Esileht Ilu ja tervis käte desinfitseerimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: käte desinfitseerimine

Postitas:

Sõbrad, töökaaslased, ülemused, kõik on hulluks läinud või siis just aru hakanud saama õigetest hügieenivõtetest. Jutt käib käte desinfitseerimisvahendist ja selle kasutamise propageerimisest. Sügisest olen saanud ajuloputust ja nüüd hakkan tasapisi alluma, ostsin desinfikaatori koju. Enne kui ma oma pere tõrksatele meestele hakkan käske jagama, peaksin ise asjast aru saama. Kuidas desinfitseerijat tegelikult kasutatakse?
Kas ma võin nüüd kätepesu üldse unustada? Kui enne tormasin poest tulles esimese asjana käsi pesema, siis kas nüüd määrin käed des.. koridoris kokku ja asi korras? Enne ja pärast sööki käsi ei pese, kasutan des…? Śeepi ja vett ei kasuta enam üldse? Või kui käin käsi pesemas kas siis pannakse peale veel des.. või siis pole vaja?

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ei pea nüüd enam üldse pesema.
määrid seda pähe ja kaenlaalustesse ja saad hommikul tööle minna pesemata

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Des.vahendit kasutan mina väljaspool kodu, väike 100 ml pudel käekotis.
Millal kasutan:
– avalikus tualetis käimise järel pesen käed, aga peale sealt väljumist (ja uksenuppudega kokkupuudet) kasutan vahendit.
– söögikohas enne söömist kasutan vahendit.
– kui kuskil misiganes põhjusel käed ära määrin ja pesemise võimalust pole
– kui tuleb meelde, kasutan nt peale sularahaga toimetamist, ühistranspordi kasutamist jms olukorrad.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega ei tasu liiale ka minna, kuna kuivatab tohutult nahka.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 11:16; 27.02 18:17; 27.02 20:22; 04.03 08:45; 04.03 21:44;
To report this post you need to login first.

Kas ma võin nüüd kätepesu üldse unustada?

loomulikult mitte, korralik kätepesu voolava vee all on igal juhul tõhusam kui need vahendid

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt des ja siis pesta lisaks seebi ja veega. Tavaliselt pudelil kirjas, et kaua vaja hoida, vist 30 sekundit max aga nüüd coronaga võib ka kauem nö.ennetusena.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

desinfitseerimisvahend on ikka hädajuhuks, kui vett-seepi pole käepärast!

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma võin nüüd kätepesu üldse unustada?

loomulikult mitte, korralik kätepesu voolava vee all on igal juhul tõhusam kui need vahendid

Korralik kätepesu seebiga eemaldab naha loomuliku lipiidse kaitsekihi. Pesema peaks nähtavalt või tuntavalt määrdunud käsi, tualetist tulles jne. Niisama ruumist ruumi liikudes võiks käsi desinfitseerida.

+2
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 13:44; 27.02 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma võin nüüd kätepesu üldse unustada?

loomulikult mitte, korralik kätepesu voolava vee all on igal juhul tõhusam kui need vahendid

Korralik kätepesu seebiga eemaldab naha loomuliku lipiidse kaitsekihi. Pesema peaks nähtavalt või tuntavalt määrdunud käsi, tualetist tulles jne. Niisama ruumist ruumi liikudes võiks käsi desinfitseerida.

Lugenud oled, mida desinfitseerijad sisaldavad?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma võin nüüd kätepesu üldse unustada?

loomulikult mitte, korralik kätepesu voolava vee all on igal juhul tõhusam kui need vahendid

Korralik kätepesu seebiga eemaldab naha loomuliku lipiidse kaitsekihi. Pesema peaks nähtavalt või tuntavalt määrdunud käsi, tualetist tulles jne. Niisama ruumist ruumi liikudes võiks käsi desinfitseerida.

Lugenud oled, mida desinfitseerijad sisaldavad?

Jah. Lisaks läbinud mitmeid nö. käte pesemise koolitusi erinevates haiglates, kaasa arvatud Merimetsa nakkuskeskuses.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 13:44; 27.02 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega ei tasu liiale kaminna, kuna kuivatab tohutult nahka.

Vastupidi. Pidev vee ja seebiga pesemine kuivatab nahka, des. vahend ei kuivata, seal sees ka niisutavad ained.

Medõde.

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 16:25; 27.02 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma võin nüüd kätepesu üldse unustada?

loomulikult mitte, korralik kätepesu voolava vee all on igal juhul tõhusam kui need vahendid

Korralik kätepesu seebiga eemaldab naha loomuliku lipiidse kaitsekihi. Pesema peaks nähtavalt või tuntavalt määrdunud käsi, tualetist tulles jne. Niisama ruumist ruumi liikudes võiks käsi desinfitseerida.

Täpselt nii on.
Seda õpetatakse ka Tervishoiu kõrgkoolis tulevastele õdedele.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 16:25; 27.02 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on tööl igas koridoris seina peal, hoogsalt kasutatakse.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega ei tasu liiale kaminna, kuna kuivatab tohutult nahka.

Vastupidi. Pidev vee ja seebiga pesemine kuivatab nahka, des. vahend ei kuivata, seal sees ka niisutavad ained.

Medõde.

Etanool kuivatab. Klütseriini osakaal on seal imepisike.
Ju siis mul on “erilised” käed. Aga minul kuivatab lausa pragudeni.
Jah, potsikul on kirjas ka, et on niisutav aga kuna etanooli sisaldus on 73.3%, et aurustuks kiirelt, siis see ikkagi pigem kuivatab. Isegi 40% puhas viin kuivatab nahka.
Meil on kasutusel Erisan Etasept des ained. Kasutan igapäevaselt samuti mitu korda päevas.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 11:16; 27.02 18:17; 27.02 20:22; 04.03 08:45; 04.03 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klütseriini

Glütseriin.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klütseriini

Glütseriin.

