Esileht Ilu ja tervis Kasvajatest

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kasvajatest

Postitas:

Hiljuti raputas mind teadasaamine, et ühel minu heal sõbral on healoomuline ajukasvaja. Samuti ühe tuttava 10-kuusel lapsel..

Kuidas ometi diagnoosida lapsel kasvajat? Ega ei viida ju igaks juhuks kõiki lapsi tomograafiasse? Või viiakse?

Samuti see täiskasvanud naine – ta NÕUDIS endale tomograafiat, kuna tal olid peavalud.. Ma mõtlen, et mul ka aeg-ajalt pea valutab aga pole selle pealegi tulnud, et läheks ja laseks teha. Pealegi ei tehta seda ju sõna palun peale ning see on ka kahjulik..

Mind nüüd vaevab see asi – kuidas ma tean, et minu ja ka lapse kehas pole mingit kasvajat..

Tean,et peab positiivne olema aga elan neid teadasaamisi ikka igas mõttes rängalt läbi praegu..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta asja rahulikult. Kui enesetunne on hea (ei ole valusid, verejookse, oksendamist, kõhulahtisust, väsimust jms), siis tõenäoliselt pole kasvajat. Minu suguvõsas on ainult 4 inimest vähki surnud. Tutvusringkonnas on 3 inimest, kes elavad juba aastaid kasvajaga ja niipea pole neil plaanis siit ilmast lahkuda.
Ela tervislikult: ära suitseta ning väldi solaariumi ja suvel päikesekiirgust. Käi regulaarselt naistearsti juures. Kui sulle tulevad kunagi PAP-testi ja mammograafi kutse, leia see aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 11:49; 19.01 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel: õpi sünnimärke tundma. Kaardista kõik oma sünnimärgid – nende kuju ja värv. Kui mõni neist läheb imelikuks (muudab kuju, värvi, suurust), siis mine nahaarstile.
Kasuta suvel päikesekaitse kreemi vastavalt oma nahatüübile. Ära lase päikesepõletusel tekkida! Korduv päikesepõletus suurendab nahavähi teket kuni 30x!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 11:49; 19.01 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliste pingepeavalude pärast ei ole vaja muretseda, need ei ole tingitud kasvajast. Kasvajaga seotud peavalud on n-ö uued valud (tekivad äkki mingil eluetapil, varem pole inimesel selliseid valusid olnud) ning need on üldjuhul pidevad valud, mis piinavad kogu aeg, mitte ei käi hoogudena. Valdaval osal inimestel valutab aeg-ajalt pea …

Healoomulised kasvajad on õnneks tihti sellises kohas, kust neid saab suuremate jääknähtudeta kirurgiliselt eemaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus.Mul oli samuti healoomuline peaajukasvaja. Avastati, ma arvan et siiski suhtleiselt hilja.Ja kohta kasvaja ei vali oma hea või-halvaloomulisuse järgi. Minul oli kasvaja äärmiselt keerulises kohas, vaid üks arst oli nõus selle riski võtma. Jään talle igavesti tänulikuks selle eest! CT või MRT ikka niisama ei saadeta ja seda ei saa nõuda, selleks peavad ikka konkreetsed kaebused olema. Aga aega võib võtta küll. Ma olen palju mõelnud selle peale, et kas oleks saanud varem ja ehk oleks mu nägemine nüüd paremas seisus, aga olen õnnelik, et asi siiski sellise lahenduse sai. Keha saab aru, kui midagi on valesti. Mul algas see tegelikult kõrvadest ja pearinglusest. Kõrvades kohises ja nagu rõhus ja sellele sümptomile ei osanud arstid siis selgitust leida, pärast oppi kadus ka kohin. Pearinglus, topeltnägemine, hommikused peavalud, silme eest läks mustaks – see oli see, mis mind arsti juurde viis ja sealt edasi uuringutele. Olen mõelnud küll, et kui kõrvaarst oleks midagi sellist kahtlustanud, siis äkki oleksin varem abi saanud, aga avastas hoopis silmaarst, kes edasi saatis. Liiatigi olin siis noor ka ja kes oleks ajukasvajat osanud kahtlustada… Kuna olen medõde ise, siis teadsin ka sümptomite järgi juba, mida oodata. Laste puhul on samuti sümptomid, miks uuringutele saadetakse, tavaliselt on need krambid, teadvusekaotus, minestus, peavalu imik ju sõnadega ei väljenda. Peavalud tekivad ajukasvaja puhul aga hiljem, siis, kui kasvaja on suurem ja hakkab kõrvalkudedele rõhuma. Tavaliselt need ongi hommikupooleööd ja tingitud siis lamavast asendist. See oli see, mis mind ärevaks tegi ja kahjuks ka tõeks osutus. Ma usun, et sul pole muretsemiseks põhjust, ärevaks teeb küll, kui lähedased haigeks jäävad, kuid reaalselt sul ju kaebusi pole. Tuleb lihtsalt oma tervist jälgida, regulaarselt kontrollida ja võimalikult terveid eluviise kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kompuutertomograafiasse sain mina üsna lihtsalt – kaebasin perearstile, et on pidevad pearinglused ja tasakaaluhäired (kusjuures peavalusid ei esinenud) ja perearst saatis kohe neuroloogi juurde ja see omakorda kompuutrisse. Midagi ei avastatud. Poole aasta pärast pidin tänaval jälle pearingluse tagajärjel kukkuma, nii hull tunne oli, et hakkasin öökima. Läksin erakorralisse meditsiini ja seal tehti automaatselt jälle kompuutertomograafia – ka seekord õnneks ilma avastusteta. Ka kõrvaarst vaatas mu üle ja ütles, et sisekõrva tasakaaluelundiga on kõik korras. Hiljem pandi haiglasse uuringutele ja arstid ei osanudki mingit diagnoosi panna ning arvasid, et need on tingitud ülkeminekuea algusest ning hormoonide taseme langusest. Läksin günekoloogile, paigaldati hormoonspiraal ja tugevad pearinglused olid kui haihtunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Kasvajatest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.