Esileht Sünnitus Kateeter sünnituse ajal ja tervis peale sünnitamist

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kateeter sünnituse ajal ja tervis peale sünnitamist

Postitas:

Ei teagi, kas see postitus sobib pigem siia või tervise alateemasse… aga äkki liigub siin mõni naine, kellel olnud sarnane probleem. Nimelt oli mul komplitseeritud sünnitus ja ma ei tohtinud mingil hetkel sünnituse ajal enam sünnituslaualt püsti tõusta. Seega ei saanud ma ka WC-sse minna. Arst ja ämmaemand otsustasid, et põis tuleb tühjendada kateetrit kasutades, aga seda mulle mitte ei paigaldatud nii, et see sinna oleks jäänudki, vaid ämmaemand kuidagi surkis sellega edas-tagasi, et põis tühjeneks ja siis võttis kohe ära. Kõik see oli päris valus ja ebameeldiv. Pärast presside ajal tühjenes põis veel ise ja arst imestas, et sai ju tühjendatud… Nüüd tagantjärele mõtlen, et see ämmaemand tegi seal midagi äkki valesti? Igatahes nüüd, kui käisin veidi vähem kui kaks kuud hiljem teise ämmaemanda juures sünnitusjärgses kontrollis, siis tema tunnistas kõik muu korras olevaks, aga ütles, et kusiti on ärritunud ja küsis, kas kasutati kateetrit. Samuti küsis, ega pissimisega probleeme pole või tilgad püksi ei tule. Ütlesin, et ei. Nüüd aga hakkasin mõtlema, et vahepeal on tegelikult aluspüksid natuke märjad, õige vähe, pidasin seda vooluseks (ei saa ju ise täpselt ka aru, kust see eritis tulnud on). Aga äkki see ei olegi voolus, sest tegelikult on nii, et kui nt hommikul käin pesus, siis õhtuks ise tunnen, et aluspesu lõhnab ebameeldivalt ja tahaks jälle pesta ning pesu vahetada. Samuti muretsen, kas kaks kuud peale sünnitust ei oleks pidanud see kateetri kasutamisest tingitud kusiti ärritus juba ära kaduma? Äkki tehti midagi valesti ja vigastati seal midagi? Kui tõenäoline see on? Samuti tunnen vahepeal kerget alakõhu pakitsust ja hellust. Samas tupes, emakakaelal ja emakas on kõik ok, need on kontrollitud. Ahjaa… arvasin vahepeal, et mul on tupeseen või vaginoos, seda just ebameeldiva lõhna ja ka välistel suguelunditel aeg-ajalt oleva sügeluse tõttu, aga ämmakas kontrollis ja ütles kõik on ok. Nüüd mõtlen, et võib-olla tundisin ma seda kõike ka hoopis eespool ehk kusiti juures ja ei saanud sellest ise lihtsalt aru. Ja veel tundus mulle peale sünnitust, et sünnitusjärgne veritsus on väga pikk, aga juba siis tundus mulle, et hügieeniside määrdus pigem eestpoolt – kas on võimalik, et ikkagi kuseteid retsiti nii, et hoopis sealt veritses? :O Igatahes nüüd kõik need mõtted keerlevad mul peas ja ma pole enam sugugi kindel, kas mul tervisega seal kõik korras on. Lähen millalgi veel naistearsti juurde spiraali paigaladama, eks ma saan temal paluda veel üle vaadata, aga kui kellelgi on endal kogemusi/teadmisi sel teemal, siis oleksin tänulik vastuste eest!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Määrida võibki peale sünnitust pikalt, algul on vereeritsus suur ja siis on terve side pmst verd täis, aga mida edasi seda vähem ja eespool.
Peale sünnitust võib natukene voolus suurenenud olla ja lõhnab teisiti, aga see muutub. Kui tahad, siia tee harjutusi seal allpool et kõik oleks trimmis ja nii öelda kontrolli all.
Kõik mis seal all toimub, eks selle paranemine võtabki kauem aega ja kui tundub et hakkab paranema, siia võib olla näiteks ka tagasilööke. Mul oli paar õmblust, aga kuna oli verekaotus siis paistetasid õmbluskohad üles. Mingi päev tundsin et nagu kõik on okei ja paistetus läheb ära, aga siis näiteks istusin valesti või aluspüksid olid liiga pingul või kõndisin õues liiga tempokalt, ning olin jälle hädas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välistada ei saa muidugi midagi, aga mu mees sai kunagi kateetri paigaldamisega sellise vigastuse. Meestel on seal võibolla natuke teistmoodi ehitus ka. Temal juhtus see aastaid tagasi seoses erakorralise abi andmisega. Vigastuse sümptomiks on pigem see, et põie tühjendamine nõuab aega – ise tilgu ega leki midagi välja, tühjendamiseks peab põielihaseid pingutama. Vetsus läheb tal kaua aega – vahel on 10 minutit enne kui saab põie tühjendatud.
Mul tekkis juba esimese raseduse käigus (enne sünnitust) kerge pidamatus. Aga see läks hiljem üle. Teise ja kolmanda sünnituse ajal kasutati samuti kateetrit – mingit jäävat kahjustust ei tekkinud. Kateetri kasutamine sünnitustel on üsna levinud tegelikult – usun, et ämmakas oli varemgi neid paigaldanud ja midagi valesti ei teinud.
Küll aga mul on olnud kusitipõletik (mitte raseduse/sünnitusega seoses) – vaat see oli ränk. Alakehas olid valud ja kaasnes täielik pidamatus – ei tulnud mitte paari tilka, vaid jooksiski kogu aeg lahinal mööda sääri alla 🙁 Nagu midagi põide kogunes, kohe see välja tuli. Ja ei saanud kuidagi kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kerge kusepidamatus tegelikult on täiesti tavaline asi peale sünnitust, ei pruugi just kateedrist olla. Tuleb teha harjutusi vaagnapõhja lihastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli selline, mis jäeti sisse, kuna epiduraali järgselt tunnetust polnud ja põit tühjaks ei saanud.

Kui ma aga meenutan, siis kusiti koht oli päris pikalt(6 kuud kindlasti) valus ja eriti kiskus ja valu sähvakana andis tunda rätsepistes.
Ma arvasin, et see võis hoopis olla õmblemise jaoks tehtud tuimestussüstist, sest see tehti samasse kohta ja oli väga valus.

Lekkimisega probleemi polnud. Aga pakitsus oli küll mingi aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla on hoopis põiepõletik, nüüdseks krooniline. Lase perearstil teha uriiniproov ja uriinikülv.

Veritsuse ajal ongi nii, et kui sa istud või seisad, sis veri valgubki tänu gravitatsioonile ettepoole. Magades ja pikutades valgub ju tahapoole (kui just kõhuli ei magata). Elementaarne füüsika.

Minul tühjendati ka sünnituse ajal põit ühekordse kateetriga, aga ei protseduuri ajal ega järgselt ei tundnud ma midagi ebatavalist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suure tõenäosusega on lekkimine ikka nõrkadest vaagnapõhjalihastest. See on üpris tavaline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Sünnitus Kateeter sünnituse ajal ja tervis peale sünnitamist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.