Esileht Ajaviite- ja muud jutud Katuserahade jagamisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )

Teema: Katuserahade jagamisest

Postitas:
Kägu

Lugesin neid 2 uudist:

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/riigikogu-eraldab-katuserahadest-rasvaseima-tuki-abordivastasele-liikumisele?id=91827879

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/katuserahast-saab-45-000-eurot-ekre-noorte-mtu-mis-lubab-pustitada-monumendi-jumalaks-kuulutatud-baltisaksa-aadlikule?id=91831375

Minu esimene mõte oli, et “kus krdi kohas ma elan?!”.

Mida teie arvate?

+52
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma küll ei viitsi arvata, kus sa elad

+7
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma küll ei viitsi arvata, kus sa elad

Mitte keegi ei viitsi arvata, kus mingi perekooli tola võib elada.
Nad ei integreeru mitte kusagil ja ükskõik, kus nad ka ei oleks, perekoolis ja telfis, vaheldumisi, istuvad nad ikka.

Mis katuserahadesse puutub, siis on ilmne, et TA on mures, kuna pededele ei antud.
Krt, peab tavalise inimese kombel tööle hakkama, eks see võib hinge täis küll teha.

+7
-45
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Katuserahad ongi üks selline kummaline rahastusviis, millega võib rahastada seda, milleks muidu riigieelarvest kuidagi rahastust võtta ei saa ja mille puhul mõni poliitik kuskil natuke positiivset tähelepanu saab.

Mina täit nimekirja näinud pole, meedia räägib vaid mõnedest, aga tundub, et seekord jagatakse näpuotsaga hästi paljudesse kohtadesse.

Edit: täisnimekiri on siin: https://www.err.ee/1191427/katuserahast-suurima-osa-saab-abordivastase-meeleavalduse-korraldanud-mtu

Mina näen seal ka täiesti mõistlikke rahaeraldusi. Kahju, et ei näe kes täpselt mida toetada tahtis.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kristlastele, abordivastastele, aadlikukummardajatele jne… poola suund, mis muud. Haige.

+35
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

See Ungern Khaan on ilmselge troll ja meetod Sinisele Äratusele raha kantida.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poola ja Ungari suunas liigume, ei soovi praegusele valitsusele pikka iga ….

+31
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis katuserahadesse puutub, siis on ilmne, et TA on mures, kuna pededele ei antud. Krt, peab tavalise inimese kombel tööle hakkama, eks see võib hinge täis küll teha.

Olen abielus ja laste ema. Töötan ja teenin oma abikaasaga võrdset palka. Mind hirmutab pigem see, et kas varsti saan samamoodi jätkata. Ja mis saab mu tütardest.

Naised pole mitte alati väljaspool kodu tööl käia ja õppida saanud. Esimesed naised lubati Tartu ülikooli vabakuulajatena 1905. aastal. Alles 1919. aastal lubati naised täieõiguslikult ülikooli. Valimisõiguse said Eesti naised 1917. aastal. Abordi tegemise õigus tekkis Eesti naistel alates aastast 1955. Kui praegu toetab võimul olev valitsus ühingut, mis võitleb viimase lisanud õiguse (ehk abordi) keelustamise eest, siis kauaks meil neid ülejäänud õiguseid jätkub…

+49
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Probleem on jätkusuutlikkus. Kui on valida, kas

* naistele haridus ja väljasuremine

või

* naistele mitte haridust anda ja ellujäämine,

siis valik on vist selge. Õnneks säilib hetkel veel lootus, et naiste otstarbekalt korraldatud tööhõive ja haridus võimaldavad siiski ellu jääda. Labidaga lööjad ühiskonnad (et karjäärinaisel üle 1 lapse ei ole; kui tahad normaalses koguses ehk 3+ lapsi, siis peab naine koduseks jääma vms) on hetkel surmaspiraalis. Sissetulev immigratsioon muidugi maskeerib seda, aga immigratsioon lahjendab ühiskonna kvaliteeti. Saksamaa annab paarikümne aasta vaates tööstusliidri staatuse ära just seetõttu, et pole piisavalt hea kvaliteediga tehnilise hariduse eeldustega tööjõudu. Aasia riigid on liidriteks pürgimas muuhulgas just immigratsiooniga mitte mängimise ja homogeense ühiskonna tõttu.

