Esileht Koolilaps katsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: katsed

Postitas:
Kägu

Küsimus gümnaasiumi katsete kohta. 21, gustav adolf, reaal ja vanalinna hariduskolleegium. On olemas kolmikkatsed ja nelikkatsed. Mis vahe nendel on, jagage kogemust kelle lapsed on sinna sel aastal sisse saanud.

Aitäh!

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike täpsustus. Nelikaktsetes pole VHK, selle asemel on TIK.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

loe vanemaid teemasid a la https://foorum.perekool.ee/teema/nelik-ja-kolmikkatsete-eeltestid/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus gümnaasiumi katsete kohta. 21, gustav adolf, reaal ja vanalinna hariduskolleegium. On olemas kolmikkatsed ja nelikkatsed. Mis vahe nendel on, jagage kogemust kelle lapsed on sinna sel aastal sisse saanud.

Aitäh!

Mismõttes, mis vahe? Tegu on katsetega erinevatesse koolidesse. Alusta sellest, et tee endale selgeks, milliseid koole need konkreetsed katsed hõlmavad. Ja tasuks ka järele mõtelda, mis kooli ja mis suunda minna soovitakse.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on aega veel piisavalt – esialgu tuleb panustada sellele, et põhikooli viimasel aastal võimalikult hästi õppida – see on parim ettevalmistus kõikvõimalikeks katseteks. Ja suhtle oma lapsega. Üldiselt teavad põhikooli viimasesse klassi jõudnud noored ise üsna hästi, kuhu nad edasi tahaks õppima minna. Ka koolides jagatakse infot katsete jms kohta.  Kui lapsel puudub igasugune ettekujutus, siis on aeg sellele mõtlema hakata, et kevadeks oleks selge, kuhu katsetele minna.

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu võiks lapsed panna matemaatika kursustele, et katsed edukad oleks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Laps viieline, matemaatikas käib olümpiaadidel, kuid mureks on füüsika ja seda sellepärast, et õpetaja lihtsalt ei ole kompetentne (teist aastat õpetab).  Räägib liiga kiiresti. On korduvalt öeldud. Ka direktorini jõudis aga ta räägib ikka sama kiiresti. No ilmselt siis selline inimtüüp. Mul laps vaatab netist videosid juurde, et aru saada aga no ega see ka ju jätkusuutlik pole. Võib olla korra kuus füüsika eratund (mis on muidugi masendav, sest laps on reaalainetes väga terav ja nüüd ühe õpetaja pärast selline fopaa).

Teine mõtlemise koht on muidugi see, et ta on õppinud saksa keelt, mis välistab automaatselt näiteks 21 kk mis oleks tal muidu valikus olnud. Eks jõuame veel teiste koolide tingimusi uurida, siit otsisin rohkem vahetut kogemust.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Laps viieline, matemaatikas käib olümpiaadidel, kuid mureks on füüsika ja seda sellepärast, et õpetaja lihtsalt ei ole kompetentne (teist aastat õpetab). Räägib liiga kiiresti. On korduvalt öeldud. Ka direktorini jõudis aga ta räägib ikka sama kiiresti. No ilmselt siis selline inimtüüp. Mul laps vaatab netist videosid juurde, et aru saada aga no ega see ka ju jätkusuutlik pole. Võib olla korra kuus füüsika eratund (mis on muidugi masendav, sest laps on reaalainetes väga terav ja nüüd ühe õpetaja pärast selline fopaa).

Teine mõtlemise koht on muidugi see, et ta on õppinud saksa keelt, mis välistab automaatselt näiteks 21 kk mis oleks tal muidu valikus olnud. Eks jõuame veel teiste koolide tingimusi uurida, siit otsisin rohkem vahetut kogemust.

Füüsikas on veel kohti https://taltech.ee/ettevalmistus-gumnaasiumi-katseks

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Laps viieline, matemaatikas käib olümpiaadidel, kuid mureks on füüsika ja seda sellepärast, et õpetaja lihtsalt ei ole kompetentne (teist aastat õpetab). Räägib liiga kiiresti. On korduvalt öeldud. Ka direktorini jõudis aga ta räägib ikka sama kiiresti. No ilmselt siis selline inimtüüp. Mul laps vaatab netist videosid juurde, et aru saada aga no ega see ka ju jätkusuutlik pole. Võib olla korra kuus füüsika eratund (mis on muidugi masendav, sest laps on reaalainetes väga terav ja nüüd ühe õpetaja pärast selline fopaa).

