Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kaua püsib test positiivne?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kaua püsib test positiivne?

Postitas:
Kägu

Tere

Soovin reaalseid kogemusi, mitme päeva pärast peale esimest positiivset testi olete saanud negatiivse? Jutt konkreetselt PCR testidest. Ise tegin 12 päeva peale esimest positiivset ja olen endiselt positiivne.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastab tõele, et kasutatav ninast võetav viiruse pärilikkusaine olemasolu määrav test ei suuda vahet teha nakatamisvõimelisel ja kahjutuks tehtud viirusel. Viiruse pärilikkusaine võib leitav olla isegi kuni 90 päeva pärast esmast testi. Võib oletada, et kui kodanik on põdenud testiga kinnitatud COVID-19, siis järgneva 90 päeva jooksul saadud positiivsed testid on tõenäoliselt seotud esimese episoodiga ning ei saa kindel olla ega samas ka mitte välistada, et tegemist on uue nakatumisega.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Test võib veel mitu kuud pärast põdemist olla vaheldumisi kord negatiivne, kord positiivne. Seetõttu pole pärast COVIDi diagnoosimisel saadud positiivset testi korduv testimine näidustatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen igati kursis, et testimine pole näidustatud, küll aga olen välismaal ja siin on nõutav negatiivne testitulemus karantiinihotellist väljumiseks. Postitusele miinuse panijad võiks mõelda natukenegi konnatiigist (Eestist) välja ja mõista teiste riikide nõudeid. Masendavaks teeb seltskond, kes siin on. Lihtsalt jube.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andsin positiivse pcr testi 28.okt.
31.okt tegin kodus kiirtesti, millel teine triip tuli õhn…2.nov tegin kodus kiirtesti, millel teist triipu ei tulnud.

3.nov käisin confidos tasulisel kiirtestil, et reisile minna ja olin negatiivne.

kevadel kui koroonas olin, siis 21.märts oli test positiivne. Vahepeal ei testinud aga aprilli lõpupoole oli igatahes negatiivseks läinud …tegin siis testi alles, kuna oli vaja reisile minna 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus siinkohal on, et kaua sa enne 28.okt tehtud testi juba positiivne olid? Mõni on esimese testi ajaks juba mitu nädalat positiivne olnud ja reaalne haigus ammu põetud selleks ajaks. Seega väga suhteline on hinnata kui pikalt läheb, et test negatiivseks muutuks, sest vaevalt, et inimesed saavad positiivse testi päeval, mil reaalselt esimest päeva positiivsed on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

24.okt tehtud kiirtest oli veel täiesti negatiivne, kuigi 23ndast oli köha/nohu. Seega väga pikalt ei olnud tegelikult(nö nädalaid siis).

Ja mul need kiirtestid tavaliselt ikka “õiged” olnud, sest nii kui pcr positiivne on ka kiirtest olnud positiivne ja kui pcr negatiivne siis ka kiirtest negatiivne- see oli kevadel mul samamoodi…

Ilmselt ei olnud 24ndal lihtsalt veel piisavalt viirust, et seda tuvastada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “paljudel püsib 90 päeva positiivne” on umbes samasse valdkonda kuuluv näide nagu “sai vaktsiini ja suri koheselt”. Võib-olla mõni üksik. Mind hirmutati ka korralikult, tegelikkus: esimene pos test 26.10., eilne PCR negatiivne. Soovitan nina meresoolaga loputada.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “paljudel püsib 90 päeva positiivne” on umbes samasse valdkonda kuuluv näide nagu “sai vaktsiini ja suri koheselt”. Võib-olla mõni üksik. Mind hirmutati ka korralikult, tegelikkus: esimene pos test 26.10., eilne PCR negatiivne. Soovitan nina meresoolaga loputada.

See “paljudel” tõepoolest on selline huvitav kogus inimesi. 30% inimesi ei ole palju, aga viis tuhandest (või vähem) on “palju” 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

to Kägu 16.11 07:28

Kas tegid midagi veel peale meresoolaga loputamise? Endal ka vaja, et test negatiivne tuleks. Sümptomid (kerged) kadusid ca 15 päeva tagasi juba.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tana 9s paev. Kiirtest jumala tugevalt positiivne ikka..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne testi tupsutasin 80% viina taskurätti ja nuusutasin. Jabur, aga mul ka polnud suurt varianti 🙂 Meresoolaga lasin ikka mitu x päevas, selle kõige tugevamaga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees oli 5 nädalat positiivse testiga (oli vaja samuti töö jaoks iga nädal testida)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “paljudel püsib 90 päeva positiivne” on umbes samasse valdkonda kuuluv näide nagu “sai vaktsiini ja suri koheselt”. Võib-olla mõni üksik. Mind hirmutati ka korralikult, tegelikkus: esimene pos test 26.10., eilne PCR negatiivne. Soovitan nina meresoolaga loputada.

