Esileht Tööelu, raha ja seadused. Keda me märtsis riigikogu valimistel ei vali

Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 329 )

Teema: Keda me märtsis riigikogu valimistel ei vali

Postitas:
Kägu

Refid on nii kaua võimul olnud, aga venelaste integreerimisega pole hakkama saanud

Kas mõni teine on saanud? EKRE oli ka võimul – kuhu see integreerimine siis jäi?

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahad sellega öelda, et samad ajad on tagasi? Ei küsita praegu ka ju.

Éi, loomulikult ei ole. Kui samad ajad oleksid tagasi, oleksid sina juba teel Siberisse. Koos kõigi teistega, kes julgevad riigi otsuseid kahtluse alla seada.

Aga need ajad võivad kergesti tagasi tulla, kui me hetkel valesid otsuseid teeme. Omade poolt vabatahtlikult venelaste sisse lubamist kardan mina hetkel kõige rohkem. Ja see on ka põhiargument, mille järgi mina oma valimisotsuse teen. Mitte lasta võimule neid, kelle jaoks ei ole vahet, mis värvi lipp on Pika Hermani tipus. Kelle jaoks laulev revolutsioon oli lihtsalt massihüsteeria ja kel oli augustiputši ajal targematki teha, kui Eestit vabaks võidelda.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis Parempoolsed määravad kõigile ka elamisväärsed palgad? Mismoodi?

Näed, üks juba ei saagi aru, et palka tuleb välja teenida, mitte ei “määrata” elatusvahendeid inimestele… Kui on tööd ja palka, on ka vahendeid ja raha rahval ja riigil vahendeid pensionite jms maksmiseks. Aga muidugi valige neid, kes lubavad ühe hingetõmbega suuremaid toetusi, kõrgemat pensioni alati “rohkem raha kätte ja kohe” ja vähem makse. Kustkohast see võetakse? Riigieelarvest! ????

Said valesti aru. Loomulikult tuleb palk välja teenida ja teenitakse ka. Minu mõte oli selles, et toetused esimese asjana keeratakse tagasi aga kuidas inimesed hakkama saavad. Räägitakse jõukast ühiskonnast ja millest veel aga teate elada tuleb nüüd ja kohe. Mis on nende plaan kuidas jõuda selleni, et inimesed elavad ära oma teenitud palgast?

Äkki inimesed peaksid selle tarbimishulluse lõpetama, siis elab ära küll.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mõte oli selles, et toetused esimese asjana keeratakse tagasi aga kuidas inimesed hakkama saavad. Räägitakse jõukast ühiskonnast ja millest veel aga teate elada tuleb nüüd ja kohe. Mis on nende plaan kuidas jõuda selleni, et inimesed elavad ära oma teenitud palgast?

Ühiskond tervikuna oleks tunduvalt jõukam, kui riik kulutaks toetustele mõeldud raha neile, kes seda tõesti vajavad. Hetkel saavad ca 1000 kuus lapsetoetust ka riigikoguliikmed, kelle palk on niigi ligi 5000 eurot. Milleks?

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle praegu tundub küll, et EKRE-t valivad need, kes pole osanud, tahtnud või viitsinud oma eluga järjepeale jõuda ja üritavad ikka, et keegi teine maksaks.

Mina valin just EKRE. Olen eluga täiesti järje peal ja paljud teised EKRE valijad on ka, nii et sellesse patta ei tasu meid küll panna. Mina just ei saa aru, kes valib reffe, sotse või E200. Refid on nii kaua võimul olnud, aga venelaste integreerimisega pole hakkama saanud (või tahtnud, sest vastandamine on nende võimul püsimise võtmesõna). EKRE-t on kombeks kiruda küll, sellega vist näidatakse mingit kuuluvust kõrgemasse klassi vms. Tegelikult KOV-id olid väga rahul EKRE valitsuses oldud ajaga, raha eraldati rohkem, teed ja tänavad said remonditud jne. Aga keda huvitab, onju?

Praegustel valimistel otsustavad paljud selle põhjal, mis Nursipalust saab. Sellepärast KK praegu keerutab, ajakirjanduses on üks jutt, Võrumaal kohtumisel hoopis teine jutt. Üritab valimisteni nii välja venitada. Võrokesed vast reffe ei vali.

Tuttav, kes Nursipalu kõrval elab, rääkis et need põliselanikud kes seal on eluaeg elanud, ei tee täna nii suurt lärmi, kui need isehakanud, kellel isiklik side puudub kohaga ja et kohe kui see uudis hakkas liikuma, tormasid inimesed ennast sinna majadesse sisse kirjutama, mida muidu suvilana kasutati. JAh, muidugi on äärmiselt häiriv müra sees olla ja see, et oma  kodust ilma jääda on õudne aga see, et täna on suur hulk inimesi leidnud sellest endale võimaluse silma paista. Neile kõige suurematele karjujatele pole tähtsad nursipalu elanikud vaid see, et valimistel hääli saada. Kurb küll aga sellest ei saada aru.

