Esileht Kodunurk Kaua SWED teie kodulaenu otsustas?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kaua SWED teie kodulaenu otsustas?

Postitas:

Eks ootaja aeg tundub kindlasti pikk, aga mõtlesin küsida teistelt, et kaua teie kodus praadisite?:) Nii kaua olen sääste kogunud, nii suur elumuutus ja kaua ma neid küüsi kodus närin nüüd?:)

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie taotlesime kolmapäeval ja kuna müüjal oli mitu ostjakandidaati, oli meil väga kiire. Neljapäeva hommikul ma helistasin panka, sain kuidagi ühenduse õige inimesega, st ilmselt laenuhalduriga. Ta lubas selle kiirendatud korras laenukomisjoni ette lükata. Reedel pärastlõunal helistasin uuest, et kas oleks vastust. Kella 18.30 ajal seesama laenuhaldur helistas mulle ilmselt isiklikult mobiililt, et vastus oli positiivne, aga ametlik panga vastus tuleb esmaspäeva lõunaks, sest tööpäev lõppes koos laenukomisjoni istungiga (või mis selle asja nimi on). Sõlmisime tehingu selle riskiga ära, st maksime käsiraha. Ametlik teade pangast tuli alles teisipäeva ennelõunal. Esmaspäeval oli küll kole enesetunne.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.02 11:17; 29.02 12:07; 29.02 12:19; 29.02 12:25; 29.02 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatsin oma laenuhaldurile reede lõuna ajal hindamisedokumendid ära(taotlus oli varem esitatud juba)ja teisipäeva hommikul teatati laenuotsus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist intressi lubati?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 11:46; 29.02 12:12; 29.02 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie taotlesime kolmapäeval ja kuna müüjal oli mitu ostjakandidaati, oli meil väga kiire. Neljapäeva hommikul ma helistasin panka, sain kuidagi ühenduse õige inimesega, st ilmselt laenuhalduriga. Ta lubas selle kiirendatud korras laenukomisjoni ette lükata. Reedel pärastlõunal helistasin uuest, et kas oleks vastust. Kella 18.30 ajal seesama laenuhaldur helistas mulle ilmselt isiklikult mobiililt, et vastus oli positiivne, aga ametlik panga vastus tuleb esmaspäeva lõunaks, sest tööpäev lõppes koos laenukomisjoni istungiga (või mis selle asja nimi on). Sõlmisime tehingu selle riskiga ära, st maksime käsiraha. Ametlik teade pangast tuli alles teisipäeva ennelõunal. Esmaspäeval oli küll kole enesetunne.

Kas ostjad üle ei hakanud pakkuma üksteist?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd nad enam ei otsustagi, sest sõitsid koos Iraanlasega ühes bussis.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie taotlesime kolmapäeval ja kuna müüjal oli mitu ostjakandidaati, oli meil väga kiire. Neljapäeva hommikul ma helistasin panka, sain kuidagi ühenduse õige inimesega, st ilmselt laenuhalduriga. Ta lubas selle kiirendatud korras laenukomisjoni ette lükata. Reedel pärastlõunal helistasin uuest, et kas oleks vastust. Kella 18.30 ajal seesama laenuhaldur helistas mulle ilmselt isiklikult mobiililt, et vastus oli positiivne, aga ametlik panga vastus tuleb esmaspäeva lõunaks, sest tööpäev lõppes koos laenukomisjoni istungiga (või mis selle asja nimi on). Sõlmisime tehingu selle riskiga ära, st maksime käsiraha. Ametlik teade pangast tuli alles teisipäeva ennelõunal. Esmaspäeval oli küll kole enesetunne.

Kas ostjad üle ei hakanud pakkuma üksteist?

Müüja oli üks inimene, kes endale pettusi ja halba mainet lubada ei saa ehk tuntud ja lugupeetud inimene. Ta tegi kohe alguses selgeks, et ta ei kavatse midagi kaubelda, kes esimesena sulas käsirahaga kohal on, see saab. Miks sulas, seda ma ei mäleta, vist ta ei tahtnud tegeleda nende muinasjuttudega “ülekanne tuli tagasi” või “limiit sai otsa”. Muide, esimene väidetavalt jäigi käsirahast ilma (ca 10 000 eur), sest tal tulid perekondlikud asjaolud vahele.

