Esileht Koolilaps katsed

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: katsed

Postitas:
Kägu

Oleneb gümnaasiumist. Mitte igas koolis ei saa valida, mis keelt õppida.

Vb ei saa väiksemates maagümnaasiumides, kus pole õpetajaid võtta. Teemaks olevates Tallinna koolides saab kohe kindlasti. Seda kõike on ju ometi võimalik koolide kodulehtedelt välja lugeda, nagu ka seda, mis on nelikkatsed ja mis kolmikkatsed. Väga laisk teema on ja arusaamatu suhtumine. Loodetavasti on laps parem info otsija, muidu pole neisse koolidesse eriti asja.

Reaalkool näiteks on siis see väike maagümnaasium või?

Gümnaasiumiõpe sisaldab kuni 12. klassini välja kohustuslikuna vene keele mooduleid/kursusi, ilma milleta ei ole võimalik gümnaasiumidiplomit saada.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigis gümnaasiumites saab kokkuleppele, kui laps esitab mõne võõrkeele (mis pole inglise keel, ehk a-keel) sertifikaadi vähemalt B1 tasemele. St olen kindel, et kui õppejuhi poole pöörduda, saab laps vajadusel jätkata kasvõi keeltekoolis oma saks akeele õpinguid ja õppida kuni saab serdieksami tehtud. Selle põhjal saabki panna hinde gümna lõputunnistusele, võibolla mõni kool siin vaidleb ainult sellepärast, et jääb risk, et laps ikka ei käi iseseisvalt keeltekoolis ja lõpuks on aine tal saamata ja kool jääb lõpetamata. Kui lapsel on aga nt saksa gümnaasiumis õppimise järel saksa keel nii hea, et kannataks kohe B1 sertifikaadi ära teha, pole ülds emingit probleemi.

GAG-s saab peale uute õppesuundade rakendumist 2022 sügisel alustada kahe võõrkeele (prantsuse ja rootsi)  õppimist täiesti nullist ja saavutada B1 tase, soovijad saavad jätkata vene keelega. B1 alustajad peavad õppima neli kursust rohkem lihtsalt. Seega see saksa keelt õppinud laps saaks seal võtta täiesti uue keele ja sisseastumisel takistust poleks. Teiste G4 koolide kohta väga täpselt ei tea.

Uutes rajatavates riigigümnaasiumites saab B-keelena õppida kindlasti erinevaid keeli ja ka alustada uue B-keelega, see on kõigis riigigümnaasiumites (vähemalt Harjumaal,) nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see on siiski huvitav erinevus Tallinna ja Tartu vahel, et mitmes Tallinna suures (eliit)gümnaasiumis vaid vene keel B-keeleks. Minuteada saab kõigis Tartu linna gümnaasiumites õppida B-keelena nii vene, saksa kui prantsuse keelt ja ei ole vaja B1-sertifikaati, vaid lihtsalt peab olema põhikoolis õppinud. Minu laps oli B-keelena õppinud just prantsuse keelt ja see jättis tema valikutest välja vaid Nõo reaalgümnaasiumi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalkool näiteks on siis see väike maagümnaasium või? Gümnaasiumiõpe sisaldab kuni 12. klassini välja kohustuslikuna vene keele mooduleid/kursusi, ilma milleta ei ole võimalik gümnaasiumidiplomit saada.

Tõesti, minu üllatuseks on Reaalkoolis vene keel kohustuslik moodul. Oleks neist paremat eeldanud. Tippkoole, kus vene keele kohustust ei ole, siiski jagub.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalkool näiteks on siis see väike maagümnaasium või? Gümnaasiumiõpe sisaldab kuni 12. klassini välja kohustuslikuna vene keele mooduleid/kursusi, ilma milleta ei ole võimalik gümnaasiumidiplomit saada.

Tõesti, minu üllatuseks on Reaalkoolis vene keel kohustuslik moodul. Oleks neist paremat eeldanud. Tippkoole, kus vene keele kohustust ei ole, siiski jagub.