Antud organisatsioonid, mida rahastatakse, on katse seda pendlit kuidagi ellujäämise suunas nihutada. Naiste vabaduse hinnaga! Aga naised, pakkuge siis palun paremaid lahendusi. Hetkel valmis lahendusi, kus naiste vabadused oleks samasugused nagu meil, ei ole mujalt üle võtta, ja isegi heldete vanemahüvitise skeemide tingimustes on meiegi iive kergelt negatiivne. Ukrainlastega kompenseerimise kohta… loe eelmist lõiku. Nende haridus on küll suht korralik, aga ka nendega on omad kultuuriprobleemid. Kindlaid ellujäämise lahendusi, nagu islam pakub, ei taha meile vist samas keegi. Mina küll ei taha!

See postitus saab palju miinuseid, sest “my body my choice” tüübid ei adu ühiskondade pikaajalisi eesmärke, dünaamikat ja tegevuste mõjusid nii 50-100 aasta vaates.

+8
-43
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on alati irooniline see, et toetatakse abordivastaseid, aga kui need lapsed on sündinud, siis on sügavalt ükskõik, kas need lapsed on terved ja kas neil on toit laual. Prioriteedid.

Siin on ju selge numbreid vaadates, et kaalukauss on väga viltu:
Vähiliit 40 000
Vähihaigete laste vanemad 18 000
Toidupank 5000

Abordivastased: 141 000

+57
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See Ungern Khaan on ilmselge troll ja meetod Sinisele Äratusele raha kantida.

Sama on ju selle abordirahaga ju.Eks seal läheb ka vist enamus referendumi rahastamiseks.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga naised, pakkuge siis palun paremaid lahendusi. Hetkel valmis lahendusi, kus naiste vabadused oleks samasugused nagu meil, ei ole mujalt üle võtta, ja isegi heldete vanemahüvitise skeemide tingimustes on meiegi iive kergelt negatiivne.

Üks lahendusi oleks kindlasti soodustada (ja tööandja jaoks soodsamaks muuta) osakoormusega töötamist ja töökohtade jagamist. Täpsustage kui ma eksin, aga hetkel on minu meelest nii, et sõltumata töötaja koormusest ja töötasust peab tööandja ikka maksma sotsmaksu vähemalt miinimumpalgalt. Seega on tööandja jaoks odavam võtta üks töötaja, kes töötab 40 tundi nädalas, mitte jagada sama töökoht 1/2 või 1/3 koormusega töötavate väikelaste emade vahel.

Samuti peaks KOV tagama sõime- või hoiukoha igale lapsele, kelle vanemal on VH läbi ning kelle vanem soovib tööle minna või edasi õppida. Sõime või lastehoiu kohatasu ei tohiks olla kõrgem kui tavalise lasteaia kohatasu.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga kui need lapsed on sündinud, siis on sügavalt ükskõik, kas lapsed on terved ja kas neil on toit laual.

Oled sa kuulnud, et Eestis oleks mõni laps viimasel ajal nälga surnud?
Mina ei ole.

Oled sa kuulnud, kui mitu inimest (loe: maksumaksjat, loe tulevast pensionimaksjat) on Eestis aastal 2020 on tapetud?
Ilmselt sa seda ka ei ole – see arv on umbes 4500 inimest. AASTAS!
Ehk Eestis tapetakse iga kahe tunni tagant üks inimene.

Mida sa siis üldse kuulnud oled? – Jah, ma tean, see on valitsuse vastane propaganda.
Eestlannade massilise porduelu ja ilma igasuguse kaitseta seksimise kohta loe siit, oma piiblist: https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust/eurostati-jargi-on-eesti-euroopa-meister-aborditegemises?id=85694189

+4
-42
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga naised, pakkuge siis palun paremaid lahendusi. Hetkel valmis lahendusi, kus naiste vabadused oleks samasugused nagu meil, ei ole mujalt üle võtta, ja isegi heldete vanemahüvitise skeemide tingimustes on meiegi iive kergelt negatiivne.

