Esileht Koolilaps Katsed 1. klassi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )

Teema: Katsed 1. klassi

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi valmistab last katseteks ette? Millised koolid on valikus?

 

 

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei. Laps läheb nii nagu on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised koolid on valikus?

Kaalun Võru Gümnaasiumi ja Kuressaare Põhikooli vahel. Ei suuda otsustada.

+24
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tagasihoidlik arvamus on, et kui laps vajab juba esimese klassi katseteks mingit erilist ettevalmistust, siis selle lapse koht ei ole katsetega koolis. Vähemalt mitte algklassides. las läheb sinna katsetega kooli gümnaasiumiastmes, kui saba juba ise aru, miks ta seda teeb ja kelle jaoks.

Ükski kool su last targemaks ei tee. Talle kas on antud või ei ole antud. Ja tõesti, mõnel ilmnevad anded hiljem, aga ka siis pole midagi häda, kui ta ei käi eliitkoolis. Mul on siin hunnikuteviisi tuttavaid, sugulasi, töökaaslasi, kes pole õppindu eliitkoolis ja ikka on väga headel töökohtadel

+16
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub küll, et Tallinna katsetel käib nii palju rahvast ja katsete kord on selline, et need “loomulikust intelligentsist” terased lapsed võivad sõelast läbi libiseda ja drillitud sisse saada… Vähemalt saadakse motiveeritud lapsevanemad 🙂

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke tuleb loomulikult last ette valmistada, aga mingit metsikut üleskloppimist küll ei tohiks teha. Mul on see osa lastega läbitud, kumbki 1. klassis katsetega kooli ei pääsenud, aga mõlemad läksid sinna gümnaasiumis ning lõpetasid medalitega. Tagantjärele olen ülitänulik, et nii läks – mõlemad lapsed olid kooli alguses aeglased ja väga tagasihoidlikud, vajasid rahulikku keskkonda, kus umbes kolmandast klassist alates pea tõstsid ja kiiresti arenema hakkasid, varsti olid klassi parimad ja gümnaasiumikatsetel esimeste hulgas vestlusele kutsutud. Laske lastel omas tempos minna, on minu tagantjäreletarkus, kuigi mäletan seda kurbust ja kibedat tunnet (“kõik on läbi!”), kui lapsed soovitud kooli sisse 1. klassis ei saanud.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi valmistab last katseteks ette? Millised koolid on valikus?

Ei. Piisab täiesti nende enda taiplikusest ja lasteaiast saadud teadmistest.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised koolid on valikus?

Kaalun Võru Gümnaasiumi ja Kuressaare Põhikooli vahel. Ei suuda otsustada.

Ma valiks Kuressaare, ikkagi meretagune koht.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tuttav pani lapse kolme eelkooli ja lisaks võttis eraõpetaja. Eks ole näha, kas saab sisse kuhugi 🙂

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ühe Tallinna piirkonnakooli eelkooli õpetaja. 16 lapsest viis käivad korraga kahes eelkoolis. Kohutav!

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi valmistab last katseteks ette? Millised koolid on valikus?

Ei. Piisab täiesti nende enda taiplikusest ja lasteaiast saadud teadmistest.

See sõna on “taiplikkus”.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi valmistab last katseteks ette? Millised koolid on valikus?

Ei. Piisab täiesti nende enda taiplikusest ja lasteaiast saadud teadmistest.

See sõna on “taiplikkus”.

No suur tänu. Päev on jälle parem.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole lapsi ettevalmistanud. Mul endal oli koolis raske. Käisin GAGis.  Aga kõik minu kolm last on siiski katsetega kooli saanud ja ka olümpiaadidel edukad olnud. Seega nõrk vanem ei tähenda, et lapsed nõrgad peaks olema.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps ei käinud sisuliselt lasteaias, ei käinud eelkoolis, ei olnud koduõpetajat, kuid katsetel käisime, et vaadata, mida ta oskab ja kuidas läheb. Sai sisse ja läks kesklinna kooli. Õpib väga hästi.

