Esileht Koolilaps Kauaks see koolipaus nüüd tuleb?

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Kauaks see koolipaus nüüd tuleb?

Postitas:

On varemgi koolid suletud olnud (sõja ajal), ei juhtu midagi kui aastake hiljem midagi omandavad.

Siis jäävad õpetajad ja direktorid ka palgata sundpuhkusele aastaks ajaks või lastakse sootuks lahti ja pärast saab juba teha neid konkursse, peaksid töötuks jäänud tippspetsialistid ja muud haritlased ka siis tormi jooksma kõik nendele kohtadele ning täituvadki nende vanemate unistused, kes on pahandanud, et koolis on õpetajateks mingid tunniandjad ja jubedikud. Noortel muidu priiust ja aega siis rohkem käes jälle, vanemad ei pea ka koduõppega ennast pooleks punnitama lapse haridust toetades- kõik võidavad (peaaegu, töötus muidugi suureneb, kui just kõik kuhugi põllutööle ja maske meisterdama ei mahu).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.03 07:37; 17.03 12:45; 18.03 10:48; 29.03 02:39; 29.03 09:15; 29.03 13:25; 30.03 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pärast saab juba teha neid konkursse, peaksid töötuks jäänud tippspetsialistid ja muud haritlased ka siis tormi jooksma kõik nendele kohtadele

Olen tippspetsialist/muu haritlane, kes sai juba paari aasta eest koondamise. Ma ei näinud enam perspektiivi oma kitsamas valdkonnas töötada, ka uues kohas oleks pidev ebakindlus töökoha püsimise pärast kummitama jäänud või siis oleks töö sisu olnud selline, mis huvi ei paku. Otsustasin õpetajaametisse suunduda, sest see on tegelikult alati huvi pakkunud. Ja nii omast kogemusest kui teiste kogemusest pean ütlema, et kaugeltki mitte igast tippspetsialistist/haritlasest ei tule head õpetajat (pigem vähem kui pooltest). Ja kui isikuomadused sobivad ning amet sobib, siis kulub õige mitu aastat kuni inimesest pädev õpetaja saab. Mina vaikselt hakkan saama, kuigi arenguruumi on veel palju.

Koolipausi tegelikult pole praegu, on distantsõpe, mille tulemused sõltuvad väga palju lapsest ja tema vanematest. Pisut ka õpetajatest. Mina prognoosin, et kui väga hästi läheb, saab enne suve veel korra koolimajast läbi astuda. Tõenäoliselt aga pigem mitte. Kui väga halvasti ei lähe, siis sügisel alustatakse siiski tavapäraselt, koolimajas õppimisega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on distantsõpe, mille tulemused sõltuvad väga palju lapsest ja tema vanematest. Pisut ka õpetajatest.

See ongi probleem praeguse õppesüsteemi juures, et see on tehtud sõltuma lapsevanematest, kelle tase on väga ebaühtlane. Kas õpetajad ei saaks omalt poolt rohkem panustada? Videoloenguid salvestada…

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õpetaja ja selle viimase lause peale ei saa lihtsalt vaiki olla. Mulle on jäänud selline mulje, et lapsevanematel ongi arvamus, et õpetajad naudivad ja puhkavad ja et meie arvame, et lapsevanemad tehku terve töö ära. Kui vaid lapsevanemad teaksid, mis tööd me teeme. Ma pole selle kahe nädala jooksul saanud pea kordagi puhata. Pidevalt tegelen, mõtlen ülesandeid (distantsõppeülesandeid on kordades keerulisem mõelda, et lastel ka õpimotivatsioon jätkuks) Me oleme pidevalt lastele olemas, aitame, tegutseme. Jah, lapsevanematel on suurem rõhk ja pinge, sest kõik lapsed ei julge õpetajale helistada ja abi küsida. Aga öelda, et õpetajad peaksid rohkem panustama.. Loomulikult ei saa ma rääkida kõikide õpetajate eest, aga ma olen enam kui kindel, et enamus õpetajaid pingutab meeletult!

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õpetaja ja selle viimase lause peale ei saa lihtsalt vaiki olla. Mulle on jäänud selline mulje, et lapsevanematel ongi arvamus, et õpetajad naudivad ja puhkavad ja et meie arvame, et lapsevanemad tehku terve töö ära. Kui vaid lapsevanemad teaksid, mis tööd me teeme. Ma pole selle kahe nädala jooksul saanud pea kordagi puhata. Pidevalt tegelen, mõtlen ülesandeid (distantsõppeülesandeid on kordades keerulisem mõelda, et lastel ka õpimotivatsioon jätkuks) Me oleme pidevalt lastele olemas, aitame, tegutseme. Jah, lapsevanematel on suurem rõhk ja pinge, sest kõik lapsed ei julge õpetajale helistada ja abi küsida. Aga öelda, et õpetajad peaksid rohkem panustama.. Loomulikult ei saa ma rääkida kõikide õpetajate eest, aga ma olen enam kui kindel, et enamus õpetajaid pingutab meeletult!

