Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaubamaja müüja palk

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 193 )

Teema: Kaubamaja müüja palk

Postitas:
Kägu

Võrdleme ikka võrreldavat, eks. Euronicsi vms müüja peab oma kaupa läbi jä lõhki tundma ning teeb klienti märgates aktiivselt müügitööd, et sa lisaks tolmuimejale veel triikraua ja uue läpakaga koju läheks. Või vähemalt kõrvaklappide ja usb laadijaga.

Coopi tädid istuvad kassas ja teevad tuima näoga piiksu, hea kui vaevuvad teregi ütlema.

Ühe neist näidetest võiks päevapealt automaatkassa vastu vahetada, teist on vaja kuude kaupa koolitada ja tõenäoliselt ka välismaale tehnika tootja juurde veel lisakoolitust saama.

Ei ole ühtegi põhjust, miks nad peaksid sama raha saama, kuigi mõlemad “teevad sama tööd”, st on poes müüjad.

See kommipoe müüja võib ka ju vabalt lisaks piiksu tegemisele näiteks kohapeal käsitöökomme valmistada või muud lisaväärtust anda. Siis võib vabalt rohkem raha saada.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Euronicsi töötaja keskmine brutotöötasu on pea 3000 eurot kuus. Kas sa elad Uugametsas?

Tead, tehnikapoe müüjatel on jah tiba kõrgemad palgad kui Rimi kassapidajal. Aga kohe kindlasti mitte 3 000 eurot kuus. Ja konkreetse poe palganumbrid on mu silme eest läbi jooksnud küll.

Ma laseks päevapealt lahti selle raamatupidaja, või kes iganes sa oled, kes käib avalikus foorumis levitamas talle usaldatud infot. Sul lepingus pole sellist punkti, et pead oma lõugu koomal hoidma?

+2
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Euronics Hinnanguline keskmine brutopalk: 2 070.52 EUR Hinnanguline keskmine netopalk: 1 696.78 EUR See siis firma kõigi 284 töötaja keskmine s.h. juhtkond ja keskastme juhid

134 töötajat on seal, mitte 284.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kommipoe müüja võib ka ju vabalt lisaks piiksu tegemisele näiteks kohapeal käsitöökomme valmistada või muud lisaväärtust anda. Siis võib vabalt rohkem raha saada.

Vot-vot, hakkad lähedale jõudma.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kommipoe müüja võib ka ju vabalt lisaks piiksu tegemisele näiteks kohapeal käsitöökomme valmistada või muud lisaväärtust anda. Siis võib vabalt rohkem raha saada.

Vot-vot, hakkad lähedale jõudma.

Pole vaja jätta muljet, nagu saaks lihtsalt müüja kommipoes sellist töötasu. Keda see tõe moonutamine aitama peaks, inimesed tahavad realistlikke palku teada.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan jaekaubanduses müüja-spetsialistina ja sõltuvalt läbimüügist on töötasu 1500-1800 neto. Ületunde ei tee (pole vaja).

Sõbranna töötab Euronicsis ja saab kindlasti vähemalt 2000 kätte, parematel kuudel rohkem.

Noh, aitab nüüd küll, eksole!

Loe eelmise käo vastust ja ära rohkem vaidle.

Mida see eelmise käo vastus siis tõestas? Mu sõbranna ei ole kõige madalama palgaga töötaja seal. Laotöölised saavad vähem ning keskmist tõmbavad alla ka osalise ajaga töötajad.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan jaekaubanduses müüja-spetsialistina ja sõltuvalt läbimüügist on töötasu 1500-1800 neto. Ületunde ei tee (pole vaja).

Sõbranna töötab Euronicsis ja saab kindlasti vähemalt 2000 kätte, parematel kuudel rohkem.

Noh, aitab nüüd küll, eksole!

Loe eelmise käo vastust ja ära rohkem vaidle.

Mida see eelmise käo vastus siis tõestas? Mu sõbranna ei ole kõige madalama palgaga töötaja seal. Laotöölised saavad vähem ning keskmist tõmbavad alla ka osalise ajaga töötajad.

Ja lisaks muidugi piirkonniti erineb ka ettevõttesiseselt töötasu päris palju. Tallinna osakondade palk on märksa kõrgem, nagu ka muudes valdkondades Tallinnas ja Harjumaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan jaekaubanduses müüja-spetsialistina ja sõltuvalt läbimüügist on töötasu 1500-1800 neto. Ületunde ei tee (pole vaja).

Sõbranna töötab Euronicsis ja saab kindlasti vähemalt 2000 kätte, parematel kuudel rohkem.

Pärnu Euronics otsib kogu aeg töötajaid, müüjad vahetuvad nagu kärbsed. Kui müüjad 1500-2000 kätte saaks, siis hoitaks kümne küünega oma kohast kinni. Ka telekomide teenindajad ei saa keegi 2000, kuigi peavad tundma nii tooteid kui teenuseid, ammugi siis mitte mingid kommipoodide müüjad.

