Esileht Kodunurk Keda kutsuda veemõõturit kontrollima?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Keda kutsuda veemõõturit kontrollima?

Postitas:

Mul selline jama, et naabri juures on maja veemõõturi üldnäidik, mille alusel vee-ettevõttele tasume. Naaber on elupäevad nõudnud teiselt naabrilt sularahas, esitamata arvet ja mistahes kviitungit saadud sularaha eest. Minu vee arve oli uskumatult suur, üle 60€ ja ma polnud nõus maksma sulas naabrile. Tekks paras kodusõda sest alati on nii olnud jamina paha inimene, ei maksa raha. Pöördusin lihtsalt vee-ettevõttesse ja palusin saata endale meilile arvest koopia. Veeettevõte on seda iga kord küsimise peale ka teinud. Sellest on selgunud tõsiasi, et naaber tahab, et kinni makstaks kogu arve, ka tema kulu (pani mulle postkasti käsitsi kirjutatud summa, mida maksma peaksin). Tema antud näitude põhjal ongi nii, et tema justkui ei kulutakski vett. Samas vedas suvi otsa ämbrite viisi iga päev kasvuhoonesse ja aiamaale. Kaks varianti: kas naaber on oma mõõturist vee mööda ühendanud või annab püsivalt vale näidu.
Vee-ettevõtet asi ei huvita, neid huvitab vaid, et maja maksaks vastavalt antud näidule. Keda kutsuda kontrollima?

PS Moderaatorid, jätke palun teema minema lohistamata, ma tahaks, et mõni vastust anda oskav Kägu seda näeks ka 🙂

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 15:12; 15.10 16:01; 15.10 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ikka korteriühistu esimeest või maja haldajat.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 15:27; 15.10 15:55; 15.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ikka korteriühistu esimeest või maja haldajat.

Eramajale?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:31; 15.10 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb oma veemõõtja paigaldada. Üldmõõturid, vähemalt kortermajades, kuuluvad vee-ettevõttele.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ikka korteriühistu esimeest või maja haldajat.

Eramajale?

EI ole ju eramaja, kui ühes majas naabritest käib jutt.
Teemaalgataja, kelle nimel see leping on? Kas teil ühistut ei peaks olema sellest aastast?
Veemõõtjad peavad olema taadeldud. Selleks saab mõõtja viia vastavasse asutusse (nt Metrosert Tartus) või tellida teenus koju (nt santehnik.ee)

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:45; 15.10 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ikka korteriühistu esimeest või maja haldajat.

Eramajale?

Kuidas saab tegu olla eramajaga, kui jutt on naabritest? Eramajas on igal ühel veefirmaga ikka individuaalne leping, mitte ei korja mitu maja raha kokku.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 15:27; 15.10 15:55; 15.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas vedas suvi otsa ämbrite viisi iga päev kasvuhoonesse ja aiamaale.

Mu õel on nt sama süsteem mis teemaalgatajal. Eramajad, Tartus.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:31; 15.10 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaasomandis maja. Notariaalselt jagatud muidu asjad aga veemõõtur maja peale üks ja see naabri poolel. Eelmisel naabril oli elekter ka nii, huvitav kui palju ta naabri elektrit kinni maksis 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 15:12; 15.10 16:01; 15.10 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaasomandis maja. Notariaalselt jagatud muidu asjad aga veemõõtur maja peale üks ja see naabri poolel. Eelmisel naabril oli elekter ka nii, huvitav kui palju ta naabri elektrit kinni maksis ????

Kaasomandi “rõõmudest” on räägitud söögi alla ja söögi peale. Sellega ei olegi mitte kui midagi teha. Isegi kui tuleb välja, et kaasomanik petab, pole sul midagi teha. Kui naaber ei maksa, pead sina maksma ja kui jääd veefirmale võlgu, keeratakse vesi kinni. Kohtusse võid minna selle paarikümne euro pärast, aga kohtukulud on suuremad.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 15:27; 15.10 15:55; 15.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis on nii, et naabril on oma mõõtur, siis on üldmõõtur, ja sina maksad kinni nende kahe mõõtja näitude vahe?
Kui nii, siis on aeg sul omale ka mõõtja paigaldada. Kui kahtlustad, et naabri mõõtja näitab aia teibaid, tuleks see välja vahetada, sest uus veearvesti (~16 eur) maksab ilmselt vähem kui taatlemine.

Ja muidugi hakka naabrile maksma ülekandega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis on nii, et naabril on oma mõõtur, siis on üldmõõtur, ja sina maksad kinni nende kahe mõõtja näitude vahe?