Üks lahendusi oleks kindlasti soodustada (ja tööandja jaoks soodsamaks muuta) osakoormusega töötamist ja töökohtade jagamist. Täpsustage kui ma eksin, aga hetkel on minu meelest nii, et sõltumata töötaja koormusest ja töötasust peab tööandja ikka maksma sotsmaksu vähemalt miinimumpalgalt. Seega on tööandja jaoks odavam võtta üks töötaja, kes töötab 40 tundi nädalas, mitte jagada sama töökoht 1/2 või 1/3 koormusega töötavate väikelaste emade vahel.

Samuti peaks KOV tagama sõime- või hoiukoha igale lapsele, kelle vanemal on VH läbi ning kelle vanem soovib tööle minna või edasi õppida. Sõime või lastehoiu kohatasu ei tohiks olla kõrgem kui tavalise lasteaia kohatasu.

Esimese lõiguga nõus. See on praegu puudulik. Samas pole selge, kas tegu on nii suure meetmega, mis kohe sünnitama paneks, aga midagi ikka.

Teine lõik – see on hetkel põhimõtteliselt realiseeritud. Siin on küll praktilisi probleeme ja paberimajandust, a la kui KOV ei taha kohta anda, siis saab mujal erahoius koha ja kõrgem hind miinus KOV vahe kuulub kompenseerimisele KOV poolt. Aga selles teemas on kohtulahendeid KOV kahjuks, seega saab küll igal juhul, kui asja ajada. Teine praktiline probleem on “minu nunnu”, kes ei peaks ju käima koos Lasnamäe või Annelinna lastega koos ühes lasteaias, ja “mulle sobivas” lasteaias KOV ei suvatse alati kohta anda. See on pseudoprobleem minu arust – kui koht on, siis tuleks seda kasutada, mitte mõne elukoha lapsi pööbliks pidada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga kui need lapsed on sündinud, siis on sügavalt ükskõik, kas lapsed on terved ja kas neil on toit laual.

Mina ei ole.

Oled sa kuulnud, kui mitu inimest (loe: maksumaksjat, loe tulevast pensionimaksjat) on Eestis aastal 2020 on tapetud?

Mida sa siis üldse kuulnud oled? – Jah, ma tean, see on valitsuse vastane propaganda.

Eestlannade massilise porduelu ja ilma igasuguse kaitseta seksimise kohta loe siit, oma piiblist: https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust/eurostati-jargi-on-eesti-euroopa-meister-aborditegemises?id=85694189

Aga see pole üldse tähtis, et need lapsed sünniksid ka perre, kus neid oodatakse ja armastatakse? Vastasel juhul võivad üles kasvada katkised täiskasvanud, kui nad üldse üles kasvavad, sest psühhiaatrilist abi noortele ka ei taheta lubada ilma vanema nõusolekuta. Sa kindlasti oled sellega ka kursis, et me oleme esirinnas ka suitsiidide poolest? Miks need elud ei loe?

Tartu Ülikooli teadlaste analüüsist selgus, et aastatel 2006–2016 hukkus Eestis enesetapu tõttu 2543 inimest ehk 231 inimest aastas. Eesti enesetappude suremuskordaja (aasta jooksul aset leidnud juhtumid 1000 inimese kohta – toim) on Euroopa Liidu keskmisest 1,5 korda suurem.

Näiteks elab üle Eesti suhtelises vaesuses 17% lapsi, ent Ida-Virumaal 30% ja Valgamaal iga teine laps.

Paljudes sellistes peredes saab laps sooja toitu vaid korra päevas koolis.

http://www.praxis.ee/kajastused/kaupo-koppel-eesti-vaesus-on-votnud-uue-nao/

http://www.pealinn.ee/newset/arengukoostoo-umarlaud-paljud-eesti-lapsed-saavad-sooja-sooki-vaid-n178007

+26
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei ole.

Sa ikka tead, et seal sees on ka juba surnud loodete emakast puhastamised ja raskete terviseriketega loodete abordid.

+31
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt sa seda ka ei ole – see arv on umbes 4500 inimest. AASTAS! Ehk Eestis tapetakse iga kahe tunni tagant üks inimene.

Tegelikult pole statistikat kui palju neist “tapmistest” on tehtud sellepärast, et naine on “lõdva kummiga” ja kui paljudel juhtudel on olnud tegemist lootusetult haige loote, peetumisjärgse puhastusega või olukorraga, kus naise organism ei kannataks raseduse lõpuni kandmist.

