Esileht Pereelu ja suhted Keelatud sõbrad!

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Keelatud sõbrad!

Postitas:

Ma ilmselt naeraksin esialgu, see tunduks nii uskumatu. Edasi ma kehitaks õlgu, ütleks, tõsiselt räägid või? Lolliks läksid või? Kuidas sa kavatsed mind keelata? Edasi lepiks keelatud sõpradega kohtumise kokku ja jääks ootama, mis edasi saab.

Heh,Täpselt minu mõtte!

Ega mida ta ikka teha saab? ????

Kui on vägivaldne inimene, siis käratseb, paneb su koju lukutaha ja ehk isegi peksab läbi… Seda saab teha.

Aga minul kaoks kiiresti austus sellies inimese vastu, kes mind oma partnerina ei usalda. Muidugi võib ta arvamust avaldada, kui talle keegi mu sõpradest ei meeldi ja ma võin austada tema arvamust ja seda inimest enam meie ühisesse koju ei kutsuks (kui on ühine kodu), aga ise suhtlust seetõttu küll ei katkestaks. Aga üldiselt, viiksin ta hirmu teoks ja vahetaksingi ta välja.

Ta pole vägivalne,te lähete ültse teemast kõrvale,üldiselt ta keelab sõbradega väljas käia,suhelda jne

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 18:36; 04.05 21:14; 06.05 11:50; 06.05 13:40; 07.05 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi pole vägivaldne, kui keelab üldiselt sõpradega suhelda? Vaimne vägivald on ka vägivald.

Sarnaselt siin varem vastanutega ma ei kujutaks ette, et keegi võtab õiguse mulle öelda, kellega ma võin suhelda ja kellega mitte.
Mu eksmehele oli üks minu sõbranna ebasümpaatne, kuna tegemist ongi emotsionaalselt väsitava inimesega. Aga minu jaoks on ta lapsest saati olemas olnud, olen tema eripäradega harjunud ja mees ei palunud oma ebasümpaatiast hoolimata kordagi, et ma sõbrannaga ei suhtleks.
Austasin ka tema arvamust nii palju, et koju teda ei kutsunud ja suhtlesime mujal, aga igasugune soov läbikäimine üldse lõpetada oleks täiesti välistatud olnud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ei pane küll keegi luku taha. Keeldun uskumast sellist asja! Jah, võib ühe korra peksa anda, aga see jääb ka viimaseks korraks ja läheb talle kalliks maksma. Aga hirmu pärast ühe korra peksa saada ma küll oma elu ära rikkumisega ei riski, et jätkaks suhet kontrollifriigist mehega hirmust, et äkki lööb, ai-ai!

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 09:57; 06.05 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin abielus olles küll oma eksiga kohvikus ja õhtul dringil. Me saime omal ajal väga hästi läbi ja suhe oli ammu otsas. Kui ta töö tõttu aegajalt sattus minu kodulinna, siis otsis üles. Abikaasale ütlesin, et kui sinule ei meeldi see, et me kohtume – ütle välja, ma siis ei lähe. Mehel ei olnud selle vastu. Eks on minule samasugune sõber nagu teisedki.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 22:08; 07.05 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ilmselt naeraksin esialgu, see tunduks nii uskumatu. Edasi ma kehitaks õlgu, ütleks, tõsiselt räägid või? Lolliks läksid või? Kuidas sa kavatsed mind keelata? Edasi lepiks keelatud sõpradega kohtumise kokku ja jääks ootama, mis edasi saab.

Heh,Täpselt minu mõtte!

Ega mida ta ikka teha saab? ????

Kui on vägivaldne inimene, siis käratseb, paneb su koju lukutaha ja ehk isegi peksab läbi… Seda saab teha.

Aga minul kaoks kiiresti austus sellies inimese vastu, kes mind oma partnerina ei usalda. Muidugi võib ta arvamust avaldada, kui talle keegi mu sõpradest ei meeldi ja ma võin austada tema arvamust ja seda inimest enam meie ühisesse koju ei kutsuks (kui on ühine kodu), aga ise suhtlust seetõttu küll ei katkestaks. Aga üldiselt, viiksin ta hirmu teoks ja vahetaksingi ta välja.

Ta pole vägivalne,te lähete ültse teemast kõrvale,üldiselt ta keelab sõbradega väljas käia,suhelda jne

Einoh, tee silmad lahti! Vaimne vägivald võib väga-väga kiiresti ja ootamatult üle minna füüsiliseks. Aga mõlemad on muidugi ühtviisi hävitavad ja ma ei saa aru, miks sa juba praegu lased enda kallal vägivallatseda (ja sõpradega suhtlemist keelata).

