Esileht Hobinurk Kättemaksukontori osa abordilsesundivast mehest

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kättemaksukontori osa abordilsesundivast mehest

Postitas:

Oli osa, kus 3 kontrolliva ja terroriseeriva ning abordile sundinud mehe eksi maksid talle kätte ja tahtsid üheskoos mõrvata. Lugu lõppes moraaliga “kättemaksu kandmist ei või enda kätte võtta” vms. Kõik 3 naist, keda terroriseeriti, ahistati, sunniti abordile, läksid siis pikkadeks aastateks trellide taha. Mis sai sellest mehest? Mitte midagi. Järjepanu oli 3 naist kontrollinud, vaimse vägivallaga kostitanud, kõiki neid aborti tegema sundinud, üht neist jälitas ja ähvardas pool aastat jne. Naised läksid vangi, tema elas rõõmsalt edasi. Ehk siis peatselt 4. ohver, kelle kallal võimutseda, enda pilli järgi tantsima panna. Lisaks pettis inimesi rahadega, küll tõmbas äripartnerit alt ja kantis kogu firma raha endale, küll pettis külajoodikult tema maad 3x odavamalt välja.

Loo moraal oli, et karistada said need vaimse vägivalla ja terrori ohvrid. 3 naise vihaobjekt pääses ilma igasuguse karistuseta ja jätkab ilmselt tulevikus sama käitumismustrit.

Mõtlesin, et kellele ja miks sellist asja õpetatakse. Noortele tüdrukutele siis õpetlik lugu?

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 17:37; 15.11 10:56; 15.11 23:01;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Praegu otsivad Luunale asendajat, kõik võivad kandideerida 🙂

Luunal juba suur kõht ees

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kättemaksukontorit ei vaata, aga lausa kolm naist järjest oli ühel mehel ja keegi neist ei osanud rasestumisvastaseid vahendeid kasutada?
Tundub, et mees nö valis sellise oskuse puudumisega naisi.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga lugu ei peagi olema pedagoogiline üllitis.

Pigem käib närvidele, kui iga teine seriaal või film üritab mulle mingist küljest moraali lugeda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aastate jooksul kolm naist. Selline shovnistlik mees, kes pidas rasestumise vältimist naise ülesandeks ilmselt. Oli stseen, kus käskis naisel aborti tegema minna ja käratas “Hakkad pille võtma!” Esiteks, on rasestumise vältimine ikkagi mõlema vastutus, teiseks ei pea naine pille võtma. Pillid ei ole ohutud. Kõige ohutum variant on kondoom, mis järelikult mehele ei sobinud. Nendes lugudes järelikult naine soovis last,aga mees käskis aborti teha. Ja ju siis ei soovinud kondoomi kasutada.

Osa lõppeski küsimusega, et mis on loo moraal nagu mitmed “Kättemaksukontori” osad.
Seda sarja vaatavad ju põhiliselt lapsed, tüdrukud. Selline asi on hea eeskuju?

Mees kohtles naisi nagu rämpsu,selline klassikaline kontrolliva terroristi juhtum. Mingit karistust ta ei saanud,ainult naised said karistada.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 17:37; 15.11 10:56; 15.11 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oli ebaõnnestunud osa jah. Mina ka olin hämmingus ja pettunud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole seda osa näinud, aga ehk oli nimelt provokatiivne, et oleks õpetlik? Nagu väikelapsele “ma ei usu, et sa need sukkpüksid ise jalga saad.” Õpetus siis see, et kuna seadus suhteterrorit ei heasta, tuleb ise enda eest seista ja oma tegude eest vastutada, mitte alluda mingi manipulaatormehe tahtmistele. Vähemalt mina tütarde emana seda kirjeldatud lugu niimoodi selgitaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eee, kas sa ikka saad aru, et need osad on väljamõeldis? Milleks sellisesse asja nii “emotsionaalselt investeerida”, mida paremat pole teha??

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetus siis see, et kuna seadus suhteterrorit ei heasta, tuleb ise enda eest seista ja oma tegude eest vastutada, mitte alluda mingi manipulaatormehe tahtmistele. Vähemalt mina tütarde emana seda kirjeldatud lugu niimoodi selgitaks.

Njaa, aga need naised otsustasid üheskoos selle mehe mõrvata.

eee, kas sa ikka saad aru, et need osad on väljamõeldis? Milleks sellisesse asja nii “emotsionaalselt investeerida”, mida paremat pole teha??

Ei, ma ei teadnud, nüüd alles sain teada. Ma ei investeeri, vaid mõtlen sellele, et väiksed tüdrukud vaatavad seda ja mis sõnumi see neile edastab. Kas või alateadvusesse.

Lähisuhtevägivald on viimasel ajal ühiskonnas väga aktuaalne teema ja siis on selline teleseriaali osa, kus vägivallatseja täiesti karistamatult pääseb.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 17:37; 15.11 10:56; 15.11 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Kättemaksukontor on siis mingi pedagoogiline seriaal? Kust otsida õpetusi elu elamiseks?

Aga tegelikult nii ongi, et kui sa üritad kedagi tappa, siis lähed vangi. ja kedagi ei huvita, miks sa teda tappa tahtsid. tapmine on lubatud üksnes hädakaitses ja sedagi siis, kui teisiti ei ole võimalik, kui see tapmine hädakaitses oli juhuslik.

Kui sa otsid moraali – moraal on see, et sellisest suhtest tuleb lahkuda ja abi otsida, mitte kättemaksuga tegeleda. Kättemaks ei aita kedagi ja ei muuda olnud olematuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Hobinurk Kättemaksukontori osa abordilsesundivast mehest