Esileht Kodunurk Käterätid ja saunalinad. Neid on mustana liiga palju.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Käterätid ja saunalinad. Neid on mustana liiga palju.

Postitas:

Meil on 3 last, kes käivad iga päev end pesemas ja peavad iga päev võtma uue saunalina e suure käteräti. Nädala lõpuks on meil u 15 kasutatud suurt käterätti ja kuigi nende pesemine pole koormav, sest masin peseb, võtab see ikka vett ja elektrit ja aega. aega selles mõttes, et ma ei saa muud pesta sest käterätte on vaja pesta.
Isegi hotellides pole energiasäästu nimel mõttekas iga päev uut käterätti võtta.
Kui kaua peab vastu üks käterätt, et seda saaks nimetada veel puhtaks ja kuidas lahendada seda käterättide kuhja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 17:19; 09.10 17:23; 09.10 18:49; 12.10 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3 last, kes käivad iga päev end pesemas ja peavad iga päev võtma uue saunalina e suure käteräti.

Miks peavad? Mis muidu juhtub? Kui valge käterätt on hall, siis võiks pesta ja uue võtta. Tegelikult ma arvan, et nädal aega võib küll üht kasutada. Võib-olla ei või ka, ma igal juhul kasutan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Peavad” tähendab, et nad tahavad iga päev uut ja puhast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 17:19; 09.10 17:23; 09.10 18:49; 12.10 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üldiselt ühte käterätti kasutan nii 3-4 korda enne kui pesumasinasse viskan. Sisuliselt see ju mustaks ei lähe esimesest korrast, kui õigesti kuivama panna peale keha kuivatamist. See on tõesti aja ja energia raiskamine, kui iga pesemise järel uut käteräti võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 17:24; 09.10 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Peavad” tähendab, et nad tahavad iga päev uut ja puhast.

Aga teegi lastele selgeks, kui kulukas ja ajamahukas on neid kätterätte pesta. Las pesevad ise, kui tahavad iga päev uut ja puhtat 🙂 Siis ehk saavad aru, et päris nii ikka ei saa, kui sa just mingi rikkur pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 17:24; 09.10 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3 last, kes käivad iga päev end pesemas ja peavad iga päev võtma uue saunalina e suure käteräti.

Peavad võtma? Kukkusid kuskilt?
Kui sa oma isiklikku voodipesu peseks iga päev (higi ja sperma!), dušši all käiks 3x päevas, nõud pärast pesemist käsitsi kuivataks ja poleeriks jne siis saaks sind veel kuskilt otsast puhtusefriigiks pidada.
Aga praegu? Mees istub peas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Peavad” tähendab, et nad tahavad iga päev uut ja puhast.

Kas juba sündisid sellise puudega, et tahavad sellist asja?
Keegi tahab meile siin varsti imelist pesuvahendit reklaamima hakata, sest tema kolm last TAHAVAD ja nii ongi püha tõde ja õige.
Tunnen kaasa ka lastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida musta nad sinna rätikusse pühivad? Oma puhtaks pestud ihu ometi…
Ärgu visaku rätikut nurka nutsu, pangu nöörile kuivama kohe. Ei juhtu rätiga nädala-paariga midagi.
Või kuivagu siis õhu käes, ilma rätikut kasutamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 5 last, seega kokku 7 inimest.
Trennikottides on lastel õhukesed saunalinad, kodus paksemad (3 x nädalas trenn, 2-3 x kodune dušš, vahel nv maakodus saun ka (seal on eraldi saunalinad), pessu lähevad linad 1x nädalas.

Ei kujuta ettegi, et igal õhtul 7 saunalina peseks.
Milline vee, elektri ja aja raiskamine.
Peseme end korralikult, kuivatame puhtaks pestud keha ja rätik kuivama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 17:48; 09.10 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahavad võtta puhta ja kuiva, mitte nurka nutsakusse visatud veel niisket ja kergelt kopitusehaisulist? Ja sina kui ema ei saa sinna mi-da-gi parata, et nad seda tahavad, ei suuda poole sõnagagi oma võsukestele riiete korrashoiust, keskkonnahoiust ja veekulust iitsatada? Jube lugu, absoluutselt kohutav. Kas meie tuleme õpetama su lapsi või mis sa meist tahad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 18:00; 09.10 20:25; 11.10 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3 last, kes käivad iga päev end pesemas ja peavad iga päev võtma uue saunalina e suure käteräti. Nädala lõpuks on meil u 15 kasutatud suurt käterätti

