Esileht Väikelaps kaua kestavad kasvuvalud?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: kaua kestavad kasvuvalud?

Postitas:
Kägu

Kui kaua kestavad lapse kasvuvalud? Kas see kestab aastaid?

Tütrel 6a juba üle 2a jalad valutavad. Kord üks,siis teine.Nüüd hakkas ütlema,et käsivars samamoodi valutab. Valud ei ole iga päev. Ca 1-2x nädalas.

Teeb murelikuks,et mõni hommik ta hüppab ühe jala peal. Ütleb,et jalg ei kanna.
Muidu aktiivne, rõõmus ja hea isuga laps.

Perearst ja ortopeed ütlevad,et kasvuvalud.Vereproov korras,

Mul juba väga hirmsad mõtted peas.  Mõtlesin MRT välja nõuda.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ilmselt ei kõla eriti lohutavalt, aga loogiliselt võttes võivad kasvuvalud ju kesta nii kaua kuni kasvab…

Mulle nagu tundub, et kui jalg päriselt ka ei kanna, siis laps mitte ei hakkaks hüppama, vaid alustuseks kukuks maha. Nagu, kuidas ta voodist tõustes kohe teab, et ei kanna, enne nagu tõuseks püsti, siis selguks, et ei kanna ja seetõttu ju kaotaks tasakaalu. Üldse, kas 6-a saab aru, mis täpselt tähendab “jalg ei kanna”? Minu 6-a, ausalt, sellist asja küll öelda ei oskaks. Vbk ta on seda väljendit kuskilt kuulnud ja tegelikult mõtleb midagi muud selle all? Nt et jalale toetades on valus vms.

Äkki peaks hoopis neuroloogiga konsulteerima?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel, et pole reumatoloogile aega vaja, perearstil on täiesti välistatud juveniilse artriidi diagnoos ja kuidas?? Põletikunäitajaid ei ole? Ma ise juv.artriidi diagnoosiga lapse ema ja ma läheks ikka päris murelikuks, kui lapsel hommikuti jalad ei kanna. Palun küsige perearstilt üle, kas pole liigeste ultraheli vaja. Meil algas nii, et laps jala peale toetuda ei saanud, traumapunktis küsiti, kas kukkunud või traumat on olnud ja kuna polnud, siis pandi sealsamas kohe aeg lastereumatoloogile.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki jalgade “mittekandmise” taga hoopis nö ära suremine? Lastel ka ebamugavust vms tunnet keeruline kirjeldada, samuti väsimust kirjeldavad läbi valu.

Kasvuvaludele on muidu üldiselt iseloomulik õhtune ja öine valu, aga alati on erandeid. Kas valudele eelneval päeval on aktiivsem päev? Mingit mustrit valu esinemise ja kehalise aktiivsuse vahel?

Valu mustri järgi küll ei julgeks reumat pakkuda, kas esineb liigestes just valu? Paistetust? Usun, et perearst ja ortopeed tunneksid selle ikkagi ära, aga võid muidugi uuesti nendega ühendust võtta.  Ega puuki pole olnud?

 

Kuna ta muidu aktiivne ja hea isuga, siis veel neuroloogi juurde ilmselt põhjust minna ei ole. Alustaks ikkagi uuesti perearstist ja paluks suunamist reumatoloogi juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul kahe lapsega neljast selline jalavalude kogemus.

Vanem hakkas üsna varakult kurtma jalavalusid. vahest ikka rääkisime perearstile ka. no kuna mul endal olid lapsepõlves väga valulikult need tüüpilised kasvuvalud, siis ma väga ei muretsenud. perearst arvas ka, et ootame, vaatame.

Kui laps oli 2. klassis, tuli ühel hommikul minu juurde jutuga, et ei saa hambaharja käes hoida. küsisin, mismoodi. ütles, et käsi ei lähe kokku. selle peale saatis perearst meid reumatoloogi juurde, kes siis omakorda tegi analüüsid ja välja tuli reumatroidartriit. Kuni 10. klassi keskpaigani tarvitas igapäevaselt liigeserohtu ja olime pidevalt reumatoloogi jälgimisel. ujumine ja täpsete arsti piirangute pidamine aitas väga palju kaasa paranemisele. päriselt terveks ei saa kunagi, aga rohtudest on vaba nüüd õnneks. huvitaval kombel on tal väga arenenud kehalised võimed, on olnud üsna paljudes kohtades kas parim või 2.-3. kehalistes tegevustes, kuigi väiksena oli algul ikka väga palju vabastatud. teeb oma piirini, valuni. ja mitte kunagi elus külmetada ei tohi, sest sellele järgneb enamasti liigesepõletik.  aga oskab juba ise neid asju toimetada.