Teine mõtlemise koht on muidugi see, et ta on õppinud saksa keelt, mis välistab automaatselt näiteks 21 kk mis oleks tal muidu valikus olnud. Eks jõuame veel teiste koolide tingimusi uurida, siit otsisin rohkem vahetut kogemust.

On õppinud ainult saksa keelt, mitte ühtki teist keelt?!

Siis on teil küll üsna kellad kõikide siin teemas mainitud koolidega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvatavasti on ikka 2 võõrkeelt lapsel või ei ole? Saksa keelega on Tallinnas kindlalt 2 kooli, kus on nimes juba saksa sees. Muidugi ta võib-olla ühes neist õpibki. Need saksa gümnaasiumid võtavad vastu ka lapsi, kes on õppinud inglise keelt A võõrkeelena ja saksa keelt ei oska. Ilmselt neile on eraldi keelerühm seal. Kas selline lugu vastupidi ka toimiks (s.t inglise keelt A-keelena õpetavates koolides) muidugi ei tea, kuigi arvatavasti selline andekas laps ikka mingil tasemel oskab inglise keelt ka.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Põhiline muidugi Inglise keel, teine keel on saksa keel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Põhiline muidugi Inglise keel, teine keel on saksa keel.

Minu lastel on 3 vôôrkeelt. Inglise, vene ja saksa. 9. klass

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Põhiline muidugi Inglise keel, teine keel on saksa keel.

Milles siis probleem on, aru ma ei saa? Gümnaasiumis pole ju mingit kohustust vene keelt õppida.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei mõista seda probleemikohta, kui saksa keel ei ole A-keel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Põhiline muidugi Inglise keel, teine keel on saksa keel.

Milles siis probleem on, aru ma ei saa? Gümnaasiumis pole ju mingit kohustust vene keelt õppida.

Oleneb gümnaasiumist. Mitte igas koolis ei saa valida, mis keelt õppida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb gümnaasiumist. Mitte igas koolis ei saa valida, mis keelt õppida.

Vb ei saa väiksemates maagümnaasiumides, kus pole õpetajaid võtta. Teemaks olevates Tallinna koolides saab kohe kindlasti. Seda kõike on ju ometi võimalik koolide kodulehtedelt välja lugeda, nagu ka seda, mis on nelikkatsed ja mis kolmikkatsed. Väga laisk teema on ja arusaamatu suhtumine. Loodetavasti on laps parem info otsija, muidu pole neisse koolidesse eriti asja.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Põhiline muidugi Inglise keel, teine keel on saksa keel.

Milles siis probleem on, aru ma ei saa? Gümnaasiumis pole ju mingit kohustust vene keelt õppida.

Oleneb gümnaasiumist. Mitte igas koolis ei saa valida, mis keelt õppida.

Veidi offtopic, aga kummaline, et Tallinnas leidub gümnaasium, kus B-keelena saksa keelt ei saa õppida. Tartus küll sellist ei ole.  Prantsuse keelega võib veel mõnes kohas probleemi tekkida, aga mitte saksa keelega.  Praegu on hakatud rääkima, et miks meil üldse see vene keele õpe paljudes koolides kohustuslik on (seal kus muud valikut polegi) ja miks seda nii massiliselt valitakse ka seal, kus muud valikud olemas. Aga samal ajal on olukord, kus teistsuguse B-keele korral on noorel inimesel mõned teed kinni. Tegelikult võiks B-keele valik olla üldse laiem – prantsuse, hispaania, rootsi, soome, …

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Põhiline muidugi Inglise keel, teine keel on saksa keel.

Milles siis probleem on, aru ma ei saa? Gümnaasiumis pole ju mingit kohustust vene keelt õppida.

Oleneb gümnaasiumist. Mitte igas koolis ei saa valida, mis keelt õppida.

Veidi offtopic, aga kummaline, et Tallinnas leidub gümnaasium, kus B-keelena saksa keelt ei saa õppida. Tartus küll sellist ei ole. Prantsuse keelega võib veel mõnes kohas probleemi tekkida, aga mitte saksa keelega. Praegu on hakatud rääkima, et miks meil üldse see vene keele õpe paljudes koolides kohustuslik on (seal kus muud valikut polegi) ja miks seda nii massiliselt valitakse ka seal, kus muud valikud olemas. Aga samal ajal on olukord, kus teistsuguse B-keele korral on noorel inimesel mõned teed kinni. Tegelikult võiks B-keele valik olla üldse laiem – prantsuse, hispaania, rootsi, soome, …