Minu info pärineb Tallinnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need avalikud palgaandmed ei peegelda päris õiget infot. Vaatan oma ettevõtte andmeid praegu. Meil on mitu lapsehoolduspuhkusel töötajat, nemad on kenasti palgaandmete arvestuses (tööleping ju kestab), aga reaalne tasu hetkel null, seega tõmbavad keskmist kõvasti alla.

Peale selle on ca 30% osalise ajaga töötajaid, avalik palgastatistika ei oska neid eristada täiskohaga töötajatest. Jällegi keskmine tasu läheb allapoole. Seega, kui ettevõtte töötajate avalik keskmine palk on 2000 bruto, siis vabalt võibki see olla kõige madalam tase ettevõttes üldse ja tegelik keskmine märksa kõrgem. Tausta teadmata on võimatu öelda midagi tegeliku reaalpalga kohta.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatan, et siin kõrgharitud madalapalgalised on päris kibestunud ja nördinud, et põhiharidusega müüjad rohkem palka saavad ????. 

+3
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu sõbranna ei ole kõige madalama palgaga töötaja seal.

Huvitav, et mina tunnen ka ühte endist töötajat väikese OÜ kommipoest. 😀 Temal oli palk 800.

Kas sa selle peale tõesti pole tulnud, et sõbranna valetab sulle suu ja silmad täis? Tal on lihtsalt liiga häbi öelda oma madalat palka sinusugusele targutajale!

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et mina tunnen ka ühte endist töötajat väikese OÜ kommipoest. ???? Temal oli palk 800. Kas sa selle peale tõesti pole tulnud, et sõbranna valetab sulle suu ja silmad täis? Tal on lihtsalt liiga häbi öelda oma madalat palka sinusugusele targutajale!

Ei valeta, sest ma tean ja reaalselt näen seda. Kas sa selle peale pole tulnud, et sinusuguse kadekopsi ning valedes elava inimese elu pole suurem asi? Teisi valetamises kahtlustab eelkõige üdini valelik inimene.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole vaja jätta muljet, nagu saaks lihtsalt müüja kommipoes sellist töötasu. Keda see tõe moonutamine aitama peaks, inimesed tahavad realistlikke palku teada.

Millist muljet? Ongi müüja kommipoes, mis su probleem on?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa selle peale tõesti pole tulnud, et sõbranna valetab sulle suu ja silmad täis? Tal on lihtsalt liiga häbi öelda oma madalat palka sinusugusele targutajale!

Sa oled ikka tõesti haige inimene!

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah pean nõustuma. Näen ka töö käigus inimeste ameteid ja sissetulekuid ning ei ole näinud müüjat, kes 1000 kätte saab. Küll aga on sellistel nö sõbrannadel tihti kõrvaltegevused, mis raha (enamasti mustalt) sisse toovad

😀 Prisma müüja saab 1000+neto.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa selle peale tõesti pole tulnud, et sõbranna valetab sulle suu ja silmad täis? Tal on lihtsalt liiga häbi öelda oma madalat palka sinusugusele targutajale!

Ei valeta, sest saan ka ise korralikku palka ning tema elustiil kinnitab tema sissetuleku taset. Väikse palgaga poleks võimalik liisida korralikku autot, reisida sageli jne.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõike ei tasu uskuda, mida sulle hambasse puhutakse. Müüjate palgad on alati väikesed. Vähemalt tavaliste poemüüjate omad. Ehk erinevad poeti 100-200 euro võrra, aga sellist pläma ajada, et kaubamaja müüjad saavad kaks korda rohkem palka kui kuskil Rimis või Selveris, on lihtsalt rumal.

No päris kindlasti ei saanud mu sõbranna 1000 eurot brutos, nagu siin väidetakse palgaks olevat. Sellise raha eest poleks ta iial tööle läinud. See on rumal jutt. Isegi Selveris ja Rimis pole enam palk 800 eurot bruto.

Tunned üldse kedagi, kes Rimis või Selveris tööl käib? Nii ülbe suhtumisega sõbrannale ei julgetagi oma päris palganumbrit öelda.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa selle peale tõesti pole tulnud, et sõbranna valetab sulle suu ja silmad täis? Tal on lihtsalt liiga häbi öelda oma madalat palka sinusugusele targutajale!

Ei valeta, sest saan ka ise korralikku palka ning tema elustiil kinnitab tema sissetuleku taset. Väikse palgaga poleks võimalik liisida korralikku autot, reisida sageli jne.

Reisib ja ostab kõike oma isikliku raha eest, on leibkonna ainus rahateenija?

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei valeta, sest saan ka ise korralikku palka

Sry, aga 1500€ nüüd mingi “korralik palk” küll ei ole, mille eest sageli reisida ja autot liisida.

Kui see tema teenitud raha kõik talle endale taskurahaks jääb, siis ehk küll, aga kui ta peab ise maksma elukohaga seotud kulud siis juba ei saa rääkida mingist suurest reisimisest ja auto liisimisest niisuguse palgaga. Lapsi siis ilmselt tal ka ei ole. Eluase ilma laenuta.