teine laps nüüd 3. klassis, kaevanud samuti aastaid jalavalusid. vahest on jalad väga nõrgad, on olnud ka nii, et ei saagi ise voodist välja. tänu suurele lapsele oleme saanud kohe otse reumatoloogiga suhelda. tal on olnud nt vesi puusas, siis mingi kannapõletik, mida perearstikeskus poleks elus diagnoosinud, kui laps ei saanud kõndida. aga kõik reumaatilised analüüsid on korras. temal ongi need jalavalud… kord aastas on tavaliselt mingi suurem häda ja külastame reumatoloogi, siis jälle tehakse analüüsid. valud on, aga analüüsid korras.

selle pika jutu kokkuvõtteks soovitan küsida perearstilt saatekirja reumatoloogile. või uurida, kas ehk võtab perearstikeskuses ka reumatoloog vastu (meil võttis tasulisena, esimese visiidi tegime tasulise tema juurde, edasi kutsus juba teise kohta haigekassa kulul.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 9.17 kirjutanud lapse ema- meil on alati olnud vereproovid korras, aga jalad valutasid ja liigeses on vesi. 3a sõime rohtusid, praegu on aastaid õnneks ravivaba ja kaebustevaba, aga mure on ikka, kas nö kasvab välja sellest, ja reumatoloogi juures käime 1xa ennast näitamas.

Vaevalt 6a oskab nüüd täpselt öelda, kas tal valutab liiges või kuskilt mujalt täpselt. Reumatoidartriidile on see hommikune kangus väga iseloomulik, et “ei saa jalga käima”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

15.35 kirjutanud kägu.

Minu kirjeldatu tugineb aastatepikkusel kogemusel laste füsioterapeudina. Nagu ka juba kirjutasin, soovitaksin ikkagi reumatoloogi juurde konsultatsiooni minna – kasvõi selleks, et süsteemsed haigused välistada. Teemaalgatajal soovitaks siiski natuke konkreetsemalt üritada kaardistada valu esinemist ja ka kohta – nt käsivars või randmepiirkond/sõrmed, jalgadel sääred või hüppeliiges/põlveliiges. Kas valud kindlal ajal, hommikuti, peale pikemat autosõitu või hoopis kehalist koormust. Samuti jälgida emotsionaalseid seoseid valu esinemise eelse ja järgse päevaga. Olen näinud juhtumeid, kus tõesti laps on “läbi uuritud” ja midagi leitud pole, aga valud püsivad. Samuti olen näinud lapsi hommikuse valuga, kelle puhul jõudsime vanematega lõpuks järeldusele, et jalavalud tekkisid eelmise päeva jalkatrennist. Jutu mõte on, et valu on väga keeruline nähtus ja ei pruugi isegi tänapäevase meditsiini juures olla mõistetav.

 

 

 

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poja kogemus ka näitab, et pigem on kasvuvalud õhtuti/öösel. Ja eriti siis, kui on olnud tegus ja intensiivne liikumise päev.

Mina külastaks reumatoloogi. Hommikune kangus ja valu võib viidata reumale. Reumatoloog oskab teha spetsiifilisemaid vereproove, kui perearst. Endal on kogemus- perearstil olid kõik proovid alati korras aga kui sain saatekirja reumatoloogile, oskas tema sümptomite põhjal just need õiged proovid tellida ja sain ka diagnoosi lõpuks(SLE).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan täpsustuseks, et diagnoosi sain mina ise, mitte laps.

Nõme et postitust muuta ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel ka olid kunagi nn kasvuvalud. Uurisid nii perearst kui ortopeed ja kui nad enam midagi teha ei osanud, siis ütlesid, et kasvuvalud ja kõik.

Lõpuks saime reumatoloogi juurde ja ka oli vereproov korras. Aga ta ütles, et vereproov ei pruugigi midagi näidata. Kuni üks kord oli selgelt silmaga näha, et liiges on turses.

Ja samas mainis ta, et kasvuvalu hakatakse teemaks tooma siis, kui ei osata valude põhjusele jälile jõuda.

Nii et ma soovitaks eimesel võimalusel ka reumatoloogi külastada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kas reuma haigusega valud on igapäevased või võivad esineda ka nt kord nädalas?
Kas siis valutavad ainult jalad või erinevad kohad?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks ka tõesti natuke üles kirjutada, kus täpsemalt, kuna laps valu kurdab (kuna on valu, mis nt eelmisel päeval tehti, kas oli suur koormus või külmetamist vms), missugune see valu tema kirjelduses on (kogu aeg tuikab, peale astudes, jalga liigutades, mida see “ei kanna” tähendab, kas jalg on nö surnud, kange, valus?). see aitaks arstil hinnata, milles asi võib olla.