Seejärel olime meie. Kui meie läksime sulas seda raha ära viima, siis tuli meie sealoleku ajal küll veel üks ostja ja pakkus üle mingil määral, aga müüja ütles, et ta on aumees ja nii jääb. Kes ees, see mees. Nii jäigi. Notari orgunnis müüja napilt paari päeva jooksul.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.02 11:17; 29.02 12:07; 29.02 12:19; 29.02 12:25; 29.02 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüja oli üks inimene, kes endale pettusi ja halba mainet lubada ei saa ehk tuntud ja lugupeetud inimene.

see oleks küll esmakordne juhtum Eestis, et ei saa.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 11:46; 29.02 12:12; 29.02 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüja oli üks inimene, kes endale pettusi ja halba mainet lubada ei saa ehk tuntud ja lugupeetud inimene.

see oleks küll esmakordne juhtum Eestis, et ei saa.

Nii ta ütles, seda me uskusime ja see ka tõeks osutus – kõik tema lubadused pidasid vett. Alates eelpookirjeldatust kuni majja jäetud esemeteni, lubatud heakorrani. Ta lubas – professionaalne täiskoristus enne meie sissekolimist. Aia-ala (kiviktaimlad, muru, põõsad) üle vaadatud, hooldatud, pügatud 🙂 ja korrastatud enne meie sissekolimist. Suveköögi, saunahoone ja eluhoone korstende puhastus ja vastav paber. Majaga kaasas olnud aiatehnika ülevaatus ja hooldus vahetult enne müüki hooldusfirmas jne.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.02 11:17; 29.02 12:07; 29.02 12:19; 29.02 12:25; 29.02 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie taotlesime kolmapäeval ja kuna müüjal oli mitu ostjakandidaati, oli meil väga kiire. Neljapäeva hommikul ma helistasin panka, sain kuidagi ühenduse õige inimesega, st ilmselt laenuhalduriga. Ta lubas selle kiirendatud korras laenukomisjoni ette lükata. Reedel pärastlõunal helistasin uuest, et kas oleks vastust. Kella 18.30 ajal seesama laenuhaldur helistas mulle ilmselt isiklikult mobiililt, et vastus oli positiivne, aga ametlik panga vastus tuleb esmaspäeva lõunaks, sest tööpäev lõppes koos laenukomisjoni istungiga (või mis selle asja nimi on). Sõlmisime tehingu selle riskiga ära, st maksime käsiraha. Ametlik teade pangast tuli alles teisipäeva ennelõunal. Esmaspäeval oli küll kole enesetunne.

Kas ostjad üle ei hakanud pakkuma üksteist?

Müüja oli üks inimene, kes endale pettusi ja halba mainet lubada ei saa ehk tuntud ja lugupeetud inimene. Ta tegi kohe alguses selgeks, et ta ei kavatse midagi kaubelda, kes esimesena sulas käsirahaga kohal on, see saab. Miks sulas, seda ma ei mäleta, vist ta ei tahtnud tegeleda nende muinasjuttudega “ülekanne tuli tagasi” või “limiit sai otsa”. Muide, esimene väidetavalt jäigi käsirahast ilma (ca 10 000 eur), sest tal tulid perekondlikud asjaolud vahele.

Seejärel olime meie. Kui meie läksime sulas seda raha ära viima, siis tuli meie sealoleku ajal küll veel üks ostja ja pakkus üle mingil määral, aga müüja ütles, et ta on aumees ja nii jääb. Kes ees, see mees. Nii jäigi. Notari orgunnis müüja napilt paari päeva jooksul.

