Esileht Ajaviite- ja muud jutud Katuserahade jagamisest

Näitan 25 postitust - vahemik 61 kuni 85 (kokku 85 )

Teema: Katuserahade jagamisest

Postitas:
Kägu

Jaak Madison ja seltsimehed. Mis ajastus see mees elab? 😀

Ta pole nii vanagi, kui sina.

Seega, ole rahulik, ta ei tea sinu poolt tagaõhatavast nõukaajast suurt midagi.

Guugeldasin, täpselt 10 a noorem. Nõukaaega ma küll ei ihale 😀

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis minu tütart (ja tegelikult ka poega) puudutab, siis minu meelest oleks neil parem ja turvalisem stabiilses ühiskonnas, kus ei oleks popp iga mõne aasta tagant ära tüdineda või lahku kasvada ja uut partnerit otsima lennelda. Kus inimesed teaksid, et õiguste ja vabadustega kaasnevad ka kohustused ja vastutus. Kus arvestataks ka teistega, mitte ei jahitaks egoistlikult ainult iseenda heaolu.

Väga õiged sõnad. Eks see tänapäeva elu nii kreenis seetõttu ongi, et kõigil suured õigused ja vabadused, aga kohustustest ja vastutusest ei taha keegi midagi kuulda. Kõik on ainult mina, mina, mina…Aga selline elu ei ole jätkusuutlik.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Jaak Madisson on viimastel andemetel mees, mitte naine. Seega – tema ei sünnita ega hakka ka sünnitama. 2. Tal on üks laps ja abielus ta ei ole – kuidas ta abielu ja laste teemadel ometi niiiii tark küll on.

Mis see Madisson siia puutub, teema pole ju temast.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Jaak Madisson on viimastel andemetel mees, mitte naine. Seega – tema ei sünnita ega hakka ka sünnitama. 2. Tal on üks laps ja abielus ta ei ole – kuidas ta abielu ja laste teemadel ometi niiiii tark küll on.

Mis see Madisson siia puutub, teema pole ju temast.

ega ei puutukski, kui nii kangesti samal teemal targutama ei kipuks.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis minu tütart (ja tegelikult ka poega) puudutab, siis minu meelest oleks neil parem ja turvalisem stabiilses ühiskonnas, kus ei oleks popp iga mõne aasta tagant ära tüdineda või lahku kasvada ja uut partnerit otsima lennelda. Kus inimesed teaksid, et õiguste ja vabadustega kaasnevad ka kohustused ja vastutus. Kus arvestataks ka teistega, mitte ei jahitaks egoistlikult ainult iseenda heaolu.

Väga õiged sõnad. Eks see tänapäeva elu nii kreenis seetõttu ongi, et kõigil suured õigused ja vabadused, aga kohustustest ja vastutusest ei taha keegi midagi kuulda. Kõik on ainult mina, mina, mina…Aga selline elu ei ole jätkusuutlik.

Jätkusuutlikkus on isegi liiga ratsionaalne argument, kuigi tuleb ka loomulikult arvesse. Õigupoolest on selline elu kurb, masendav, isegi traagiline, kui mõelda miljonite õnnetute laste peale, kes peavad otse noateral kõndima ja vanemate iga lahkarvamust võtma ohumärgina, jälgides ja kartes, ega nad lahku ei lähe, ja mõistatades, millise onu või tädi peavad nad edaspidi omaks võtma.
Sellest ka laste depressioonid, enesetapud, psüühikahäired ja kõik muu õõvastav. Ei, mitte sellest, et teismelised ei saa nii geid ja transud olla kui tahaksid. Ikka sellest, et nad ei saa usaldada omaenda vanemaid mitte hetkekski.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

aga kui need lapsed on sündinud, siis on sügavalt ükskõik, kas lapsed on terved ja kas neil on toit laual.

Oled sa kuulnud, et Eestis oleks mõni laps viimasel ajal nälga surnud?

Mina ei ole.