Kummaline, eks ole. Kui on reaalvaldkonnas väga andekas laps, kes ei ole vene keelt õppinud, jääb keele tõttu välja, on see täiesti loogikavastane.

Ma poliitikat ei hakka teemasse tooma, aga hetkel vene keele õppimist nõuda…

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma poliitikat ei hakka teemasse tooma, aga hetkel vene keele õppimist nõuda…

Ma arvan, et nad on lihtsalt natuke pidurid ja ei taibanud selle näiliselt pisiasjaga tegeleda õigel ajal. Usun, et see muutub lähiajal.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vene keele oskus sellise naabriga ei tule kunagi kahjuks. Sa ei pea seda välja näitama, et oskad aga kasulik on vaenlase keelt osata.

Hekel on meil ukraina õpilastega suhtlemisel siiski oluline osa vene keelel, sest nende inglise keele oskus on olematu.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vene keele oskus sellise naabriga ei tule kunagi kahjuks. Sa ei pea seda välja näitama, et oskad aga kasulik on vaenlase keelt osata.

Nõus. Aga hetkel on see lastel lihtsalt väga mõttetu, sest keeleõpet peab toetama ka suhtlusvõimalus, aga kõik filmid on inglise keeles, lapsed ei kuule kuskil vene keelt (peale trammi), rääkimata ise rääkimise võimalusest. Pealegi on vene keele vastu kõigil tõrge, seega ei tule kõne allagi praegu mingite vene keele klubide või ürituste korraldamine. Minu üks laps on õppinud vene keelt 6 või 7 aastat (ma ei mäleta, mis klassist see algas), teine 4 aastat ja kumbki ei saa aru isegi elementaarsetest lausetest. Muidu on targad lapsed, aga vene keelt kumbki ei salli.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kummaline, eks ole. Kui on reaalvaldkonnas väga andekas laps, kes ei ole vene keelt õppinud, jääb keele tõttu välja, on see täiesti loogikavastane.

No ega GAGi reaalsuund nüüd nii kehv ka pole, et vene keelt mitteõppinud lapse tulevikule kriipsu peale tõmbaks, minu meelest saab sealt ka väga hea gümnaasiumihariduse. Reaalis on absoluutseid tippe võib-olla veidi rohkem, aga keskmised gümnasistid vast üsna võrdsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei tea, siis ära palun seleta.

Minu sõbranna laps, kes polnud elu sees vene keelt õppinud, lõpetas Reaalkooli. Ta õppis saksa keelt ja sai kooliga läbi rääkida. Küsisin temalt järele ja koolist veel eraldi kirjutati, et kellel selline mure, siis saab saksa keelega edasi minna.

Soovitan vähem siin foorumis lobiseda ja rohkem kooidega suhelda.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei tea, siis ära palun seleta.

Minu sõbranna laps, kes polnud elu sees vene keelt õppinud, lõpetas Reaalkooli. Ta õppis saksa keelt ja sai kooliga läbi rääkida. Küsisin temalt järele ja koolist veel eraldi kirjutati, et kellel selline mure, siis saab saksa keelega edasi minna.

Soovitan vähem siin foorumis lobiseda ja rohkem kooidega suhelda.

Aitäh asjaliku soovituse eest! Mis aastal Su sõbranna laps gümnasiumi lõpetas?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alles hiljuti, ta õpib praegu ülikoolis. Ma ei usu, et nad vahepeal reegleid karmimaks on teinud. Kirjutage koolile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei tea, siis ära palun seleta.

Minu sõbranna laps, kes polnud elu sees vene keelt õppinud, lõpetas Reaalkooli. Ta õppis saksa keelt ja sai kooliga läbi rääkida. Küsisin temalt järele ja koolist veel eraldi kirjutati, et kellel selline mure, siis saab saksa keelega edasi minna.

Soovitan vähem siin foorumis lobiseda ja rohkem kooidega suhelda.