Kui nii, siis on aeg sul omale ka mõõtja paigaldada. Kui kahtlustad, et naabri mõõtja näitab aia teibaid, tuleks see välja vahetada, sest uus veearvesti (~16 eur) maksab ilmselt vähem kui taatlemine.

Ja muidugi hakka naabrile maksma ülekandega.

Mul on ka oma mõõtur. Minu ja naabri mõõturite summa peaks klappima ja kokku andma üldmõõturi näidu. Makstase üldmõõturi näidu järgi ja see on naabri poolel.
Mingil põhjusel on aga nii, et minu kulutatu jõuab üldmõõturini, naabri oma mitte. Või arvestab ta oma näidu üldnäidust maha.
Minu veearved on kolimisga põhjendamatult kasvanud, mis paneb arvama, et naabril on mingi trikk läbi minu mõõturi vett võtta. Üleelmisel kvartalil oli tema vee arve 0, eelmisel 88 senti. Poole aasta peale on seda vähevõitu, eriti kui kasvuhoone ja aed ka igapäevaselt rüüpavad. Minu eelmine arve oli 61€. Kahtlaselt suur.

Ma tahtsin talle ülekandega maksta, ta keeldus oma kontonumbrit andmast. Nüüd maksan otse vee-ettevõttele ja saan arvetest meilile küsimise peale koopia. Naaber ei teadnud ja kirjutas mulle postkasti tasuda oleva summa sendipealt kogu arve (st oma maksta olevad sendid ka). Arvet ta ka keeldus näitamast.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 15:12; 15.10 16:01; 15.10 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis on nii, et naabril on oma mõõtur, siis on üldmõõtur, ja sina maksad kinni nende kahe mõõtja näitude vahe?

Kui nii, siis on aeg sul omale ka mõõtja paigaldada. Kui kahtlustad, et naabri mõõtja näitab aia teibaid, tuleks see välja vahetada, sest uus veearvesti (~16 eur) maksab ilmselt vähem kui taatlemine.

Ja muidugi hakka naabrile maksma ülekandega.

Mul on ka oma mõõtur. Minu ja naabri mõõturite summa peaks klappima ja kokku andma üldmõõturi näidu. Makstase üldmõõturi näidu järgi ja see on naabri poolel.

Mingil põhjusel on aga nii, et minu kulutatu jõuab üldmõõturini, naabri oma mitte. Või arvestab ta oma näidu üldnäidust maha.

Minu veearved on kolimisga põhjendamatult kasvanud, mis paneb arvama, et naabril on mingi trikk läbi minu mõõturi vett võtta. Üleelmisel kvartalil oli tema vee arve 0, eelmisel 88 senti. Poole aasta peale on seda vähevõitu, eriti kui kasvuhoone ja aed ka igapäevaselt rüüpavad. Minu eelmine arve oli 61€. Kahtlaselt suur.

Ma tahtsin talle ülekandega maksta, ta keeldus oma kontonumbrit andmast. Nüüd maksan otse vee-ettevõttele ja saan arvetest meilile küsimise peale koopia. Naaber ei teadnud ja kirjutas mulle postkasti tasuda oleva summa sendipealt kogu arve (st oma maksta olevad sendid ka). Arvet ta ka keeldus näitamast.

Kus riigis sa asud? Mis tähendab, et sul on mōōtur ja sa maksad mingit üldmōōturi kulu järgi? Miks sul siis oma mōōtur on? Miks üldmōōtur naabri poolel on ja miks ta sul sinna ligipääsu ei anna? Miks sa otse veeettevōttele ei maksa? Üldmōōtuturi kulu läheb ju nagunii kahe peale maksmisele ja selle summa esitab veeettevōte mitte naaber.
Mingis maffiamajas elad? Kus veeettevōtja on ilmselt sinu maaber? Ütle vähemalt regioon, kus asud. Selline olukord on sinu kkrjelduse järgi absurdne ja tundub, lihtsalmeelsete ärakasutamise skeemina.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaasomandis maja. Notariaalselt jagatud muidu asjad aga veemõõtur maja peale üks ja see naabri poolel. Eelmisel naabril oli elekter ka nii, huvitav kui palju ta naabri elektrit kinni maksis ????

Kaasomandi “rõõmudest” on räägitud söögi alla ja söögi peale. Sellega ei olegi mitte kui midagi teha. Isegi kui tuleb välja, et kaasomanik petab, pole sul midagi teha. Kui naaber ei maksa, pead sina maksma ja kui jääd veefirmale võlgu, keeratakse vesi kinni. Kohtusse võid minna selle paarikümne euro pärast, aga kohtukulud on suuremad.