Kas neile käib üle mõistuse rätik pärast kasutamist kuivama riputada? Siis saaks seda ju korduvalt kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan täpselt sama, nagu teie siin. Ei muutu rätik mustaks, kui see on kasutuses 4-5 päeva. Mul on ja ma pole haigeks jäänud.
Aga nemad ei taha kasutada oma rätikut mitu päeva. Nüüd ongi küsimus, et kas peaks. Arvestades elektri ja vee ja aja kulu, arvan ma et peaks. Me arvame erinevalt. Ma ei oska nende arvamust ja kiiksu ka muuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 17:19; 09.10 17:23; 09.10 18:49; 12.10 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annad igale nädala algul käterätiku ja ütledki, et kuivama, sest uue saate nädala pärast. Varurätikud viid ära.

Puust ette ja punaseks kui lapsed jutust aru ei saa. Vahel mõjub. Või kuivagu tõesti õhu käes kui kasutatud oma rätik ei sobi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 17:48; 09.10 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahavad, siis panevad igal õhtul oma rätikud siis pessu ja kuivama, homme hea kohe võtta. Mõttetu igasuguse ressursi kulu (vesi, elekter, aeg, rätikud ise) on see ikkagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 18:00; 09.10 20:25; 11.10 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me iga päev saunalinasid pessu ei pane, riputame kuivama ja saab mitu päeva kasutada. Voodipesu peseme kord nädalas, saunalinasid 1-2 x nädalas.

Kui su lapsed tahavad iga päev puhast saunalina, siis anna neile igaühele nt 2 saunalina nädala peale ja selgita, et kui need on mustaks saanud (nende mõistes siis tähendab see seda, et korra on kasutatud), siis peavad ise pessu panema, kuivama riputama, pärast triikima, kokku voltima, kappi panema. Märgi kasvõi nimetähed peale ja igaüks vastutab ise oma rätikute eest. Vaata, kaua nad veel viitsivad iga päev puhast saunalina nõuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan täpselt sama, nagu teie siin. Ei muutu rätik mustaks, kui see on kasutuses 4-5 päeva. Mul on ja ma pole haigeks jäänud.
Aga nemad ei taha kasutada oma rätikut mitu päeva. Nüüd ongi küsimus, et kas peaks. Arvestades elektri ja vee ja aja kulu, arvan ma et peaks. Me arvame erinevalt. Ma ei oska nende arvamust ja kiiksu ka muuta.

paljugi mis ei taha. ütle neile, et valigu parem hotell, kui praegune ei sobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on peres 3 inimest ja kokku u 10 saunalina. Meil ei saakski igal õhtul oma rätikut pessu visata, sest pesu pesen ma ainult nädalavahetustel ja nii meil saaks ju kolme päevaga kõik otsa… nii et see ei tule kohe mõttessegi kellelgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab olema suur paks saunalina? 50×70 rätikuga saab ennast suurepäraselt kuivatada. Ok pikemate juuste jaoks peaks siis olema eraldi rätt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu arvates on selline käitumine vale, siis nii palju võiks ikka lapsevanema sõna kodus maksta, et see ka lastele selgeks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi oma lastega. Asi ei ole ainult teie pere rahalises kulus. Suur osa maailmast elab ilma puhta veeta. Samas meil on siin luksus lasta wc potti puhast joogivett ja samuti kasutada seda pesupesemiseks. Ma ei ütle, et peaks nüüd vesikloseti ära keelama või midagi, aga olukorras, kus puhast vett jääb planeedil järjest vähemaks, peaks igaüks püüdma vee mõttetut tarbimist vähendama. Ja puhta pesu pesemine on mõttetu tarbimine. See vesi saab ju pesuvahendiga kokku ja selleks, et seda puhastada ja uuesti joogikõlbulikuks muuta, kulutab meie planeet veelgi energiat. Lisaks sellele kuluvad rätikud niimoodi kiiremini ja puuvilla tootmine jällegi kurnab meie koduplaneeti. Ja no eks nii on igasugused allergiad ka kiiremad tekkima, kui keskkond muudetakse nii bakterivabaks, et korra kasutatud rätik on juba liiga must.

