Esileht Ajaviite- ja muud jutud Keemia abi

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Keemia abi

Postitas:
Kägu

Homseks on vaja keemia töö ära esitada aga kaks ülessannet on juhtme nii kokku ajanud, no ei ole see keemia minu ala. Teemaks on meil praegu alkoholid ja eetrid. Äkki targemad aitaks natuke.

1) Kirjutage ja tasakaalustage reaktsioonivõrrandid:

a) 1-propanooli kuumutamine
b) Kaaliumheksanolaat+bromoetaan

2) Kirjutage kahe isomeeri (mis kuuluvad erinevasse aineklassi) struktuurvalem ja andke neile nimetus, kui aine summarne valem on C3H8O

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
minaseal

RE: Keemia abi

Ma panen midagi kirja, ehk on abi ja loodan, et sai õige ka…

a) CH3-CH2-CH2-OH + 5O2 = 3CO2 + 4H2O
b) CH3-CH2-CH2-CH2-CH2-CH2-OK + CH3-CH2-Br = CH3-CH2-CH2-CH2-CH2-CH2-O- CH2-CH3 + KBr

C3H8O
CH3-O-CH2-CH3 – etüülmetüüleeter
CH3-CH2-CH2-OH – propanool

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suur tänu 🙂 Ma panen need kirja, tulgu mis tuleb. Aga ma avastasin, et ma olen ühe reaktsioonivõrrandi ise valesti teinud, äkki viitsid sellele ka pilgu peale visata?

butaan-2-ool+naatrium

Ahh panen selle viimase õnnetu ka siis 🙂

metanool+hapnik

Tõesti suur tänu sulle, kes sa viitsisin neid lahendada, ma juba korra mõtlesin, et ei lähegi homme kooli, et ei saa seda keemia tööd valmis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega vist pole mõtet sul sinna kooli üldse minna.Ise ülesandeid teha ei viitsi ja õppida ei ole aega siis tegele elatise teenimisega ja pereeluga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule ülbik, ma tegelengi nende asjadega korraga. Sul pole õrna aimugi kui palju ma veedan aega midagi õppides v uurides. Praegu aga enne vaheaega jäi laps haigeks ja tänu sellele pole tõesti aega olnud aga tööd tuleb ikkagi ära esitada ja tõesti ei hakka salgama, et keemia ei ole mu lemmik-aine. Kui ma üks kord aasta jooksul ei jõudnud asja valmis ja endale selgeks teha, siis sellest nüüd küll midagi ei juhtu ja koolist ma ka sinu napaka kommentaari pärast ära tulema ei hakka. Vaheaejal teen asja selgeks ja asi ants. Mida sa kobised?

Please wait...
Postitas:
minaseal

Panen sulle siia veel kaks lahendust, kuigi nüüdseks oled vist pidanud juba töö ära esitama.

CH3 – CH (OH) – CH2 – CH3 + Na = CH3 – CH (ONa) CH2- CH3 + H2

2CH3 – OH + 3O2 = 2CO2 + 4H2O

Alati kui alkohol reageerib hapnikuga on tegemist täieliku põlemise reaktsiooniga ja saadusteks on CO2 ja H2O

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Keemia abi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.