Tõesti ei tea miks?
Sest meil pole nende võõrkeelte õpetajaid!
Iga teine valiks vene keele asemel prantsuse, hispaania või soome keele. Venekeele õpetajaid on aga palju.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti ei tea miks? Sest meil pole nende võõrkeelte õpetajaid! Iga teine valiks vene keele asemel prantsuse, hispaania või soome keele. Venekeele õpetajaid on aga palju

Seda ma küll ei usu, et Tallinnas prantsuse keele õpetajaid ei leia.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saksa keele osas tean hästi, et saksa keele õpetajatest paljud on hoopis oma tööst loobuma pidanud, sest saksa keele õppijaid on vähe. Paljude keeleõpetajate kvalifikatsioon lubab neil õpetada muide ka rohkem kui ühte võõrkeelt.  Siiski arvan, et kui süsteemselt soovitaks B-keele osas rohkem valikuid anda, küllap leitaks ka õpetajad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Põhiline muidugi Inglise keel, teine keel on saksa keel.

Milles siis probleem on, aru ma ei saa? Gümnaasiumis pole ju mingit kohustust vene keelt õppida.

21 gümnaasiumi ei saa kui vene keelt pole õppinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saksa keele osas tean hästi, et saksa keele õpetajatest paljud on hoopis oma tööst loobuma pidanud, sest saksa keele õppijaid on vähe. Paljude keeleõpetajate kvalifikatsioon lubab neil õpetada muide ka rohkem kui ühte võõrkeelt. Siiski arvan, et kui süsteemselt soovitaks B-keele osas rohkem valikuid anda, küllap leitaks ka õpetajad.

Küllap leiaks koolidesse õpetajaid kui nende palk tunduvalt kõrgem oleks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Füüsikas võib ka mõne gümnasisti võtta õpetama aga pigem võik iga nädal tund olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veidi offtopic, aga kummaline, et Tallinnas leidub gümnaasium, kus B-keelena saksa keelt ei saa õppida.

Reaalis saab saksa või prantsuse keelt C keelena õppida (vabatahtlik), ilmselt neile kes B keelena juba õppinud, jääb tase liiga madalaks. B keel on vene keel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veidi offtopic, aga kummaline, et Tallinnas leidub gümnaasium, kus B-keelena saksa keelt ei saa õppida.

Reaalis saab saksa või prantsuse keelt C keelena õppida (vabatahtlik), ilmselt neile kes B keelena juba õppinud, jääb tase liiga madalaks. B keel on vene keel.

Minu teada ei saa üheski nelikkatsete koolidest saksa keelt teise keelena õppida? Või kui, siis TIKis?

Pigem on see standard, kui kummaline, ütleks ma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga jah, nt viimase ajani ei saanudki GAGis valida muud kui ainult rootsi keele, kui vene keelt polnud õppinud… kuidas nüüd, uute suundadega, ei tea.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada ei saa üheski nelikkatsete koolidest saksa keelt teise keelena õppida? Või kui, siis TIKis? Pigem on see standard, kui kummaline, ütleks ma.

Minu poeg õpib GAGis teise keelena prantsuse keelt, algajana. Miks te selles saksa keeles nii kinni olete? Võib ju ka mõne muu valikainega alustada. Kas kõigis nelikkatse koolides siis pole kursusesüsteem ja valikained? Saksa keele puhul on hästi juba, kui oskad öelda, et Ich bin Peter, du bist Paul, ich bin fleißig, du bist faul. Sellest piisab edasiseks eluks.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Põhiline muidugi Inglise keel, teine keel on saksa keel.

Milles siis probleem on, aru ma ei saa? Gümnaasiumis pole ju mingit kohustust vene keelt õppida.

Eksid. Minu lapsed ühes TA poolt mainitud soovunelm koolides ja vene keel läheb kuni 12. klassi lõpuni välja. Arvestades, kuidas TA promob oma lapse andekust matemaatikas-fyysikas, kardan, et seesama kool.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TIKi gümnaasiumis saab B-keelena õppida kas vene, saksa või prantsuse keelt (edasijõudnud).

GAGis polnud varem kumnaski keelesuunas (rootsi ja ingl/prantsuse) vene keel vajalik. Praegu ei soovi õpilased seda enam ka valikainena õppida. Uute õppesuundadega on pisut muutunud, aga ka kindlasti kõigis pole vene keel nõutav.

21.koolis pole mingit varianti peale vene keele b-keelena ja sama on vist ka Reaalis.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustan: GAGis on siiani vene keelt valikainena neile, kel seda juba tunniplaanis pole. Aga õpilaste arv on seal kursusel drastiliselt vähenenud võrreldes mõne aasta taguse ajaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Koolilaps katsed