Siin on üks täismahus kättesaadav artikkel, kus naistearst ütleb, et “Kui palju nende abortide hulgas on neid rasedusi, mis katkestati meditsiinilisel näidustusel, on hetkel võimatu öelda, sest raseduse infosüsteemis on hetkel sellekohane info mittetäielik.”

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/graafikud-mullu-katkestati-eestis-iga-viies-rasedus-kuid-abortide-arv-on-pidevas-languses?id=86490233

Ehk siis abortide arvud on languses, keegi ei tea kui palju neist on tehtud ema või lapse tervise tõttu, aga võidelda on ikka vaja.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei ole.

Lihtsalt sulle teadmiseks, et nende 4500 hulka loetakse ka kõik naised, kellel avastatakse peetunud rasedus ja katkemise protsessi kiirendamiseks tablett sisse antakse. Rootsis tehakse rasedale esimene ultraheli alles 16. nädalal – seal katkevad need peetunud rasedused lõpuks ise ära, seega seal pole ka nii suurt hulka tabletiaborte. Kuna Eestis tehakse UH raseduse tuvastamisel vastavalt vastuvõtuajale 6-9. nädalal, esimese trimestri sõeluuringu toimumisel 11-13. nädalal, siis nende käigus avastatud peetumised lõpetatakse tabletiga (abort), sest on ebaeetiline sundida naist teadlikult surnud loodet kõhus kandma, kuni see ise ära kukub. Jah, ka 2000 naiste enda soovil tapetud loodet on väga palju, aga selle vastu ei aita abordi keelamine. Oma lingitud artiklist võid lugeda, kuidas Poola naised praegu ja Iiri naised enne abordi lubamist naaberriikidest abi otsimas käisid.

Miks naised ei sünnita? Minul on kaks last, oleks neile siis vajalikud teenused tagatud, aga ei, lapsevanemaks olemine on tehtud nii raskeks kui vähegi võimalik. Kodust 2 km raadiuses on 3 lasteada, aga minu lapsele neis kohti pole, iga hommik viin teise linna otsa ja lähen järgi. Kooliga oleks ilmselt sama lugu, kui laps poleks katsetega kooli pääsenud. Ühel lapsel oli vaja logopeedi abi, aga lasteaia logopeed oli lapsehoolduspuhkusel ja asendajat ei leitud. Iga nädal võtsin ühel päeval lapse ja käisin temaga keset tööpäeva logopeedi juures. Teise lapsega terendab täpselt sama protsess. Nüüd on vanemal lapsel vaja breketiravi – arve saab olema 3000 euro ringis, OK, kraabin raha kokku, aga mida pole, on ortodont, järjekord on aasta ja peale, et saaks üldse esmasele vastuvõtule kodulinnas. Põhimõtteliselt hakkab mu laps käima 70 km kaugusel kodust ortodontilist ravi saamas. Teate, ei jõua kahe lapse käimisigi ära käia, ei kujuta ette, mis seis veel kolme või neljaga oleks. Et kasvatan kodus beebit ja pean sobitama ühe lapsega logopeedi ja teise lapse ortodondi vastuvõtte beebi uneaegadega (mitte et neid aegu üldse valida saaks, võtad selle mida antkase, muidu oled üldse ilma)? Aga kui juhtub kolmandana sündima puudega laps, kes ise neid kättesaamatuid teenuseid vajaks? Tehke lastele vajalikud teenused korda ja siis räägime iibest. Vanemahüvitisest ja paljulapselise pere toetusest on väga vähe abi, kui riigil neid lapsi tegelikult kuhugi panna pole (lasteaiad, koolid, tugispetsialistid).

+29
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

“2006–2016 hukkus Eestis enesetapu tõttu 2543 inimest ehk 231 inimest aastas”

Ok. 4500 tapeti arstide poolt, 231 tapsid end ise.
Teine arv on esimesest ca 5%.
Kas see 5% on sinu jaoks olulisem, kui 100%?

Ja kui palju nende 4500 seas siis on need “surnud loodete emakast puhastamised ja raskete terviseriketega loodete abordid.”?
Samuti mingi tühine osa.
Ega need Eesti naised nüüd nii haiged ka ei ole, et ainult surnud lapsi toodavad; arstiabi on meil ju siiski maailmatasemel.