Ka reumal(õigemini artriidil) on paremaid ja halvemaid päevi, oleneb loormusest, ilmast, mõnel juhul isegi toitumisest jnejne. Eriti kui mingist kindlast kohast liigub valu veel mõnda teise liigesesse või piirkonda, peaks ikka arstile minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kas reuma haigusega valud on igapäevased või võivad esineda ka nt kord nädalas?

Kas siis valutavad ainult jalad või erinevad kohad?

olen 27.01 17:13 Kägu

diagnoositud liigesehaiguse puhul ei peaks jalad igapäevaselt valutama, kui rohud peal. minu arvates meil enne diagnoosi ka iga päev ei kurtnud, aga tihti kurtis küll. Ma nii täpselt enam ei mäleta, see algas ikka väga vara, “laps” nüüd juba 19. pigem iga külmetamisega hakkavad valutama kas siis jalad, käed või selg… vms. kui on liiga palju jooksnud, hakkavad valutama. aga meil väiksemana ja haiguse algstaadiumis oligi poiss pidevalt kehalisest vabastatud ja jooksmine-pallimängud keelatud (kekas ladus õpetajaga torbikuid ja jooksu ajal kõndis – seetõttu imestan, kuidas ta ikka nii võimekas kehalises). ujumine oli selline rangelt soovituslik, aga seal tekkis see teema, et basseinivesi on külm ja kui siis duširuumis oli probleem, et dušist ei saanud sooja vett, siis jälle põletik ja lisaks igapäevastele rohtudele põletikurohi.

et külmetamisest tuleb hoiduda.

ma soovitaks ikkagi küsida perearstilt, kas ehk saaks reumatoloogi juurde saatekirja. ausalt öeldes mul endalgi raske ühe liigesehaige lapse kõrvalt oma teise lapse valudest aru saada, mis siis pole diagnoositud haigusega. las arst vaatab ja annab oma hinnangu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua kestavad lapse kasvuvalud? Kas see kestab aastaid?

Tütrel 6a juba üle 2a jalad valutavad. Kord üks,siis teine.Nüüd hakkas ütlema,et käsivars samamoodi valutab. Valud ei ole iga päev. Ca 1-2x nädalas.

Teeb murelikuks,et mõni hommik ta hüppab ühe jala peal. Ütleb,et jalg ei kanna.

Muidu aktiivne, rõõmus ja hea isuga laps.

Perearst ja ortopeed ütlevad,et kasvuvalud.Vereproov korras,

Mul juba väga hirmsad mõtted peas. Mõtlesin MRT välja nõuda.

Normaalse arenguga lastel pole kasvuvalusid. Mine arstile!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul kahe lapsega neljast selline jalavalude kogemus.

Vanem hakkas üsna varakult kurtma jalavalusid. vahest ikka rääkisime perearstile ka. no kuna mul endal olid lapsepõlves väga valulikult need tüüpilised kasvuvalud, siis ma väga ei muretsenud. perearst arvas ka, et ootame, vaatame.

Kui laps oli 2. klassis, tuli ühel hommikul minu juurde jutuga, et ei saa hambaharja käes hoida. küsisin, mismoodi. ütles, et käsi ei lähe kokku. selle peale saatis perearst meid reumatoloogi juurde, kes siis omakorda tegi analüüsid ja välja tuli reumatroidartriit. Kuni 10. klassi keskpaigani tarvitas igapäevaselt liigeserohtu ja olime pidevalt reumatoloogi jälgimisel. ujumine ja täpsete arsti piirangute pidamine aitas väga palju kaasa paranemisele. päriselt terveks ei saa kunagi, aga rohtudest on vaba nüüd õnneks. huvitaval kombel on tal väga arenenud kehalised võimed, on olnud üsna paljudes kohtades kas parim või 2.-3. kehalistes tegevustes, kuigi väiksena oli algul ikka väga palju vabastatud. teeb oma piirini, valuni. ja mitte kunagi elus külmetada ei tohi, sest sellele järgneb enamasti liigesepõletik. aga oskab juba ise neid asju toimetada.