 

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle praegu tundub küll, et EKRE-t valivad need, kes pole osanud, tahtnud või viitsinud oma eluga järjepeale jõuda ja üritavad ikka, et keegi teine maksaks.

Mina valin just EKRE. Olen eluga täiesti järje peal ja paljud teised EKRE valijad on ka, nii et sellesse patta ei tasu meid küll panna. Mina just ei saa aru, kes valib reffe, sotse või E200. Refid on nii kaua võimul olnud, aga venelaste integreerimisega pole hakkama saanud (või tahtnud, sest vastandamine on nende võimul püsimise võtmesõna). EKRE-t on kombeks kiruda küll, sellega vist näidatakse mingit kuuluvust kõrgemasse klassi vms. Tegelikult KOV-id olid väga rahul EKRE valitsuses oldud ajaga, raha eraldati rohkem, teed ja tänavad said remonditud jne. Aga keda huvitab, onju?

Praegustel valimistel otsustavad paljud selle põhjal, mis Nursipalust saab. Sellepärast KK praegu keerutab, ajakirjanduses on üks jutt, Võrumaal kohtumisel hoopis teine jutt. Üritab valimisteni nii välja venitada. Võrokesed vast reffe ei vali.

Tuttav, kes Nursipalu kõrval elab, rääkis et need põliselanikud kes seal on eluaeg elanud, ei tee täna nii suurt lärmi, kui need isehakanud, kellel isiklik side puudub kohaga ja et kohe kui see uudis hakkas liikuma, tormasid inimesed ennast sinna majadesse sisse kirjutama, mida muidu suvilana kasutati. JAh, muidugi on äärmiselt häiriv müra sees olla ja see, et oma kodust ilma jääda on õudne aga see, et täna on suur hulk inimesi leidnud sellest endale võimaluse silma paista. Neile kõige suurematele karjujatele pole tähtsad nursipalu elanikud vaid see, et valimistel hääli saada. Kurb küll aga sellest ei saada aru.

Vanemad Nursipalu naabrid ehk mäletavad kui seal vene sõjaväebaas oli, sellest hullemat mälestust annab otsida. Ükskõik kes riigikokku ka valitakse, selge et Nursipalu laiendus tuleb ja planeeritud mahus. Eestil on vaja kaitseplatsdarmi. Liiga jõuline tegutsemine enne valimisi võib tõesti kahjuks valitsusparteide häältesaaki vähendada, seetõttu on edasilükkamine vajalik. Aga mingeid utoopiad see Nursipalu küsimuses kaasa ei too.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konnadelgi on selge, et Nursipalu laiendus tuleb, sest sellele alternatiivi pole. Hakkame uut rajama kuhugi veel ja sellega ei kaasneks lärmi või ühegi majapidamise võõrandamist?? 21 talu (kellele hüvitatakse näiteks majapidamise taastamisväärtus, mitte turuväärtus) vs kogu Eesti kaitsevõime? Enne valimisi tõmmatakse hoogu väheke maha, et vastukisajad sellest odavat populaarsust vähem lõikaks. Kunnas on normaalse mõistuse säilitanud, kuigi “see pole EKRE ametlik seisukoht”.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vali Reformierakonda. Euroala kõige suurem inflatsioon “tänu” neile.
Rahvas aina vaesub selle erakonna pärast.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vali ekret, kes demonstreeris, et pole üldse valitsuskõlblik – lihtsalt mingid onu Heinod külapoe tagant kokku aetud väheharitute ja vanakooli maainimeste hääli püüdma.

Ei vali reffi, kes tegi oma margi sügavalt täis Euroopa Komisjonis – selle asemel, et päriselt Eesti huve kaitsev liidu ülene ühtne digiturg kehtestada sõi Ansip seal lihtsalt seemneid ja lasi end läbi lobistada.

Otsuse teen valijakompassi abil.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vali Reformierakonda. Euroala kõige suurem inflatsioon “tänu” neile. Rahvas aina vaesub selle erakonna pärast.

😀 😀 😀

Mis nad tegid siis? Mina küll ei ole vaesunud, ma ei tea, mis sul viga on?

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vali Reformierakonda. Euroala kõige suurem inflatsioon “tänu” neile. Rahvas aina vaesub selle erakonna pärast.

???? ???? ????

Mis nad tegid siis? Mina küll ei ole vaesunud, ma ei tea, mis sul viga on?

