Esileht Väikelaps Katkised püksipõlved

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Katkised püksipõlved

Postitas:
Kägu

Kui minu lapsed olid käputamiseas, siis ei saanud aru millest teised emmed rääkisid. Mis katkised püksipõlved.. minu lastel ei kulunud ühedki püksid ära kuigi nad kõik on kenasti käputanud.

Nüüd aga on vanim laps 6ne ja pisut üle aasta on olnud see, et tihti kuluvad püksid põlvedelt katki. Nii veider on see minu jaoks. Eile viisin tervete dressipükstega lasteaeda, õhtul sain aukus pükstega lapse kätte. Täna saatsin tervete teksapükstega ja jälle õhtul sama lugu, et püksid katki. Eks põlvili mängides ikka lähevad katki aga ma lihtsalt ei suuda arusaada kuidas ühe päevaga nii õnnestub ???? eriti veel teksad mis on ju pisut tugevamast materjalist kui dressipüksid.

Kas kellelgi veel nii, et just vanuses 5-6 kulub palju pükse? Eeldan, et kooliks see jama lõppeb ära või olen naiivne? ????

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil täpselt sama lugu. Siiani ei saanud aru, et mis aukudest kõik räägivad ja nüüd laps 5 ning üle päeva retuusides auk sees. Müstika ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps 8 ja probleem tekkis kooli minnes. Avastasin, et laps käib tihti põlvili mängided. Vb koolis mingi selline mäng olnud ja siis tulebki koju retuusid jälle põlvest auklikud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu omad tõmbavad jalgpallis ülepäeviti pükse puruks. Ei jõua enam samas tempos paigata. Kunstmuru + värava tähistamine ei ole väga säästlik kombo. Lõppu ei paista tulevat.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka juba koolilaps aga püksipõlved ja sokid kuluvad. Koolis nad lasevad sokkis ringi(vahetusjalanõud kohustuslikud ei ole aga välisjalanõudega olla ka ei tohi).

Isegi suusapüksid(ka kõige kallimad) suudab paari kuuga auguliseks trööbata. Seetõttu olengi loobunud kalliste ostmisest kooli jaoks.

Dressipükstele kipuvad mu poisil pepule augud enne tulema, kui põlvedele. Ma ei tea kus ta oma tagumikuga päev otsa nühib ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need püksid, mida vasupidavatena reklaamitakse (nt lindex), on tegelikult ka vastupidavamad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Meil lähevad kõikide firmade püksid ühte moodi läbi, ka need lindexi omad, millel on põlvede kohal topelt kangas. Pealmine kangas ikka katki. Aga mul poisil lähevad ainult parema jala põlved auklikuks ????

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need püksid, mida vasupidavatena reklaamitakse (nt lindex), on tegelikult ka vastupidavamad?

Minu poistel olid küll “indestructible” kangast püksid, imetihedas koes, mida ei võtnud ei asfalt, võsa ega roostes naelad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mingid HM, Takko või pepco dressid-püksid on ka sellised nagu parajad retuusid, et kukub korra muru peale ja pükstel auk sees… (aga samas ma ostan neid ikka, sest teeb üks ja sama välja, kas kaks odavat või kallimad ja na’tu’ke’ne vastupidavamad, kuid kaugeltki mitte kauapüsivad püksid). Isegi mul 10+a lastel on vahepeal nii, et saab hommikul uued püksid ja õhtuks on auk sees… vahel “õnnestub” lihtsalt

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On meilgi juhtunud – kord tuli tüdruk 3 päeva järjest lasteaiast katkiste põlvedega. Arvasin, et kuna 90% tema riietest on taaskasutusest, siis lihtsalt ongi lõpuni kantud ja läbi kulunud. Aga koolis käiv poeg on ka suhteliselt uute pükstega (2 kuud pidasid vastu, ostsin uuena) niimoodi tulnud, siis ilmselt lasevad põlvedel liugu (kui mina koolis käisin, siis tehti koridoripõrandal nii).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, pole lasteaias ega koolis midagi augustanud. Aga ostaks lihtsalt uued, milleks sellise pisiasja pärast teematada?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poisile õmblesin 1. ja 2. klassis kohe poest tuues püksipõlvedele tugevdused peale. Need nn küünarnukikaitsed vms? Just õmblesin, sest need kleebitavad ja triigitavad tulid kohe maha. Nii pidasid püsid mitu kuud vastu, kuigi need omatugevdatud põlvekohad kulusid hoolega, siis auku sinna nii kiirelt sisse ei saanud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poisile õmblesin 1. ja 2. klassis kohe poest tuues püksipõlvedele tugevdused peale. Need nn küünarnukikaitsed vms? Just õmblesin, sest need kleebitavad ja triigitavad tulid kohe maha. Nii pidasid püsid mitu kuud vastu, kuigi need omatugevdatud põlvekohad kulusid hoolega, siis auku sinna nii kiirelt sisse ei saanud.