Tegi ju justnimelt pettust kui eelmisele käsiraha tagasi ei maksnud. Käsiraha ei kohusta mitte millekski seaduse silmis kui pole notariaalselt kinnitatud lepingut sõlmitud. Aumees maksaks selle tagasi.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie taotlesime kolmapäeval ja kuna müüjal oli mitu ostjakandidaati, oli meil väga kiire. Neljapäeva hommikul ma helistasin panka, sain kuidagi ühenduse õige inimesega, st ilmselt laenuhalduriga. Ta lubas selle kiirendatud korras laenukomisjoni ette lükata. Reedel pärastlõunal helistasin uuest, et kas oleks vastust. Kella 18.30 ajal seesama laenuhaldur helistas mulle ilmselt isiklikult mobiililt, et vastus oli positiivne, aga ametlik panga vastus tuleb esmaspäeva lõunaks, sest tööpäev lõppes koos laenukomisjoni istungiga (või mis selle asja nimi on). Sõlmisime tehingu selle riskiga ära, st maksime käsiraha. Ametlik teade pangast tuli alles teisipäeva ennelõunal. Esmaspäeval oli küll kole enesetunne.

Kas ostjad üle ei hakanud pakkuma üksteist?

Müüja oli üks inimene, kes endale pettusi ja halba mainet lubada ei saa ehk tuntud ja lugupeetud inimene. Ta tegi kohe alguses selgeks, et ta ei kavatse midagi kaubelda, kes esimesena sulas käsirahaga kohal on, see saab. Miks sulas, seda ma ei mäleta, vist ta ei tahtnud tegeleda nende muinasjuttudega “ülekanne tuli tagasi” või “limiit sai otsa”. Muide, esimene väidetavalt jäigi käsirahast ilma (ca 10 000 eur), sest tal tulid perekondlikud asjaolud vahele.

Seejärel olime meie. Kui meie läksime sulas seda raha ära viima, siis tuli meie sealoleku ajal küll veel üks ostja ja pakkus üle mingil määral, aga müüja ütles, et ta on aumees ja nii jääb. Kes ees, see mees. Nii jäigi. Notari orgunnis müüja napilt paari päeva jooksul.

Tegi ju justnimelt pettust kui eelmisele käsiraha tagasi ei maksnud. Käsiraha ei kohusta mitte millekski seaduse silmis kui pole notariaalselt kinnitatud lepingut sõlmitud. Aumees maksaks selle tagasi.

Nagu ma kirjutasin “väidetavalt”. Seda väitsid kõlaka korras hiljem naabrid. Kas see tõsi on, ma ei tea. Igatahes oli see esimene “ostja” asjade misiganes lahendusega rahul, sest me nägime teda hiljem – ta oli juba jõudnud mõned asjad hoovile tuua ja tuli roosa ja rahulolevana neile järele, kui meie oma käsirahaga kohale tulima. Äkki oli õnnelik, et pääses ainult koolirahaga 🙂 enne kui oleks ostu teinud, mis tema pereeluga poleks olnud…eee…kohane.

Kui me kõik kokku saime alguses, siis me kõik andsime ju oma mehesõna kõigi tingimuste kohta. On ka võimalik, et see esimene “ostja” lihtsalt oli ka sõnapidaja mees. Lõpuks ilmselt oleks ta olnud nõus ka rohkem maksma, et see asi kaelast maha saada. Nagu ütlesin, tegemist oli nö perekondliku asjaga, mille kriitilisus jõudis mehele ajudesse alles pärast käsiraha maksmist.

Tegelikult ma ei tea, mis sellest sissemaksest sai.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.02 11:17; 29.02 12:07; 29.02 12:19; 29.02 12:25; 29.02 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles nüüd näinud seda miinuste hulka, mis minu enda meelest täiesti mõistlikule postitusele tulnud on, ma pean ilmselt selgitama.

See perekondlikult kriitiline asi, mis jõudis esimesele meesostjale alles pärast käsiraha maksmist kohale, oli järgmine. Ta rääkis seda ise, kui nende paari asja järele tuli. Huumori ja kergendusega.

See kohalik ärimees on abielus. Ostu korral see maja oleks tema ja tema ametliku abikaasa ühisomand. Sellega aga kaasneks hulk riske, kuidas ja millal ametlik abikaasa ja laste ema oleks võinud teada saada, et ta on nüüd ootamatult poole maja omanik, mille mees on salaja ostnud. Armukese nimele aga ta maja vormistada ei söandanud, äkki pole viimane armuke vms :-).

