Esileht Hobinurk Kaubareis Poola

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kaubareis Poola

Postitas:
Kägu

On plaanis siin lähiajal see reis ette võtta. Kas on siit mõni äkki käinud ja oskaks väheke kaasa rääkida. Omal on plaanis Marywilska44 turgu minna. Äkki on ka piirile ligemal mõnda head kohta kuhu minna. Kuidas seal hinnad üldse on. Kas turul saab ainult sulas maksta.

Aitäh, kes oskab kaasa rääkida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käisin Poolas kuu aja eest. Lennukiga. Muu hulgas käisime ka Marywilskal. Peale aasialaste pakutava üliodava maniküüri ma seal midagi kirjeldamisväärset ei leidnud, olgu pidžaama ostsin ka – Poola omatoodang. Aga see lõputu kohutava kvaliteediga kaup, meeletu rahvamass. Juulis olid Varssavi kesklinna kaubanduskeskustes hoopis paremad hinnad. Mida teadma peaksid? Et pühapäeval on kõik poed, sh toidupoed suletud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin Poolas kuu aja eest. Lennukiga. Muu hulgas käisime ka Marywilskal. Peale aasialaste pakutava üliodava maniküüri ma seal midagi kirjeldamisväärset ei leidnud, olgu pidžaama ostsin ka – Poola omatoodang. Aga see lõputu kohutava kvaliteediga kaup, meeletu rahvamass. Juulis olid Varssavi kesklinna kaubanduskeskustes hoopis paremad hinnad. Mida teadma peaksid? Et pühapäeval on kõik poed, sh toidupoed suletud.

Varssavis kindlasti mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Varssavis kindlasti mitte.

Varssavi hiigelsuured kaubanduskeskused on pühapäeviti nagu kummituslinnad – avatud on vaid kinod, toitlustus, ka muuseumid. Poode on seadusega keelatud lahti hoida välja arvatud shoppingupühapäevadel – kindlad ette määratud kuupäevad. Soovitan googeldada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kontrollisin, kas algne postitus on aastast 1998 – siis käidi Poolas kaubareisidel…

Please wait...
Postitas:
Kägu

kontrollisin, kas algne postitus on aastast 1998 – siis käidi Poolas kaubareisidel…

Mõtlesin täpselt seda sama! Isegi mitte 1998, pigem 1992-93. Kas tõesti keegi käib tänapäeval enam Poola turul? Miks? Et see kolekleit, mis Tallinna keskturul maksab 20 €, osta sealt 15 euroga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlesin täpselt seda sama! Isegi mitte 1998, pigem 1992-93. Kas tõesti keegi käib tänapäeval enam Poola turul? Miks? Et see kolekleit, mis Tallinna keskturul maksab 20 €, osta sealt 15 euroga?

Minu reis käidud ja jäin rahule. Kui sa sellist juttu ajad, siis sul pole õrna aimugi, mis seal tegelikult on. Toon mõne näite, aga ausalt öeldes, kleite ma üldse ei vaadanudki. Puuvillased voodipesukomlektid alates alla 9 euri, 21ga ostsin kolm paari teksaseid, kooliskäivale lapsele 4 paari jalanõusid 22, potid pannid hakkavad 2 euriga ja kõige kallim mis silma jäi oli 7 euri jne Igal juhul on plaan järgmine aasta uuesti minna ja siis juba mitmeks päevaks jääda, et jõuaks ka rohkem läbi käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tõesti keegi käib tänapäeval enam Poola turul? Miks? Et see kolekleit, mis Tallinna keskturul maksab 20 €, osta sealt 15 euroga?

Turgude müüjad käivad ju siiani. Ja mitte ainult turgudel müüjad – ka paljudes poodides on sama kraam müügil 150-200% juurdehindlusega. Jah, ka tänapäeval.
Ma pole eraldi Poola turule sõitnud, aga mõnelt autotripilt tulles olen alati läbi käinud nii turult kui tavapoodidest (mitte nendest üüratutest kaubakeskustest, kuigi ka seal on nt lasteriiete poes hinnad ca 2 korda odavamad kui meil) – sealt leiad imehindadega asju tõesti. Ka selliseid asju, mis me suurtes kettides müügil 40 euroga, võib 10ga saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin 4 aastat tagasi Varssavi lähedal turul. Jäin väga rahule. Põhiliselt ostsin lastele riideid. Hinnad jäid alla 40 žloti. Kvaliteet on seal seinast seina. Need, mis mina sealt ostsin, nendega jäin rahule. Riided-jalanõud pidasid kenasti vastu, lapsed kasvasid nendest välja.
Endale ostsin Tamarise nahkrihmikud tavapoest, hinnaks 12,50€ ümberarvestatult. See oli pigem vedamine, viimane number oli alles. Kleidid-seelikud, mis seal müügis olid, need ei meeldinud mulle.
Läheksin veel.
Samas käis aasta tagasi tuttav sealkandis, tema oli jällegi väga pettunud.

Leedu turul käisin 2 aastat tagasi. Seal ma olulist hinnavahet Eestiga ei näinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ka paljudes poodides on sama kraam müügil 150-200% juurdehindlusega.

See oli nüüd kummaline väljendumine protsentides.
150% juurdehindlust ei ole kuigipalju (ka 200% kui alghind 5 EUR) – see on vastavalt 1,5 ja 2 korda. Kas nii mõtlesidki?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina tean riidepoode, mille omanikud käivad just poolas ja venemaal suurtes angaarides kauba järel ja müüvad siin ulmehindadega. okei, jah, päris 1 eset sealt osta vist ei saa, aga 10 on juba hulgi.
näiteks korralikud kampsunid on seal 3-5 euri, aga Eesti “peenes butiigikeses” on hinnasildil juba 45-85 euri.
lihtsalt pead teadma kuhu minna.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Hobinurk Kaubareis Poola