Esileht Koolilaps Katsetel käijad, kuidas olete lastele koolivalikut selgitanud?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Katsetel käijad, kuidas olete lastele koolivalikut selgitanud?

Postitas:

Sageli öeldakse, et ärge lastele katsetest rääkige, öelge lihtsalt, et käisite koolidega tutvumas. Kas teie laps on teadnud, et katsetel ei tehta niisama toredaid ülesandeid, vaid et selle järgi lapsi välja valitakse?
Mul on tunne, et kui laps teab, et on katsed, ja soovitud kooli ei saa, tunneb ta juba koolieelikuna end saamatuna, mida ei taha – nõuavad ju katsed üle keskmise oskusi ja sisse mitte saanud laps pole oma ea kohta rumalam.
Kui aga laps käib niisama “koolidega tutvumas”, kuidas talle siis seda seletada, milline kool pärast valitakse? Lapsel kujunevad ju ka omad ellistused, aga ta ei pruugi sinna kooli sisse saada. Jääbki arvama, et vanemad ei pane teda sinna kooli, mis talle meeldib, vaid suruvad oma arvamust peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie käisime ka ‘koolidega tutvumas’ ja ‘ülesandeid tegemas, et selgitada milline koolidest kõige sobivam on’. selgitasime, et erinevad koolid on erineva kallakuga, tähtsustatakse erinevaid asju, seetõttu proovimegi… laps sai sisse kõikidesse koolidesse kus käisime, küsisime siis tema eelistusi ja avaldasime enda eelistuse talle… kuna talle meeldis kaks kooli pisut enam, siis oli lihtne valikut põhjendada, et meie arvame, et see üks konkreetne sobib talle kõige paremini…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 12:53; 31.10 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie käisime ka ‘koolidega tutvumas’ ja ‘ülesandeid tegemas, et selgitada milline koolidest kõige sobivam on’. selgitasime, et erinevad koolid on erineva kallakuga, tähtsustatakse erinevaid asju, seetõttu proovimegi… laps sai sisse kõikidesse koolidesse kus käisime, küsisime siis tema eelistusi ja avaldasime enda eelistuse talle… kuna talle meeldis kaks kooli pisut enam, siis oli lihtne valikut põhjendada, et meie arvame, et see üks konkreetne sobib talle kõige paremini…

See toimib jah siis, kui laps saab mitmesse kooli sisse. Kui aga saab vaid ühte või ei saa kusagile ja läheb ikka piirkonnakooli, siis seda on raskem lapsele põhjendada. Minu laps käib näiteks Rocca eelkoolis (see on lihtsalt kodule lähim, saab jala minna) ja tahab minna Rocca kooli, aga kuna sinna suht võimatu saada, siis raske lapsle põhjendada, kui ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See toimib jah siis, kui laps saab mitmesse kooli sisse. Kui aga saab vaid ühte või ei saa kusagile ja läheb ikka piirkonnakooli, siis seda on raskem lapsele põhjendada. Minu laps käib näiteks Rocca eelkoolis (see on lihtsalt kodule lähim, saab jala minna) ja tahab minna Rocca kooli, aga kuna sinna suht võimatu saada, siis raske lapsle põhjendada, kui ei saa.

mu teada on seal juba tükk aega loosiga need paar üleliigset kohta jagatud… nii lapsele ütlekski – et kuna tahtjaid on nii palju ja kõik on ühetublid, siis tehakse loos…võitjad saavad sinna kooli, teised ei saa. loosi kontseptsioon peaks lastele selles vanuses juba aktsepteeritav olema 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 12:53; 31.10 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

näitasime maja ja ütlesime, ilus koolimaja, kunagi tuled siia kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ongi Rocca koolis nii, et ainult paar kohta jääb üle ja need jagatakse loosiga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, pole vaja üle mõelda:)
Meie käisime ka mitmes koolis katsetamas, laps sai sisse kolme ning nüüd õpib ühes neist. Ütleks, et võtke seda seletamise-asja täitsa vabalt. Üks pool on jah see, et kool valib lapsi, ent teine aspekt on, et ka laps ja tema vanemad täpselt samamoodi valivad kooli. Sel ajal, kui laps oma ülesandeid tegi, luusisime meie abikaasaga mööda koolimaja. Uudistasime laste joonistusi seintel, jälgisime koolitöötajaid, tunnetasime mikrokliimat jms. Pärast arutasime koos lapsega,et mis mulje tekkis. Huvitaval kombel rääkisime kõik kolmekesi üsna ühesugust juttu: selles koolis ei meeldinud kohe üldsegi, külm ja imelik koht; aga selles tekkis kohe sisse astudes sihuke mõnus tunne ja… No umbes nii ta oli. Seega, kui siis nimekirjad selgusid, polnudki enam pikka mõtlemist kooli osas, kuidagi iseenesest ja loomulikku teed läks see.

Ja ma ei taha siin kuulda mingit hädaldamist stiilis, et nii noored lapsed ei tohiks koolikatsetest üldse mitte midagi teada ega aimata – vabandage väga, aga terve selleealiste laste elu on nagunii pungil täis üht suurt lõputut võistlemist ja teistega võrdlemist!:( Kui minu tütar lasteaias muusikaõpetaja poolt tõrjutuks sattus ja ikka väga mitmeid kordi ainsana rühmast esinemiselt välja jäeti, siis ei köhinud mitte keegi! Ehkki mina tean, missuguse trauma jättis lapsele see, kui kõik teised 22 rühmakaaslast mingil peol jälle esinesid, ainult tema üksinda tühja rühmatuppa voodisse lamama jäeti. Jah, ma õiendasin ja rääkisin tolle muusikaõpetajaga mitu korda, ent paistab, et tal lihtsalt oli mingi seletamatu kiiks just minu lapse vastu. Laps ise ütles, et muusikaõpetajale meeldisid rohkem tibilikud tüdrukud, mitte sellised nagu tema.

P.S. Seesama laps, kes piirkonna lasteaias muusikaõpetaja poolt alati julmalt välja praagiti, on nüüd süvaõppekoolis ja käib seal küll igal pool vabalt esinemas, sh nii laulu- kui ka tantsupeol – järelikult polnud tal viga midagi, tegelikult…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil suguvõsas oli see koolikatsete teema hiljuti aktuaalne. Oli plaanis lapsele selgitada, et lähed ühte toredasse (kooli)majja ja seal nlitad oma oskusi ning siis otsustatakse, et missugusse kooli Sa kõige paremini sobid. Aga laps läks hoopis välismaal ilma katseteta kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps eelkoolis ei käinud ja ütlesimegi, et õpetajad tahavad näha mida sa oskad (katsetasime kahte kooli). Sai ühte neist sisse ja siis ütlesime lapsele, et seal jäädi sinuga väga rahule ja kutsuvad sinna õppima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis ka ühes eelkoolis ja tegi katsed, aga jäi kahjuks joone alla. Kurb oli, sest ta tahtis sinna kooli minna. Seletasin kuidagi nii, et teine kool on ikka kodule lähemal, jne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Katsetel käijad, kuidas olete lastele koolivalikut selgitanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.