Hea mõte, see kaitseb ka põlvi endid, kui ikka püksi sisse auk kukutakse, siis on tihtipeale auk ka juba põlvenahas, käib kruusa, kunstmuru või killustiku peale käbla jne.  No mina e tea, mida teeb mu neiueas tüdruk koolis, sest isegi tema tuleb vahel auklike pükstega koolist koju (aga kodus nt mängib põlvili ja ehk ka koolis mõnikord, sest jalkat ei mängi tema, poisi põlveaugud on teada põhjusega).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma paikan softshelliga, see püsib ka tunduvalt kauem terve ja ehk ka pehmendab. Arutu raiskamine oleks iga augu peale uued püksid osta. Aga minagi ei teadnud katkistest põlvedest enne midagi, kui poisid jalgpallitrenni läksid. Lisaks kipuvad pükstel ka puusad topiliseks, alati ühelt poolt 😀 (äärekaitsjad).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need püksid, mida vasupidavatena reklaamitakse (nt lindex), on tegelikult ka vastupidavamad?

Kusjuures meil läksid katki just täiesti uute Lindexi pükste põlved ja toas mängides.  Hommikul panin terved tutikad püksid jalga ja pehme vaiba peal mängis legodega ning paari minuti pärast järsku põlve kohal auk sees. Mu 2-aastane ei roninud kuidagi klotside või plaadi peal. Ise olin kogu aeg juures. Müstika aga vanuses 2-3 läksid katki 3 paari Lindexi pükste põlved.

Muidu kasutuses mitmenda ringi Molo, Name it, Bogi, Kaiko, Metsola, Mayoral, Next või uued Pepco püksid. Pepco asjadel kuluvad pildid ja tuhmub värv kiiresti aga kangas peab vastu. H&M asju pole kasutanud, sest nende lõige jääb vöö kohast liiga madalaks. Bredeni mustrid ei meeldi. Lennet pole ostnud, sest minu silma jaoks neil kuidagi mustrid proportsioonist väljas (lilled on liiga suured latakad).

Eriti pettunud olen, et katki läinud Lindexi püksid on ilusa mustriga (heledad kiilide ja lilledega). Mitu paari ostsin ette eri suuruseid ja harva kui tuleb hooaeg, kus jälle mõni esteetiliselt nauditav muster. Mingeid kandilisi kolle või pealuid lapsele selga ei soovi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest umbes seal 4a vanuses hakkavadki lapsed väga aktiivselt mängima. Umbes sellel ajal enam polnud mõtet neid häati õhukesi retuuspükse osta. Lindexi retuusid läksid uuena hommikul jalga ja õhtuks oli suur auk põlves. Tugevamad dressipüksid kestavad kauem. Ja poisid mängivad lasteaias tihti autodega vaiba peal nii, et üks põlv on maas. Seetõttu just see üks põlv ära kulubki. Eriti kui lasteaias on mängunurgas mingi vaip, need autoteedega vaibad on sellised tugevast materjalist, mis nagu lihv kui seal pidevaly põlvega edas-tahasi nühkida. Minu lastel on kõige paremini pidanud vastu Nexti dressipüksid. Pepco ja Sinsay on raha raiskamine, sest need on pärast esimest pesu tuhmunud ja topilised.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest umbes seal 4a vanuses hakkavadki lapsed väga aktiivselt mängima. Umbes sellel ajal enam polnud mõtet neid häati õhukesi retuuspükse osta. Lindexi retuusid läksid uuena hommikul jalga ja õhtuks oli suur auk põlves. Tugevamad dressipüksid kestavad kauem. Ja poisid mängivad lasteaias tihti autodega vaiba peal nii, et üks põlv on maas. Seetõttu just see üks põlv ära kulubki. Eriti kui lasteaias on mängunurgas mingi vaip, need autoteedega vaibad on sellised tugevast materjalist, mis nagu lihv kui seal pidevaly põlvega edas-tahasi nühkida. Minu lastel on kõige paremini pidanud vastu Nexti dressipüksid. Pepco ja Sinsay on raha raiskamine, sest need on pärast esimest pesu tuhmunud ja topilised.