Samas võib vabalt olla, et lähed paari nädala pärast mingil põhjusel testi tegema ja tuleb jälle positiivne. Ma olen arst ja päris palju selliseid näinud, kes on ühel või teisel põhjusel neid teste korduvalt teinud ja vaheldumisi kord positiivseid, kord negatiivseid saanud. Kokku lugenud tõesti pole, aga eriti kohtas neid patsiente 2020, kui ei olnud veel arstide jaoks nii selgelt sõnastatud reeglit, et korduvalt ei testita, ning mõni haiglagi testis oma COVID-positiivseid patsiente ikka ja jälle, saades + – ++ – – ++ jne. Midagi haruldast küll selles pole. Eks muidugi, kui on mingil tobedal formaalsel põhjusel VAJA vahepeal mõni negatiivne kirja saada, siis kindlasti mõnikord kobastab negatiivse otsa ka päris kähku. 😛

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseenesest ei ole ju seda negatiivset vaja peale läbipõdemist. Ainult siis, kui vaja minna kuhugi varem, kui 11p peale positiivset testi (eeldusel et terveks tunnistatud). Siis saab ju juba tõendi ja pole test vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult siis, kui vaja minna kuhugi varem, kui 11p peale positiivset testi (eeldusel et terveks tunnistatud).

Esimese 10 päeva jooksul ei saa nagunii kuskile minna, 10 p on minimaalne isolatsioon sõltumata sümptomite tekkimisest ja kadumisest. Ehk siis keegi ei tunnista enne 10 p täitumist inimest terveks, see pole lihtsalt võimalik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ei ole Eestis vaja. Paraku ei ole Eesti seadusega välismaal karantiinis olles mitte midagi targemat teha kui enesele ette lugeda. Postituse mõte oli konkreetselt teada saada, palju kulub aega negatiivse testi andmiseks. Kui nüüd mõelda, siis vaevalt oleksin selle postituse teinud, kui oleksin olnud Eestis ja möödas juba 12 päeva. Aga aitäh kõigile, kes sellest aru said ja adekvaatset infot jagasid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult siis, kui vaja minna kuhugi varem, kui 11p peale positiivset testi (eeldusel et terveks tunnistatud).

Esimese 10 päeva jooksul ei saa nagunii kuskile minna, 10 p on minimaalne isolatsioon sõltumata sümptomite tekkimisest ja kadumisest. Ehk siis keegi ei tunnista enne 10 p täitumist inimest terveks, see pole lihtsalt võimalik.

no ma sain positiivse ametliku testi 28.okt ja 3ndal nov sõitsin välismaale, terveks tunnistati 2.nov….sest sümptomid algasid 5-6p enne testi ja sellest hakati isolatsiooni 10p lugema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult siis, kui vaja minna kuhugi varem, kui 11p peale positiivset testi (eeldusel et terveks tunnistatud).

Esimese 10 päeva jooksul ei saa nagunii kuskile minna, 10 p on minimaalne isolatsioon sõltumata sümptomite tekkimisest ja kadumisest. Ehk siis keegi ei tunnista enne 10 p täitumist inimest terveks, see pole lihtsalt võimalik.

no ma sain positiivse ametliku testi 28.okt ja 3ndal nov sõitsin välismaale, terveks tunnistati 2.nov….sest sümptomid algasid 5-6p enne testi ja sellest hakati isolatsiooni 10p lugema.

Jah, muidugi hakatakse isolatsiooni sümptomite algusest lugema, aga mul tekkis küll küsimus, milline riik laseb sisse, kui pos testist on möödas alles 5-6 päeva? Või sa ei läinud läbipõdemistõendi alusel?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ei ole Eestis vaja. Paraku ei ole Eesti seadusega välismaal karantiinis olles mitte midagi targemat teha kui enesele ette lugeda. Postituse mõte oli konkreetselt teada saada, palju kulub aega negatiivse testi andmiseks. Kui nüüd mõelda, siis vaevalt oleksin selle postituse teinud, kui oleksin olnud Eestis ja möödas juba 12 päeva. Aga aitäh kõigile, kes sellest aru said ja adekvaatset infot jagasid.

No kuni 90 päeva. Mis see teadmine sulel annab? Ilmselgelt ei pea sa kuni negatiivse testini seal hotellis passima vaid on kohaliku riigi nõuded, mis edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ei ole Eestis vaja. Paraku ei ole Eesti seadusega välismaal karantiinis olles mitte midagi targemat teha kui enesele ette lugeda. Postituse mõte oli konkreetselt teada saada, palju kulub aega negatiivse testi andmiseks. Kui nüüd mõelda, siis vaevalt oleksin selle postituse teinud, kui oleksin olnud Eestis ja möödas juba 12 päeva. Aga aitäh kõigile, kes sellest aru said ja adekvaatset infot jagasid.