Või siis elab kellegi juures (elukaaslane või oma vanemad), kus see keegi teine kannab kommunaalkulud, ostab külmkapi süüa täis jm.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reisib ja ostab kõike oma isikliku raha eest, on leibkonna ainus rahateenija?

Jah, 2 last on ka.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N

Ja ma ei kurvasta. Või, kui siis tegelikult natukene kurvasta küll, sest minu arust on ebaõiglane, et müüjatel on nii madalad palgad.

kahju kuulda et mõnedes valdkondades veel sellised palgad eksisteerivad. kaubanduses, tootmises. varsti on lastetoetuse summa ka suurem kui mõne töötaja palk, ebaloogiline ju. miinimumalk peaks juba 2000 olema sellisel juhul kui lastetoetused ligi 1000 puhtalt kätte hakkavad olema

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin ka mainida, et kui ketipoodidest räägite, siis arvestage sellega, et Eestis on jämedalt võttes 3 regiooni: Tallinn, Tartu ja ülejäänud Eesti.

Seega pole vaja kedagi valetamises süüdistada. Palgapoliitika ongi piirkonniti erinev.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega pole vaja kedagi valetamises süüdistada. Palgapoliitika ongi piirkonniti erinev.

Tõsi. Külapoes on tõesti neto vaid 700-800 vahel, olen nõus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega pole vaja kedagi valetamises süüdistada. Palgapoliitika ongi piirkonniti erinev.

Tõsi. Külapoes on tõesti neto vaid 700-800 vahel, olen nõus.

No Pärnu pole mingi külavahe, aga siin pakutakse endiselt 5 eurot tunnis. Elamiseks vähe, suremiseks palju.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin ka mainida, et kui ketipoodidest räägite, siis arvestage sellega, et Eestis on jämedalt võttes 3 regiooni: Tallinn, Tartu ja ülejäänud Eesti.

Seega pole vaja kedagi valetamises süüdistada. Palgapoliitika ongi piirkonniti erinev.

Nii kahjuks on. Aga elukallidus igal pool sama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et mina tunnen ka ühte endist töötajat väikese OÜ kommipoest. ???? Temal oli palk 800. Kas sa selle peale tõesti pole tulnud, et sõbranna valetab sulle suu ja silmad täis? Tal on lihtsalt liiga häbi öelda oma madalat palka sinusugusele targutajale!

Ei valeta, sest ma tean ja reaalselt näen seda. Kas sa selle peale pole tulnud, et sinusuguse kadekopsi ning valedes elava inimese elu pole suurem asi? Teisi valetamises kahtlustab eelkõige üdini valelik inimene.

Näed ta palgalipikut või näed seda, et reisimas käib? Noored neiud elavad tihti laia elu, ise päevagi tööl käimata. Võibolla sõbrannal nii kole sponsor, et piinlik tunnistada ja siis seletab sulle, et ise teenis selle raha. Või noh, teeniski, aga mitte päevatööga.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan jaekaubanduses müüja-spetsialistina ja sõltuvalt läbimüügist on töötasu 1500-1800 neto. Ületunde ei tee (pole vaja).

Sõbranna töötab Euronicsis ja saab kindlasti vähemalt 2000 kätte, parematel kuudel rohkem.

Pärnu Euronics otsib kogu aeg töötajaid, müüjad vahetuvad nagu kärbsed. Kui müüjad 1500-2000 kätte saaks, siis hoitaks kümne küünega oma kohast kinni. Ka telekomide teenindajad ei saa keegi 2000, kuigi peavad tundma nii tooteid kui teenuseid, ammugi siis mitte mingid kommipoodide müüjad.

Loll jutt. Töötasin telekomis teenindajana, kätte sain sõltuvalt müüginumbritest 1300-1800. Need, kes “teenindamise” asemel rohkem müügile rõhusid, said parematel kuudel ka 3000 kätte.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näed ta palgalipikut või näed seda, et reisimas käib? Noored neiud elavad tihti laia elu, ise päevagi tööl käimata. Võibolla sõbrannal nii kole sponsor, et piinlik tunnistada ja siis seletab sulle, et ise teenis selle raha. Või noh, teeniski, aga mitte päevatööga.

Pole tegemist noors neiuga, täitsa keskealine on. Jah, olen näinud näinud ta pangaväljavõtet.

Ma ei mõista, mis sul ometi viga on? Väga kahtlane inimene oled.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll jutt. Töötasin telekomis teenindajana, kätte sain sõltuvalt müüginumbritest 1300-1800. Need, kes “teenindamise” asemel rohkem müügile rõhusid, said parematel kuudel ka 3000 kätte.

Ma ei tea, millises telekomis sa täpsemalt töötasid, aga mina töötan ühes praegu ja me saame kätte 1300-1600 eurot, olenevalt müügist. Aga mida paremini hakkab mingi teenuse müük minema, seda väiksemaks kistakse sellest saadav boonuseprotsent. Mingist 3000-st pole meil keegi undki näinud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kahjuks on. Aga elukallidus igal pool sama.

Kuidas sama? Maal saad 3-toalise üürida 200 eest, Tallinnas 700 eest.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 193 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaubamaja müüja palk