Esileht Väikelaps Kasvatajate streik – kuhu lapse viite?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kasvatajate streik – kuhu lapse viite?

Postitas:

Lugesin, et õpetajate streigiga ühinevad ka kasvatajad. Niisiis, kuhu sel päeval lapsed hoiule viite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike täpsustus – tänapäeva lasteaedades kasvatajaid, kui selliseid, enam pole. Lasteaedades on tööl samuti õpetajad – lasteaiaõpetajad, ehk alushariduse pedagoogid ning abiõpetajad või õpetaja abid. 🙂

Aga eks on variandid koju jätta; vanaema või muu sugulase/tuttava hoida jätta; lastehoidu viia või üheks päevaks lapsehoidja võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kavatsen tööle kaasa võtta. Naerma ajab, sest ise olen õpetaja ja 2 kolmeaastast koolis on ju tore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest võiks kõik miinimumpalga (ja üldse naeruväärselt väikse palga) saajad selle streigiga ühineda. lõpuks peaks rahvas ennast kuuldavaks tegema. me pole siin orjad ja tahaks ikka saada sellist palka, millega saaks maksud makstud ja lapsed kasvatatud. hetkel ei piisa isegi nn keskmisest palgast, et normaalselt elada.
ei tasu õpetajate peale kuri olla, vaid nendest tuleks eeskuju võtta ja ühineda.
seega lapsed kaasa ja streikima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööle kaasa 🙂 . mis seal siis ikka. hoidjaid võtta pole kuskilt.

samas toetan lasteaia õpetajate palgatõusu igati. abiõpetajad nt töötavad pmst miinimumpalga eest – kuigi nad teevad väga palju sama tööd nagu õpetajad.
ja õpetajad võiksid ka selle töö eest saada rohkem.. lasteaia töötajad on minu arvates ikka palju rohkem alatasustatud, kui nt koolide õpetajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hästi öeldud viimane kägu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina kavatsen tööle kaasa võtta. Naerma ajab, sest ise olen õpetaja ja 2 kolmeaastast koolis on ju tore. [/tsitaat]

kas sina õpetajana siis ei streigi?
mina kavatsen streikida ja tööle ei lähe. laps on järelikult koos minuga kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina kavatsen streikida ja tööle ei lähe.[/tsitaat]See on siis tööluus, mitte streik.
Mina võtaks ka lapse tööle kaasa – minu arvates on streigi üks olulisi mõjutegureid see, kui palju streik teiste elu segab. Kui lapsed oleks koolis lasteaias, hoius, siis ei märkaks streiki eriti keegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt, streigi asi ongi juhtida tähelepanu ja näidata kogu ühiskonnale, kui palju see teiste elu segab, kui mingi lüli on puudu. Ehk siis kui õpetajad ei tööta, ei olegi meil kuskile oma lapsi panna. Võtke nad kõik tööle kaasa, kui vähegi töö võimaldab (ei ole nt. kassapidaja vmt). Oleks mul töö, võtaksin kindlasti oma tirtsu kaasa ja ei laseks kellelgi kobiseda sel teemal, et segab tööd või midagi. Igal juhul toetan õpetajaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tööle kaasa- hmm, oleks päris huvitav pilt, kuidas mõni 3-aastane tatsab issiga kaasa opituppa ja teine istub emaga kohtusaalis ja kommenteerib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolilaste puhul ei märkagi streiki keegi. Sest neil pole 1 vaba päeva vastu midagi ja mingit hoidjat pole neile vaja. Suuremates klassides ei ole mõtet rääkidagi, aga väiksemates on päev nii lühike, et laps niikuinii suurema osa päevast kas üksi kodus vm ilma vanemata.

Karistataksegi peamiselt väikelaste vanemaid, sest eelkooliealist ju üksi koju ei jäta.