Ma usun, et ta pigem loobus rõõmuga sellest ca 10 000st kui riskis, et naine a) saab teada majast, b) saab teada armukesest ja c) lahutab ja võtab pool ka sellest majast.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.02 11:17; 29.02 12:07; 29.02 12:19; 29.02 12:25; 29.02 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läks kaua – kõigepealt jäi haldur puhkusele, siis jäi hoopis haigeks (nagu neil oleks üksainus laenuhaldur tööl?). Teine kodulaenu pakkunud pank pani juba notariaja paika – alles siis hakkas Swed laenukomisjoni kokku kutsuma. Nagu vanasõna ütleb, kes ees, see mees – läksimegi hoopis teise panga esindajaga notarisse (seda enam, et tingimused olid neil üsna sarnased, Swedil oleks lepingu sõlmimise kulu paarsada eurot kallim olnud).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah, ära luuleta, Kägu 29.02.2020 13:00! Ilmselt oled meie jutupaunik, kes igas pulmas ja matusel peategelane.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 11:46; 29.02 12:12; 29.02 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 päeva. Taotlus kodulehelt 5. märtsil, positiivne otsus 15. märtsil. Aasta 2019.
Kõige rohkem läks aega lisatagatiseks oleva kinnisvara hindamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke taotlus mitmesse panka kui laenusoov on, tingimused võivad olla erinevad. Meil tegid parima pakkumise LHV ja Luminor. LHV oli kiirem, aga kallim. SEB kutsus kohale, oli meeldiv nõustamine, kuigi selle vajadus tänase kiire elu puhul küsitav. Lõpuks SEB kärpis laenusummat, me neid ei valinud. Swed oli kiire vastaja, aga tulemus polnud meie ootustele vastav. Vähe personaalsust ja tingimused erinesid meie soovidest, mis siis et varasem koostöö ja eelmine laen Swedist. Krediidiajalugu on meil korrektne, lihtsalt soov oli võib-olla keerulisem kui tavaline korteriost. Majaehitusel on rohkem nüansse mida vaadatakse, seal ei käi vastus paari päevaga ja laenusumma vahe võib olla ka 50tuh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

positiivne otsus tuli swedist paari päevaga, aga pärast kulus veel aega, et kõik vajalikud paberid korda ajada
minu jaoks tegi swed kõige parema pakkumise, LHV oli seni kodupank, aga pakkusid kõrgemat intressi, seb andis hea intressi, aga nõudis lepingusse punkte, mis mulle ei sobinud. swedil oli nii madal intress, kui head lepingutingimused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah, ära luuleta, Kägu 29.02.2020 13:00! Ilmselt oled meie jutupaunik, kes igas pulmas ja matusel peategelane.

Natuke nagu fantaasiahõnguline jah. Ärimees ja nii loll?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles nüüd näinud seda miinuste hulka, mis minu enda meelest täiesti mõistlikule postitusele tulnud on, ma pean ilmselt selgitama.

See perekondlikult kriitiline asi, mis jõudis esimesele meesostjale alles pärast käsiraha maksmist kohale, oli järgmine. Ta rääkis seda ise, kui nende paari asja järele tuli. Huumori ja kergendusega.

See kohalik ärimees on abielus. Ostu korral see maja oleks tema ja tema ametliku abikaasa ühisomand. Sellega aga kaasneks hulk riske, kuidas ja millal ametlik abikaasa ja laste ema oleks võinud teada saada, et ta on nüüd ootamatult poole maja omanik, mille mees on salaja ostnud. Armukese nimele aga ta maja vormistada ei söandanud, äkki pole viimane armuke vms :-).

Ma usun, et ta pigem loobus rõõmuga sellest ca 10 000st kui riskis, et naine a) saab teada majast, b) saab teada armukesest ja c) lahutab ja võtab pool ka sellest majast.

Jah, muidugi tuli see ärimees jumala võõrastele inimestele oma pereelust rääkima! Ei taha, et naine teada saaks ja siis patrab igale vastutulijale, et tahtis armukesele maja osta! Küll aetakse siin ikka umbluud, ma ei tea, kas mõnel on tähelepanuvajadus või.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Kaua SWED teie kodulaenu otsustas?