Ma ei ole mingi vegan ega nullkulutaja, lihtsalt terve mõistuse piires peaks ikka püüdma loodust säästa.
Näita lastele nt selliseid videosid https://www.youtube.com/watch?v=2Mas7VRNk6k
https://www.youtube.com/watch?v=cRTk7aSbyd0
https://www.youtube.com/watch?v=csCfoQd4vxI

See on ju lõppude lõpuks vanemate ülesanne kasvatada ja juhtida oma lapsi nii, et neist kasvaksid hoolivad inimesed. Edu! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et nad ei viitsi kuivama panna lihtsalt neid. Tee koht, kus käivad kord-mõni kord kasutatud saunalinad, näiteks eraldi pesurest, ja igal õhtul kõik panevad oma saunalina sinna kuivama. Uued rätikud pane ära mujale. Kord nädalas siis hommikul pesed ja õhtul on nad jälle kuivad kasutamiseks. Liigne rätikute hulk ja korra puudumine tekitavadki sellise mõttetu käitumise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanad need lapsed on ka?
Ma arvan ka, et võtad natist kinni, annad puhtad rätikud ja näitad kätte koha, kuhu need saab pärast pesu igaüks kuivama riputada, sellega saab iga laps alates esimesest kooliklassist täitsa ise hakkama. Ja sealt jälle hea järgmiseks võtta ning u 4 päeva järel saavad uue räti/pesed nende saunalinad ära. Ja ei pea olema 100×150 saunalinad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 18:00; 09.10 20:25; 11.10 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üritasin aru saada. Ma pesen end lausa mitu korda päevas. Käsi ehk kümme korda. Nägu ja hambaid vähemalt kaks korda.Jne. Kas need lapsed pesevadki siis kord päevas,sh käsi või võetakse iga kätepesu järel uus rätik. No ei kujuta ette. Hommikul pestakse hambad ja siis visatakse rätik põrandale? Õhtul pestakse hambaid ja võetakse uus rätik?
PS rätikuid pestakse vähemalt 60 kraadise temperatuuriga. Kui vähem,on need rätid ikka baktereid täis,lihtsalt on need bakterid nüüd puhtad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan täpselt sama, nagu teie siin. Ei muutu rätik mustaks, kui see on kasutuses 4-5 päeva. Mul on ja ma pole haigeks jäänud.
Aga nemad ei taha kasutada oma rätikut mitu päeva. Ma ei oska nende arvamust ja kiiksu ka muuta.

Sa ise oled ju lasknud nende sellisel arvamusel ja kombel tekkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan täpselt sama, nagu teie siin. Ei muutu rätik mustaks, kui see on kasutuses 4-5 päeva. Mul on ja ma pole haigeks jäänud.
Aga nemad ei taha kasutada oma rätikut mitu päeva. Ma ei oska nende arvamust ja kiiksu ka muuta.

Sa ise oled ju lasknud nende sellisel arvamusel ja kombel tekkida.

Just. Kust see üldse tulnud on? Ja millal? Ja miks? Ma ei kujuta ettegi, et mu kolm last järsku teataksid, et nüüdsest alates tahan iga kord uue rätiku võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik käterätid (vannitoa, sauna, trenni) lähevad pühapäeval pessu ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just. Kust see üldse tulnud on? Ja millal? Ja miks? Ma ei kujuta ettegi, et mu kolm last järsku teataksid, et nüüdsest alates tahan iga kord uue rätiku võtta.

See on ajapikku kujunenud. Algul oli raske neid pesema saada. Iga päev ka ei pesnud end ja siis oli see käterätt nagu ükskõik, kui vanem laps end hoolsmalat ja iga õhtu pesema hakkas. Nooremate pesemine oli siis ikka üsna suvaline. Siis hakkas oma puhtusele rõhku pöörama ka keskmine. Mul oli vaid hea meel, sest ega ta viitsinud varem oma juukseidki kammida, pesemisest rääkimata.
Nii on olnud juba mõnd aega, kui ma ei pea neid pesema saatma. Ma ei pööranud varem sellele käterättide rohkusele erilist tähelepanu, sest rõõm oli sellest, et nad peseks end ilma käskimata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 17:19; 09.10 17:23; 09.10 18:49; 12.10 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just. Kust see üldse tulnud on? Ja millal? Ja miks? Ma ei kujuta ettegi, et mu kolm last järsku teataksid, et nüüdsest alates tahan iga kord uue rätiku võtta.