PS. Arstide poolt tapetud inimesed peame mina ja sina protseduuri kinni maksma; enesetapjad teevad seda oma raha eest.
Kes ostab köie Bauhausist, kes maksab 15000€ selle eest kuskil mujal riigis süsti eest.

+1
-35
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin neid 2 uudist:

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/riigikogu-eraldab-katuserahadest-rasvaseima-tuki-abordivastasele-liikumisele?id=91827879

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/katuserahast-saab-45-000-eurot-ekre-noorte-mtu-mis-lubab-pustitada-monumendi-jumalaks-kuulutatud-baltisaksa-aadlikule?id=91831375

Minu esimene mõte oli, et “kus krdi kohas ma elan?!”.

Mida teie arvate?

Milline valitsus on neid nn katuserahasid teisiti jaganud, kui ikka omadele? Kahju, et see trend jätkub. Igasugune MTÜde toetamine riigieelarvest, eriti maailmavaateliste omade, ei ole õige. Aga postitusest saan aru, et emotsioon oleks teine, kui oleks antud TA meelepärastele  ja tema maailmavaatega kattuvatele organisatsioonidele.

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

või

siis valik on vist selge. Õnneks säilib hetkel veel lootus, et naiste otstarbekalt korraldatud tööhõive ja haridus võimaldavad siiski ellu jääda. Labidaga lööjad ühiskonnad (et karjäärinaisel üle 1 lapse ei ole; kui tahad normaalses koguses ehk 3+ lapsi, siis peab naine koduseks jääma vms) on hetkel surmaspiraalis. Sissetulev immigratsioon muidugi maskeerib seda, aga immigratsioon lahjendab ühiskonna kvaliteeti. Saksamaa annab paarikümne aasta vaates tööstusliidri staatuse ära just seetõttu, et pole piisavalt hea kvaliteediga tehnilise hariduse eeldustega tööjõudu. Aasia riigid on liidriteks pürgimas muuhulgas just immigratsiooniga mitte mängimise ja homogeense ühiskonna tõttu.

Antud organisatsioonid, mida rahastatakse, on katse seda pendlit kuidagi ellujäämise suunas nihutada. Naiste vabaduse hinnaga! Aga naised, pakkuge siis palun paremaid lahendusi. Hetkel valmis lahendusi, kus naiste vabadused oleks samasugused nagu meil, ei ole mujalt üle võtta, ja isegi heldete vanemahüvitise skeemide tingimustes on meiegi iive kergelt negatiivne. Ukrainlastega kompenseerimise kohta… loe eelmist lõiku. Nende haridus on küll suht korralik, aga ka nendega on omad kultuuriprobleemid. Kindlaid ellujäämise lahendusi, nagu islam pakub, ei taha meile vist samas keegi. Mina küll ei taha!

See postitus saab palju miinuseid, sest “my body my choice” tüübid ei adu ühiskondade pikaajalisi eesmärke, dünaamikat ja tegevuste mõjusid nii 50-100 aasta vaates.

paljunemine iga hinna eest?
ma ütleks, et amööbide tase.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga postitusest saan aru, et emotsioon oleks teine, kui oleks antud TA meelepärastele  ja tema maailmavaatega kattuvatele organisatsioonidele.

Asi pole maailmavaates, vaid valitsusparteide prioriteetide nihkumises. Ma pole EKRE valija, aga aastal 2018 kui jaotati raha 2019 aastaks toetas EKRE:

Sihtasutus Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud Elu, Haigekassa poolt rahastamata ravi võimaldamiseks 100000
Eesti Naiste Varjupaikade Liit, Koduse vägivalla all kannatavate naiste esmase turvavõrgu tugevdamiseks 100000
Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Haigekassa poolt rahastamata ravi võimaldamiseks 100000

Minu meelest olid 2 aastat tagasi tehtud valikud olid tunduvalt mõistlikumad kui selle aasta omad.

+20
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

või

Amööb või laip? Ma valiks amööb olemise. Eks see ongi meie erinevus. Kui sinusuguseid saab rohkem, ongi lõpuks kõik laibad. Kui muidugi ei tule katastroofe, mis käivitavad uuesti ellujäämisinstinkti. Jube mõelda, et võib-olla Läänemaailm peakski lõpuks hakkama sõda soovima ellujäämisinstinkti käivitajana, sest muidu see enam ei käivitu.

