Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaua haiguslehel enne kui lahti lastakse?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kaua haiguslehel enne kui lahti lastakse?

Postitas:

Kas teil on koemusi pikema haiguslehega, oli tööandja mõistev või lasti teid lahti?

Olen 4 kuud olnud haiguslehel ja kuna töö füüsiline ja vigastasin kätt siis paranemine võtab kauem ning arst ei luba veel selle käega tööd teha, raskusi tõsta jms. Mõtlengi hirmuga kas nüüd hakatakse lahti laskma või on lootust veel jätkata. Kõik sõltub loomulikult tööandjast aga ootaksin siiski teiste kogemusi.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 19:03; 09.06 19:11; 09.06 19:11; 17.06 17:54;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Alles oli sarnane teema tööelu rubriigis. Leia see üles ja loe vastuseid. Ma ise ennustan sulle, et varsti lastakse sind töölt lahti.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 19:09; 09.06 19:17; 18.06 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lastakse lahti, sest pole võimalik ühe inimese tööd nii pikalt teiste kaela veeretada. Lisaks peavad teised siis oma puhkused edasi lükkama, kui üks kliendihaldur puudu on. Paraku ei saa ka lihtsalt tänavalt ilma väljaõppeta asendajat võtta ja väljaõpe võtab meil 2-3 kuud kindlasti. Seetõttu on see õige otsus.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles oli sarnane teema tööelu rubriigis. Leia see üles ja loe vastuseid. Ma ise ennustan sulle, et varsti lastakse sind töölt lahti.

Lugesin aga siiski teine teema, majanduslikust poolest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 19:03; 09.06 19:11; 09.06 19:11; 17.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lastakse lahti, sest pole võimalik ühe inimese tööd nii pikalt teiste kaela veeretada. Lisaks peavad teised siis oma puhkused edasi lükkama, kui üks kliendihaldur puudu on. Paraku ei saa ka lihtsalt tänavalt ilma väljaõppeta asendajat võtta ja väljaõpe võtab meil 2-3 kuud kindlasti. Seetõttu on see õige otsus.

Minu pärarst ei pea keegi topelt tööd tegema, selle pärast pole muretseda vaja!

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 19:03; 09.06 19:11; 09.06 19:11; 17.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie vastused ei anna sulle midagi. Mina 4+kuud haiguslehel. Firmal ongi madalaeg ja see sobib nii neile kui mulle hästi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna siis meile kuu aja pärast teada, kas lasti lahti või ei.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 19:09; 09.06 19:17; 18.06 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 kuud on see aeg,mille mööduses tekib õigus katkestada tööleping. Oleneb tööandjast,kui väärtuslik töötaja on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe seadust- neli kuud kalendriaasta jooksul haiguslehel olnud inimesega on tööandjal õigus tööleping lõpetada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lasti üks töötaja lahti. Algusest peale oli teada, et TVL kestab  vähemalt 3 kuud  ja otsiti kiiresti asendaja. Tema osutus nii toredaks  inimeseks, et lausa pidasime hinge kinni, kas asendatav ikka pikendab oma haiguslehte ja püsib 4 kuud töölt eemal. Pikendas ja püsis. Kogu kollektiiv hingas kergendatult.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 23:07; 09.06 23:28; 17.06 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun täpsusta kas sa vigastasid kätt tööd tehes või vabal ajal. Olukord on erinev tööõnnetuse ja muul põhjusel juhtunud trauma korral.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun täpsusta kas sa vigastasid kätt tööd tehes või vabal ajal. Olukord on erinev tööõnnetuse ja muul põhjusel juhtunud trauma korral.

Vaat meil küll olukord erinev ei olnud. Meie töötajal juhtus justnimelt tööõnnetus, aga ikka lasti lahti. Tõsi, selles õnnetuses polnud tööandja kuidagi süüdi, aga juhtus tööajal ja tööruumis, seega ametlikult tööõnnetus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 23:07; 09.06 23:28; 17.06 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin väljatoodud, kui pikalt makstakse:

https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/haigushuvitis-01012021-31122021

Ilmselt kui lahti tahetakse lasta, siis lastakse nii või naa.

§ 88.  Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt töötajast tuleneval põhjusel
(1) Tööandja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötajast tuleneval mõjuval põhjusel, mille tõttu ei saa mõlemapoolseid huve järgides eeldada töösuhte jätkamist, eelkõige kui töötaja:
1) ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu, mis ei võimalda töösuhet jätkata (töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu). Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul;

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun täpsusta kas sa vigastasid kätt tööd tehes või vabal ajal. Olukord on erinev tööõnnetuse ja muul põhjusel juhtunud trauma korral.

kus aastas sa elad? see erinevus kaotati juba 10+ aastat tagasi. varem oli tõesti, et tööõnnetuse tagajärjel võis 6 kuud haiguslehel olla kartmata, et tööandja võiks lepingu lõpetada. nüüd on nii olmetrauma kui tööõnnetuse puhul 4 kuud ja siis võib lõpetada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingil põhjusel meenus mulle seda probleemi lugedes mehe Tallinna kontori sarihaigestujad, kes koheselt, kui saabusid rannailmad, ühtäkki kollektiivselt (3kesi) haigeks jäid. Korduvalt. Pikalt see pidu ei kestnud, sest alati on mingi osa tööst, mis seetõttu teistele kaela langeb. Seega minu soovitus – mine ja suhtle tööandjaga ja peale 4 kuud haiguslehte mine ja ole inimene ning lase teistel puhkusteperioodigi nautida. Kui on teatud asjad, mida sa haige käega teha ei saa, siis leppige selles osas erisus kokku.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingil põhjusel meenus mulle seda probleemi lugedes mehe Tallinna kontori sarihaigestujad, kes koheselt, kui saabusid rannailmad, ühtäkki kollektiivselt (3kesi) haigeks jäid. Korduvalt. Pikalt see pidu ei kestnud, sest alati on mingi osa tööst, mis seetõttu teistele kaela langeb. Seega minu soovitus – mine ja suhtle tööandjaga ja peale 4 kuud haiguslehte mine ja ole inimene ning lase teistel puhkusteperioodigi nautida. Kui on teatud asjad, mida sa haige käega teha ei saa, siis leppige selles osas erisus kokku.