Ma just loodan refidele. Kaotavad maksuküüru ära, saab natukenegi rohkem palgast kätte + soodustav pingutamist rohkem teenima tavalisel inimesel. Teistel üks tobedam toetus kui teine.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just loodan refidele. Kaotavad maksuküüru ära, saab natukenegi rohkem palgast kätte + soodustav pingutamist rohkem teenima tavalisel inimesel. Teistel üks tobedam toetus kui teine.

No just!

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vali Reformierakonda. Euroala kõige suurem inflatsioon “tänu” neile. Rahvas aina vaesub selle erakonna pärast.

???? ???? ????

Mis nad tegid siis? Mina küll ei ole vaesunud, ma ei tea, mis sul viga on?

Sina ainsana moodustad tõesti Eesti riigi.
Ilmselt Reformierakonda valid ka sa ainult sel põhjusel, et poliitikast sa s*ttagi ei tea ja naabri-Maali ju valib ka.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vali Reformierakonda. Euroala kõige suurem inflatsioon “tänu” neile. Rahvas aina vaesub selle erakonna pärast.

???? ???? ????

Mis nad tegid siis? Mina küll ei ole vaesunud, ma ei tea, mis sul viga on?

Sina ainsana moodustad tõesti Eesti riigi.

Ilmselt Reformierakonda valid ka sa ainult sel põhjusel, et poliitikast sa s*ttagi ei tea ja naabri-Maali ju valib ka.

Miks sedasi räuskad? Kuidas refid sind vaesemaks tegi ja mida see maali siia puutub?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maali ju valib ka.

Tädi Maalid ja onu Heinod on ikka rohkem nagu EKRE kontingent, mitte ei vali Reformierakonda.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vali Reformierakonda = valib EKRE.

Kuulge, erakondi on ju veel kelle vahel valida.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maali ju valib ka.

Tädi Maalid ja onu Heinod on ikka rohkem nagu EKRE kontingent, mitte ei vali Reformierakonda.

Seesuguse pealiskaudsuse ja ülbuse juures täiesti normaalsete Eesti inimeste suhtes kogubki EKRE hääli.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina ainsana moodustad tõesti Eesti riigi. Ilmselt Reformierakonda valid ka sa ainult sel põhjusel, et poliitikast sa s*ttagi ei tea ja naabri-Maali ju valib ka.

Aga oled süvenenud, miks sa vaesud? Midagi teed ju valesti siis. Ma ei kannata neid lolle, kelle jaoks on valitsus süüdi, mitte nad ise.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konnadelgi on selge, et Nursipalu laiendus tuleb, sest sellele alternatiivi pole. Hakkame uut rajama kuhugi veel ja sellega ei kaasneks lärmi või ühegi majapidamise võõrandamist?? 21 talu (kellele hüvitatakse näiteks majapidamise taastamisväärtus, mitte turuväärtus) vs kogu Eesti kaitsevõime? Enne valimisi tõmmatakse hoogu väheke maha, et vastukisajad sellest odavat populaarsust vähem lõikaks. Kunnas on normaalse mõistuse säilitanud, kuigi “see pole EKRE ametlik seisukoht”.

Palju see kogu Eesti kaitsevõime siis enam korda läheks kui näiteks Tallinna külje alla polügooni rajama hakataks? Praegu peavad kannatama Lõuna-Eesti inimesed ja küll on hea öelda, et alternatiivi ei ole. Miks ei ole siis? Miks on meie väiksel riigil üldse vaja sellises suuruses polügoone? Aga selle üle ei tohi ju arutledagi, sest “sõjanduseksperdid” on oma sõna öelnud. Aga vaja oleks laiapõhjalist arutelu. Kui oma riik ajab inimesed kodudest välja, siis mida siin üldse kaitsma peaks? Toompead?

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju see kogu Eesti kaitsevõime siis enam korda läheks kui näiteks Tallinna külje alla polügooni rajama hakataks? Praegu peavad kannatama Lõuna-Eesti inimesed ja küll on hea öelda, et alternatiivi ei ole. Miks ei ole siis? Miks on meie väiksel riigil üldse vaja sellises suuruses polügoone? Aga selle üle ei tohi ju arutledagi, sest “sõjanduseksperdid” on oma sõna öelnud. Aga vaja oleks laiapõhjalist arutelu. Kui oma riik ajab inimesed kodudest välja, siis mida siin üldse kaitsma peaks? Toompead?

Keskpolügoon ei ole Tallinnast väga kaugel. Ja minu kodule on see sisuliselt otse ukse all. Nii mõnigi kord on juhtunud mõni kaitseväelane kogemata ka minu õuele.