Ma ei tea, kas meie lasteaed ühineb streigiga. Kui jah, siis eks see ole lasteaia omaniku asi, kuidas lapsed sel päeval hoitud saavad. Minu leping lasteaiaga igatahes kehtib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 23:27; 18.01 08:49; 18.01 13:07; 18.01 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaasa võtta laps tööle? Tore, kui töökoht seda võimaldab. Paljud siiski mitte.
Kas kujutate ette, et kaupluse müügisaalis on 2a. laps emmega kaasas? Või panga telleril. See on võimatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tööle kaasa ei saa võtta, kuna töö kuhu last panna pole, eks siis tuleb haigusleht võtta. Ja see osa teeb kohe väga tigedaks nüüd.[/tsitaat]

Selles ju streigi mõte ongi! Et muuta ka kõigi teiste õpetajatest (või ükskõik millistest teiste elualade streikijatest) sõltuvate inimeste elu lühikeseks ajaks väga ebamugavaks – äkki paneb see võimulolijaid paremaid lahendusi otsima. Välismaal streigitakse ju ühtelugu ja kõik saavad oma elud elatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaedadega on veidi teine mure. Nimelt ei saa lasteaiaõpetajad palka riigilt, vaid omavalitsuselt.
Miks peaks aga üks lasteaia omanik omavalitsus lubama streiki? Ei usu, et lasteaiad massiliselt streikijate ridades on. Ja kui keegi ka streigib, ei tohi ta ju koju jääda, vaid peab asuma tööpostile tööd mitte tehes. Kojujäämine võrdub tööluusiga ja oletegi vallandatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selles ju streigi mõte ongi! Et muuta ka kõigi teiste õpetajatest (või ükskõik millistest teiste elualade streikijatest) sõltuvate inimeste elu lühikeseks ajaks väga ebamugavaks – äkki paneb see võimulolijaid paremaid lahendusi otsima. Välismaal streigitakse ju ühtelugu ja kõik saavad oma elud elatud. [/tsitaat]

Minu meelest ei ole selles streigi mõte.

Kui nt firma töötajad streigivad, siis tekib sellest kahjum firma omanikele. Õpetajate streik peaks tekitama kahjumi vm probleemi kooli/lasteaia omanikule. St inimestele, kelle võimuses on tema palka mõjutada. Minu võimuses see pole.

Kui mina hoian hambad ristis oma last kodus või võtan tööle kaasa või jään haiguslehele, siis pole lasteaia omanikul temaga mingeid probleeme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 23:27; 18.01 08:49; 18.01 13:07; 18.01 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koolilaste puhul ei märkagi streiki keegi. Sest neil pole 1 vaba päeva vastu midagi ja mingit hoidjat pole neile vaja. Suuremates klassides ei ole mõtet rääkidagi, aga väiksemates on päev nii lühike, et laps niikuinii suurema osa päevast kas üksi kodus vm ilma vanemata.

Karistataksegi peamiselt väikelaste vanemaid, sest eelkooliealist ju üksi koju ei jäta.

Ma ei tea, kas meie lasteaed ühineb streigiga. Kui jah, siis eks see ole lasteaia omaniku asi, kuidas lapsed sel päeval hoitud saavad. Minu leping lasteaiaga igatahes kehtib.[/tsitaat]lasteaedade omanik, nii nagu tegelikult ka koolide, on KOV, järelikult peaks vanemad, kellel vähegi võimalik, oma lapsed näppu võtma ja streigi hommikul linna- ja vallavalitsused ära ummistama- kui ikka sada 2a Savisaaare kabinetis oma õigust hakkaks nõudma, siis äkki jõuaks kohale ka, et see on olulisem kui tuhandeid TTV jms loopida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaia kohamaksust võetakse selle päevatasu ka maha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps käib eralasteaias niiet ma ei tea, kas nemad streigivad. aga mina pooldan streiki, lapse saan võtta kas tööle kaasa, teha ise tööd kodus või jääb mees koju ja töötab see päev kodust. variante on palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 10:11; 18.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal streik toimub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pooldan tõesti streiki ja kindlasti ka kasvatajate streiki, sest nende palgad sellise vastutuse ja töökoormuse juures on nutma ajavad. Jätan lapse koju.
Saan aru, et paljudel seda võimalust pole, samas on see meie kõigi heaks, et meie lapsed saaks head haridust, et õpetajad viitsiks koolis ametit õppida ja õpetajaks hakata, hetkel on noore õpetaja amet samamoodi tasustatud nagu kassiiri või koristajana töötada.
Usun, et paljudel tööandjatel endal sama probleem, kuhu laps jätta ning kogu ühiskond saab probleemist aru.

