Esileht Imetamine Kaua olete imetanud?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Kaua olete imetanud?

Postitas:

Esimest last imestasin 4kuud, peale seda hakkas rpa’d saama. Eks ole näha, kas teise lapsega õnnestub pikemalt imetada

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps: 1a2k, pidin minema ise väiksele opile. Kuna laps sai ööpäeva ilusti ilma hakkama, siis otsustasin, et las jääbki nii. Imetamine oli selleks ajaks juba harv niigi. Hakkas hoobilt öö läbi magama.

2. laps: 1a3k. Võõrutasin kuna laps ei söönud lisatoitu. Pärast võõrutamist hakkas kohe ilusti sööma. Maadlesin metsiku piimapaisuga umbes nädala.

3. laps: 9 kuud imetatud, plaanin jätkata umbes aastani.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imetasin kuni 1.8 a. ja vist ei oleks suutnud võõrutada kui poleks uuesti rasedaks jäänud ja enesetunne oli lihtsalt nii nõrk esimesed kuud, et ei jaksanud jätkata. Laps siiamaani väga huvitub rindadest, aga õnneks saime kuidagi loobuda ja umbes peal 1kuud enam ei küsinud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimest last imetasin 4 kuud, sest laps ei saanud kõhtu täis ja hakkas rpa saama. Ja imetamine oli algusest peale üle kivide-kändude, tuli ka nibukaitset kasutada, sest nibust keeldus. Teine laps saab kohe 4-kuuseks ning siiani ei ole temaga probleeme olnud ning lootust on, et imetan kuni lisatoiduni kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pliiiis nõuandeid, laps 2,6a ja jälle see mega valu vasakus tissis.. paremat keeldub võtmast. Õudus kuubis… viimati oli kevade siis kadus salvidega määrimisel ära.  Siis sobis parem ka enam mitte et vasak taastuda saaks. Magada ka öösel ei saa, nii kui haarab plaks olen üleval mega valu käib läbi.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. 2a

2. 3 a

nüüd sündis 3., eks näis kaua 😀

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui rinnas on valu, siis peab välja selgitama milles probleem väga tihti on seen, mis rindades valu põhjustab. Soodavesi aitab. Mina kaaluks imetamise lõpetamist juhul kui laps 2.6a ja imetamine  valulik ja raske.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. 2a

2. 3 a

nüüd sündis 3., eks näis kaua ????

Kas lõpetasid/võõrutasid ise või lapsed ise võõrdusid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4a 6k, laps ei loobunud ise, ta oleks edasi tahtnud. Muidugi nii vana lapse puhul on imetamine väga minimaalne, paar korda nädalas. Normaalseks pean 2,5-3 aastat.

Wow, peaaegu 5da eluaastani. See tundub minu jaoks täiesti ulme. Ma ei taha mitte kedagi halvustada aga 5-aastane laps on juba nii suur ja sellest tegevusest peaks olema ammu juba välja kasvanud. Kas see tuleneb inimese vähesest lähedusest, näiteks suhted mehega halvad või puuduvad üldse? Lihtsalt tean ühte ema ka enda tutvusringkonnast, kes ka äärmiselt kaua rinda andis ja tal olid mehega väga keerulised suhted. Minu arvamus, et on sellises vanuses laps ei vaja mingit rinnapiima – vähemalt mitte meie ühiskonnas. 🙂

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4a 6k, laps ei loobunud ise, ta oleks edasi tahtnud. Muidugi nii vana lapse puhul on imetamine väga minimaalne, paar korda nädalas. Normaalseks pean 2,5-3 aastat.

Wow, peaaegu 5da eluaastani. See tundub minu jaoks täiesti ulme. Ma ei taha mitte kedagi halvustada aga 5-aastane laps on juba nii suur ja sellest tegevusest peaks olema ammu juba välja kasvanud. Kas see tuleneb inimese vähesest lähedusest, näiteks suhted mehega halvad või puuduvad üldse? Lihtsalt tean ühte ema ka enda tutvusringkonnast, kes ka äärmiselt kaua rinda andis ja tal olid mehega väga keerulised suhted. Minu arvamus, et on sellises vanuses laps ei vaja mingit rinnapiima – vähemalt mitte meie ühiskonnas. ????

Laps kõigepealt sööb noa ja kahvliga oma lihatüki ära ja siis magustoiduks tiss peale ????

