Esileht Lapse ootamine Kaua aega läks rasestumiseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kaua aega läks rasestumiseks

Postitas:
Kägu

Hei,

Uurin, kui kaua Teil läks lapsesaamise otsusest kuni rasedaks jäämiseni ?

Olen ise 25 aastane ning proovinud rasedaks jääda juba üle 7 kuu. Oleme mehega mõlemad terved, toitume tervislikult, liigume palju aga ikka rasedaks pole õnnestunud jääda. Mees on kontrollitud ja spermogramm pidid normis olema. Ma ise olen 5 aastat tagasi rase olnud, kuid see oli eelmise partneriga.

Mõtlen, et kas võtta ühendust juba naistearstiga või oodata ikka, et need 12 kuud täis saaks ?

Aitäh kõigile juba ette, kes vastata viitsivad 🙂

 

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meie selle aasta augustis otsustasime, et nüüd oleme valmis ja endalegi üllatusena jäin kohe rasedaks. Paraku rasedus peetus ja nüüd sellest kuust hakkame uuesti proovima.

Ehk proovi mõni kuu veel ja proovi mitte stressata, et ei õnnestu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti kontrollida kilpnääre üle. Mul oli kilpnäärme näit üsna kõrge ja võttis samuti kaua aega, perearst imestas, et üldse jäin sellise näiduga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetasin pillide võtmise, menstruatsiooni ei tulnudki, sest jäin kohe rasedaks. See peetus, uuesti jäin 2-3 tsüklit hiljem.

Enne kui arstile pöördud, siis soovitan kindlasti (kui juba ei tee neid asju) teha ov-teste, mõõta basaaltemperatuuri – kas ikka ovulatsioon toimub, kui pikad on tsükli erinevad faasid. Need on lihtsad asjad mida ise kodus teha saad, aga mida rohkema infoga sa arsti juurde pöördud seda kiiremini saad vastuseid :). See, et kunagi rasestusid, ei ole 100% garantii, et nüüd kõik samamoodi on. Ilmselt arsti juures 25-aastasega pärast 7 kuud proovimist ei võeta suurt midagi ette – öeldakse proovi veel.

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesega 7k

Teisega 1,5a – kui 9k polnud rasestunud, pöördusin naistearsti poole, tema kirjutas ravimid välja

Kolmandaga – 5k – millest viimased kaks kuud polnud üldse päevi aga just siis jäingi. Üldiselt mul PMS ja väidetavalt ei tohiks lihtsalt rasedaks jääda aga esimene ja kolmas väga kergelt tulnud.

Sõbrannal üks laps esimesest kooselust, nüüd uue mehega kuidagi moodi ei taha tulla ja käivad viljatusravi kliinikus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parim viis mitte rasedaks jääda pidi olema seda hoolikalt planeerides – muretse hoolega, tee OV teste, kraadi ja seksi ainult siis kui arvad õige aeg olema. Ma teist last soovides tegin seda kõike, neli ja pool aastat võttis aega, käisime mõlemad arstide vahet, kus meid terveks tunnistati – rasedaks jäin kuu pärast seda kui olime abikaasaga kokku leppinud, et aitab, meil on üks laps ja sellest piisab. Kolmas laps tuli kahe kuuga, mõtlesime et prooviks ja kui ei jää, siis väga vahet pole, ehk ei pööranud sellele mingit tähelepanu, elasime oma tavalist elu edasi. Sarnane näide mu sõbrannalt, kes esimese ootele ei jäänud ega jäänud – muudkui kalkuleerisid, mõõtsid, käisid arstide vahet. Teine tuli neil lihtsalt ja kolmas spiraaliga, planeerimata.

Nii et kui olete terved, siis elage rahus oma tavalist elu. Plaanige muid sündmusi, reise, õppige midagi uut jne, beebidele meeldib oma vanemaid ikka üllatada ja plaane segi lüüa.

 

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läks ca 9 kuud, augustis jätsin pillid ära, mais sain positiivse testi (ehk siis tegelikult rasestusin aprillis). Mina tegin küll ovulatsiooniteste, sest mu tsükli pikkus oli mõni kuu 24 päeva ja mõni kuu 34 – ja kuna meil on pigem selline pere, et mina võiksin vabalt iga päev, aga mees pole huvitatud, siis ei tahtnud päris ilmaasjata tal seljas elada, sest nägin, et talle oli see väsitav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kuu, otseselt ei planeerinud kuid ei takistanud samuti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parim viis mitte rasedaks jääda pidi olema seda hoolikalt planeerides – muretse hoolega, tee OV teste, kraadi ja seksi ainult siis kui arvad õige aeg olema. Ma teist last soovides tegin seda kõike, neli ja pool aastat võttis aega, käisime mõlemad arstide vahet, kus meid terveks tunnistati – rasedaks jäin kuu pärast seda kui olime abikaasaga kokku leppinud, et aitab, meil on üks laps ja sellest piisab. Kolmas laps tuli kahe kuuga, mõtlesime et prooviks ja kui ei jää, siis väga vahet pole, ehk ei pööranud sellele mingit tähelepanu, elasime oma tavalist elu edasi. Sarnane näide mu sõbrannalt, kes esimese ootele ei jäänud ega jäänud – muudkui kalkuleerisid, mõõtsid, käisid arstide vahet. Teine tuli neil lihtsalt ja kolmas spiraaliga, planeerimata.