Sellega olen tõesti nõus, et selle suure mõtlemise asemel võiks teha videotunde ja seletama õpilastele materjal ära. Selline eneseõigustamine on tõesti kohatu. mina mina mina

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 13:31; 30.03 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen aru saanud, et need lapsevanemad, kes juba enne kriisi kõiges õpetajaid süüdistasid, teevad seda ka edasi. Kui ikka inimene on kinnisideeks võtnud, et keegi on süüdi, et tema lapsuke ei õpi, siis tee, mis sa teed, see inimene oma kinnisideed ei muuda. Mina näen ka, kuidas kõik minu laste klassijuhatajad veel kell 23 öösel lastele tagasisidet postitavad ja kokku kukkunud digikeskkonda taasloovad, sest kõik suhtlemis, näituse-failisaatmise jne kanalid tuleb endal leiutada, kuigi õpetajatele pole mingeid digipädevusi õpetatud. Ükski digiplatvorm pole kokku lepitud, ega kvaliteedikontrolli läbinud, muudkui katsetad ja teed uuesti, kui miski valesti läheb. Lisaks siis need vanemad, kes ei püüagi midagi teha, et lapsed arvuti ja interneti majja saaksid, kuigi meie omavalitsus on näiteks nii arvuti kui neti nõus kinni maksma ja siis õpetaja püüab seda vaest last telefoni teel nõustada, kusjuures mina küll kindel ei ole, et õpetaja telefoniarve kooli poolt kinni makstakse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:51; 30.03 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õpetaja ja selle viimase lause peale ei saa lihtsalt vaiki olla. Mulle on jäänud selline mulje, et lapsevanematel ongi arvamus, et õpetajad naudivad ja puhkavad ja et meie arvame, et lapsevanemad tehku terve töö ära. Kui vaid lapsevanemad teaksid, mis tööd me teeme. Ma pole selle kahe nädala jooksul saanud pea kordagi puhata. Pidevalt tegelen, mõtlen ülesandeid (distantsõppeülesandeid on kordades keerulisem mõelda, et lastel ka õpimotivatsioon jätkuks) Me oleme pidevalt lastele olemas, aitame, tegutseme. Jah, lapsevanematel on suurem rõhk ja pinge, sest kõik lapsed ei julge õpetajale helistada ja abi küsida. Aga öelda, et õpetajad peaksid rohkem panustama.. Loomulikult ei saa ma rääkida kõikide õpetajate eest, aga ma olen enam kui kindel, et enamus õpetajaid pingutab meeletult!

Sellega olen tõesti nõus, et selle suure mõtlemise asemel võiks teha videotunde ja seletama õpilastele materjal ära. Selline eneseõigustamine on tõesti kohatu. mina mina mina

Mina olen küsinud oma klassi lapsevanematelt tagasisidet ning kõik on siiamaani vastanud, et “jumal tänatud, et ei pea kellaajaliselt kusagil arvuti taga istuma!”. Paljudel on lapsed üksi kodus, nad ei tule iseseisvalt videoühendustega toime. Mitme peale üks arvuti, lisaarvuti poleks lahendus, sest näen enda pealt juba, et ühendus ei pea sellist koormust vastu. Õpetajatel on kodus samuti töö mitmel rindel- paralleelselt käib paljudel töö oma lastega. Mulle on lapsevanemad öelnud, et neile sobib see, kui saab toimetada omadel aegadel ja omas rütmis, meil on nädala ülesanded ette antud. Mõni laps eelistab ise kodus üksi teha, teine tahab hommikul magada ja teeb õhtul, kolmas tahab vanemaga koos teha (mh nädalavahetusel). Nii palju kui on inimesi, on praegu erinevaid eelistusi. Keegi ei saa mõelda mina mina, tuleb mõelda kõikidele praegu. Õpetaja saab ka kirja teel toeks olla, see oleks praegu kõige paindlikum.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see võiks tõesti olla, et nädala ülesanded on ette antud. siis jõuab koormust jagada ja saab ka loodusesse minna veidi hajutatumalt, kui nädalavahetusel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps Kauaks see koolipaus nüüd tuleb?