Just, saksa keel C-keelena ja mittekohustusliku moodulina on võimalik. Enamik gymnas enam C-keelt ei jätka, sest koormus nii suur, et ei jōua. Aga vene keel ja inglise keel on kohustuslikud moodulid, kuni lõpuni välja.

Ma ei lobisegi, tean täpselt. No need sõbranna laps näited on ka klassika muidugi.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa eksid.

Ma ju kirjutasin, et ta polnud üldse vene keelt õppinud ja ei õppinud gümnaasiumis ka. Aga õppis saksa keelt ja see oligi tema B-keel.

Ei usu mind? Ise oled siis rumal. Kui tahad sellele kinnitust, kirjuta kooli direktorile.

Huvitav, et sa raiud ja raiud, piinlik juba.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei tea, siis ära palun seleta.

Minu sõbranna laps, kes polnud elu sees vene keelt õppinud, lõpetas Reaalkooli. Ta õppis saksa keelt ja sai kooliga läbi rääkida. Küsisin temalt järele ja koolist veel eraldi kirjutati, et kellel selline mure, siis saab saksa keelega edasi minna.

Soovitan vähem siin foorumis lobiseda ja rohkem kooidega suhelda.

Just, saksa keel C-keelena ja mittekohustusliku moodulina on võimalik. Enamik gymnas enam C-keelt ei jätka, sest koormus nii suur, et ei jōua. Aga vene keel ja inglise keel on kohustuslikud moodulid, kuni lõpuni välja.

Ma ei lobisegi, tean täpselt. No need sõbranna laps näited on ka klassika muidugi.

Kas sa töötad seal koolis, et täpselt tead?

Mina olin ka kindel, et ainult vene keelt saab seal teise keelena õppida. Kuni siit muud lugesin ja oma gümnasisti käest uurisin. Tema ütles, et on jah neid, kes teise keelena vene keelt ei õpi. Aga see ei tähenda muidugi seda, et seni vene keelt õppinud laps mõnd muud keelt valida saaks. Kui põhikoolis oli teine võõrkeel vene keel, siis on nii ka gümnaasiumis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma poliitikat ei hakka teemasse tooma, aga hetkel vene keele õppimist nõuda…

Tunne oma vaenlast! Ilma keelest arusaamiseta on seda raske teha…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa eksid.

Ma ju kirjutasin, et ta polnud üldse vene keelt õppinud ja ei õppinud gümnaasiumis ka. Aga õppis saksa keelt ja see oligi tema B-keel.

Ei usu mind? Ise oled siis rumal. Kui tahad sellele kinnitust, kirjuta kooli direktorile.

Huvitav, et sa raiud ja raiud, piinlik juba.

Muide, Reaalkoolis ei otsusta neid asju direktor, hoopis teisele inimesele võiks kirjutada, aga see selleks.
Ma ei pea direktorile kirjutama, mul on reaalselt kaks last gümnaasiumis ja üks põhikoolis seal ja olen teemaga kokku puutunud, kuna ka meil oli vene keele asemel teise keele valimise soov kohustuslikuks mooduliks.

Sa tead oma lellepoja väidetaval näitel paremini?

Aga mul tegelikult ju ükskõik ka, minu poolest mingu kõik ja löögu uks kannaga lahti, et nõuan oma lapsele hoopis saksa ja prantsuse keelt.

Ma lihtsalt oma arust vastasin teemale, iseenda, mitte “tuttava” näitel.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei tea, kes neid asju otsustab ja see mind väga ei huvita ka.

Tean, et kooli lõpetas laps, kes pole päevagi vene keelt õppinud, vaid õppis saksa keelt. Põhikoolis teises koolis ja Reaalkoolis gümnaasiumis jätkas. Ilma vene keeleta.

Kui  sinu laps on õppinud vene keelt, siis muidugi jätkab ta gümnaasiumis ka vene keelega. Loogiline ju! Gümnaasiumis tulebki jätkata, sest lõpuks tuleb saavutada b1 tase. Kui sa alustad uue keelega, siis sinna õppe mahu tõttu ei jõuagi.

