Esileht Pereelu ja suhted Kaua kestab südamevalu?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 88 )

Teema: Kaua kestab südamevalu?

Postitas:
Kägu

Kui kaua võtab aega, et läheb üle see valu, mida tunned, kui sa ei saa enam olla koos sellega, keda armastad? 3 kuud? Pool aastat? Aasta?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesega oli kaks aastat, teise suhtega kulus natuke alla aasta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua võtab aega, et läheb üle see valu, mida tunned, kui sa ei saa enam olla koos sellega, keda armastad? 3 kuud? Pool aastat? Aasta?

Sõltub ilmselt ka sellest, kui kaua koos oldi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb väga paljudest asjaoludest. Koosoldud ajale lisaks laste olemasolu, keskkond, iseloomujooned, varasemad kogemused, lahkumineku põhjused, kohtumiste sagedus jne. Põhiline aga on iseloom minu meelest ja kohanemine elu raskustega.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel sai aasta täis ja natuke on kergem, esimesed kuud oli täielik põrgu, kartsin sõna otses mõttes, et suren maha valu pärast. Siis langesin üsna korralikku ja sügavasse depressiooni, kui reaalsus kohale jõudis, võitlen sellega siiamaani, kuid tunnen juba, et linnas teda kohates, enam valust ei tahagi maha surra. Mõtlen palju temast veel, aga õnneks tunnen, et valu hakkab taanduma.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

öeldakse, et tavaliselt pool suhte kestvusest

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel sai aasta täis ja natuke on kergem, esimesed kuud oli täielik põrgu, kartsin sõna otses mõttes, et suren maha valu pärast. Siis langesin üsna korralikku ja sügavasse depressiooni, kui reaalsus kohale jõudis, võitlen sellega siiamaani, kuid tunnen juba, et linnas teda kohates, enam valust ei tahagi maha surra. Mõtlen palju temast veel, aga õnneks tunnen, et valu hakkab taanduma.

Teemaalgataja olen. Mul möödas 2 kuud ja midagi pole paremaks läinud. Täielik tühjus sees. Elul nagu poleks mingit mõtet. Kirjeldamatu põrgu. Ühiseid lapsi pole. Peaks nagu olema lihtsam.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua võtab aega, et läheb üle see valu, mida tunned, kui sa ei saa enam olla koos sellega, keda armastad? 3 kuud? Pool aastat? Aasta?

See teema on siin juba korduvalt olnud, aga okei.

Ei lähegi. See lihtsalt muudab vormi. Muutub naeratamapanevaks (jah, just) magusvalusaks meenutuseks ja jääb surivoodini. Vaatad oma järgmist armastatut ja mõtled – tegelikult on hea, et nii läks, aga oh, kui armunud ma olin! Ja naeratad 🙂

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühel tuttaval naise jättis 5 aastat kestnud “poolkõva” visiitsuhte mees algul ise maha. Trauma oli naisel suur, padjad said märjaks nutetud. Siis hiilis mees vaikselt tagasi ja sai andeks. Aga läks natuke aega mööda ja naine leidis uue ja palju sobivama mehe ning jättis vana mehe sõnagi lausumata maha (vana mees läks vana kombe kohaselt naise poole  ja sattus enda suureks üllatuseks seal kokku naise uuega). Naisel polnud enam sooja ega külma vanast armastusest. Kättemaks oli ka magus.

Nii et hangi endale parem mees ja valu kaob.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel sai aasta täis ja natuke on kergem, esimesed kuud oli täielik põrgu, kartsin sõna otses mõttes, et suren maha valu pärast. Siis langesin üsna korralikku ja sügavasse depressiooni, kui reaalsus kohale jõudis, võitlen sellega siiamaani, kuid tunnen juba, et linnas teda kohates, enam valust ei tahagi maha surra. Mõtlen palju temast veel, aga õnneks tunnen, et valu hakkab taanduma.

Teemaalgataja olen. Mul möödas 2 kuud ja midagi pole paremaks läinud. Täielik tühjus sees. Elul nagu poleks mingit mõtet. Kirjeldamatu põrgu. Ühiseid lapsi pole. Peaks nagu olema lihtsam.

Kaks kuud 🙂 Sa kõlad nagu see mees, kes kunagi mulle kurtis, et on juba terve viis päeva või isegi nädala (!) minusse nii hullusti armunud, et magada ei saa. Saaks aru, kui räägid 10 aastast. Nagu eespool öeldud, see ei lähegi üle.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei lähegi. See lihtsalt muudab vormi. Muutub naeratamapanevaks (jah, just) magusvalusaks meenutuseks ja jääb surivoodini. Vaatad oma järgmist armastatut ja mõtled – tegelikult on hea, et nii läks, aga oh, kui armunud ma olin! Ja naeratad ????

