Esileht Ajaviite- ja muud jutud keeld võtta sms-laene

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: keeld võtta sms-laene

Postitas:
Kägu

Sugulane, kes on täiesti varatu, võtan sms laene, tagasi maksta ei jõua.  Ise tunnistab probleemi, aga ikka võtab (on selline lihtsake). Kas oleks võimalik midagi teha, et talle neid laene ei antaks või aitab eraisiku pankrot, siis äkki kontrollitakse laenuvõtja tausta ja saaks selle laenuratta peatada.  Võlgu on kindlasti üle 20 000, intressid/viivised on jumal teab, kui suured.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See tõesti suur probleem et täiesti suvaliselt laene antakse ilma tausta kontrollimata. Olen sotsiaaltöötaja ja näen kuidas kerge vaimupuudega inimesi on ära kasutatud ja nende nimel laene võetud. Need kes lõpuks KOVi eestkoste alla saavad, jäetakse üldiselt rahule aga ühel juhul hakati eakalt emalt raha tagasi nõudma.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sugulane, kes on täiesti varatu, võtan sms laene, tagasi maksta ei jõua. Ise tunnistab probleemi, aga ikka võtab (on selline lihtsake). Kas oleks võimalik midagi teha, et talle neid laene ei antaks või aitab eraisiku pankrot, siis äkki kontrollitakse laenuvõtja tausta ja saaks selle laenuratta peatada. Võlgu on kindlasti üle 20 000, intressid/viivised on jumal teab, kui suured.

Kasvata iseloomu ja ära võta rohkem laene. Pole ju keeruline aru saada?

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ega mina ei võta laene, tahan sugulast aidata.  Aimasime, et midagi on viltu, aga et nii viltu – seda ei osanud arvatagi. Üritamegi kokku arvutada, et palju ja kust ta neid laene võtnud on.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega mina ei võta laene, tahan sugulast aidata.

Ise ikka võtad.
Aitaks see, kes oskab aidata, mitte ei torma perekooli foorumisse küsima, et kuidas aidata.
Ju sul ikka endal abi vaja.
Lõpeta ära lihtsalt. Ilmselt oled vana maksmiseks kogu aeg uue peale võtnud, aga kui viimase maksmisega lõpuks hätta jääd, siis ilmselt lähed kuhugi registrisse üles ja enam ei anta.
Pole vaja sinnani asjal lasta minna.

0
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Taotleks eraisiku pankrotti. Selleks avaldus kohtusse anda.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega mina ei võta laene, tahan sugulast aidata. Aimasime, et midagi on viltu, aga et nii viltu – seda ei osanud arvatagi. Üritamegi kokku arvutada, et palju ja kust ta neid laene võtnud on.

Ja siis, klapite raha kokku ja maksate ära või? Ja sugulane võtab kohe uued peale. Ja siis tuleb käsi pikk nutma et laenud kaelas jälle.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega mina ei võta laene, tahan sugulast aidata.

Jajaa…😆

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise me neid laene tagasi maksma ei hakka, ilmselt on sugulasel mängusõltuvus, käskisime MTA endale keelu peale  panna. Järgmisena tulebki eraisiku pankrot.

Mõte oligi selles, et kuidas saaks sms laenuandjatele selgeks teha, et nad sellisele enam ei laenaks.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Psühholoogi või psühhiaatrit ja vaja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on sõltuvus siis ei aita midagi, MTA keeld on ka suhteline, teed avalduse ja eemaldavad nimekirjast. Samuti pole elulõpuni. Ei tea kui lihtsake teie sugulane on, omab kinnisvara, käib tööl, on perekond, mis vanus. Mina ei ohverdaks ennast , varsti olete või juba olete kaassõltlased. Rikub teie elukvaliteeti.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No siin perekool ilmselt ei saa ega oska aidata. Tuleks rääkida mõne juristiga ja ilmselt ka psühhaatriga – äkki avaldub tal mingi haigus, mille puhul saaks inimese eeskostele võtta.  Sõltuvustega ilmselt saab ka Wismari haiglasse pöörduda. Eraisik pankrott oleks mõeldav siis, kui tal mingit vara ei ole.

Üks võimalus on mitte aidata – las vastutab ise oma tegude ja tagajärgede eest. Ega enne mõistus pähe ei tule ilmselt. Aga psühhaatriga tasuks ikkagi konsulteerida. Sõltuvus võib olla tugevam kui inimene.

+3
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud keeld võtta sms-laene