teine laps nüüd 3. klassis, kaevanud samuti aastaid jalavalusid. vahest on jalad väga nõrgad, on olnud ka nii, et ei saagi ise voodist välja. tänu suurele lapsele oleme saanud kohe otse reumatoloogiga suhelda. tal on olnud nt vesi puusas, siis mingi kannapõletik, mida perearstikeskus poleks elus diagnoosinud, kui laps ei saanud kõndida. aga kõik reumaatilised analüüsid on korras. temal ongi need jalavalud… kord aastas on tavaliselt mingi suurem häda ja külastame reumatoloogi, siis jälle tehakse analüüsid. valud on, aga analüüsid korras.

selle pika jutu kokkuvõtteks soovitan küsida perearstilt saatekirja reumatoloogile. või uurida, kas ehk võtab perearstikeskuses ka reumatoloog vastu (meil võttis tasulisena, esimese visiidi tegime tasulise tema juurde, edasi kutsus juba teise kohta haigekassa kulul.

Mis on liigeserohi?

Olen ülikursis teemaga

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen ja imestan, et misasi on kasvuvalu? On see mingi diagnoos? Mis ajast kasvamine valu tekitab?
Kas lapsel on välistatud luu- ja lihashaigused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et see on katustermin millelegi, mida arst ei oska/viitsi korralikult diagnoosida ja seda ei peaks õhku viskama enne, kui on välistatud kõik muud diagnoosid, samamoodi “funktsionaalse kõhuvaluga” lastel (jah, lastel ikka aeg-ajalt kõhud valutavad) jms. Kui reumatoloog ei leia midagi, siis jääksin selle “kasvuvalu” teooriaga rahule, varem ja perearsti jutu peale küll mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on liigeserohi?

Olen ülikursis teemaga

maakeeli rohi, mille reumatoloog meile igapäevaseks kasutamiseks kirjutas.  Salazopyrin oli esimene pikaaegsem rohi, hiljem saime nõrgema, mille nime ei mäleta. aga ma isiklikult arvan, et kõigile oli mõiste arusaadav. vaevalt keegi siin rohtude soovitusi ootab – see rohkm individuaalne 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on liigeserohi?

Olen ülikursis teemaga

maakeeli rohi, mille reumatoloog meile igapäevaseks kasutamiseks kirjutas. Salazopyrin oli esimene pikaaegsem rohi, hiljem saime nõrgema, mille nime ei mäleta. aga ma isiklikult arvan, et kõigile oli mõiste arusaadav. vaevalt keegi siin rohtude soovitusi ootab – see rohkm individuaalne ????

Sel juhul ikka vanakooli hull mürk kirjutati su lapsele.

Mina seda näiteks võtma ei nõustunud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poja kogemus ka näitab, et pigem on kasvuvalud õhtuti/öösel. Ja eriti siis, kui on olnud tegus ja intensiivne liikumise päev.

Mina külastaks reumatoloogi. Hommikune kangus ja valu võib viidata reumale. Reumatoloog oskab teha spetsiifilisemaid vereproove, kui perearst. Endal on kogemus- perearstil olid kõik proovid alati korras aga kui sain saatekirja reumatoloogile, oskas tema sümptomite põhjal just need õiged proovid tellida ja sain ka diagnoosi lõpuks(SLE).

Avaldan kaastunnet.

Kas on palju süvenenud ja kui palju vaevuseid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on liigeserohi?

Olen ülikursis teemaga

maakeeli rohi, mille reumatoloog meile igapäevaseks kasutamiseks kirjutas. Salazopyrin oli esimene pikaaegsem rohi, hiljem saime nõrgema, mille nime ei mäleta. aga ma isiklikult arvan, et kõigile oli mõiste arusaadav. vaevalt keegi siin rohtude soovitusi ootab – see rohkm individuaalne ????

Teine oli vast Plaquenil?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaselt vast jah Plaquenil. Trexan/metrotreksaat (1xnädalas) on samuti esmatasandi reumarohi. See on tegelikult vähiravim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on liigeserohi?

Olen ülikursis teemaga

maakeeli rohi, mille reumatoloog meile igapäevaseks kasutamiseks kirjutas. Salazopyrin oli esimene pikaaegsem rohi, hiljem saime nõrgema, mille nime ei mäleta. aga ma isiklikult arvan, et kõigile oli mõiste arusaadav. vaevalt keegi siin rohtude soovitusi ootab – see rohkm individuaalne ????

Teine oli vast Plaquenil?

oli tõesti. Igal juhul lapsel Salazopyrin tegi (piima)hambad nii pehmeks, et hambaarst sai ilma puurita neid parandada, vaid selle orgiga. aga kuna paari aastaga selgus, et ka muus osas see rohi ei sobi, vahetati plaquenili vastu. sellega kõrvaltoimeid polenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps kaua kestavad kasvuvalud?