Sõltub. Olin ka hullupööra armunud ja kui suhe läbi sai, siis mõtlesin, et ei toibu sellest päriselt kunagi.  Loomulikult läks hiljem elu edasi ja kui praegu, 25 aastat hiljem, vahel harva see suhe mingil põhjusel meenub või kui ka teda eemalt näinud olen, siis pole see ei  magusvalus ega naeratamapanev meenutus, vaid imestan hoopis endamisi pead raputades, mida ma, rumaluke, tookord temas küll nägin ja miks ma ometi sedasi põdesin.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole see ei  magusvalus ega naeratamapanev meenutus, vaid imestan hoopis endamisi pead raputades, mida ma, rumaluke, tookord temas küll nägin ja miks ma ometi sedasi põdesin.

Jah, ma pidasingi silmas naeratamist enda üle.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks kuud on vähe. Poole aasta pärast on juba kergem.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui minul lõppes 18 aastat abielu, siis seda põdesin ma sügavalt nii kolm aastat ja alles viie aasta möödumisel olin valmis uusi suhteid looma. Aga nii paar aastat lõi ikkagi vanu haavu sisse.
Kui nüüd lõppes 1,5 aastat vahelduva eduga suhe, siis sellest lahkuminekust on aasta möödas, kuid kokkuvõttes saan väita, et esimesed pool aastat oli põrgulik, siis peale seda üles alla emotsioonid, kuid nüüd saab juba elada. Töde on see, et mehi leian ma kergelt, kuid kuna eelmise suhte valu on sees, siis oskan ka need uued suhted upakile ajada, või lihtsalt pole see õige olnud. Samas mõnest lühiajalisest olen hetkega üle saanud.
Aga ma arvan, et mingi aeg ongi normaalne, et suhtest ülesaamine võtab aega, sest see näitab, et oldi sügavalt suhtes sees, kuid kui see lein liiga pikaks venib, siis näitab see pigem mitte suhte headust, kehvust või armastuse suurust, pigem on see siis inimese enda teemad, mis tuleb endas korda ajada. No vähemalt mina arvan nii, et mis ma ikka selle eelmise partneri peale näppu vibutan või tema peale mõtlen, ikka endaga tuleb tegeleda, küll siis ka südamesse rahu, õnne ja rõõm tuleb.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle pole kunagi meeldinud see üldistamine ja ütlus, et võtab pool suhte kestvusest aega. See on tõesti ääretult individuaalne ja oleneb ikka nii paljudest erinevatest asjaoludest. Siin ei ole mitte mingit kindlat valemit. Ja sageli võib olla, et saadakse üsna kergesti lahkuminekust üle. Ka siis, kui suhe on olnud pikk. Lihtsalt kui on väga pikalt kummi venitatud, ammu lahku kasvatud või siis hoopis toksiline suhe, võib see lein juba olla ammu läbi elatud ja hiljem päriselt lahku minnes on hoopiski kergendus ja vabanemisetunne.

Ja mina ei seostaks seda valu suurust vaid sellega, kas on lapsi ja kui kaua koos oldud. Võib ka olla, et selline pikka aega maha käinud suhe, mis kestnud kaua ja ühised lapsed, siis minnakse lahku ja saadakse üle kergemini kui mõnes aasta kestnud ja alles armuuimas suhtes. Ja kindlasti on valu suurem ikka siis, kui suhe on olnud hea ning tugevate tunnetega. Poolkõvades rohkem mugavussuhetes ja maha käinud suhetes vähem. Samuti kui alles väga lühikest aega kestnud jne.

Lisaks kipuvad inimesed leidma ikkagi uue kaaslase ja kindla püsisuhte kiiremini kui siin mainitud a’la 4-5a. Selle aja peale paljudel juba ammu uus püsisuhe. Pool suhte kestvusest ei ole reaalne ennustus, kuna üldiselt ei leinata ikka mingit 10a või 15a, 20a suhet vastavalt 5, 7 või 10a.

Elu läheb edasi ja asendamatuid inimesi pole.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Mul möödas 2 kuud ja midagi pole paremaks läinud. Täielik tühjus sees. Elul nagu poleks mingit mõtet. Kirjeldamatu põrgu. Ühiseid lapsi pole. Peaks nagu olema lihtsam.