Nii et kui olete terved, siis elage rahus oma tavalist elu. Plaanige muid sündmusi, reise, õppige midagi uut jne, beebidele meeldib oma vanemaid ikka üllatada ja plaane segi lüüa.

Nõustun jutuga.

Mul kõik lapsed olnud planeeritud.

Esimese lapsega naljatasime, et lähme teeme lapsi nii kui voodi ronisime.

Esimene kuu olime ikka väga hasardis. Kuid  kui esimese kuuga kohe rasedaks ei jäänud, siis mõtlesin, et ju siis tänu eelnevatele tablettide närimisele võtabki see kauem aega.

Teisel kuul jäin rasedaks. Toona oli vanust 24.

Nüüd 15 aastat hiljem ka igati planeeritud lapsuke.

Rasedaks jäin teisel kuul, alguses kohe seda laspsetegu väga tõsiselt ei võtnud. Ka mõtlesin, et nagunii see nii ruttu ei juht.

Paraku see rasedus peetus. Vanust oli siis 39.

Peale katkemist kaks kuud sai tagasi hoitud, kuid siis hakkasin ka OV-d mõõtma ja vahekordi võimalusel rohkem OV aega sättima. Kuid tundus, et hoolimata pingutustest, ei tahtnud rasestumine õnnestuda nii ruttu.

Proovimise 7. kuul, just siis kui arvasin, et sellel kuul nagunii ei õnnestu, see see siiski õnnestus. Pidin tollel kuul eeldatavalt OV ajal just kodust eemal olema ja juba eos teadsin, et selle kuu võib maha kanda.

Tegin küll OV teste, neid Prismast ostetud ribakaid, kuid kodus olles ei saanud neile isegi õrna OV triipu. Testisin üle ühe päeva.

Seda enam üllatus oli suur, kui järgmisel kuul päevad hiljaks jäid ja testile triibud sain.

Alguses lükkasin pikalt rasedustesti tegemist edasi, pidasin päevade hilinemist tõsimeeli tsükli häireks. Seega kulus 40 aastasena, peale katkemist rasestumisele 7 kuud. Praegu peaaegu kolmas trimester käsil.

Muidugi kui isegi nii vabalt võtta ja ikka ei taha õnnestuda, peaks siiski kontrollima, et kõik ikka toimib.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt kuna oled veel noor, palub arst sul nagunii edasi proovida esmalt.

Minu esimene rasedus teisel kuul peale pillide jätmist, kuid katkes, 31a olin. 2 kuud hiljem – uus rasedus ja eduka lõpuni, vahepeal olin 32 saanud. Kolmas rasedus tuli 34aastaselt 5 kuud peale imetamise lõpetamist (päevad hakkasid kuu peale imetamise lõppu. Neljas rasedus tuli 38aastaselt 3 kuud peale spiraali eemaldamist.

Kõikidel puhkudel arvestasin umbes tsükli järgi, et enam-vähem õigel ajal ei jääks a la nädalast seksipausi. Mingeid mõõtmisi ei teinud, vaid umbes-täpselt. Viimase rasedusega ka 2 kuud hoidusin rasedusest nii – ei tahtnud enne suvist reisi väga rasestuda, aga poleks ka otseselt midagi hullu olnud ???? Sest plaanis oli ju nagunii ja tuli väga täpselt plaanitult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pre-seed libestiga õnnestus kohe 😉

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälgisin tsüklit app’iga ja esimese OV ajal jäin kohe rasedaks. Kui ovulutsiooni veel ei jälgi siis soovitan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin üsna kiiresti päris närvis kui lapse saamist üritama hakkasime ja see kuidagi ei tahtnud juhtuda. Olin 30 ja ka siis ei teinud arst midagi kui olime proovinud 8 kuud. Soovitas ikka edasi proovida.