Oled sa kuulnud, kui mitu inimest (loe: maksumaksjat, loe tulevast pensionimaksjat) on Eestis aastal 2020 on tapetud?

Ilmselt sa seda ka ei ole – see arv on umbes 4500 inimest. AASTAS!

Ehk Eestis tapetakse iga kahe tunni tagant üks inimene.

Mida sa siis üldse kuulnud oled? – Jah, ma tean, see on valitsuse vastane propaganda.

Eestlannade massilise porduelu ja ilma igasuguse kaitseta seksimise kohta loe siit, oma piiblist: https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust/eurostati-jargi-on-eesti-euroopa-meister-aborditegemises?id=85694189

Oled sa kasvatanud või väga lähedalt näinud kasvamas mõnda puudega last? Mina olen! Riigi tugi on põhimõtteliselt olematu ja tänapäeval sünnib neid lapsi aina rohkem. Arstiabiga on nii kitsas käes, et isegi diagnoosimiseni ei pruugi õigeks ajaks jõuda, ravist ja rehabilitatsioonist, erikoolidest ja vanemate rahalisest ja emotsionaalsest toest rääkimata. Kas sinna läks katuseraha? Vastupidi! Meie riigis saavad pimedad ja kurdid lapsedki üleöö paberil terveks, puuded võetakse ära, et kunstlikult vähendada puuetega laste arvu.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled sa kasvatanud või väga lähedalt näinud kasvamas mõnda puudega last? Mina olen! Riigi tugi on põhimõtteliselt olematu ja tänapäeval sünnib neid lapsi aina rohkem. Arstiabiga on nii kitsas käes, et isegi diagnoosimiseni ei pruugi õigeks ajaks jõuda, ravist ja rehabilitatsioonist, erikoolidest ja vanemate rahalisest ja emotsionaalsest toest rääkimata. Kas sinna läks katuseraha? Vastupidi! Meie riigis saavad pimedad ja kurdid lapsedki üleöö paberil terveks, puuded võetakse ära, et kunstlikult vähendada puuetega laste arvu.

Oh ära luuluta! Selge see, et abi võiks alati rohkem olla ja raske puudega lapse korral ei ole olemaski seda rahuldavat abi. Erikoolide ärakaotamine on ikka selle LGBT-sõbraliku ja aborte pooldava partei kätetöö. Aga seegi puudutab pigem käitumuslikke ja vaimsete erivajadustega laste koole. Rasked puuded on endiselt hooldekodudes või siis vanemate soovil kodus.
Pimedate ja kurtide laste üleöö terveks saamise jutt on lihtsalt puhas vale. Miks te valetate?

Aga sinu lahendus on siis need lapsed ära tappa? Või tappa täiesti terveid lapsi juba enne sündimist, et vanematel jääks rohkem jõudu puudeliste laste jaoks või mis su ettepanek on?

Katuseraha on vaba, aga LGBT tarvitab küll sadade tuhandete ulatuses perekondadele ja vanuritele mõeldud raha oma buklettide tootmiseks. Ebaseaduslikult – ja mitte keegi ei köhi. Puudeliste pered saagu ise hakkama, peamine on tähestikureklaam. Mõtle selle peale.

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh ära luuluta! Selge see, et abi võiks alati rohkem olla ja raske puudega lapse korral ei ole olemaski seda rahuldavat abi. Erikoolide ärakaotamine on ikka selle LGBT-sõbraliku ja aborte pooldava partei kätetöö. Aga seegi puudutab pigem käitumuslikke ja vaimsete erivajadustega laste koole. Rasked puuded on endiselt hooldekodudes või siis vanemate soovil kodus.

Pimedate ja kurtide laste üleöö terveks saamise jutt on lihtsalt puhas vale. Miks te valetate?

Aga sinu lahendus on siis need lapsed ära tappa? Või tappa täiesti terveid lapsi juba enne sündimist, et vanematel jääks rohkem jõudu puudeliste laste jaoks või mis su ettepanek on?

