Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaubandustöötajatele

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kaubandustöötajatele

Postitas:

Ma tahan teid kiita. Uskumatud tegelased olete – töö kaupluses on nii raske, pingeline ja kurnav. Aitäh, et olete ja seal töötate. Vaatan edaspidi hoopis teise pilguga.

Olen pedagoog. Kuna oma lapsed on suureks saanud ja kodu tühi, otsustasin 1 kuu suvest töötada hüpermarketis. Saalitöötaja-teenindajana. Kassaprogrammi ju ei valda, lisaks kardan puu- ja juurvilja ja saiakeste koode – ma otsiks neid terve igaviku ning oleks see kassiir, keda siia foorumisse kiruma tuldaks.

Olen olnud leiva-saia kondiitri osakonnas, kus töö ei murra konti, ainus pinget tekitav lõik on kuupäevade kontrollimine klambritel. Kliendid pööravad riiulisisu vahel pahupidi – teavad küll, et värskem pala on tahapoole peidetud.
Ja viimase aja olen veetnud puu- ja juurvilja osakonnas. See murrab tõsiselt. Päevas tuleb tõsta ja paigutada enam kui tonn kaupa ning kartuli-, porgandi-, kapsa-, banaani- jne kastid-kotid on 20kg. Lisaks riknevad selle suvega kaubad uskumatult kiiresti, terve 12h vahetus on käed-jalad tööd täis. Meestööjõudu napib, kaubaalused peab ise saali vedama.

Tööjõudu on palju puudu, inimesed peavad sageli lõike vahetama. Ma läksin üsna paanikasse kui mul paluti kala- ja lihamüüjale pausid anda, sest kaalu kasutamine koos taara kaalumisega seletati vurinal minutiga. Sain kuidagi hakkama, aga ebameeldiv ärevus kummitas veel koduski.

Annan alla. Veel 1 nädal vastu pidada ja rohkem ma ilmselt kauplustesse tööle ei lähe.

Minu siiras imetlus ja luguipidamine neile, kes toime tulevad ja suudavad. Olen poes töötamas kohanud väga vahvaid, arukaid ja igas mõttes tugevaid inimesi.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 18:58; 12.08 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tubli oled 🙂 Olen ka ise kunagi lühiajaliselt kaubanduses töötanud ja ausalt mitte kunagi enam ei taha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui mulle antaks valida, kas töötada kaupluses või koolis, siis iga ilmaga valiks kaupluse 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui mulle antaks valida, kas töötada kaupluses või koolis, siis iga ilmaga valiks kaupluse ????

Eks igale ongi oma.
Kool on muidugi ka pingeline ja pedagoogi psühholoogiline koormus on väga erinev ajast, mil alustasin. Kaalun üle minemist täiskasvanute koolitamisele. Et tegeleda inimestega, kes teadlikult tahavad õppida ja omandada, mitte ei kipu kemplema või piire katsetama. Tulemus on parem kui pooled teevad koostööd. Mitte ei testi “kui kaugele ma võin minna” piire.

Samas on õpetaja elu kergem tundide välisel ajal – ettevalmistamist ja tööde parandamist saab ise planeerida oma väsimusastme ja hetke töövõime järele. See on tegelikult suur boonus.
Kaupluses on mõnes mõttes kui liinitöö, sa lihtsalt ei saa ümberlülitumiseks või kergeks puhkuseks ja taastumiseks pausi võtta, kuigi selle järel oleks tööefektiivsus ilmselt suurem.

Mina nt ei mõista hambaarste, günekolooge, proktolooge jne. Ka see on töö, mida ma ei tahaks ega suudaks teha olenemata võrdlemisi heast töötasust. Tore, et ka nemad olemas on. Nagu ka kõikide muude ametite esindajad.

Kirju on see ilma- ja tööelu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 18:58; 12.08 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kunagi suvel olude sunnil 2 kuud puiduettevõttes töötanud. Müts maha ka liinitööliste ees.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nooremana töötanud nii kaubanduses kui toidutööstuses, praegu olen nn kõrgepalgaline kontoritöötaja, lisaks õppejõud. Seda kontoritööd pean kõige keerulisemaks – jah, kohvipause saan pidada küll siis, kui soovin, aga töö vastutus ja pingelisus on suurem kui mujal, töö tuleb alati koju kaasa ja vastu põhimõtteliselt midagi peale palga ei saa (ei emotsionaalses plaanis ega teki ka iial tunnet, et midagi on nüüd tehtud või valmis).

Kogemuse tõttu austan väga kõiki lihttöölisi, ise otsustasin peale proovimist muu kasuks.

Amet, mille pidajaid ma mõista ei suuda, on advokaat. No kuidas ometi on sellist tööd võimalik teha? Mis neid inimese motiveerib?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaubandustöötajatele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.