Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kaubale kleebitud sildid ja minu probleem nendega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kaubale kleebitud sildid ja minu probleem nendega

Postitas:
Kägu

Vinguteema.
Viimasest ajast kaks väga ebameeldivat kogemust: ühel korral metallist köögiriistade komplekt (kallis) ja teisel korral väike odav taskupeegel. Teema selles, et need ribakoodidega sildid, mis sageli poodides igale esemele on peale kleebitud, ei tule ära. Ma proovisin algul kuivalt, siis veega, siis Fairyga, siis Cutaseptiga ja siis viinaga. Ikka ei tule, see liim on ikka eseme peal laiali hõõrutud ja kleepub. Petrooleumi ega bensiini ei proovinud, mul neid kodus pole. Supikulbi varre rikkusin juba ära, see liimikoht on nüüd ära hõõrutud ja kriimuline. Taskupeegel on enam-vähem, kuid sildi poolelt veidi tuhmim ja vist ikka veel liimijääkidega.
Olen tõesti nördinud. See on minu arvates poepoolne teadlik kauba rikkumine ja ma lähen täna poodi ja näitan neile seda kulpi ja küsin nende käest, kas nende arvates on sellise liimi kasutamine normaalne? Ja kas tingimata on vaja kõikidele esemetele see kleeps panna?
Nüüd tuleb keegi, kes ütleb ‘hangi endale mured’. Jah, ei ole maailmatähtsusega probleem, kuid häiriv. Selle köögiriistade komplekti näiteks ostsin kingituseks ja ta oli kallis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingi kleebise liimi eemaldaja on minu meelest poes müügil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, on, aga tegelikult pole normaalne, et klient peaks ostma eraldi vahendi, et kleepsu pealt maha saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tilk õli on alati abiks nende liimijääkide eemaldamisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas nõudepesuvahendivees leotamine (mitte käsnaga hõõrumine) ca 10 min ei aita? Purkidelt sildid küll libisevad maha selle peale, aga ei tea, mis liimiga need triipkoodid on liimitud..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, on, aga tegelikult pole normaalne, et klient peaks ostma eraldi vahendi, et kleepsu pealt maha saada.

Kliendil on alati valik jätta toode ka ostmata ja osta käsitöö tootjalt otse ilma kaupluse vahenduseta ja kleepsuga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kliendil on alati valik jätta toode ka ostmata ja osta käsitöö tootjalt otse ilma kaupluse vahenduseta ja kleepsuga.

Ahah, et klient peab veel selgeltnägija ka olema, et poes aru saada, mis tüüpi liimiga silt parajasti külge kleebitud on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lase fööniga soojaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ahah, et klient peab veel selgeltnägija ka olema, et poes aru saada, mis tüüpi liimiga silt parajasti külge kleebitud on?

Ah sa oled sellest soost rahvas, kes ei suuda teksti lugeda ja mōttes aru saada!
Ma kirjutasin KÄSITÖÖLISELT OSTA endale kööki tarvikuid. Nendel ei ole kleepse peal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On probleem jah. Minul kui mitme võõrkeele oskajal on probleem veel nende valesti tõlgitud eestikeelsete siltidega. Mingi Google translate´i abil tõlgitud arusaamatu nonsenss on kleebitud risti üle kõigi teiste keelte, millest saaks adekvaatset infot, nii et lõpuks midagi toote kohta teada ei saa kuskilt – inglise ja prantsuse keel on rikutud risti üle nende kleebitud seosetute sõnadega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina leian ka, et see ei ole normaalne. Ja olen sada korda vihastanud. Eriti vastik on, et need sildid on erinevate liimidega. Mõni liguneb vees lahti. Mõni tuleb atsetoonivaba küünelakieemaldajaga. Mõni tuleb atsetooniga, aga plastmasspinnad rikub see ära. Mõni aga ei tule üldse liimist puhtaks, seisa või pea peal. See on tõesti vastik.
Ma olen fb ühes ameeriklaste taaskasutus- ja isetegemise grupis, seal nemad lahkesti soovitasid mulle toodet nimega WD40. Et proovi seda, see võtab kõik liimid lahti, magic potion jne. Hakkasin guugeldama, oh imet, see on Selveris müügil.
https://www.selver.ee/universaaloli-wd-40-100-ml
Ja ausõna, see võtabki kõik sildid lahti. Mul enam pole seda probleemi. Muidugi, on ebameeldiv, et ma pean ostma lisatoote, et eemaldada midagi, mis ei peakski üldse tootel olema, aga noh… liimist saab lahti igatahes.
Poodi kaebama minek ei anna ilmselt tulemust, vaevalt, et nad ise neid kleepsusid toodavad võiüldse otsustada saavadki, kas millise liimiga kleebised on. Mõnel tootel on 5 kleepsu, tootja oma, eesti keelne info, triipkood, mitu hinnasilti ka veel otsa jne. Kõik on erineva liimiga. Pood tellib kuskilt kleepsupüstolid, ega nemad tea, mis liim seal on. Ja vbl ütlevad sulle veel, et peabki olema kõvasti kinni, muidu pätt vahetab riiulite vahel 50 eurose toote triipkoodi 5 eurose vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah sa oled sellest soost rahvas, kes ei suuda teksti lugeda ja mōttes aru saada!