Katuseraha on vaba, aga LGBT tarvitab küll sadade tuhandete ulatuses perekondadele ja vanuritele mõeldud raha oma buklettide tootmiseks. Ebaseaduslikult – ja mitte keegi ei köhi. Puudeliste pered saagu ise hakkama, peamine on tähestikureklaam. Mõtle selle peale.

LGBT ühing on näiteks üldse loobunud katuserahast.

LGBT ühing on liitunud Vabaühenduste liidu ettepanekuga, millega tuleks kehtestada riigieelarve seadusega reegel, et regionaalseid investeeringutoetusi võib anda üksnes avaliku konkursi alusel.

https://www.ohtuleht.ee/843867/lgbt-uhing-loobus-sotside-katuserahast

Ja no sorry, aga sotsid tegid küll puudega inimeste jaoks rohkem ära kui konservatiivid. Nt:

Riigikogu võttis vastu seaduse, mis suurendab 13 aastat samal tasemel püsinud puudega lapse toetusi  – keskmise ja raske puudega lapse toetus tõuseb kaks korda ning sügava puudega lapse toetus kolm korda.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ära räägi asjadest, millest oled vaid lugenud. Minu enda pimeda lapse puuet ei uuendatud see aasta ja ka vaidest polnud abi. Pidavat iseendaga hakkama saama küll. Analoogseid näiteid on sadu, ka kohtusse on pöördutud.

Kõigepealt peaks riik tagama lapsevanematele turvalisuse. Et iga tulevane ema teaks, et mis iganes juhtub, tema ja lapsega saab kõik hästi olema. Kuniks seda ei ole, ei saa aborte ka keelata. St muidugi saab, aga neid tehakse samamoodi edasi, lihtsalt põranda all. On ju näiteid küll.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

LGBT ühing on näiteks üldse loobunud katuserahast.

Jajah, milleks rabelda poliitikutele meeldimisega, kui raha voolab riigieelarvest niigi. Aga nojah, see liigutus nüüd kompenseerib selle aastatepikkuse pumpamise muidugi.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu enda pimeda lapse puuet ei uuendatud see aasta ja ka vaidest polnud abi. Pidavat iseendaga hakkama saama küll. Analoogseid näiteid on sadu, ka kohtusse on pöördutud.

Kirjutati nägijaks või misasja? Pime kirjutati nägijaiks? Kui tõesti nii, siis pöördu aga jälle eelmiste valitsuste poole. Kurja küll, need Augeiase tallid on ikka hiiglaslikud, mida see valitsus peab rookima, uskumatu lausa.

Et iga tulevane ema teaks, et mis iganes juhtub, tema ja lapsega saab kõik hästi olema. Kuniks seda ei ole, ei saa aborte ka keelata.

Esiteks: riik ei saa tagada, et igal inimesel oleks igal ajahetkel kõik hästi, mis ka ei juhtuks. See oleks juba taevariik. Teiseks: kas siis, kui inimesel ei  ole hästi, võib ta tappa?

Kolmandaks: keegi pole aborte keelanud ega kavatsegi seda teha.

Pole vaja valetada nii palju siiski.

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jüri Ratas sai peaministriks 4 aastat tagasi ja ikka on eelmised valitsused süüdi?

Igal ajahetkel kõik hästi? Vähegi tõsisema puude korral on perele suhteliselt suure tõenäosusega garanteeritud üle keskmise vaesusrisk. Mitte kõigil, aga paljudel küll. Ahjaa, mitte ainult vaesusrisk, vaid ka nt vanema(te) enda tervis on ohus, võime tööl käia, puhata jms.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

keegi pole aborte keelanud ega kavatsegi seda teha

Just nii laguses rääkisid natsid ka: me ainult ajame juudid getodesse, et nad sakslastel silma ees ei oleks ja nende silma ei riivaks. No ja edasist juba teate.

Algul võtame abordirahastuse ära ja mõne aja pärast leiame, et pole vaja üldse abortide võimalust ja nii see läheb.