Ei ole ju paarkümmend eurot kui teemaalgataja kirjutab 60 eurost.
Ja kui see veel püsivalt nii on…
Kas mitte kohtukulusid vett vatastavalt naabrilt sisse ei nõuta? Ma pöörduks küll kohtusse.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on kaasomand siis vaevalt et see veemõõdusõlm ainult naabrile kuulub. Kaasomand siiski ju!?
Kinnistusraamat lahti ja uurida, milline on kaasomandi kasutuskord. Ei ole nii, et naaber ostis mingi tihendi või muu jublaka või mitu ja nüüd kuulub kogu veemõõdusõlm temale: mida pole Kinnistusraamatus, pole OLEMAS.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru. Mis mõttes “naabri näit ei jõua üldmõõturini”? Millist mõõtjat sa kontrollida (kedagi kontrollima kutsuda) tahad?
Sinu mõõtja mõõdab ju konkreetselt sinu korterisse/poolele tulevat vett. Kuidas naaber seda “varastada” saaks? Maksagi naabrile (või vee-ettevõttele või kellele vaja) oma mõõturi järgi kulutatud vee eest.
Aga räägi koguatest ka, hind ei ütle paäjut. Mitu m3 sul kuus arve peal on, milleks vesi kukub?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:45; 15.10 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tähendab, et sul on mōōtur ja sa maksad mingit üldmōōturi kulu järgi? Miks sul siis oma mōōtur on?

Üldmõõturi ja kahe eraldi mõõturi näidud kokku peavad klappima.

Ma elan väikeses kortemajas (4 korterit). Igal korteril on oma veemõõtja ja kõik esitavad oma näidud raamatupidajale. Veefirmat ei huvita kellegi korterisisene mõõtja ja selle näit, tema võtab näidu üldmõõtjast ja esitab selle järgi arve. Kui korterite antud näidud ja üldmõõtja näit ei klapi on korteriomanike asi välja selgitada kus on probleem.

Helistasin veefirmasse ja küsisin, kas taatlemine on kohustuslik- mulle vastati, et neil on täiesti ükskõik, mis olukorras korterisisene mõõtur on või mille järgi iga korter oma veekulu mõõdab, neid huvitab vaid üldnäit. Seda üldmõõturit kontrollivad ja taatlevad nad ise.
Kui tahad lasta üldmõõturit kontrollida, siis seda teeb firma, kes sulle vett müüb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nii asjad käivadki nagu viimane vastaja kirjutas! Mulle tundub, et enamus siinseid vastajaid ei tea asjast halligi ja ainult kribavad kirjutada. Veeettevõte ei sõlmi lepinguid kortermajades iga korteriga eraldi, vaid maja esindajaga, reeglina siis ühistu esimehega, ja esitab arved maja üldveemõõtja järgi. Kuidas majarahvas omavahel arve jagamisega hakkama saab või mille järgi jagab, ei huvita ettevõtet põrmugi, peaasi, et tema oma raha kätte saab. Ja kui nüüd üks korter ei maksa või maksab vähem, tekib kõigile võlg, olgugi, et ülejäänud korterid on oma osa ausalt ära maksnud. Kortermaja rõõmud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka oma mõõtur.

Kus kohas see sinu mõõtur asub? Selles mõttes, et kas tal on üldse võimalik vett tarbida PÄRAST sinu mõõturit (kui see asub kuskil, kuhu ta ligi pääseb) või on see sinu mõõtur sinu kontrolli all?

Kui see sinu mõõtur on sinu juures, siis lase ta ära vahetada uue vastu. (maksab mingi 10 -15€ + vahetus, see uus on juba taadeldud) ja anna teada, et maksad naabrile edaspidi selle oma uue mõõturi järgi. (ülekandega muidugi)
Veefirmal palu igal kuul endale kah arve saata. (meilile)
Ja kogu lugu.
Las jahub ise oma kohtute jne asjadega, kui talle miski ei sobi.

Kui see “sinu mõõtur” asub krtteabkus, siis pane oma ruumidesse oma uus mõõtur. Ülejäänu sama.

Aga praegu on selge, et ta lihtsalt varastab sinu tagant. Kõik see arveteinäita ja kontonumbriteianna jne ei jäta lihtsalt muuks kahtlust.
Pärast seda oma lüket, mida soovitasin, näed vast seda ka, et ämbritega vee tassimine lõpeb ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Keda kutsuda veemõõturit kontrollima?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.