+1
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks nii on tõesti. Et amööbide tase.

“Amööbid” jäävad ellu ja helesiniste silmade ja blondide juustega kreeklased (ehk hellenid) surevad välja.
Ja neid asendavad türklased ja nende järeltulijad, kes praegu Kreekas elavad.
Kas sa tahad, et Eestis oleks 300 aasta pärast sama? Et räägitakse vaid vene keelt ja seda kohta nimetatakse Эстония`ks?

Pigem on see praegune valitsus just ÜLIKÕVA selle poolest, et ebapopulaarseid otsuseid teha.
Eks nad teavad seda ise ka, et igasugune “rahvas” neid seetõttu ka ei armasta ja võib vabalt juhtuda, et neid enam mitte kunagi ka ei valita.
Aga vähemalt nad on seemne külvanud.
Ja 300 aasta pärast neid ei kiruta, vaid räägitakse kui “esimestest linnukestest”

+6
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

või

Amööb või laip? Ma valiks amööb olemise. Eks see ongi meie erinevus. Kui sinusuguseid saab rohkem, ongi lõpuks kõik laibad. Kui muidugi ei tule katastroofe, mis käivitavad uuesti ellujäämisinstinkti. Jube mõelda, et võib-olla Läänemaailm peakski lõpuks hakkama sõda soovima ellujäämisinstinkti käivitajana, sest muidu see enam ei käivitu.

No laibaks saad sa ühel hetkel nii kui nii. Selge see, et sinule on tähtis paljunemine iga hinnaga ja tähtis pole enam see, mis pärast nendest lastest saab.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

maailma ülerahvastus viib nii ehk naa katastroofide ja sõdadeni.
kliimamuutused ja massiline rahvaste ränne on juba kohal.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No laibaks saad sa ühel hetkel nii kui nii.

Nii on.
Sinu jaoks on sel laibaks saamise teel oluline hästi (= Merkeli raha eest) elada, teiste jaoks on tähtis oma asja ajada.
Ilma raha ja kuulsust/populaarsust saamata.

See ongi meie maailmavaadete erinevus.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

No laibaks saad sa ühel hetkel nii kui nii.

Nii on.

Sinu jaoks on sel laibaks saamise teel oluline hästi (= Merkeli raha eest) elada, teiste jaoks on tähtis oma asja ajada.

Ilma raha ja kuulsust/populaarsust saamata.

See ongi meie maailmavaadete erinevus.

Ei, minu jaoks on tähtsam, et riigi raha läheks näiteks pigem vähihaigetele, vähihaigete laste vanematele ja toiduabile-turvakodudele kui abortide või geide vastu võitlemisele. See on meie maailmavaadete erinevus.

Ma ei tea, kas antisemiitiliku paruni ülistamisele raha kulutamine on just see, mille eest uhkust võiks tunda.

+23
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

vähihaigetele, vähihaigete laste vanematele ja toiduabile-turvakodudele….geide vastu võitlemisele

Siin sa ilmselt pead silmas seda 2 miljonit, mis kuluks rahva arvamuse teadasaamiseks?
Vähihaigete jaoks on ju olemas haigekassa. Või kas neid siis Eestis sinu arust tasuta ei ravitagi? Mis raha sa VEEL sinna tahaks suunata?

Kas sa muidu tead, mitu rahvahääletust aastas korraldatakse näiteks Sveitsis?
Või kasvõi Lätis? Leedus?
Kas sa tead, kui suur on Eesti riigi eelarve?
Kas sa üldse tead, mis on põhiseaduse esimene punkt? Kas sa tahaks seda muuta?

+2
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, minu jaoks on tähtsam, et riigi raha läheks näiteks pigem vähihaigetele, vähihaigete laste vanematele ja toiduabile-turvakodudele kui abortide või geide vastu võitlemisele. See on meie maailmavaadete erinevus.

Aga omasooiharate riiklik rahastamine on kena küll, eks! Siis sa ei hala : vähihaigetele, vähihaigete laste vanematele ja toiduabile-turvakodudele on rohkem raha tarvis!

+8
-20
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Katuserahade jagamisest