Kogu see jutt “ringilitutamisest” ja abordist kui “mitte pereplaneerimise vahendist” ja “mõrvatutest” on jutt naise karistamisest lapsega. Et olid loll, lohakas või süüdimatu – sünnita laps ja kasvata! Aga mis tunne on olla emale see “karistuslaps”, ei huvita neid “mõrvavastaseid” üldse. Või et mis neist saab, kui nad ei sünni hästitoimivasse peresse.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

vähihaigetele, vähihaigete laste vanematele ja toiduabile-turvakodudele….geide vastu võitlemisele

Siin sa ilmselt pead silmas seda 2 miljonit, mis kuluks rahva arvamuse teadasaamiseks?

Vähihaigete jaoks on ju olemas haigekassa. Või kas neid siis Eestis sinu arust tasuta ei ravitagi? Mis raha sa VEEL sinna tahaks suunata?

Kas sa muidu tead, mitu rahvahääletust aastas korraldatakse näiteks Sveitsis?

Või kasvõi Lätis? Leedus?

Kas sa tead, kui suur on Eesti riigi eelarve?

Kas sa üldse tead, mis on põhiseaduse esimene punkt? Kas sa tahaks seda muuta?

Viisteist miinust sellele postitusele?!

Rahvas lihtsalt köetakse üles ükskõik mille vastu. Ja leidub see rahvas, keda saab kütta üles ükskõik mille vastu. Kui teatud ajupesustaabid peaksid ühel päeval otsustama, et korraldame rahvahääletuse – ja selle all ma mõtlen seda “rahvahääletust”, mida korraldatakse ajupestavatele massidele – küsimuses, kas tuleks kogu Eestimaal leiduv kinnisvara võrdselt inimeste vahel ära jaotada, siis pole probleemigi. Kuu aega või paar nädalat ajalehtedes tagumist ja rahvas hääletab kirglikult poolt. See pestav rahvas on võimeline absoluutselt iga idee kas maha karjuma või jäägitult omaks võtma, sisule absoluutselt tähelepanu pööramata.
See vaade inimmõistusele, mis avaneb ühiskondlikke reaktsioone jälgides, on kohutav.

Kui meedia karjub, et rahvahääletus on demokraatia ja põhiseaduse vastane, siis pestavad massid on otsekohe nõus!
Kui aga meedia karjuks vastupidist, siis pestavad massid karjuvad otsekohe samamoodi. Kui meedia täna pooldaks rahvahääletust, siis leiavad nad jalamaid, et see on õige asi, on demokraatia ja põhiseadus.

Kui palju neid idioote siis ikka meie seas liigub?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just nii laguses rääkisid natsid ka: me ainult ajame juudid getodesse, et nad sakslastel silma ees ei oleks ja nende silma ei riivaks. No ja edasist juba teate. Algul võtame abordirahastuse ära ja mõne aja pärast leiame, et pole vaja üldse abortide võimalust ja nii see läheb.

See on sotsiaaldemokraatide võte. Võtsite te selle natsidelt või kust tahes, pole oluline.

Alguses räägiti, et kooseluseadust on vaja vabaabielus olevatele heteropaaridele.
Siis räägiti, et hea küll, homopaaridele ka, aga homoabielust ei ole keegi huvitatud, seda ei tule.
Alles kuu aja eest väitis Kaja Kallas, teie üks vaimsetest liidritest, et ta ei tea Eestis mitte ühtki jõudu, kes tahaks perekonnaseadust muuta.
Täna mida räägitakse?

Nii et see on teie taktika: jalg ukse vahele, millimeeterhaaval.

Kõigepealt hurjutame inimesi vale sõnakasutuse eest.
Siis kriminaliseerime vihakõne ja mõttepolitsei hakkab valede sõnade eest vangi toppima.

Sellised olete TEIE.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Algul võtame abordirahastuse ära ja mõne aja pärast leiame, et pole vaja üldse abortide võimalust ja nii see läheb.