Ma kirjutasin KÄSITÖÖLISELT OSTA endale kööki tarvikuid. Nendel ei ole kleepse peal.

Teema ei ole ju sellest. Miks kulpi kinni jääda. Ajavad jah närvi need kleepsud. Mina ei ole alati ka õlist abi saanud ja jube pläkerdamine lisaks. Isegi kirjutusvahenditel on mõnikord kleepsud, mis jätavad liimijälje ja siis sõrmed naksuvad pastaka küljes, lisaks läheb see liimikoht jube räpaseks. Kõige rohkem häirivad igasugu plastikkarpide (eriti toidukarpide) küljes olevad kleepsud, mis maha ei tule. Mina olen nii palju targem, et juba poes hakkan seda kleepsu otsast sikutama ja kui sirinal jooksma hakkab, siis on lootust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole see normaalne, olen kah mitu korda vihastanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostsin kuu aega tagasi Rimist neli kohvilusikat. Need kleepsud olid nö kapa osale kleebitud. Kleeps ise tuli lihtsalt ära, aga see liim mitte. Lasin kaks korda nõudepesumasinas, ei midagi. Leotasin pool päeva nõudepesuvahendiga vees, ei midagi. Lõpuks hõõrusin selle liimi küünelakieemaldiga maha, see aitas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vinguteema.

Viimasest ajast kaks väga ebameeldivat kogemust: ühel korral metallist köögiriistade komplekt (kallis) ja teisel korral väike odav taskupeegel. Teema selles, et need ribakoodidega sildid, mis sageli poodides igale esemele on peale kleebitud, ei tule ära. Ma proovisin algul kuivalt, siis veega, siis Fairyga, siis Cutaseptiga ja siis viinaga. Ikka ei tule, see liim on ikka eseme peal laiali hõõrutud ja kleepub. Petrooleumi ega bensiini ei proovinud, mul neid kodus pole. Supikulbi varre rikkusin juba ära, see liimikoht on nüüd ära hõõrutud ja kriimuline. Taskupeegel on enam-vähem, kuid sildi poolelt veidi tuhmim ja vist ikka veel liimijääkidega.

Olen tõesti nördinud. See on minu arvates poepoolne teadlik kauba rikkumine ja ma lähen täna poodi ja näitan neile seda kulpi ja küsin nende käest, kas nende arvates on sellise liimi kasutamine normaalne? Ja kas tingimata on vaja kõikidele esemetele see kleeps panna?

Nüüd tuleb keegi, kes ütleb ‘hangi endale mured’. Jah, ei ole maailmatähtsusega probleem, kuid häiriv. Selle köögiriistade komplekti näiteks ostsin kingituseks ja ta oli kallis.