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 12:29; 07.05 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta pole vägivalne,te lähete ültse teemast kõrvale,üldiselt ta keelab sõbradega väljas käia,suhelda jne

Mina arvan, et sul on üldse vara mingit “meest” omada. Kasva, õpi, tööta ja siis vaata.

Ja need käod, kes arvavad, et tegu on täiskasvanuga, on ise samasugused teismelised ilmselt. Kui pole just väga osavalt konstrueeritud liba.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 21:15; 07.05 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Offtopic: nüüd perekooli lehte avades ja seda teemat silmanurgast nähes lugesin korraks ‘Keelatud tõbras’ ja mõtlesin, et mõni on oma keerukat suhtestaatust iseloomustades õige luuleliseks läinud, nagu omal ajal seebikas ‘Keelatud naine’ vms.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 18:58; 07.05 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eelmine suhe algas nii. Alguses oli kõik imeline ja tunded tormilised ja elu ilus. Siis hakkas tulema… “kuule, mulle eriti ei meeldi, et sa Mariga läbi käid, ta tundub selline imelik”. Järgnes “ma ei saa aru, miks sa nii sageli ema juures käid, saate telefoni teel ka suhelda”. Siis “selle kleidiga sa küll välja ei lähe, see on liiga lühike”. Viimane vaatus oli see, kui ma ärkasin haiglas rangluumurruga, peapõrutusega ja verevalumitega. Sinna vahele mahtus palju keelde, piiranguid, solvanguid ja vägivalda. Manipuleerimine ja vägivald algabki nii – väikestest asjadest, mis ühel hetkel pole enam nii väikesed, aga sa ei saa päris täpselt ise ka aru, kuidas asjad nii kaugele jõudsid. Aga näed, samm-sammhaaval jõudsid. Ma saan täiesti aru – armastus on suur ja pime. Aga palun, teemaalgataja, õpi teiste vigadest, sul ei ole vaja endal neid läbi teha.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eelmine suhe algas nii. Alguses oli kõik imeline ja tunded tormilised ja elu ilus. Siis hakkas tulema… “kuule, mulle eriti ei meeldi, et sa Mariga läbi käid, ta tundub selline imelik”. Järgnes “ma ei saa aru, miks sa nii sageli ema juures käid, saate telefoni teel ka suhelda”. Siis “selle kleidiga sa küll välja ei lähe, see on liiga lühike”. Viimane vaatus oli see, kui ma ärkasin haiglas rangluumurruga, peapõrutusega ja verevalumitega. Sinna vahele mahtus palju keelde, piiranguid, solvanguid ja vägivalda. Manipuleerimine ja vägivald algabki nii – väikestest asjadest, mis ühel hetkel pole enam nii väikesed, aga sa ei saa päris täpselt ise ka aru, kuidas asjad nii kaugele jõudsid. Aga näed, samm-sammhaaval jõudsid. Ma saan täiesti aru – armastus on suur ja pime. Aga palun, teemaalgataja, õpi teiste vigadest, sul ei ole vaja endal neid läbi teha.

Ega elu ongi selline,Õppimegi läbi vigade aga ma üritan siis ringiga minna sellest, tänan!????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 18:36; 04.05 21:14; 06.05 11:50; 06.05 13:40; 07.05 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu mees keelaks mul sõprade või sõbrannadega suhelda, siis oleks meie suhtel kiire ja konkreetne lõpp. Päriselt ka. See on vägivald.

Isegi juhul, kui mõni mu sõber oleks talle äärmiselt ebameeldiv mingi minevikuloo pärast, pole see tema asi. Mina ei sunni oma kaaslast sellise sõbraga suhtlema, mina otsustan oma sõprade üle ise.

Muide, selline keelamine on hiiliv. Algul lihtsalt natuke pirtsutatakse, naine ei lähegi sõbrannaga kokku saama…5 aasta päeast polegi enam ühtki sõpra ja mees on suutnud naise sedavõrd ajupesta, et naine usubki siiralt, et naise kohus ja rõõm on käia igal pool koos mehega ning sõbrannaga tunnike naistejuttu ongi mõttetu ajaraisk, möla. Meessoost sõprade omamine on aga mehe solvamine – ja seda jäädakse siiralt uskuma pärast piisavat manipulatsiooni (see võib ka olla enesemanipulatsioon, et õigustust leida sellele, miks ise mehel sõbrannad ära keelad). Parem istuks kodus ja teeks mehekesele võileibu.

Kõrvalt on seda raske kuulata ja näha.