No kuni 90 päeva. Mis see teadmine sulel annab? Ilmselgelt ei pea sa kuni negatiivse testini seal hotellis passima vaid on kohaliku riigi nõuded, mis edasi.

Kaldun nõustuma, võibolla ainult Hiina nõuab isolatsioonist vabastamiseks neg testi…

Selle kogemusega, et kui kaua kellelgi on kulunud neg testini, pole midagi peale hakata, need kogemused on seinast seina. Ja inimesi, kes oleks testinud pärast tervenemist, on nii vähe, et mingit järeldust siit teha… pigem ongi need välismaale minekuks testijad, kes on üllatusena veel kuid hiljem positiivse saanud. Uuri täpsemalt oma vabanemise tingimusi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult siis, kui vaja minna kuhugi varem, kui 11p peale positiivset testi (eeldusel et terveks tunnistatud).

Esimese 10 päeva jooksul ei saa nagunii kuskile minna, 10 p on minimaalne isolatsioon sõltumata sümptomite tekkimisest ja kadumisest. Ehk siis keegi ei tunnista enne 10 p täitumist inimest terveks, see pole lihtsalt võimalik.

no ma sain positiivse ametliku testi 28.okt ja 3ndal nov sõitsin välismaale, terveks tunnistati 2.nov….sest sümptomid algasid 5-6p enne testi ja sellest hakati isolatsiooni 10p lugema.

Jah, muidugi hakatakse isolatsiooni sümptomite algusest lugema, aga mul tekkis küll küsimus, milline riik laseb sisse, kui pos testist on möödas alles 5-6 päeva? Või sa ei läinud läbipõdemistõendi alusel?

Läksin negatiivse testi alusel. Confido kiirtest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult siis, kui vaja minna kuhugi varem, kui 11p peale positiivset testi (eeldusel et terveks tunnistatud).

Esimese 10 päeva jooksul ei saa nagunii kuskile minna, 10 p on minimaalne isolatsioon sõltumata sümptomite tekkimisest ja kadumisest. Ehk siis keegi ei tunnista enne 10 p täitumist inimest terveks, see pole lihtsalt võimalik.

no ma sain positiivse ametliku testi 28.okt ja 3ndal nov sõitsin välismaale, terveks tunnistati 2.nov….sest sümptomid algasid 5-6p enne testi ja sellest hakati isolatsiooni 10p lugema.

Jah, muidugi hakatakse isolatsiooni sümptomite algusest lugema, aga mul tekkis küll küsimus, milline riik laseb sisse, kui pos testist on möödas alles 5-6 päeva? Või sa ei läinud läbipõdemistõendi alusel?

Läksin negatiivse testi alusel. Confido kiirtest.

No aga milleks segada pcr-i ja antigeenitesti, need on ju erinevad asjad. Antigeen ei jää pikemaks ajaks positiivseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ei ole Eestis vaja. Paraku ei ole Eesti seadusega välismaal karantiinis olles mitte midagi targemat teha kui enesele ette lugeda. Postituse mõte oli konkreetselt teada saada, palju kulub aega negatiivse testi andmiseks. Kui nüüd mõelda, siis vaevalt oleksin selle postituse teinud, kui oleksin olnud Eestis ja möödas juba 12 päeva. Aga aitäh kõigile, kes sellest aru said ja adekvaatset infot jagasid.

Mingit adekvaatset infot sulle ei jagatud ja oleks ise selgemalt küsinud, oleks ka paremini vastatud. Sina hakkasid hoopis ebaviisakalt pröökama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean patsienti, kelle test jäi üle 6 kuu positiivseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust see testimise põhjal terveks ja nakkusvabaks tunnistamine lõpetati juba väga varakult ära, sest nähti, et see midagi ei näita. Seega ei usu, et ükski teine riik seda aluseks võtaks, kui isegi see meie “konnatiik” seda ei tee, kelleks teemaalgataja Eestit nii halvustavalt nimetas. Lilleke pasameres peab midagi muud välja mõtlema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testimine oleks statistiliselt turvalisem – isegi valepositiivseid/negatiivseid arvesse võttes, kui ainult vaktsineerimise pealt lubade jagamine.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testimine oleks statistiliselt turvalisem – isegi valepositiivseid/negatiivseid arvesse võttes, kui ainult vaktsineerimise pealt lubade jagamine.

Sa vist ei süvenenud, mis teemasse kirjutasid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastasin eelmisele kommentaarile. Süvene kommentaaride sisusse.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastasin eelmisele kommentaarile. Süvene kommentaaride sisusse.

Sel juhul ei saanud sa tolle kommentaari sisust aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kaua püsib test positiivne?