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pliiiis nõuandeid, laps 2,6a ja jälle see mega valu vasakus tissis.. paremat keeldub võtmast. Õudus kuubis… viimati oli kevade siis kadus salvidega määrimisel ära. Siis sobis parem ka enam mitte et vasak taastuda saaks. Magada ka öösel ei saa, nii kui haarab plaks olen üleval mega valu käib läbi.

Pöördu arsti poole, kes rinnad üle vaataks. Kui rinnad korras, siis imetamisnõustaja poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus. Siin oleks pidanud juba lastekaitse sekkuma, väga veider tegevus, mis mõjutas kindlasti ka lapse psüühikat.
Minu jaoks on imetamine ok kuni laps ei kõnni, sama teema luti andmisega.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4a 6k, laps ei loobunud ise, ta oleks edasi tahtnud. Muidugi nii vana lapse puhul on imetamine väga minimaalne, paar korda nädalas. Normaalseks pean 2,5-3 aastat.

Wow, peaaegu 5da eluaastani. See tundub minu jaoks täiesti ulme. Ma ei taha mitte kedagi halvustada aga 5-aastane laps on juba nii suur ja sellest tegevusest peaks olema ammu juba välja kasvanud. Kas see tuleneb inimese vähesest lähedusest, näiteks suhted mehega halvad või puuduvad üldse? Lihtsalt tean ühte ema ka enda tutvusringkonnast, kes ka äärmiselt kaua rinda andis ja tal olid mehega väga keerulised suhted. Minu arvamus, et on sellises vanuses laps ei vaja mingit rinnapiima – vähemalt mitte meie ühiskonnas. ????

.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. 3 kuud – ma polnud mitte midagi imetamise kohta lugenud ja sain lapse, kes ei jõudnud süüa, kelle puhul ei osanud vaadatagi, misasi on õige imemisvõte. Kiskus mu nibud puruks, ei saanud kõhtu täis, pidin rpa-d juurde andma (voolikuga läbi nibukaitsme) ja ei pidanud vastu, sest sain paanikahoo ja närvid ütlesid üles. Pidev mure lapse pärast ja suutmatus rahulikuks jääda. Hiljem selgus ka, et lapsel oli keelekida.

2. 10 kuud – laps sõi nii isukalt päristoitu, et rindades jäi piima nii väheseks, et iga kord sai sealt vaid paar sõõmu, ja tema huvi ka kadus täielikult

3. 11,5 kuud – võõrutasin, kuna ei soovi üle aastast last imetada. Päevapealt hakkas muidu väga kehvalt lisa sööv laps päristoitu pugima!

4. Hetkel 10 kuud täis. Arvan, et imetan natuke üle aasta, sest ees seisab reis ja arvan, et selle ajal on mugav, kui toit kogu aeg kaasas 🙂

Üldiselt tunnen, et aasta on maksimum, kui imetada soovin. Kõndivat last on kummaline imetada. Samuti on minu jaoks imetamine raske, sest pidevalt tekib rindadesse tühi tunne ja laps ei ole rahul, ei saa piisavalt piima. Siis on jälle mitu ööd-päeva hästi tihedat imetamist ja vinguvat last, oeh, ei ole kerge see asi. Olen nii kurnatud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua oleks normaalne imetada ja kui kaua mitte?

Tänapäevased soovitused on toita last rinnaga võimalikult kaua,  võimalusel kuni 6 elukuuni ainult rinnapiimaga ning sealt edasi lisada ka uusi maitseid. WHO julgustab jätkama imetamist isegi lapse teise või kolmanda eluaastani. Lõppkokkuvõttena otsustab aga iga vanem ise kaua on normaalne.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua oleks normaalne imetada ja kui kaua mitte?

Tänapäevased soovitused on toita last rinnaga võimalikult kaua, võimalusel kuni 6 elukuuni ainult rinnapiimaga ning sealt edasi lisada ka uusi maitseid. WHO julgustab jätkama imetamist isegi lapse teise või kolmanda eluaastani. Lõppkokkuvõttena otsustab aga iga vanem ise kaua on normaalne.

See teise või kolmanda eluaastani kehtib riikides, kus puhas joogivesi pole kättesaadav.
Iga vanem ise otsustab- kena mõte, aga mingilt maalt tuleb lapsi vanemate hulluste eest kaitsta. 5-6a imetamine on ebanormaalne, mõelgu see vanem mida soovib.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimest last 3.a, teine laps sai 2.a ja 2k ja kolmas 2.a ja 2 nädalat.