Muidugi on ka samasuguseid naisi karjakaupa, perekooliski. “Muidu on mul hea mees, aga see tema üks vallaline sõber, kellega ta iga kuu kokku peab saama ja siis saunas võu baaris õlletama, see käib jubedalt närvidele”. Ja siis Perekooli käod vangutavad koorina päid kaasa ja kirjutavad, et selline sõber on küll jube ja tuleks mehel ära keelata. Miks ei võiks mees iga päev ja iga õhtu iga aasta kuni surmani kodus istuda ja naisega olla?? Milleks talle sõbrad, eriti kui lausa 2-3 korda kuus peab kellegagi neist suhtlema. Liiga palju ju, mees peab kogu aeg perega olema (ok, tööl võib ka käia, aga siis marss koju).

Siis liitub siia veel vastassoost sõprade teema. Mõni ei usalda iseennastki, veel vähem oma meest. Kui usaldus on olemas ja vastastikkune, siis pole põhjust midagi keelata ka sellises sõprussuhtes. Mida lühema keti otsas peetakse, seda rohkem peni püüab plehku panna. See on praktiliselt nii, mitte ainult kõnekäänuna. Kramplik kinnihoidmine on ka vägivald.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on ka samasuguseid naisi karjakaupa, perekooliski. “Muidu on mul hea mees, aga see tema üks vallaline sõber, kellega ta iga kuu kokku peab saama ja siis saunas võu baaris õlletama, see käib jubedalt närvidele”. Ja siis Perekooli käod vangutavad koorina päid kaasa ja kirjutavad, et selline sõber on küll jube ja tuleks mehel ära keelata. Miks ei võiks mees iga päev ja iga õhtu iga aasta kuni surmani kodus istuda ja naisega olla?? Milleks talle sõbrad, eriti kui lausa 2-3 korda kuus peab kellegagi neist suhtlema. Liiga palju ju, mees peab kogu aeg perega olema (ok, tööl võib ka käia, aga siis marss koju).

Siin on nüüd vahe vahel, muide, sama kehtib ka juhul, kui keelajaks on mees ja sõpradega ringikäijaks naine:
Väga tihti kurdavad siin perekoolis oma muret just need naised, kes on väikeste lastega kodused ja keda mees ei kodus ega laste juures ei aita. On nii, et mehel on täis vabadus, aga naine on laste ja kodu külge aheldatud, sest väikesi lapsi üksi jätta ju ei saa. See on ebaõiglane. Mõnikord sellistel puhkudel ei nähta puude taga metsa ja hakatakse mehe sõpru selles olukorras süüdistama.
Kui teemaalgatajaga on sama lugu – tal on väikesed lapsed ja mehele ei meeldi, et need väikesed lapsed peamiselt tema hoolde jäetakse, siis on mehe nõudmised talle mõistetavad. Kui väikesi lapsi ei ole, on mõlemad vabad oma plaane ise tegema. Kui on väikesed lapsed, tuleb teha koostööd ja leida lahendused, mis mitte kedagi kodu külge ketti ei pane.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi lähisuhte vägivald. Vägivald on füüsiline või vaimne. Üldiselt füüsilisega kaasneb ka vaimne, kuid vaimse vägivallaga füüsiline tingimata ei kaasne – vaimne vägivald põhineb isikusepomadustel, kus mingil põhjusel üks kardab teist, üks domineerib teise üle, üks pool ei julge enda eest seista jne. nt manipulatsiooni tulemusel on pannud uskuma, et siis juhtub midagi halba.

Olen elus kohanud inimesi, kellel ongi kalduvus karta teisi inimesi, ilma te midagi füüsilist kaasneks. Mul endal oli kunagi ühikas paar kursakaaslast meiega samas boksis kõrvaltoas, kes mind kartsid. Lihtsalt sellepärast, et ma olen domineeriv isiksus, enesekindel, avaldan palju arvamust, nooremana kindlasti liiga palju, alati ei tajunud piire jne 😀 ja kartsidki mind. Elusees ma poleks neile muud teinud kui kruje sõnu kasutanud :d Ja olen näinud veel sellist asja, et lambist nt mõni kolleeg ei julge teise kolleegiga minna rääkima, sest ta on “nii kuri”.

Kui mul mees otseselt keelab suhelda sõpradega, siis lõpetaksin suhte. Mina ei ole alluv isiksus. Teine asi on, kui asi puudutab ühte konkreetset väljaskäimist, kui mehel on teised plaanid olnud või nt olen käinud mitu nädalavahetust järjest väljas ja mees tüdinud üksi/lastega olemisest või mees tahaks vahelduseks ise minna ja keegi peab lastega jääma…Aga ka nendel puhkudel pole kunagi meil olnud teemaks keelamine, ikka lihtsalt räägime neist asjust, ütleme, et “mul oli endal plaanis” jne ja siis arutame. Suhe peaks põhinema võrdsusel ja vastastikusel austusel, mitte hirmul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Keelatud sõbrad!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.