See on ajapikku kujunenud. Algul oli raske neid pesema saada. Iga päev ka ei pesnud end ja siis oli see käterätt nagu ükskõik, kui vanem laps end hoolsmalat ja iga õhtu pesema hakkas. Nooremate pesemine oli siis ikka üsna suvaline. Siis hakkas oma puhtusele rõhku pöörama ka keskmine. Mul oli vaid hea meel, sest ega ta viitsinud varem oma juukseidki kammida, pesemisest rääkimata.
Nii on olnud juba mõnd aega, kui ma ei pea neid pesema saatma. Ma ei pööranud varem sellele käterättide rohkusele erilist tähelepanu, sest rõõm oli sellest, et nad peseks end ilma käskimata.

Mida ma just loen?? ????????????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 22:07; 13.10 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ajapikku kujunenud. Algul oli raske neid pesema saada. Iga päev ka ei pesnud end ja siis oli see käterätt nagu ükskõik, kui vanem laps end hoolsmalat ja iga õhtu pesema hakkas. Nooremate pesemine oli siis ikka üsna suvaline. Siis hakkas oma puhtusele rõhku pöörama ka keskmine. Mul oli vaid hea meel, sest ega ta viitsinud varem oma juukseidki kammida, pesemisest rääkimata.
Nii on olnud juba mõnd aega, kui ma ei pea neid pesema saatma. Ma ei pööranud varem sellele käterättide rohkusele erilist tähelepanu, sest rõõm oli sellest, et nad peseks end ilma käskimata.

Mida ma just loen??

No mida imet sa siis loed? Täpselt nii ongi, et mingi aeg muudkui sunni ja sunni ning siis äkki hakka keelama. Endal lapsi ei ole või?
Teemaalgatajale soovitan oma lastega kokku arvutada, mis on raha- ja keskkonnakulu sellisele tegevusele. Ning lõpuks (taas)kehtestada oma autoriteet.

Mida need “omal lapsi” siia hetkel puutuvad? On, kui sa just teadma pead, aga ma ei saa aru inimestest, kes annavad lapsele medali mingi pisiteo eest ja edaspidist õpetust polekski nagu vaja? Noh, et kujutage ette – fanfaarid! – laps oskab oma jalanõud jalast võtta, aga porist põrandat ei pea enam pühkima – see oleks liig nõuda (äkki solvub ja teinekord ei võtagi enam kingu jalast, eks?). Juhin tähelepanu, et ilmselgelt pole tegu väikelastega. Miks ema on õmnrlik, et laps ennast peseb, aga lepib, et ta nõuab iga päeb uut rätikut/, st. pole õpetanud korra kasutatud rätikut teist korda kasutama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 22:07; 13.10 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida need “omal lapsi” siia hetkel puutuvad? On, kui sa just teadma pead, aga ma ei saa aru inimestest, kes annavad lapsele medali mingi pisiteo eest ja edaspidist õpetust polekski nagu vaja? Noh, et kujutage ette – fanfaarid! – laps oskab oma jalanõud jalast võtta, aga porist põrandat ei pea enam pühkima – see oleks liig nõuda (äkki solvub ja teinekord ei võtagi enam kingu jalast, eks?). Juhin tähelepanu, et ilmselgelt pole tegu väikelastega. Miks ema on õmnrlik, et laps ennast peseb, aga lepib, et ta nõuab iga päeb uut rätikut/, st. pole õpetanud korra kasutatud rätikut teist korda kasutama?

Teinekord täpsusta kohe, mille üle ahhetad. Esimesest postitusest jäi mulje, nagu kuuleksid esimest korda lastest, keda peab pesema sundima 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Kodunurk Käterätid ja saunalinad. Neid on mustana liiga palju.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.