Esileht Ilu ja tervis kaua võib – kurguhäda! palun nõu.

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kaua võib – kurguhäda! palun nõu.

Postitas:
Kägu

ütlen alustuseks, et mandlid on aastaid tagasi juba ära lõigatud.

juba üle kolme nädala on kurk poolhaige. algas kõik sellega, et kurk oli natuke valus. paari päeva pärast läks hääl täitsa ära. kurguvalu andis järele, aga hääl oli ikka kähe ja kurk kare. kui laulda proovisin, ajas koledasti köhima, sest kurgus kõditas. vahel sama asi ka rääkides. nüüd eelmisel nädalal hakkas nagu juba paremaks minema, aga üleeile äkki jälle kurk valus! õnneks valu hullemaks ei läinud, vaid andis juba järgmisel päeval järele, aga endiselt meeletult kõditab kurgus ja ajab rääkides köhima. nohu oli ka eile pisut, aga täna on üle läinud.

perearstil võeti kurgust proov – bakterit ei näita. perearsti sõnul ilmselt ikka mingi viirus, mis pikale veninud. olen joonud kuuma teed, hoidnud kurku soojas, lutsutanud köhakomme, kuristanud… olgu öeldud, et olen välismaal ja kurguspreisid siin saada pole. astelpajusprei, mida muidu eestist kaasa ostan ja mis alati aitab, on otsas. seega polegi siin mingit erilist ravivarianti.

et mul oli juhtumisi just eelmisel nädalal kaua oodatud aeg kurguarsti juures, siis on kurku ka spetsialistile näidatud. tema sõnul näeb kurk igati ok välja, vaatas pisikese kaameraga nina kaudu lausa kurku sisse. arvas ka, et kas viirus või ka allergiast tingitud kähedus-karedus. mul on tolmu- ja õietolmuallergia küll muidu kergel kujul, aga kasutan rohtusid ja ei ole muidu mitte mingeid allergianähte olnud.

nii nõutu olen. mis mu kurgul ometi viga on ja mis aitaks? kas tõesti võib viirus võtta 3-4 nädalat? mul pole varem kunagi nii pikalt sellist jama olnud. enam ei jõua kannatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: kaua võib – kurguhäda! palun nõu.

viiruse järelnähud võivad nii kaua olla küll. eriti kombinatsioonis allergilise ärritusega. proovi lahja soolaveega kuristada. kuuma teed ära küll joo, see ärritab. ilmselt aitab lihtsalt aeg.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]viiruse järelnähud võivad nii kaua olla küll. eriti kombinatsioonis allergilise ärritusega. proovi lahja soolaveega kuristada. kuuma teed ära küll joo, see ärritab. ilmselt aitab lihtsalt aeg.[/tsitaat]

kirjutasin ennist tegelikult valest, joon sooja teed, kuuma ei joo. pidasin lihtsalt silmas raviteede – kummel, saialill jmt – joomist. oeh, loodan siis, et läheb ikka üle varsti, mitte et mingi jama seal kurgus…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ka kurk valus juba pikemat aega.Käisin ka kurguarstil ja ta ei näinud midagi imelikku.Hiljem tekkis tükitunne kurgus ja siis arst arvas,et refluks haigus.Käisin lapsega kurguarstil ja palusin ka endal peegliga kurku vaadata ja siis oli juba kõri seest tulipunane.Kõigest 1 kuu oli möödas kui eelmise arsti juures oli vastuseks ok.Nüüd käisin ka mõõka neelamas ja sain refluksile kinnitust.Magu toodab palju hapet ja heidab öösel magades tagasi ja see kahjustas ka söögitoru ja ka hingamis teedesse oli juba omadega jõudnud.Refluks tekitas mul pideva kurguvalu ja hingamisraskused ja ka häälekäheduse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Proovi üht homöopaatilist rohtu Angeel, suus sulatamiseks tabletid. Mul aitas pikaajalise kurgumure puhul väga hästi. Apothekas oli kindlasti saadaval ju vast mujal ka

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oi sorry ma ei vaadanud et sa välismaal- aga küsi homöopaatilist rohtu selle mure vastu, neil algallikad- ravimtaimed enamasti samad, ka nendes looduslikes spreides. homeophatic siis ingl keeles

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu pojal oli kah nii. Nüüd aga diagnoositi üks pärilik kilpnäärme haigus.
Kas perearst vereproovi tegi?

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ilu ja tervis kaua võib – kurguhäda! palun nõu.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.