Kus on olnud juttu abordirahastuse äravõtmisest? Ega seda ju nn katuserahadest rahastata, see tuleb ikka kindlalt Haigekassast ja pole kuskilt kuulnud, et Eestis tahetakse seda muuta.
Selle koha pealt tundub veider presidendi jutt lõhest, sest lõhet seoses abordiküsimusega meie ühiskonnas sisuliselt pole. Neid, kes sooviksid aborte keelustada või rahastamist muuta, meil peaaegu polegi. Mõni üksik teisiti arvaja pole ometi lõhe ja demokraatlikus riigis võib leida pea iga teema kohta mõne teisiti arvaja, sealhulgas sellise, kelle arvamused on õige imelikud.

Keegi kuskil mainis, et aastas jääb Eestis 4000 last abortide tõttu sündimata. Aga meil ei koguta ju eraldi statistikat abordi põhjuste kohta? Järelikult minu peetunud raseduse tõttu tehtud abort läheb ka sinna statistikasse sisse. Mingit last poleks mul sündinud, laps oli kahjuks surnud kõhus. Väga kurb kogemus. Aga arst ütles, et see on tegelikult väga levinud ja tõenäoliselt oli tegu suurema kromosoomianomaaliaga.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kus on olnud juttu abordirahastuse äravõtmisest? Ega seda ju nn katuserahadest rahastata, see tuleb ikka kindlalt Haigekassast ja pole kuskilt kuulnud, et Eestis tahetakse seda muuta.

koalitsioonierakondade poolt antud 140 000 eurot mtü-le, mille töö eesmärk on abortide keelustamine, on ju selge ja jõuline märk, mille poole suundutakse.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga meil ei koguta ju eraldi statistikat abordi põhjuste kohta?

See näitab järjekordset kurja tahet. Ei teegi statistikat, pole vahet, kas rasedus katkes anomaalia pärast või soovis emme ise oma tervele lapsele surma. Sihuke moraal.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal jagas Ekre katuserahad:

100 000 vähifond

100 000 naiste varjupaik

100 000 Ülikooli Kliinikumi Lastefond

Miks seda keegi tähele ei pannud? Sel aastal siis teised saajad.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis tähendab katuserahad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega seda ju nn katuserahadest rahastata, see tuleb ikka kindlalt Haigekassast ja pole kuskilt kuulnud, et Eestis tahetakse seda muuta.

Ekre ju just tahabki seda muuta, miks sa võtad sõna, kui pole asjadega kursis.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.facebook.com/MarchforLifeEstonia/?ref=page_internal vaadake ise, mis jura nad kirjutavad

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

miks keegi ei küsi kuhu läheb see raha`?  :  37aastane kindlasti ettevõtlik Julija Polennikova, kes juhib varjusurmas Noorte Ettevõtjate Assotsiatsiooni, mis saab 26 000 eurot tegevustoetust) või lipsab raha ühingutele, mille eesotsas säravad vanad kalad, nagu Kalle Klandorf (Tallinna Spordiselts Kalev, 45 000 eurot), Moonika Parksepp, varem tuntud kui Batrakova (Päästeliit, 60 000 eurot)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

miks keegi ei küsi kuhu läheb see raha`? : 37aastane kindlasti ettevõtlik Julija Polennikova, kes juhib varjusurmas Noorte Ettevõtjate Assotsiatsiooni, mis saab 26 000 eurot tegevustoetust) või lipsab raha ühingutele, mille eesotsas säravad vanad kalad, nagu Kalle Klandorf (Tallinna Spordiselts Kalev, 45 000 eurot), Moonika Parksepp, varem tuntud kui Batrakova (Päästeliit, 60 000 eurot)

Ja mis värk on Pelgulinna Seltsiga? See saab juba mitmendat aastat katuseraha mitmelt erakonnalt korraga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

aga kui need lapsed on sündinud, siis on sügavalt ükskõik, kas lapsed on terved ja kas neil on toit laual.

