Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kasvukonto või 3. sammas?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kasvukonto või 3. sammas?

Postitas:
Kägu

Kel on kasvukonto ja 3. sammas, kuidas kandeid teete, kumba eelistate?

Olen hakanud kahtlema, kas 3. sammas on ikka potentsiaalikas tuleviku perspektiivis (nii 25 aasta kontekstis).
Lisaks on mul krüptoraha ja mõningad aktsiad. Olen seni võrdselt investeerinud kõikjale järjepidevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmas sammas muidugi, kohene 20% tootlus tänu tulumaksutagastusele.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmas sammas muidugi, kohene 20% tootlus tänu tulumaksutagastusele.

Aga ei tohi unustada, et tulumaksu saab tagasi vaid max 6000 eurolt või summalt, mis on kuni 15% sissetulekust (oleneb, kumb väiksem on).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täidan mõlemaid. Ei tea isegi miks olen ka sel aastal rohkem kandeid kasvukontosse teinud, vist sellepärast et uus asi minu jaoks, aga plaanin siiski ka kolmanda samba aasta lõpuks “täis” panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kel on kasvukonto ja 3. sammas, kuidas kandeid teete, kumba eelistate?

    Olen hakanud kahtlema, kas 3. sammas on ikka potentsiaalikas tuleviku perspektiivis (nii 25 aasta kontekstis).

    Lisaks on mul krüptoraha ja mõningad aktsiad. Olen seni võrdselt investeerinud kõikjale järjepidevalt.

    Miks sa 3. samba “potentsiaalikuses” oled kahtlema hakanud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas seda kolmanda samba raha saab ka suvalisel ajal välja võtta? Ja siis pead 20 protsenti tulumaksuks maksma? Siis ju tegelikult tulu pole mingisugust.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas seda kolmanda samba raha saab ka suvalisel ajal välja võtta? Ja siis pead 20 protsenti tulumaksuks maksma? Siis ju tegelikult tulu pole mingisugust.

Jah, saab välja võtta ja maksad 20 protsenti tulukat. Aga pensionisammast kogutakse ideeliselt seni kuni on aeg pensionile minna, mitte ei võeta varem välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saab välja võtta ja maksad 20 protsenti tulukat. Aga pensionisammast kogutakse ideeliselt seni kuni on aeg pensionile minna, mitte ei võeta varem välja.

Sellest ma saan aru, aga siin uuriti investeerimisvõimaluste kohta. See kolmas sammas siis ju investeeringuna mingi jube hea äriidee ei ole, mis 20 protsenti muretult tootlust annaks, nagu siin asja serveeriti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saab välja võtta ja maksad 20 protsenti tulukat. Aga pensionisammast kogutakse ideeliselt seni kuni on aeg pensionile minna, mitte ei võeta varem välja.

Sellest ma saan aru, aga siin uuriti investeerimisvõimaluste kohta. See kolmas sammas siis ju investeeringuna mingi jube hea äriidee ei ole, mis 20 protsenti muretult tootlust annaks, nagu siin asja serveeriti.

Seda küll. Isegi, kui oodata pensini, siis korraga välja võttes maksad 10 protsenti ikka riigile ära. Kui tahad maksuvabalt kätte saada, siis tuleb leping teha, millega sulle seda raha igakuise maksena tilgutatakse.

Ehk siis, võiks ikka tootlikkust ka olla, mitte lihtsalt tulumaksu tagastuse peale panustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saab välja võtta ja maksad 20 protsenti tulukat. Aga pensionisammast kogutakse ideeliselt seni kuni on aeg pensionile minna, mitte ei võeta varem välja.

Sellest ma saan aru, aga siin uuriti investeerimisvõimaluste kohta. See kolmas sammas siis ju investeeringuna mingi jube hea äriidee ei ole, mis 20 protsenti muretult tootlust annaks, nagu siin asja serveeriti.