Selleks on vahend olemas http://www.agarscientific.com/media/catalog/product/cache/1/image/17f82f742ffe127f42dca9de82fb58b1/C/8/C8045_label-off-50.jpg

Maksis 5 eurot ja kõik selle liimilöga võtab kohe maha. Ta on tsitruse baasil vedelik, nagu sidrun vms. Eestis müüakse ka seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On probleem jah. Minul kui mitme võõrkeele oskajal on probleem veel nende valesti tõlgitud eestikeelsete siltidega. Mingi Google translate´i abil tõlgitud arusaamatu nonsenss on kleebitud risti üle kõigi teiste keelte, millest saaks adekvaatset infot, nii et lõpuks midagi toote kohta teada ei saa kuskilt – inglise ja prantsuse keel on rikutud risti üle nende kleebitud seosetute sõnadega.

+1 ka sellele

Toidukaupade puhul on vahel eriti haigelt eestikeelselt kleepekal kirjutatud – täpsemat infot vaata pakendilt (nt toiteväärtuse andmed), aga kleeps on kleebitud otse pakendi selle info peale!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul sama probleem nende silt kleepsudega. Ostsin endale kingad, mis maksid umbes 200 eurot. Kleeps oli pandud talla alla, kohta kus silt on näha. Muidugi liim maha ei tulnud. Lõpuks võtsin atsetooni, mis rikkus kogu talla ära, kuna oli täisnahast. Lõpuks läksin kauplusesse ja nõudsin, et nad teisel kingal võtaksid ka kleepsu ära, ilma kinga rikkumata. Nad keeldusid ! Lõpuks tellisid mulle kingad, kus kleepsu all polnud . Jube

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lase fööniga soojaks.

Töötan hulgimüügifirmas, mis tarnib kaupa kauplustele. Mõnikord saadetakse meile tagasi asju müümata jäänud asju, kuhu kaupmees on oma hinnasildi vms peale kleepinud. Enne riiulisse panemist eemaldatakse sellised sildid fööni abil. See meetod tõesti töötab!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lakibensiiniga tulevad liimijäägid kõik maha.
Väga lihtsalt ja kiiresti.
Mina eemaldan juba aastaid niimoodi silte isegi pudelitelt/purkidelt, kuhu tahan hoidiseid teha. (Minu meelest on kõige õudsam asi üldse võtta maasikamoosi näiteks mulgi kapsa sildiga purgist või õunakompotti marineeritud kurgi sildiga purgist).

Lakibensiini peaks igas kodus tilgake olema, kus mees kunagi remonti teinud.
Kui mina lakibensiini imetoime kunagi aastate eest avastasin, siis peale seda on mul kodus kogu aeg üks privaatpudel (lisaks mehe sihtotstarbeliseks kasutuseks mõeldud pudelile) just siltide ja nende liimijälgede eemaldamiseks ja see pudel seisab mul lausa köögis teiste puhastusvahendite juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige parem on apelsiniõli, see võtab lahti kohe ja liimijäägi eemaldab kiiresti ja ilma nühkimiseta. Suvel remondi ajal saime isegi käed värvist puhtaks sellega. Pudel apelsiniõli on ikka kodus ja kulu on väike. http://www.mahekaup.ee/index.php?page=shop.product_details&category_id=21&flypage=shop.flypage&product_id=472&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=et&vmcchk=1&Itemid=1

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, nii on. Isegi mõne purgi pealt ei tule silt lahti vaid jääbki liim purgi külge, ei aita kuum vesi, fairy (mõnele liimile aitab, mõnele mitte), 70% alkohol ega atsetoon (no metalli võib hõõruda, aga plastiku sulatab see ju ära). Vot õli ei ole jah proovinud ja lakibensiini mitte, võtan need järgmisena katsetusse.
Mingid salvesti jms supipurgisildid, mis on paberist ja normaalse liimiga, tulevad mul ilusti pestes lahti, aga kui on mõni pudelike, mida tahaks kauem tarvitada, siis just plastikust siltidel jääb liimipind pudeli külge kinni, mitte ei tule koos sildiga ära. Ja see liim kleebib seal veel aastaid kasvõi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lakibensiin ju haiseb rõvedalt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul sama probleem nende silt kleepsudega. Ostsin endale kingad, mis maksid umbes 200 eurot. Kleeps oli pandud talla alla, kohta kus silt on näha. Muidugi liim maha ei tulnud. Lõpuks võtsin atsetooni, mis rikkus kogu talla ära, kuna oli täisnahast. Lõpuks läksin kauplusesse ja nõudsin, et nad teisel kingal võtaksid ka kleepsu ära, ilma kinga rikkumata. Nad keeldusid ! Lõpuks tellisid mulle kingad, kus kleepsu all polnud . Jube