Kui mina korraldaks katseid, siis ma kindlasti uuriks ühe asjana seda, kas laps on eelkoolis käinud. Eelkool ei tähenda  alati ette õpetamist, kuid õpetaja sõnul klassis on nö ette õpetatud lapsi, kellel on programmis püsimisega nüüdseks raskusi.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps pole näiteks sudokut varem lahendanud ja talle pannakse see katsetel ette, siis on ikkagi eelis neil, kes on katseteks ette valmistunud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised koolid on valikus?

Kaalun Võru Gümnaasiumi ja Kuressaare Põhikooli vahel. Ei suuda otsustada.

see on parim vastus 🙂

aga muidugi teemaalgataja oleks võinud lisada piirkonna.

meil on kodule lähimad ainult eliitkoolid ja siis kui soovid lapse kodulähedasse kooli panna, tõesti peab neil katsetel käima.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps pole näiteks sudokut varem lahendanud ja talle pannakse see katsetel ette, siis on ikkagi eelis neil, kes on katseteks ette valmistunud.

Laste sudokud ju täiesti olemas. Tee ise neile neid. Minu lastele väga meeldis sudokusid lahendada. Analoogne môistatus oli veel, kolmnurgaga. Ma täpsemalt ei mäleta enam, meil vastav raamat olemas, kus erineva vanusega laste môistatused ja ülesanded. Minu omadele väga meeldis neid lahendada lahendada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaene laps 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laste sudokud ju täiesti olemas.

Selles keegi ei kahtlegi. Ega’s eelkool olegi ainus võimalus ette valmistada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised koolid on valikus?

Kaalun Võru Gümnaasiumi ja Kuressaare Põhikooli vahel. Ei suuda otsustada.

soovitan Narva gümnaasiumi ka valikusse lisada

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laste sudokud ju täiesti olemas.

Uba pole ju selles. Kui laps eelkoolis ei käi, puudub tal igasugune kogemus sellest, mida seal katsetel tehakse ja kas on sudoku või midagi muud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laste sudokud ju täiesti olemas.

Uba pole ju selles. Kui laps eelkoolis ei käi, puudub tal igasugune kogemus sellest, mida seal katsetel tehakse ja kas on sudoku või midagi muud.

Eelkool ei vôrdu katsed. Eelkoolis loeb ôpetaja ülasannet ja selgitab, kui laps suudab ise aru saada, siis teeb ta seda muidugi ise. Katsetel ôpetaja ei abista. Tavaline kontrolltöö.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline kontrolltöö.

Jaa, aga suur vahe, kas õpitud või võõra materjali peale 🙂

Minu meelest ei ole eelkoolis käimisel ja taiplikkusel küll mingit seost, et eelkooli omi peaks koefitsiendiga arvestama. Aga mulle vähemalt teoorias tunduvad nt Härma katsed objektiivsemad (kuigi teistpidi on just subjektiivsemad) – seal jagatakse lapsed õpetajate vahel ära umbes kuuestesse gruppidesse, kus nad siis kaks (?) tundi “kooli mängivad”, et õpetaja saaks enam-vähem pildi ette, kui õpivalmis, -võimeline ja -huviline laps on, mitte ainult, mis tasemele arendatud (või arenenud).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline kontrolltöö.

Jaa, aga suur vahe, kas õpitud või võõra materjali peale ????

Minu meelest ei ole eelkoolis käimisel ja taiplikkusel küll mingit seost, et eelkooli omi peaks koefitsiendiga arvestama. Aga mulle vähemalt teoorias tunduvad nt Härma katsed objektiivsemad (kuigi teistpidi on just subjektiivsemad) – seal jagatakse lapsed õpetajate vahel ära umbes kuuestesse gruppidesse, kus nad siis kaks (?) tundi “kooli mängivad”, et õpetaja saaks enam-vähem pildi ette, kui õpivalmis, -võimeline ja -huviline laps on, mitte ainult, mis tasemele arendatud (või arenenud).

Tallinnas nii lihtsalt katsed ei käinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps käis TPL eelkoolis, kodus eriti juurde ei õpetanud. Sisse pääses nii TPL kui TIK-i.