Kas sa ise toidad seda armumist? Kui ise toidad, siis pole imestada. Üle saamine on nagu lein, kui inimene on surnud, siis ta on surnud ja on lihtne, kui inimene elab, siis muidugi. Kui veel hästi läheb või endale uue naise leiab, siis ka, aga selleks, et kõik see ei ärritaks, peab ise ka edasi elama, alguses kasvõi hambad ristis, aga pidama ei tohi jääda ja edasi tuleb panna.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kättemaks oli ka magus.

Mehed ei tunne sellist kättemaksu nagu naised. Neile ei mõju suhete võrdlemine. Meestel on omandiinstinkt. Kui see omand on läinud, siis nad lähevad ise uusi vallutama. Omand antakse nö üle nagu sinu näites, teisele mehele vaikiva nõusolekuna.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui inimene on surnud, siis ta on surnud ja on lihtne

Jah? Et kui sinu mees (annaks taevas, et mitte niipea) sureb, siis on sul lihtne? Kui sina sured (annaks taevas, et seda ei juhtuks palju aastakümneid) peaksid surema, on su mehel ka kohe lihtne?

Tean inimesi, kes füüsiliselt igatsevad ja armastavad oma teispoolt või kallimat, kes on aastaid kui mitte aastakümneid surnud.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka kes kellele haiget tegi suhtes.  Kui ise laiali lähed siis vahel meenutad ainult.

Vahel tunned puudust, sest isegi tasapisi mahakäinud suhtes on ikkagi harjumusi mis meeldisid. Samuti tuleb vahetevahel meelde ühiseid toredaid mälestusi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah? Et kui sinu mees (annaks taevas, et mitte niipea) sureb, siis on sul lihtne? Kui sina sured (annaks taevas, et seda ei juhtuks palju aastakümneid) peaksid surema, on su mehel ka kohe lihtne?

Tean inimesi, kes füüsiliselt igatsevad ja armastavad oma teispoolt või kallimat, kes on aastaid kui mitte aastakümneid surnud.

Mul suri oktoobris pereliige. Jah, oli väga valus, minu suur armastus oli ikka, aga see tohutu valu ja pisarad kestsid u 5 päeva, pisarad vahelduva eduga 2 nädalat. Ma mõtlen talle, kui meenutan, aga niisama enam nutma ei hakka. Ajab nutma, kui mõtlen talle ja ta pilti vaatan ja meie ühist aega meenutan, aga sellist lausnutmist küll ei ole, kuigi ta on siiani minu suur armastus.

Ma tahtsin öelda, et lahkuminekuga on keerulisem, sest ei ole kindlat lõppu ja kohta, kus mälestamas käia, kus tead, et seal ta siis nüüd on. Mina tean, et minu pereliige enam tagasi ei tule ja usu mind, esimene nädal-kaks ma tahtsin teda üles kaevata, et äkki elab veel.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean inimesi, kes füüsiliselt igatsevad ja armastavad oma teispoolt või kallimat, kes on aastaid kui mitte aastakümneid surnud.

Sellepärast öeldaksegi, et vanapaarid surevad lähestikku südamevalust ja ilmselgelt mida pikemalt on harjutud koos olema, seda valusam ka on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühel tuttaval naise jättis 5 aastat kestnud “poolkõva” visiitsuhte mees algul ise maha. Trauma oli naisel suur, padjad said märjaks nutetud. Siis hiilis mees vaikselt tagasi ja sai andeks. Aga läks natuke aega mööda ja naine leidis uue ja palju sobivama mehe ning jättis vana mehe sõnagi lausumata maha (vana mees läks vana kombe kohaselt naise poole ja sattus enda suureks üllatuseks seal kokku naise uuega). Naisel polnud enam sooja ega külma vanast armastusest. Kättemaks oli ka magus.

Nii et hangi endale parem mees ja valu kaob.

Nii ongi.

Olin ka ligi poolteist aastat mingis poolpiduses suhtes käsist ja jalust seotud mehega . Väidetavalt oli minusse tohutult armunud aga kahjuks või õnneks sain aru, et inimene, kes ennast õilishingena esitlenu oli tegelikult lihtlabane ärakasutaja. Ta ei kavatsenudki minuga midagi püsivat rajada  , kuigi armastas mind ” meeletult “.

Ja siis tuli mu ellu mees, kes oli selle poolpiduse totaalne vastand : kahe jalaga maas, vähe järsk ja lihtsakoeline.

Kuid tegi mulle kiiresti selgeks, et tahab mind päriseks endale .

Romantikule andsin veel viimase võimaluse ja selgitasin enda ootusi tema suhtes. Kuid see päädis sellega , et solvatud  meesisend sõitis gaas põhjas minema.