Sorry. Soomlaste vs Eestlaste kpt/gbd annab tunda jube nüüdseks üle 10 välismaal elatud aastatega.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 11:16; 27.02 18:17; 27.02 20:22; 04.03 08:45; 04.03 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju, et Eestis Cal Stati ei müüda, see ei kuivata käsi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 21:38; 04.03 06:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega ei tasu liiale kaminna, kuna kuivatab tohutult nahka.

Vastupidi. Pidev vee ja seebiga pesemine kuivatab nahka, des. vahend ei kuivata, seal sees ka niisutavad ained.

Medõde.

Etanool kuivatab. Klütseriini osakaal on seal imepisike.

Ju siis mul on “erilised” käed. Aga minul kuivatab lausa pragudeni.

Jah, potsikul on kirjas ka, et on niisutav aga kuna etanooli sisaldus on 73.3%, et aurustuks kiirelt, siis see ikkagi pigem kuivatab. Isegi 40% puhas viin kuivatab nahka.

Meil on kasutusel Erisan Etasept des ained. Kasutan igapäevaselt samuti mitu korda päevas.

Sekundeerin. Kõik need vahendid kuivatavad meeletult. Nagu kätepesugi. Aga ega jah hulluks ei tasu minan selle asjaga. eriti omaenda kodus. Ma saan aru,e t ma väljas olles kasutan seda, aga kodus küll ma ei kavatse sellist asja kasutada.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma võin nüüd kätepesu üldse unustada?

loomulikult mitte, korralik kätepesu voolava vee all on igal juhul tõhusam kui need vahendid

Vesi ei hävita ühtegi bakterit. Või sa pesed käsi keeva veega?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla see desinfitseerimisvahend hävitab baktereid, aga puhast tunnet ta küll kätele ei tekita. Nagu hõõruks mustust laiali. Minu puhul ikkagi asendamatu korralik kätepesu õrna vedelseebiga, see ei kuivata käsi ka.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on ikka totaalselt lolliks läinud. Grippi on surnud 75 000 inimest, koroonasse ligi 3000, aga gripist ei ole kellelgi kunagi sooja ega külma olnud, nüüd mingi ülemaailmne paanika.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pean õigeks käte puhastamiseks regulaarset kätepesu seebiga, (võimalikult kuuma) voolava vee all. Nii olen läbi elu harjunud tegema ja ükski viirus ega pasatõbi mulle seetõttu külge ei hakka. Eks mind on osad inimesed totakaks pidanud küll, et pesen sageli käsi. Osadele inimestele ei mahu ka see pähe, miks peaks puuvilju pesema. See, ega ma siis (mandariini) koort ei söö, on ju perekooli vankumatu klassika. Pealegi, pesemisega ju kaovad kõik vajalikud bakterid…

Desinfitsserimisvahendi kasutamine ei tundu ok. Seda kasutaksin vaid siis, kui käte pesemise võimalus puudub.

Jah, sage pesemine rikub käenahka. Aga mis siis?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Des-vahendite osas vist praegu varustus-raskused, apteegist on otsas.
Kas 40% viin ajab ka asja ära?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Des-vahendite osas vist praegu varustus-raskused, apteegist on otsas.

Kas 40% viin ajab ka asja ära?

Ei, alkohol peab vähemalt 70% olema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundun, et see desinfitseerimisvahendite puudus on kunstlikult tekitatud. Väga kummaline, et neid kusagilt enam saada pole. Samas täna avastasin, et Hesburgeris oli letil desinfitseerimisvahend ja sai enne sööki käed puhtaks teha. Samuti Tallinnas osadesse kaubanduskeskustesse pidi pandama desinfitseerimisjaamad.
Loodetavasti Eestis ei toimu poodide tühjaks ostmist. Meil e-poode palju ja see peaks karantiini puhul väga hea võimalus olema end toiduga varustada. Loodan Eestlaste talupoja mõistusele ja nõukaaja karmile elukoolile. Aga eks näis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätke palun meelde karantiin.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Des-vahendite osas vist praegu varustus-raskused, apteegist on otsas.

Kas 40% viin ajab ka asja ära?

Ei, alkohol peab vähemalt 70% olema.

Kas alkohol on ainus desinfitseerija? Alkovabad haava desinfitseerijad siis nagu Gutasept F ei sobigi?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 21:38; 04.03 06:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Des-vahendite osas vist praegu varustus-raskused, apteegist on otsas.

Kas 40% viin ajab ka asja ära?

Ei, alkohol peab vähemalt 70% olema.

Kas alkohol on ainus desinfitseerija? Alkovabad haava desinfitseerijad siis nagu Gutasept F ei sobigi?

Gutasept F sisaldab 72% etanooli ehk alkoholi. Ei ole see alkoholivaba.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 11:16; 27.02 18:17; 27.02 20:22; 04.03 08:45; 04.03 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gutasept F sisaldab 72% etanooli ehk alkoholi. Ei ole see alkoholivaba.

Cutasept!
Siin teemas ikka eriline kirjaoskamatute kogunemine.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt des ja siis pesta lisaks seebi ja veega. Tavaliselt pudelil kirjas, et kaua vaja hoida, vist 30 sekundit max aga nüüd coronaga võib ka kauem nö.ennetusena.

Vastupidi. Enne kätepesu ja siis des. Kui on olnud haigustekitajatega kokkupuude. Muidu ikka kätepesu. Kui pesta ei saa, siis lihtsalt des.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 18:33; 04.03 18:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis käte desinfitseerimine