Seda küll. Isegi, kui oodata pensini, siis korraga välja võttes maksad 10 protsenti ikka riigile ära. Kui tahad maksuvabalt kätte saada, siis tuleb leping teha, millega sulle seda raha igakuise maksena tilgutatakse.

Ehk siis, võiks ikka tootlikkust ka olla, mitte lihtsalt tulumaksu tagastuse peale panustada.

Aga igal aastal saab sealt ka tulumaksu tagasi – rahast, mille kandsid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saab välja võtta ja maksad 20 protsenti tulukat. Aga pensionisammast kogutakse ideeliselt seni kuni on aeg pensionile minna, mitte ei võeta varem välja.

Sellest ma saan aru, aga siin uuriti investeerimisvõimaluste kohta. See kolmas sammas siis ju investeeringuna mingi jube hea äriidee ei ole, mis 20 protsenti muretult tootlust annaks, nagu siin asja serveeriti.

Seda küll. Isegi, kui oodata pensini, siis korraga välja võttes maksad 10 protsenti ikka riigile ära. Kui tahad maksuvabalt kätte saada, siis tuleb leping teha, millega sulle seda raha igakuise maksena tilgutatakse.

Ehk siis, võiks ikka tootlikkust ka olla, mitte lihtsalt tulumaksu tagastuse peale panustada.

Aga igal aastal saab sealt ka tulumaksu tagasi – rahast, mille kandsid.

Aga kui pensioni makstakse välja siis maksad uuesti selle tulumaksu ju riigile ära.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suht lühikese aja jooksul juba teisele märkimisväärsele turu kukkumisele vaatamata on III samba indeksifondide viie aasta tootlus u. 8,1% aastas arvestamata seda tulumaksuvabastust. Kui ma neli aastat tagasi esimese ostu tegin oli osaku hind 71,5 senti, täna on 98,2 senti. Ei ole just väga halb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah kõik väga kena, kui ei teaks, et inflatsioon olemas ja kaubad kallinevad kiiremini kui raha tootlus kusagil fondis.  Nii et kui meeldib võib oma rahaga teha mis tahab, kulutada kohe või avastada, et hiljem tuleb sama asja eest mitu korda rohkem raha välja anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul võib õigus olla. Samas nähes, kui palju fondiosakute hinnad hetkel kukkunud on, tekib mulje, et kõik mida praegu hädasti vaja osta pole, tuleks ostmata jätta, et oleks rohkem vaba raha investeerimiseks. Möödund kord tegid indeksid pärast madalseisu aastaga 50% hüppe. Tarbijahinnaindeks on isegi praeguses erakorralises situatsioonis alla 20%.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sealt

Ei.. Siis maksad seda tulumaksu kaks (!!!) korda vähem ehk 10%

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saab välja võtta ja maksad 20 protsenti tulukat. Aga pensionisammast kogutakse ideeliselt seni kuni on aeg pensionile minna, mitte ei võeta varem välja.

Millises vanuses praegune 25-30 aastane inimene kunagi üldse pensionile läheb, kas siis enam seda riikigi on, rääkimata sambast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millises vanuses praegune 25-30 aastane inimene kunagi üldse pensionile läheb, kas siis enam seda riikigi on, rääkimata sambast.

Kuhu see riik siis kaduma peaks? Sa oled vist see, kes oma pensioniraha välja võttis ja laiaks lõi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu see riik siis kaduma peaks? Sa oled vist see, kes oma pensioniraha välja võttis ja laiaks lõi?

Mina olen investeerinud iseenda ärisse, “ühistöö” viljad sain juba Tartu Kommertspanga aktsionärina kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen investeerinud iseenda ärisse, “ühistöö” viljad sain juba Tartu Kommertspanga aktsionärina kätte.

Mina ka, samas on sambasse ka mingi 20+ tuhat märkamatult kogunenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kasvukonto või 3. sammas?