Kui olime 11 kuud proovinud, juba täitsa närvis, jälginud tsüklit, pannud vahekorrad äppi kirja, ajastatud vahekorda, vihastanud mehe peale, et ta ei taha “õigel” ajal asjatada, siis mõtlesin, et aitab, sel kuul võtan suvalt, ei jälgi midagi, ei viitsi lihtsalt tegeleda… Tegin plaani, et järgmisest tsüklist alates tellin ovulatsioonitestid, spetsiaalse libesti ja ei tea mis imevidinad veel, et siis hakkame veel korralikumalt tegutsema ja läheme arsti juurde ka.

Aga sinna ei jõudnudki. Sel kuul, mil otsustasin vabalt võtta, ühtegi vahekorda ei ajastanud, jäingi rasedaks. Kokku läks siis aasta. Lihtsalt lasi end niisama nii kaua oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

9 aastat

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapsega läks 6 kuud ja teisega üks kuu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisele kommentaarile lisaks. Minu meelest on nii, et mida rohkem üritada, siis kauem läheb. Võtke vabalt ja nautige. Ei jälginud mingeid päevi ega perioode

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimest last jäin ootama 12. proovimiskuul (olin ka 25), teist last 2. proovimiskuul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1,5 a. Poole peal hakkasin yritama igatepidi, seisin isegi peapeal , ei onnestund. Siis loin käega.  Jagasin igasugu rohud ja testrid ja toidulisandid ara. Ja siis ta tuli.  Praegu 1 kuune vägev titt kodus

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälgisin ov aega ja võtsin enne juba foolhapet ning rasestusin 1. proovimiskorral. Teise lapsega 2. proovimiskuul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene laps 2 kuud. Teine laps võttis aega 8 kuud. Sinna vahele jäi üks peetumine. Nüüd kolmas  võttis aega 2 kuud . Kasutasin ov teste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11 kuud läks aega. Peale ov testimist õnnestus esimese korraga. St esimesel kuul kui ov testile sain naerunäo tulid ka triibud. Mul oli ebaregulaarne tsükkel. Ov toimus hoopis teisel ajal kui olin varasemalt ise kalkuleerinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ikka inimeseti niiii erinev ja oleneb sajast asjast. Mul on väga ebaregulaarne tsükkel aga mõlemad lapsed sain esimese korraga st rasestusin koheselt kui vahendid eemaldasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. 1 kuu

2. 2 kuud (katkes)

3. 7 kuud

4. 1 kuu

5. 1 kuu

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaid olime vahekorras kaitsmata, ei jäänud rasedaks. Nüüd mõtlesime, et kui esimese poolaasta sees rasedaks ei jää siis läheme arstile mõlemad. Ja nüüd olengi õnnistatud olukorras, väga õnnelikud ja ootame oma esimest last. Nii, et jah see on väga individuaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. lapsega jäin rasedaks esimesel kuul, teisega teisel kuul. Olin esimese lapsega rasestudes 24a, teisega 26a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesega läks kaua.  Olime poolteist aastat koos ja ei midagi, aga kui hakkasin muudele asjadele keskenduma, siis see juhtus. Praegusega alles mõtlesin, et kas ja millal saada, kui juba ta tuligi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parim viis mitte rasedaks jääda pidi olema seda hoolikalt planeerides

<br /><br /><br />

Sekundeerin. Mul üks laps, rasedaks jäämine võttis 5 kuud. Olin pea 10 aastat olnud pillide peal. Kui aeg tundus õige, siis tulin pillide pealt maha ning hakkasime mehega last tegema nagu kord ja kohus – ovulatsioonitestid, õigel ajal vahekord jne. Mitu kuud pingutasime, aga ei midagi. Siis aga olin sunnitud töökohta vahetama ning uus töökoht oli minu täielik unistus. Leppisime kokku, et paneme beebiteo mõneks ajaks pausile, aga juba teisel kuul uues kohas töötades oli testil kaks triipu.

Ma kindlasti ei väida, et viljatusprobleeme pole olemas ja kõik on peas kinni, aga kui meditsiiniliselt on kõik korras, siis stress (rasestumise pärast) kindlasti kaasa ei aita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kaksikud tulid nii kiiresti et ei saanud arugi 😀

noorena esimest last soovides kulus 4 kuud ja olin juba närvi läinud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Detsembris tuli otsus, et alustame ja 25 jaanuar sain positiivse testi. Et siis umbes kuu aega. Ees ootamas peaaegu aastane preili.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapsega jäin rasedaks esimesel kuul (proovisime ovulatsiooninädalal korduvalt), teise lapsega samuti esimesel kuul (ainult 1 korrast ovulatsiooni paiku). Kasutasin Flo äppi.

Olin rasestudes 21a ja 23a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Lapse ootamine Kaua aega läks rasestumiseks