Keskmisel lapsel avastati 6-ndal kuul piima ja muna-allergia ja mina loobusin kõigest lapse nimel. Kaalusin 45kg ja sõin vaid kartulit ja liha.
Tartu haigla arst tungivalt soovitas imetada vähemalt 2.a kuna see aitab tema immuunsust tugevdada (väga jube atoopiline dermatiit oli)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pliiiis nõuandeid, laps 2,6a ja jälle see mega valu vasakus tissis.. paremat keeldub võtmast. Õudus kuubis… viimati oli kevade siis kadus salvidega määrimisel ära. Siis sobis parem ka enam mitte et vasak taastuda saaks. Magada ka öösel ei saa, nii kui haarab plaks olen üleval mega valu käib läbi.

Rinnapõletik on see kui rind valus, mina just seda rinda andsingi, on küll natuke valus aga paranebki niimoodi. Mitte mingeid salve ei kasutanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua oleks normaalne imetada ja kui kaua mitte?

Tänapäevased soovitused on toita last rinnaga võimalikult kaua, võimalusel kuni 6 elukuuni ainult rinnapiimaga ning sealt edasi lisada ka uusi maitseid. WHO julgustab jätkama imetamist isegi lapse teise või kolmanda eluaastani. Lõppkokkuvõttena otsustab aga iga vanem ise kaua on normaalne.

See teise või kolmanda eluaastani kehtib riikides, kus puhas joogivesi pole kättesaadav.

Iga vanem ise otsustab- kena mõte, aga mingilt maalt tuleb lapsi vanemate hulluste eest kaitsta. 5-6a imetamine on ebanormaalne, mõelgu see vanem mida soovib.

Kas te teete nalja ???? Tartu Kliinikum isegi soovitas 14.a tagasi riinaga toita vähemalt 2.a, et tugevdab lapse immuunsust.

Rinnapiima on elav organism, mis muutub pidevalt (lapse haigestumisel, toodab antikehasid, öösel rinnapiim sisaldab melatoniini, et laps magaks hästi ja päeval sisaldab see kortisooli, et laps püsiks ärkvel)

Olen kõik kolme last tissitanud 2-3.a ja meil ei olnud mingeid unetuid öid. Lapsed magasid meie kõrval. Lutti ega putipudeleid pole kunagi kasutanud.

Inimesed võiks natukene endale selgeks teha, mis tegelikult rinnapiima on ja miks ta nii kasulik on.

Ja 6-ndast kuust võib alles lapsele süüa hakata pakkuma, kuna lapse organism pole varem balmis. Sellest on väga palju uurimustöid tehtu, et varakult söögi alustamine lisab seedesüsteemi haigusi. Mida on maailmas väga palju

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imetasin esimest ja teist laps kuni isevõõrutamiseni. Esimesel tuli see kolmanda sünnipäeva paiku, teisel veidi hiljem (ülitundlik laps, kellele põhjustas lasteaeda minek väga palju stressi ning imetamise jätkamisest õhtuti oli palju abi). Kolmas laps hetkel aastane ning paar aastat imetamist on minu arvates hea ja mõistlik aeg. Aga kui läheb kauem, siis pole hullu ka.

p.s. Kõigil kolmel lapsel tekitab lehmapiim nahaprobleeme. Seega kui lõpetaks imetamist aastaselt, annaks teisel eluaastal ikkagi rpa-d. Mis oleks imelik otsus arvestades, et endal rinnapiima jätkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ütles lastearst, et mõistlik on rinnast võõrutada 1,5a, sest peale seda ei anna see piim enam talle midagi. Et rind on pigem luti asemel. Peale võõrutust hakkas rohkem tahket toitu sööma ning piimatoodetest saab kohupiima ja kodujuustu, keefiri.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kes siin rohkem kui 1.5 aastat imetanud. Kas te tööl ei käinudki??
Kui käisite, siis kuidas oli organiseeritud imetamine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4a 6k, laps ei loobunud ise, ta oleks edasi tahtnud. Muidugi nii vana lapse puhul on imetamine väga minimaalne, paar korda nädalas. Normaalseks pean 2,5-3 aastat.

Wow, peaaegu 5da eluaastani. See tundub minu jaoks täiesti ulme. Ma ei taha mitte kedagi halvustada aga 5-aastane laps on juba nii suur ja sellest tegevusest peaks olema ammu juba välja kasvanud. Kas see tuleneb inimese vähesest lähedusest, näiteks suhted mehega halvad või puuduvad üldse? Lihtsalt tean ühte ema ka enda tutvusringkonnast, kes ka äärmiselt kaua rinda andis ja tal olid mehega väga keerulised suhted. Minu arvamus, et on sellises vanuses laps ei vaja mingit rinnapiima – vähemalt mitte meie ühiskonnas. ????