Iissand jumal! 200€ kingade eest! See ei ole normaalne. Nōrgema tel on see poole kuu söögiraha. Südametunnistust üldse ei ole mōnel inimesel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peaks seaduse tegema, et poel on kohustus pakkuda kliendile tasuta teenust igasuguste siltide puhtaks ja haisuvabaks eemaldamiseks, nii et kaup ei kahjustu. Arvan, et alles siis, kui nad ise tagajärgede eest vastutama peavad, hakkaksid nad mõtlema sellele kuidas nad neid silte panevad. Või saavad teha paremaid valikuid selles osas kustkohast nad kaupa sisse ostavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tilk õli on alati abiks nende liimijääkide eemaldamisel.

Just. Eemaldan eukalüptiõliga. Sama õliga saab mh. a valget (kunst)nahka puhastada.
Aita ka Ciff (kuidas iganes see kirjutatakse).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaks kleepse olema erineva liimitugevusega. Olenevalt tootest tuleks kasutada erinevaid (ja mõnelt tootele ju tulevadki kleepsud ilusti ära). Aga ju siis tahetakse odavalt läbi ajada ja on ainult 1 ports kleepse, mida kasutatakse kõige puhul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaks kleepse olema erineva liimitugevusega. Olenevalt tootest tuleks kasutada erinevaid (ja mõnelt tootele ju tulevadki kleepsud ilusti ära). Aga ju siis tahetakse odavalt läbi ajada ja on ainult 1 ports kleepse, mida kasutatakse kõige puhul.

Hinnakleepsud on sedasi disainitud, et neid ei saaks poes salaja eemaldada ja asendada. Kleepsule on lausa sälgud tehtud, et ta kohe katki läheks kui püüad eemaldada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lakibensiiniga tulevad liimijäägid kõik maha.

Väga lihtsalt ja kiiresti.

Mina eemaldan juba aastaid niimoodi silte isegi pudelitelt/purkidelt, kuhu tahan hoidiseid teha. (Minu meelest on kõige õudsam asi üldse võtta maasikamoosi näiteks mulgi kapsa sildiga purgist või õunakompotti marineeritud kurgi sildiga purgist).

Lakibensiini peaks igas kodus tilgake olema, kus mees kunagi remonti teinud.

Kui mina lakibensiini imetoime kunagi aastate eest avastasin, siis peale seda on mul kodus kogu aeg üks privaatpudel (lisaks mehe sihtotstarbeliseks kasutuseks mõeldud pudelile) just siltide ja nende liimijälgede eemaldamiseks ja see pudel seisab mul lausa köögis teiste puhastusvahendite juures.

Pigem nitro või tärpetiin.Enamus ju seal nakkeliim ,see nitroga tehtud .aga enne seda soovitan ikkagi fööniga katsetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esmalt rebid paberi ära, liimi teed esmalt veits niiskeks (paljas vesi piisab ja höörud maha (kuivalt) kvaliteetse mikrokuitu lapiga. Pehmest lapist pole kasu , peab olema yhelt poolt karedam, teiselt poolt pehmem. Raske seletada, aga see töötab köige paremini ega riku pinda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaubandustöötajana mainin, et poed ei kleebi esemetele triipkoode, need on seal olemas juba enne kauplusesse jõudmist. Seega poodi pole mõtet süüdistada, ikka tootjat või tarnijat.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kaubale kleebitud sildid ja minu probleem nendega