Mis mõttes? Seaduslikult on ju õigus haiguslehele jääda ka neil sarihaigestujatel.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingil põhjusel meenus mulle seda probleemi lugedes mehe Tallinna kontori sarihaigestujad, kes koheselt, kui saabusid rannailmad, ühtäkki kollektiivselt (3kesi) haigeks jäid. Korduvalt. Pikalt see pidu ei kestnud, sest alati on mingi osa tööst, mis seetõttu teistele kaela langeb. Seega minu soovitus – mine ja suhtle tööandjaga ja peale 4 kuud haiguslehte mine ja ole inimene ning lase teistel puhkusteperioodigi nautida. Kui on teatud asjad, mida sa haige käega teha ei saa, siis leppige selles osas erisus kokku.

Mis mõttes? Seaduslikult on ju õigus haiguslehele jääda ka neil sarihaigestujatel.

Seaduslikult peab ka päriselt haige olema.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt sõltub nii tööandjast, haiguslehe põhjusest kui ka töötajast. Meil oli üks inimene kunagi pikalt haiguslehel läbipõlemise tõttu, töökvaliteet langes juba enne haiguslehele jäämist märgatavalt, sest ta ei tulnud vaimsest seisundist tulenevalt oma tööülesannete täitmisega enam toime. Temaga töösuhe ka peale nelja kuud lõpetati, kuid selles polnud midagi imekspandavat, sest ta ei oleks nii pea tagasi tulnud ja tagasi tulek oleks ilmselt ta ka pikemas perspektiivis varsti samasse olukorda viinud.

Füüsilise vigastuse tõttu ehk hea tööandja heale töötajale siiski võimaldab tagasi pöördumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kogemus. Sai 4 kuud täis ja mõned päevad peale kui sain meili, et leping lõpetatakse paragrahvi alusel, et ma pole suutnud pikemat aega oma ametikohustusi täita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selle pärast vallandatakse siis saab töötukassast hüvitist või ei?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 19:03; 09.06 19:11; 09.06 19:11; 17.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selle pärast vallandatakse siis saab töötukassast hüvitist või ei?

https://www.tootukassa.ee/content/toetused-ja-huvitised/tootuskindlustushuvitis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 23:07; 09.06 23:28; 17.06 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas TA lasti lahti või mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 19:09; 09.06 19:17; 18.06 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb nii palju sinust endast, kui väärtuslik sa ettevõttele oled. Minu õde oli 6 kuud haiguslehel, sai kiiritust ja keemiaravi, aga oodati pikisilmi tööle tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik sõltub konkreetsest asutusest.

enda lähisugulane töötas riigiasutuses, sattus ametiautoga üliraskesse avariisse. lapiti juppidest kokku, oli väga pikalt haiglas, hiljem kodus järelravil.

kui 4 kuud täis saama hakkas, siis helistasin tema ametkonna juristile ja küsisin, mis edasi saab. sain vastuseks, et me ikka ootame ära, kuni päris terveks saab.

kokku oli ca 4,5 kuud haiguslehel, edasi sai täismahus kätte tolle aasta korralise puhkuse.  jätkas samas ametis veel ligi 2a (kuni ise töökohta vahetas)

nii et võib ka niimoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees sai 4 kuu pärast töölt lahti. Enne töötas 25 aastat sel alal, aga sundasend ja raskuste tõstmine viisid selleni, et ühel päeval enam käsi üldse ei liikunud. Jäi töövõimetuslehele, määrati taastusravi 6-ks kuuks. Aga kui 4 kuud oli täis saanud, saadeti postkasti kiri töölepingu lõpetamisest. Egas midagi, käis veel 2 kuud taastusravis, siis sai haigekassa kindlustus läbi ja otsis endale täiesti teistsugusel alal uue töö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees oli täiesti kindel, et lahti ei lasta, seda rääkisid talle kõik, et nii head ja korralikku inimest ei hakata vigastuse pärast lahti laskma. Proovisin selgeks teha, et siiski seadus on selline, et neli kuud võib haiguslehel olla ja siis peab arvestama sellega, et jääb töötuks, aga ei uskunud. Otsene ülemus kinnitas ka, et ootavad ära kuni mees operatsioonil käib ja ei hakka kindlasti lahti laskma. Täpselt siis, kui neli kuud täis sai, leping lõpetati. Nad ei pea seda tegema, aga neil on täielik õigus. Ma ei tea, kuidas teistes firmades on, aga minu mehe firmas peab tema otsene ülemus enda ülemusele iga nädala lõpus seletuskirja kirjutama ja aru andma, miks ta töötajat ikka veel pole, tema ülemus omakorda kõrgemale poole. Tõesti on tüütu. Samas minu kunagises töökohas hoiti aastaid tööl inimest, kes võitles pikalt vähiga. Vahepeal läks kirja, et oli päeva või kaks tööl ja siis uuesti haigusleht. Kõik oleneb tööandjast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaua haiguslehel enne kui lahti lastakse?