Kui sa mind ei usu, siis loe selle teise lapsevanema sõnu. Aga muidugi võid uskuda, mida tahad. Fakte see ei muuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei pea direktorile kirjutama, mul on reaalselt kaks last gümnaasiumis ja üks põhikoolis seal ja olen teemaga kokku puutunud, kuna ka meil oli vene keele asemel teise keele valimise soov kohustuslikuks mooduliks.

Sa tead oma lellepoja väidetaval näitel paremini?

Aga mul tegelikult ju ükskõik ka, minu poolest mingu kõik ja löögu uks kannaga lahti, et nõuan oma lapsele hoopis saksa ja prantsuse keelt.

Ma lihtsalt oma arust vastasin teemale, iseenda, mitte “tuttava” näitel.

Ütle palun iseenda näite põhjal, mis koolis su kaks gümnasisti enne gümnaasiumit käisid ja mis keeli seal õpiti. Põhikooli õpilasega on asi selge, tema teiseks  keeleks on vene keel. Isegi kui ta alkes seitsmendas klassis Reaali läks ja kuuemdas vene keelt ei õppinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vaidlus siin on muidugi selles mõttes mõttetu, et koolist küsides saaks kiirema ja selgema vastuse. Aga üldreegel (mitte reaalkooli, vaid enamiku gümnaasiumide puhul) on see, et teine võõrkeel (ehk B1-taseme võõrkeel) on keel, mida õpilane on põhikoolis juba õppinud ja üldjuhul tuleb (vähemalt teoorias) põhikoolist tasemega A2 (keel alustatud 3., 4., 6. või hiljemalt 7. klassis). Ehk siis kui õpilane ei ole põhikoolis õppinud midagi muud peale inglise ja vene, siis vaikimisi teine võõrkeel gümnaasiumis on vene, sõltumata gümnaasiumist. Sest vastasel juhul riikliku õppekava mahus tundidega B1-tasemele ei jõua, kohe mingi nipiga mitte.

Igas normaalses gümnaasiumis (ja reaalkool on normaalne) on võimalik sõlmida kokkulepe, et õpilane õpib oma põhikoolis alustatud teist võõrkeelt edasi kooliväliselt, kui kool ise seda ei paku. On võimalik käia Saksa/Prantsuse Instituudis või eraõpetaja juures, teha ära B1- eksam ja esitada see paber reaalkooli, GAGi või kuhugi mujale. Võimalik, et mõnes koolis võib ka olla võimalik teha erikokkulepe oma kooli C-keele õpetajaga (nt reaalkoolis ja 21.kk-s on saksa keele õpetajad täiesti olemas, kuigi B1-taseme tunde pole ette nähtud), aga selle peale mürki võtta ei saa, sest õpetajal ei pruugi koormusjärgsete tundide kõrval lihtsalt aega olla.

Lisavariant on need koolid/keeled, kuhu õpilane läheb gümnaasiumisse mõne keele süvaõppesse nullist – GAGi rootsi keel, lütseumi algajate prantsuse keele rühm ja siia alla võib panna ka GAGis võimaluse võtta teiseks keeles prantsuse keel nullist ja teha lisakursusi. Idee, et keegi õpib põhikoolis vene keelt, läheb siis reaalsuunda ja siis arvab, et teeb reaalainetele keskendumise kõrval nullist viie ettenähtud teise keele kursusega 0->B1 ära, on rubriigist “ostan maja mere ääres metsa sees”. Aga meie riiklik õppekava näeb ette, et gümnaasiumi lõpetaja valdab kahte keelt vähemalt kesktasemel (kas see vene keelega alati saavutatakse, on iseküsimus, aga seadus nagu kohustaks).

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppis kuni 9. klassini teises koolis (kooli ei hakka avaldama) saksa keelt. Ja siis liikus Reaalkooli ja õppis seal alates 10. klassist saksa keelt edasi ilma vene keeleta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Koolilaps katsed