Kas keegi küsis sinu arvamust?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kes siin rohkem kui 1.5 aastat imetanud. Kas te tööl ei käinudki??

Kui käisite, siis kuidas oli organiseeritud imetamine?

Ega siis pooleteiseaastane iga 2 tunni tagant tissi ei nõua. Saab peale tööd õhtul ja varahommikul nind vabadel päevadel vastavalt soovile.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kes siin rohkem kui 1.5 aastat imetanud. Kas te tööl ei käinudki??

Kui käisite, siis kuidas oli organiseeritud imetamine?

Mina näiteks olin esimese lapsega 3 a kodus, teisega 2,5 a. Minu arust ei ole 1,5 a laps valmis lasteaeda minema, aga see on juba teine teema. Ennetamaks järgmist küsimust, siis ei, mul ei ole mees rikkur, aga miinimumpalka ei saa meist tõesti kumbki ja mul on õnnestunud lastega kodus olles piisavalt kokkuhoidlikult elada, et kõrvale panna selline summa, mis võimaldab mul vanemahüvitise lõppemise järel veel 1-1,5 a kodune olla.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kes siin rohkem kui 1.5 aastat imetanud. Kas te tööl ei käinudki??

Kui käisite, siis kuidas oli organiseeritud imetamine?

Mina näiteks olin esimese lapsega 3 a kodus, teisega 2,5 a. Minu arust ei ole 1,5 a laps valmis lasteaeda minema, aga see on juba teine teema. Ennetamaks järgmist küsimust, siis ei, mul ei ole mees rikkur, aga miinimumpalka ei saa meist tõesti kumbki ja mul on õnnestunud lastega kodus olles piisavalt kokkuhoidlikult elada, et kõrvale panna selline summa, mis võimaldab mul vanemahüvitise lõppemise järel veel 1-1,5 a kodune olla.

Kas ligi 3. aastat kodus olemine ära ei nürista? Või laps on kõrvalt võimaldanud mingi koormusega töö tegemist?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kes siin rohkem kui 1.5 aastat imetanud. Kas te tööl ei käinudki??

Kui käisite, siis kuidas oli organiseeritud imetamine?

Mina olen ametlikult tööl alates ajast kui laps oli ca 8 kuune. Lõpetasin imetamise kui ta oli umbes 1 aasta ja 8 kuud vana. Juba väga pikka aega sai laps rinda vaid ööunne jäädes, seega polnud nagu väga konflikti töötamise ja imetamise vahel kuna ma öösel tööd ei tee.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kes siin rohkem kui 1.5 aastat imetanud. Kas te tööl ei käinudki??

Kui käisite, siis kuidas oli organiseeritud imetamine?

Mina olen ametlikult tööl alates ajast kui laps oli ca 8 kuune. Lõpetasin imetamise kui ta oli umbes 1 aasta ja 8 kuud vana. Juba väga pikka aega sai laps rinda vaid ööunne jäädes, seega polnud nagu väga konflikti töötamise ja imetamise vahel kuna ma öösel tööd ei tee.

Kas 8-kuuselt lõpetasid päevase rinna andmise?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga ema otsustab ise mis on normaalne, kas ta füüsiliselt ja vaimselt veel jõuab imetada.Ise olen lõpetanud 1a4 või 1a3k, lihtsalt olen tundnud, et enam ei jaksa öösiti üleval olla.Nii palju kui olen lugenud, siis rinnapiima on palju positiivseid tegureid lapse tervisele ja lapse ning ema vahelisele suhtele 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lõpetasin 1a5k. Oleks kauem imetanud, aga lootsin lõpetamisega lapse und parandada. Veidi paranes ka.
Normaalseks pean kuni 2a imetamist. Ise vähemalt kauem ei suudaks ja oskaks.

Need kes siin rohkem kui 1.5 aastat imetanud. Kas te tööl ei käinudki??

Kui käisite, siis kuidas oli organiseeritud imetamine?

Mina käisin tööl ja laps oli hoidjaga, lõpus hoius. Rinda sai hommikul, õhtupoolikul, öösel. 9h paus päeval ei sega üle aastast last, minu oma sõi perega sama toitu selles vanuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Imetamine Kaua olete imetanud?