Ei, ma ei oleks õnnelik, kui nad keskpolügooni laiendama hakkaksid ja mina oma kodust minema peaksin. Aga ma annan endale aru, et kui selline otsus tehakse, eks siis tuleb mingi variant leida. Loomulikult on riigi asi sel juhul see mulle rahaliselt kompenseerida, aga vältida ma seda ei saaks. Ja paraku on Ukraina sõda isegi mulle (kes ma pidasin ennast patsifistiks) õpetanud, et kaitsevägi ning väga hea väljaõpe (seega ka kohad, kus seda väljaõpet läbi viia) on Eestis hädavajalik.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei vali Reformierakonda, kuna raske unustada seda, kuidas nad koroona ajal inimesi diskrimineerisid ja mingit passi nõudsid. Nüüd on kõik justkui unustatud. Äkki nüüd need diskrimineerijad ja vaxi surujad saavad aru, et see kõik oli täiesti ebainimlik.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei vali Reformierakonda, kuna raske unustada seda, kuidas nad koroona ajal inimesi diskrimineerisid ja mingit passi nõudsid. Nüüd on kõik justkui unustatud. Äkki nüüd need diskrimineerijad ja vaxi surujad saavad aru, et see kõik oli täiesti ebainimlik.

Kas see oli kôik ôige vôi vale, ma hinnangut ei anna. Vôib öelda et mujal Euroopas olid kasutuses samad vaxi passid. Sain seda telefonist palju näidata.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei vali Reformierakonda, kuna raske unustada seda, kuidas nad koroona ajal inimesi diskrimineerisid ja mingit passi nõudsid. Nüüd on kõik justkui unustatud. Äkki nüüd need diskrimineerijad ja vaxi surujad saavad aru, et see kõik oli täiesti ebainimlik.

Valin just seetõttu, see oli hea aeg!

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reformarid on oma aja lihtsalt ära elanud ja stagneerunud. Toiduahel on kindlalt paigas; vanad veteranid ei viitsi ühtegi uut mõtet genereerida, ainult Kaja Kallas rabab , nii et mull otsa ees, et Euroopas kannuseid teenida. Sealsetesse struktuuridesse või suisa NATOsse.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reformarid on oma aja lihtsalt ära elanud ja stagneerunud. Toiduahel on kindlalt paigas; vanad veteranid ei viitsi ühtegi uut mõtet genereerida, ainult Kaja Kallas rabab , nii et mull otsa ees, et Euroopas kannuseid teenida. Sealsetesse struktuuridesse või suisa NATOsse.

Paremat ka pole täna.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konnadelgi on selge, et Nursipalu laiendus tuleb, sest sellele alternatiivi pole. Hakkame uut rajama kuhugi veel ja sellega ei kaasneks lärmi või ühegi majapidamise võõrandamist?? 21 talu (kellele hüvitatakse näiteks majapidamise taastamisväärtus, mitte turuväärtus) vs kogu Eesti kaitsevõime? Enne valimisi tõmmatakse hoogu väheke maha, et vastukisajad sellest odavat populaarsust vähem lõikaks. Kunnas on normaalse mõistuse säilitanud, kuigi “see pole EKRE ametlik seisukoht”.

Palju see kogu Eesti kaitsevõime siis enam korda läheks kui näiteks Tallinna külje alla polügooni rajama hakataks? Praegu peavad kannatama Lõuna-Eesti inimesed ja küll on hea öelda, et alternatiivi ei ole. Miks ei ole siis? Miks on meie väiksel riigil üldse vaja sellises suuruses polügoone? Aga selle üle ei tohi ju arutledagi, sest “sõjanduseksperdid” on oma sõna öelnud. Aga vaja oleks laiapõhjalist arutelu. Kui oma riik ajab inimesed kodudest välja, siis mida siin üldse kaitsma peaks? Toompead?

Toompea kaitsmine on samaväärne nagu Nursipalu kaitsmine ja kaitsma peab hakkama. Alternatiivi ei ole. Mingit laiapõhjalist arutelu vaja ei ole. Meie väikesel riigil on just täpselt nii suuri polügone nagu on planeeritud sõjandusekspertide poolt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma valin Reformierakonna seetõttu, et see on lihtsalt kõige populaarsem erakond, nende põhiväärtustega ei ole kursis.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma valin Reformierakonna seetõttu, et see on lihtsalt kõige populaarsem erakond, nende põhiväärtustega ei ole kursis.

Sinusuguste jaoks tellibki RE oma iganädalasi reitinguid, et jobudele teada anda – muid variante pole olemaski peale refi kindlate käte:)
Hääletage meie poolt ja järgmised 4 aastat olete kindlustatud hulga armsate kobarkäkkidega. Lisaks topime teil suud ka kinni (vihakõneseadus). Viimsis on ju kõik hästi, pööbel ainult viriseb.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei vali Ekre, tegu põhiharidusega(heal juhul) osside erakonnaga.

Valida tuleb Re, või äärmisel juhul Isamaa

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tahad, et midagi muutuks, tuleb valida Eesti 200.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 329 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Keda me märtsis riigikogu valimistel ei vali