Ostan tihti Pepcost asju lapsele ja pesen neid ka tihti ja ei ole miski veel tuhmunud ega topiliseks läinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ostan ka Sinsay riideid lastele ja ilusad korralikud on. Ka pärast korduvat pesemist. Ma usun, et teeb sama välja kas ostan 10€ eest ühed Nexti püksid või sama raha eest 2x Sinsay püksid, seega eelistan viimast. Sest ega siis kogu aeg ka ei lähe püksid katki, s.t iga nädal ei ole nii.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinsay poiste dressipükside kvaliteet on küll võrreldes paari aasta taguse ajaga väga alla käinud. Alguses(kui see pood tuli) oli korralik dressipükste kangas, nüüd on mingi õhuke sünteetika, mis kohe nupuliseks läheb.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kirjutasin enne, et Pepcot ja Sinsayd ei tasu osta. Lisan juurde selle, et kasutan kuivatit. Pepco kummipildid ei kannata kuivatit üldse. Nexti asjad mul esimeselt lapselt lähevad teise selga ja endiselt normaalsed. Seega on küll vahe kas ostan 2 paari 5€ eest Pepcost ja laps ei saa nenega veel käiagi eriti, aga juba on tuhmunud ja pildid pragunenud ning rädavad pärast kandmist prügikasti või heategevusse. Või ostan ühed 10€ eest Nextist, mis näevad piisavalt viisakad välja veel ka teisel ringil väiksema lapse jalas. Kindlasti on Pepcos ja Sinsays ka parema kvaliteediga asju, aga ma ei viitsi sellist loteriid mängida. H&Mst samal põhjusel ei osta t-särke ja dressipükse, et kvaliteet on nii kõikuv nkng tihti kehvapoolne. Lihtsam on osta kindla peale Next (või Okaidi või Name It).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kirjutasin enne, et Pepcot ja Sinsayd ei tasu osta. Lisan juurde selle, et kasutan kuivatit. Pepco kummipildid ei kannata kuivatit üldse. Nexti asjad mul esimeselt lapselt lähevad teise selga ja endiselt normaalsed. Seega on küll vahe kas ostan 2 paari 5€ eest Pepcost ja laps ei saa nenega veel käiagi eriti, aga juba on tuhmunud ja pildid pragunenud ning rädavad pärast kandmist prügikasti või heategevusse. Või ostan ühed 10€ eest Nextist, mis näevad piisavalt viisakad välja veel ka teisel ringil väiksema lapse jalas. Kindlasti on Pepcos ja Sinsays ka parema kvaliteediga asju, aga ma ei viitsi sellist loteriid mängida. H&Mst samal põhjusel ei osta t-särke ja dressipükse, et kvaliteet on nii kõikuv nkng tihti kehvapoolne. Lihtsam on osta kindla peale Next (või Okaidi või Name It).

Mina ostan Pepcost lapsele, sest hinnad on seal väga head. Ilmselgelt mina ei kasuta kuivatit ja pole küll midagi pestes maha kulunud ega pilt pragunenud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummipiltidele ju muidugi ei kasutata kuivatit!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostan kaltsukast kõik õige numbri püksid kokku. Nädala kannab, teise nädala kasutan paigaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummipiltidele ju muidugi ei kasutata kuivatit!

Osade firmade asjadel on lubatud kuivati. Näiteks Gap ja Next. Aga tegelikult enamus kannatavad kuivatis kuivatamist madalal temperatuuril. Ja need Sinsay ning Pepco asjad, mille kehvast kvaliteedist ma rääkisin, neid ma esimesed korrad kuivatasin nööril, kuid need pragunesid juba lihtsalt pesemisestki.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, see oleneb küll rohkem püksikandjst kui -hinnast…

(Kvaliteet kõigub muidugi odavpoodide omade materjalil rohkem, aga väga lühikese kiuga odava kanga, kuhu pisikesed augud juba peale vaadates sisse tulevad, tunneb vilunum silm poes ära ega osta siis ju.)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu omal kulus lasteaias ka pidevalt üks püksipõlv auklikuks, siis sain pihta, et põrandal autodega mängides toetus enamasti just sellele põlvele. Hiljem koolipoisina olid püksid seepärast pidevalt katki, et vahetunnis jalkat mängides viskas end muudkui pikali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Väikelaps Katkised püksipõlved