Oled sa kuulnud, et Eestis oleks mõni laps viimasel ajal nälga surnud?

Mina ei ole.

Oled sa kuulnud, kui mitu inimest (loe: maksumaksjat, loe tulevast pensionimaksjat) on Eestis aastal 2020 on tapetud?

Ilmselt sa seda ka ei ole – see arv on umbes 4500 inimest. AASTAS!

Ehk Eestis tapetakse iga kahe tunni tagant üks inimene.

Mida sa siis üldse kuulnud oled? – Jah, ma tean, see on valitsuse vastane propaganda.

Eestlannade massilise porduelu ja ilma igasuguse kaitseta seksimise kohta loe siit, oma piiblist: https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust/eurostati-jargi-on-eesti-euroopa-meister-aborditegemises?id=85694189

Lihtsalt sulle teadmiseks, et nende 4500 hulka loetakse ka kõik naised, kellel avastatakse peetunud rasedus ja katkemise protsessi kiirendamiseks tablett sisse antakse. Rootsis tehakse rasedale esimene ultraheli alles 16. nädalal – seal katkevad need peetunud rasedused lõpuks ise ära, seega seal pole ka nii suurt hulka tabletiaborte. Kuna Eestis tehakse UH raseduse tuvastamisel vastavalt vastuvõtuajale 6-9. nädalal, esimese trimestri sõeluuringu toimumisel 11-13. nädalal, siis nende käigus avastatud peetumised lõpetatakse tabletiga (abort), sest on ebaeetiline sundida naist teadlikult surnud loodet kõhus kandma, kuni see ise ära kukub. Jah, ka 2000 naiste enda soovil tapetud loodet on väga palju, aga selle vastu ei aita abordi keelamine. Oma lingitud artiklist võid lugeda, kuidas Poola naised praegu ja Iiri naised enne abordi lubamist naaberriikidest abi otsimas käisid.

Miks naised ei sünnita? Minul on kaks last, oleks neile siis vajalikud teenused tagatud, aga ei, lapsevanemaks olemine on tehtud nii raskeks kui vähegi võimalik. Kodust 2 km raadiuses on 3 lasteada, aga minu lapsele neis kohti pole, iga hommik viin teise linna otsa ja lähen järgi. Kooliga oleks ilmselt sama lugu, kui laps poleks katsetega kooli pääsenud. Ühel lapsel oli vaja logopeedi abi, aga lasteaia logopeed oli lapsehoolduspuhkusel ja asendajat ei leitud. Iga nädal võtsin ühel päeval lapse ja käisin temaga keset tööpäeva logopeedi juures. Teise lapsega terendab täpselt sama protsess. Nüüd on vanemal lapsel vaja breketiravi – arve saab olema 3000 euro ringis, OK, kraabin raha kokku, aga mida pole, on ortodont, järjekord on aasta ja peale, et saaks üldse esmasele vastuvõtule kodulinnas. Põhimõtteliselt hakkab mu laps käima 70 km kaugusel kodust ortodontilist ravi saamas. Teate, ei jõua kahe lapse käimisigi ära käia, ei kujuta ette, mis seis veel kolme või neljaga oleks. Et kasvatan kodus beebit ja pean sobitama ühe lapsega logopeedi ja teise lapse ortodondi vastuvõtte beebi uneaegadega (mitte et neid aegu üldse valida saaks, võtad selle mida antkase, muidu oled üldse ilma)? Aga kui juhtub kolmandana sündima puudega laps, kes ise neid kättesaamatuid teenuseid vajaks? Tehke lastele vajalikud teenused korda ja siis räägime iibest. Vanemahüvitisest ja paljulapselise pere toetusest on väga vähe abi, kui riigil neid lapsi tegelikult kuhugi panna pole (lasteaiad, koolid, tugispetsialistid).

pardifilee jälle oma umbluuga

0
-1
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 61 kuni 85 (kokku 85 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Katuserahade jagamisest