Esileht Väikelaps Kasvataja või õpetaja

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kasvataja või õpetaja

Postitas:

Tean, tean, et õige on lasteaiaõpetaja. Ise olen kooliõpetaja ja kasutan nimetust kasvataja kooli ja lasteaiatöötajate vahel vahetegemiseks ja suurest austusest ka – minu arust on kasvatajatöö palju raskem ja vastusrikkam kui õpetaja oma.
Ärge vihastage palun! Ma juba vanem ka ja nii harjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tean ka, et lasteaias õpetaja, kuid vanast harjumusest ikka tuleb üle huulte kasvataja. laps ütleb rühmakasvataja, ju siis õpetajad nimetavad lasteaias ennast niimoodi lastele, sest ise ma seda ei kasuta.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mind ka ei sega kui mulle kasvataja öeldakse, kuid paarilist häiris see väga 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

Kasvatajad nimetati ümber juba 2000 aastal, piisavalt pikk aeg, et harjuda;)

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu laps ütleb lasteaias õpetajatele tädi siiri ja tädi liia (nimed muudetud), kas peaksin teda õpetama teisiti ütlema või peaks õpetaja ise last parandama. laps saab mais 4

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina küsisin rühmaõpetajate käest, milliseid tiitleid peaks kasutama. Mu jaoks oleks normaalne kui kasutatakse ka kasvatajat. Kuidagi suupärasem.

0
0
Please wait...
Postitas:

Meil paluvad kasvatajad öelda ainult nimepidi, üks ütles otse, et talle ei ole vaja neid tädi, õpetaja ja kasvataja ette.

0
0
Please wait...
Postitas:

Meie lapse rühmas öeldakse \”tädi\”. Imelik. Meie teda nii ei õpetanud. Tädi ütlesime seni vaid mõni minu õe kohta, kes tõesti ongi tädi. Võõraste naiste kohta tädi ütlemise õppis minu laps just lasteaiast. Ju siis seal öeldakse nii. Mina ütlen lasteaias \”õpetaja\” ja kodus mehega räägime \”kasvataja\”. Lapsega räägime tädist.

0
0
Please wait...
Postitas:

Lasteaed on haridusasutus, mitte lasteHOID, seega loogiline, et tööl on õpetajad.
Ametinimetus on õpetaja jah, aga minu meelest sobib tegeliku tööga see kasvataja paremini.
Mida see õpetaja teeb? Tegelikult on kõva rõhk nimelt kasvatustööl. Kõik see märka teist oma kõrval, aita ja tegutse, lahenda konflikte konstruktiivselt ja muu… Puha kasvatamine ju.
Aaaga noh, ega ametinimetus tööülesandeid muuda.

0
0
Please wait...
Postitas:

Meil on

õpetaja Urve
või
tädi Urve

Tädiks kutsuvad rohkem sõimelapsed ja 3-4a

Ainult eesnime kasutamine ei sobi täiskasvanu poole pöördudes lapse poolt u 90% eestlaste arvates, mina sh.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kasvatatakse taimi. Kasvataja on taimekasvataja/loomakasvataja e. kes taga neile eluks vajaliku. Õppimine, hoolimine, märkamine pole enam kasvatamine. Minu arvamus.

Küsi oma lapse käest, kuidas nemad kutsuvad, ju siis on sinu lapse õpetajad selle nimetusega rahul. Lapsed üldjuhul võtavad üle need nimetused, mida õpetajad üksteise kohta kasutavad. Meil näiteks on ühe lapse rühmas õpetaja abi tädi või õpetaja Malle, aga teises rühmas on söögitädi Malle.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina ja laps ütleme mõlemad õpetaja.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on

õpetaja Urve
või
tädi Urve

Tädiks kutsuvad rohkem sõimelapsed ja 3-4a

Ainult eesnime kasutamine ei sobi täiskasvanu poole pöördudes lapse poolt u 90% eestlaste arvates, mina sh. [/tsitaat]

Meie lasteaeda on siis jõudnud inimesed ainult nende 10% inimeste hulgast, kelle arvates võib küll laps täiskasvnut eesnime pidi kutsuda. Lapsed kutsuvad õpetajaid eesnime pidi ja õpetajad lapsi ka.

Eks siin ole õpetajatel endal peamine töö ära teha. Nemad saavad kõige rohkem lapsi suunata kasutama seda tiitlit nagu nad ise kõige sobivamaks peavad.

0
0
Please wait...
Postitas:

Meie lasteaias kutsutakse kõiki eesnime pidi, ei mingeid tädisid, onusid ja kasvatajaid. Minu meelest täiesti normaalne. Näiteks töökaaslasi sa ju ka kutsud ikka nimepidi, mitte osakonnajuhataja Mari või autojuht Jüri.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kasvatajad nimetati ümber juba 2000 aastal, piisavalt pikk aeg, et harjuda;)
[/tsitaat]
üldlevinuks saab see siis, kui lapsevanemaikka jõuavad need, kellel on lasteaias õpetajad olnud. need, kellel endal olid kasvatajad, ütlevad siiski sageli \”kasvataja\”.

0
0
Please wait...
Postitas:

Lasteaiaõpetajaid ise õpetatakse kasutama terminit õpetaja – rühmaõpetaja/lasteaiaõpetaja. Kuigi jah, lasteaias toimuv töö on reeglina kasvatustöö (õppe- ja kasvatustöö). Seega ei saa öelda, et üks variant on vale. Sobivad mõlemad. Lihtsalt õpetaja on justkui tänapäevasem termin ning kasvataja meenutab rohkem nõukaaegset lasteaeda. 🙂

Osad õpetajad eelistavad, et neid nimetatakse õpetajateks ning osad (tavaliselt vanema generatsiooni pedagoogid) eelistavad olla kasvatajad. Ise tean päris mitut pedagoogi, kes iga kord parandavad ja selgitavad, kui neile kasvataja öelda. Samas aga ei tea ühtegi lasteaiaõpetajat, kes selle ametinimetuse peale ninakrimpsutaks. 🙂

0
0
Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Väikelaps Kasvataja või õpetaja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.