspetsialist.Võib olla nii, et kõik kohad on uhket reklaami täis selliste koolide kohta: interaktiivsus, välissuhted, välispraktikad, aga õpetamise tase on pigem keskpärane ning pole aimugi kuhu tööle saada.

Ei tea teiste kohta rääkida, aga IT-valdkonnas ei vaadata seda, kel on nö “parem” haridus, vaid kel on tegelikud teadmised. TalTech ja TÜ IT-haridus seetõttu eriti hinnas pole ja töövestlusel kutseka ees eelist ei anna. Tean päris mitut väga tasemel tarkvaraarendajat, kes on tiimijuhid suures firmas või juba enda ettevõtte loonud ning juhivad neid teoreetilise haridusega arendajaid. Mõni neist junioritest saab väga heaks kui praktikat ka saab, aga mõnel jääbki kõik teooria tasemele.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.05 00:27; 27.05 12:40; 27.05 20:06; 28.05 01:37; 28.05 15:22; 28.05 16:38; 30.05 18:04; 31.05 00:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna kasutud on need erialad, kus kutsekas antakse sama haridus kui kõrgkoolis. Keegi ei võta viletsama haridusega spetsialisti tööle, kui on piisavalt bakasid ja magistreid samal erialal saadaval. Näiteks Räpina Aianduskooli keskkonnaspetsialist või VIKK IT nooremspetsialist.Võib olla nii, et kõik kohad on uhket reklaami täis selliste koolide kohta: interaktiivsus, välissuhted, välispraktikad, aga õpetamise tase on pigem keskpärane ning pole aimugi kuhu tööle saada.

Ei tea teiste kohta rääkida, aga IT-valdkonnas ei vaadata seda, kel on nö “parem” haridus, vaid kel on tegelikud teadmised. TalTech ja TÜ IT-haridus seetõttu eriti hinnas pole ja töövestlusel kutseka ees eelist ei anna. Tean päris mitut väga tasemel tarkvaraarendajat, kes on tiimijuhid suures firmas või juba enda ettevõtte loonud ning juhivad neid teoreetilise haridusega arendajaid. Mõni neist junioritest saab väga heaks kui praktikat ka saab, aga mõnel jääbki kõik teooria tasemele.

See nüüd küll tõele ei vasta. Päris kindlasti annab parem haridus tööle kandideerimisel eelise. Aga IT valdkond on nii suur, et vajataksegi ka kutsekaharidusega IT- mehi, nii et kui päris koba ei ole, siis saad ikka tööd. Lihtsalt paljudele tuleb üllatusena, et palk on Eesti keskmine, mitte need ulmesummad, mida ülikooliharidusega IT- mehed teenivad.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 14:41; 27.05 10:23; 27.05 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ga nagu mina omal ajal bioloogiatudengina õppisin ülikoolis nii füüsikat, keemiat kui matemaatikat, nii õppisid ka füüsikud keemiat ja keemikud füüsikat (ja bioloogiat ning geoloogiat ja/või geograafiat). Mitte küll süvendatult, kuid põhialused lisaks keskkooliteadmistele siiski anti.

ma olen õppinud füüsikaõpetajaks. meil polnud terve 5a ülikooliaja jooksul mitte tundigi ei keemiat, bioloogiat ega geograafiat.
küll aga õpetati meile lisaks hoopis psühholoogiat, meditsiini, matemaatikat ja programmeerimist.
(enamik meie kursusest ongi nüüd IT-alale suundunud)
ja üks vanem kolleeg, kes praegu ca 80, väidab, et tema ajal olevat üldse miski füüsika+muusika diplomeid väljastatud

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 15:43; 25.05 22:02; 27.05 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellena nemad tööle hakkavad?

https://www.artun.ee/erialad/kujunduskunst/moestilistika/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna kasutud on need erialad, kus kutsekas antakse sama haridus kui kõrgkoolis. Keegi ei võta viletsama haridusega spetsialisti tööle, kui on piisavalt bakasid ja magistreid samal erialal saadaval. Näiteks Räpina Aianduskooli keskkonnaspetsialist või VIKK IT nooremspetsialist.Võib olla nii, et kõik kohad on uhket reklaami täis selliste koolide kohta: interaktiivsus, välissuhted, välispraktikad, aga õpetamise tase on pigem keskpärane ning pole aimugi kuhu tööle saada.

Ei tea teiste kohta rääkida, aga IT-valdkonnas ei vaadata seda, kel on nö “parem” haridus, vaid kel on tegelikud teadmised. TalTech ja TÜ IT-haridus seetõttu eriti hinnas pole ja töövestlusel kutseka ees eelist ei anna. Tean päris mitut väga tasemel tarkvaraarendajat, kes on tiimijuhid suures firmas või juba enda ettevõtte loonud ning juhivad neid teoreetilise haridusega arendajaid. Mõni neist junioritest saab väga heaks kui praktikat ka saab, aga mõnel jääbki kõik teooria tasemele.

See nüüd küll tõele ei vasta. Päris kindlasti annab parem haridus tööle kandideerimisel eelise. Aga IT valdkond on nii suur, et vajataksegi ka kutsekaharidusega IT- mehi, nii et kui päris koba ei ole, siis saad ikka tööd. Lihtsalt paljudele tuleb üllatusena, et palk on Eesti keskmine, mitte need ulmesummad, mida ülikooliharidusega IT- mehed teenivad.

Ei tea nende kohta rääkida, kes Eesti keskmist teenivad. Mina räägin ettevõtetest, kus junior arendaja palk on katseajal 2500+ ja kus tööle saamiseks tuleb läbida viis vooru. Kui haridus on olemas, saad vestlusele, aga esimesest praktilisest ülesandest edasi saada enam ei pruugi. Selle jaoks need voorud ongi, et teoreetikud võimalikult eos välja sorteerida. Sellised firmad on näiteks Transferwise, Bolt, Helmes, Microsoft. Neis töötab väga palju neid, kel pole kõrgharidust.

Eesti keskmist teenivat ja täiskohaga töötavat IT-inimest isiklikult ei tea. Vähemalt sellist, kes oleks tarkvara peal. Riistvaraga tegelemine pole ilmselt nii tasuv.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.05 00:27; 27.05 12:40; 27.05 20:06; 28.05 01:37; 28.05 15:22; 28.05 16:38; 30.05 18:04; 31.05 00:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellena nemad tööle hakkavad?

https://www.artun.ee/erialad/kujunduskunst/moestilistika/

Ma võin ühe ammuse moeeriala kursuse näitel öelda. Üks töötab formaalselt oma mehe mööbliekspordi firmas, teine teeb sisekujundusi, kolmas on töötanud erinevates poodides, vahel juhatajana, vahel müüjana, üks on lastekunstikoolis õpetaja, mõni on õppinud teise eriala juurde. Ei tea, et ükski lõpetanutest töötaks otseselt moega seotud ametis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 14:41; 27.05 10:23; 27.05 13:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kasutud erialad