Ja mina tundsin : kergendust…südamevalu jäi ka ära.

 

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

öeldakse, et tavaliselt pool suhte kestvusest

Et lahutades 30 aastat kestnud abielu, oled valus järgmised 15 aastat? Ole nyyd ikka:)

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on vist selline tunnetuslik statistika, kuid nagu siin on öeldud, et mõne suhte puhul on lõppu valu peast kadunud juba samal päeval, mõni ei saa oma elupäevade lõpuni üle. Suhted on erinevad, kuidas inimesed oskavad elus edasi liikuda, see ka väga erinev. Ei saa öelda, et ei saa nii kiiresti üle kui peaks, juu siis oli mega armastus või et unustas juba järgmine päev, siis nagu polnudki midagit. Inimesed oskavad erinevalt kohaneda. Mulle tundub, et just mehed oskavad jube kiiresti edasi liikuda, kuid kohati jääb mulle tunne, et vana jama istub ikkagi neis sees, lõppenud suhtest pole midagi õpitud. Seega ongi vast nii, et tasub need lahkuminemisleinad ja muud faasid ära tunnetada, kuid siis ikka edasi elada ja uusi suhteid kogeda.
Soovin teile kõigile armastust! 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja taas. Mõistus muidugi ütleb mulle, et ühel hetkel läheb üle. Pole ma esimene ega viimane, kes seda kogeb. On kõik teised sest üle saanud ja saan ka mina. Vanust mul üle 40 juba. Üritan olla täiskasvanu. Üritan mõelda muude asjade peale. Deaktiveerisin ka oma Facebooki konto, et ei tekiks ahvatlust “luurama” minna. Aga praegu ikka täitsa mustas augus. Raske saada isegi ühest päevast teise. Ei paku väga lohutust teadmine, et poole aasta pärast on kindlasti juba kergem.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise üle muidugi ei lähe või kulub selleks kaua. Mul oli ka suhe, mis mind juba suhte ajal väga vaevas. Pidevalt mõtlesin, mida kaaslase miski lause, tegu, tuju tähendab. See mõtlemine lausa segas natuke elamist, lahkuminek oli mulle suuresti kergendus. Kuid ikka ma tundsin end nagu võlutud tema poolt, kuigi olime lahus. Tundsin nagu see ei ole tema poolt siiski armastus, aga ei leidnud vastust, mis see siis oli. Minu poolt ka polnud armastus, kuigi oli armumine. Lõpuks proovisin mediteerimist ja ma ei ole muidu uhuu usku, aga mediteerimise käigus avanes mulle see küsimus: mis ta minust tahab, milleks talle mina? Ütleme nii, et see oli lihtsalt see, et ta ei armastanud mind vaid soovis mind muuta! Olla see, kes mind kujundab, ümber, vist? Mõtlesin seepeale, et ei, mitte mingil juhul ma ei lase tal seda teha, see pole see, mida mina tahan. Peale selle mõtte teadasaamist ma nagu vabanesin tema kammitsaist, armastus läks üle nagu päevapealt.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kättemaks oli ka magus.

Mehed ei tunne sellist kättemaksu nagu naised. Neile ei mõju suhete võrdlemine. Meestel on omandiinstinkt. Kui see omand on läinud, siis nad lähevad ise uusi vallutama. Omand antakse nö üle nagu sinu näites, teisele mehele vaikiva nõusolekuna.

Ei olnud seal mingit vaikivat nõusolekut, vana mees kisas ja käras asja üle pikalt ning haus kättemaksu nii naisele kui naise uuele mehele. Nad on kõik minu tuttavad, sellepärast tean. Vana mees kãis ka minule kaebamas ja kirumas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, oi võib tekkida murtud südame sündroom =Takutsubo sündroomi haigestumus on viimastel aastatel märgatavalt kasvanud ja seda seostatakse kõrgenenud stressitasemega ühiskonnas. Oi, oi, stressile stop!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 kuud ja südamevalu. Andke andeks see on puhas lollus.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kättemaks oli ka magus.

Mehed ei tunne sellist kättemaksu nagu naised. Neile ei mõju suhete võrdlemine. Meestel on omandiinstinkt. Kui see omand on läinud, siis nad lähevad ise uusi vallutama. Omand antakse nö üle nagu sinu näites, teisele mehele vaikiva nõusolekuna.

Oh, mehed võivad vägagi kättemaksuhimulised olla. Sa ära räägi asjadest, millest sa midagi ei tea.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 88 )


Esileht Pereelu ja suhted Kaua kestab südamevalu?