Streik korraldatakse ikka sel juhul, kui igasugused läbirääkimised luhtuvad, selle toimumine pole ju veel kindelgi, kuigi ilmselt väga tõenäoline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul päris kummaline lugeda neid postitusi, kes ütlevad
1. toetan õpetajate streiki
2. jätan lasteaialapse koju

Lasteaia omanikul seega probleeme 0. Lapsi lasteaias pole, pole probleemi ka sellest, et õpetajad niisama istuvad. Streikugu kasvõi 2 nädalat. See on siis teie arvates toetus õpetajatele?

Mina viin lapse lasteaeda. Kui ei võeta, siis nõuan lasteaialt kompensatsiooni (kuutasu vähendamine ja muu lapsehoiu organiseerimise kompensatsioon). Minu meelest last lambukesena koju jätvad vanemad just õõnestavad streiki, aga see minu arvamus. Ja ülalpool saadud miinuste järgi ilmselt seda eriti keegi ei jaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 23:27; 18.01 08:49; 18.01 13:07; 18.01 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma ei tarbi enam aastaid meediat, siis mis kuupäeval see trall on? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Minu meelest last lambukesena koju jätvad vanemad just õõnestavad streiki, aga see minu arvamus.[/tsitaat]

Lahe, viskame aga kõik oma kahesed-kolmesed sel päeval üle lasteaiaukse ja marsime rahus tööle … suva ju, kas keegi lapsi jälgib v ei??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu meelest ei ole selles streigi mõte.

Kui nt firma töötajad streigivad, siis tekib sellest kahjum firma omanikele. Õpetajate streik peaks tekitama kahjumi vm probleemi kooli/lasteaia omanikule. St inimestele, kelle võimuses on tema palka mõjutada. Minu võimuses see pole.

Kui mina hoian hambad ristis oma last kodus või võtan tööle kaasa või jään haiguslehele, siis pole lasteaia omanikul temaga mingeid probleeme.[/tsitaat]

Bussijuhtide, lennujaamatöötajate, prügivedajate, elektrikute streik toob täpselt samuti kõigile kahju – selles asja mõte ongi, et märgataks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul päris kummaline lugeda neid postitusi, kes ütlevad
1. toetan õpetajate streiki
2. jätan lasteaialapse koju

Lasteaia omanikul seega probleeme 0. Lapsi lasteaias pole, pole probleemi ka sellest, et õpetajad niisama istuvad. Streikugu kasvõi 2 nädalat. See on siis teie arvates toetus õpetajatele?

Mina viin lapse lasteaeda. Kui ei võeta, siis nõuan lasteaialt kompensatsiooni (kuutasu vähendamine ja muu lapsehoiu organiseerimise kompensatsioon). Minu meelest last lambukesena koju jätvad vanemad just õõnestavad streiki, aga see minu arvamus. Ja ülalpool saadud miinuste järgi ilmselt seda eriti keegi ei jaga.[/tsitaat]

no on kuidas on, aga väikest last lasteaeda vedama ja siis seal kõvahäälselt midagi nõudma hakata, siis jätta laps võõra inimese hoolde (kui oma rühmaõpetaja streigib, siis lapsi valvab ikkagi keegi lapse jaoks võõras isik) koos teiste lastega, keda ta ei tunne (arvatavasti tehakse terve lasteaia peale nt üks rühm, kuhu kõik kokku kogutakse), vot sellist mõtet mulle pähe ei tulnud. ma ei usu, et see toetaks õpetajate streiki rohkem. pigem lapsed tööle kaasa on hea märk avalikkusele. nt linnapea võtaks oma lapse tööle kaasa (meil käivad lapsed samas lasteaias). sellest saaks juba hea uudise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 10:11; 18.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Bussijuhtide, lennujaamatöötajate, prügivedajate, elektrikute streik toob täpselt samuti kõigile kahju – selles asja mõte ongi, et märgataks.[/tsitaat]

Peamiselt tekitab see rahalise kahju siiski vastava firma omanikele. Sest nemad peavad klietidega sõlmitud lepinguid (=pileteid) kuidagi ka täitma või kompenseerima. Jah, ka reisijal on halb, aga reisijad ei tõsta bussijuhtide palku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 23:27; 18.01 08:49; 18.01 13:07; 18.01 17:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Väikelaps Kasvatajate streik – kuhu lapse viite?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.