Valis TIK-i. Praegu on põhikoolis klassis keskmiste seas, aga ise on kooliga väga rahul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin vahele. Kas laps saab kooli minna, kui on sotsiaalselt nõrgem? Õpetaja jutt on, et laps on andekate seas ja kooliküps.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Küsin vahele. Kas laps saab kooli minna, kui on sotsiaalselt nõrgem? Õpetaja jutt on, et laps on andekate seas ja kooliküps.

Miks ei peaks saama? Kui kooliküps, siis ka sotsiaalselt (õpetaja arvates).

Kellega võrreldes sotsiaalne pool nõrgem on?  Või iseenda tugevate külgedega võrreldes? Andekad võivadki asünkroonselt areneda: suure inimese jutt, väikese emotsioonid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin vahele. Kas laps saab kooli minna, kui on sotsiaalselt nõrgem? Õpetaja jutt on, et laps on andekate seas ja kooliküps.

Miks ei peaks saama? Kui kooliküps, siis ka sotsiaalselt (õpetaja arvates).

Kellega võrreldes sotsiaalne pool nõrgem on? Või iseenda tugevate külgedega võrreldes? Andekad võivadki asünkroonselt areneda: suure inimese jutt, väikese emotsioonid.

Võrreldes vist teiste sama vanade lastega. Selle tõi välja õpetaja, et laps on sotsiaalselt nõrgem. Enda eest eriti ei seisa, pigem hakkab nutma, kui liiga tehakse. Mõjutatav teiste poolt natuke rohkem, kui peaks. Vahel ei tee kuulmagi õpetaja juttu. Lapsel vaja paksem nahk kasvatada kooli mineku ajaks, õpetaja sõnad. Muidu andekate hulgas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin vahele. Kas laps saab kooli minna, kui on sotsiaalselt nõrgem? Õpetaja jutt on, et laps on andekate seas ja kooliküps.

Miks ei peaks saama? Kui kooliküps, siis ka sotsiaalselt (õpetaja arvates).

Kellega võrreldes sotsiaalne pool nõrgem on? Või iseenda tugevate külgedega võrreldes? Andekad võivadki asünkroonselt areneda: suure inimese jutt, väikese emotsioonid.

  1. Võrreldes vist teiste sama vanade lastega. Selle tõi välja õpetaja, et laps on sotsiaalselt nõrgem. Enda eest eriti ei seisa, pigem hakkab nutma, kui liiga tehakse. Mõjutatav teiste poolt natuke rohkem, kui peaks. Vahel ei tee kuulmagi õpetaja juttu. Lapsel vaja paksem nahk kasvatada kooli mineku ajaks, õpetaja sõnad. Muidu andekate hulgas.

Minu poiss oli samadugune, môtlesin juba et kirjeldad minu poega. Nägin seda kôike ise, mulle polnud vaja seda rääkida. Kujutasin ette et kui koolis on koolikiusamine, siis esimeseks ohvriks on minu poja. Koolikiusamine on igas suuremas koolis. Minu otsus oli et minu lapse eest ei seisa mitte keegi, peale minu enda ja lôvikoopasse ma igal hommikul oma last ei saada. Alternatiiviks oli vôike armas ôpikallakuga erakool. Nüüd hakkab kooli lôpetama juba. Oma aastaid tagasi tehtud otusega super rahul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ühe Tallinna piirkonnakooli eelkooli õpetaja. 16 lapsest viis käivad korraga kahes eelkoolis. Kohutav!

Ma sellest mitmes eelkoolis käimise halvustamisest küll aru ei saa. Õpetaja võiks ikka ju eelkoolide süsteemiga kursis olla. Nt Audenteses ja VHKs on eelkool 2 korda nädalas, Lütseumis, Reaalis ja TIKis üks kord. Kui laps käib kaks korda nädalas bt TIKi ja Reaali eelkoolis, ta ei ole ju kohutavalt üle koormatud. Mujal maailmas lähevad lapsed palju varem kooli.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )


Esileht Koolilaps Katsed 1. klassi