Esileht Kodunurk Keemiline puhastus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Keemiline puhastus

Postitas:

Ma alles noor ja rõivaste puhastus on veidi võõras teema 🙂
Kas kõik riided mida ei taha pesumasinas pesta võib viia keemilisse puhastusse? Nt mul on litritega kleite, pintsakuid, talvejope (mitte sulgede vaid sünteetilise materjaliga) – võin nad kõik viia keemilisse puhastusse ja kui neile ei sobi keemiline puhastus, siis nad ütlevad? Või mis sorti asju seal keemilises puhastuses üldse puhastatakse. Aidake rumalat 🙂

Ja ma tean et googeldada saaks ka aga praktiline Eesti inimeste kogemus ikka kasulikum 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 18:43; 15.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, võid. seal keemilises puhastuses ju tegelikult pestakse ka riideid (kui ise ei taha /julge pesta)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 18:48; 15.12 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina just vastupidi hakkasin kõike kodus ise pesema, mida silt ei lubanud ja midagi ei juhtunud. Olen rahul, sest tassisin hulga raha mõttetult sinna. See muidugi minu asi.
Viia võid kõike, tahavad ainult, et sildid alles oleks, et muidu nad ei vastuta. Kui pole silti, võtad vastutuse ise, kui miskit käkki läheb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 18:55; 16.12 09:01; 16.12 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest!
Kas ma olen õigesti aru saanud, et keemilises puhastuses pestakse ka asju pesumasinas, lihtsalt teiste ainetega? Kuidas siis õrnad asjad (nt litritega kleit) seal vähem kahjustada saavad kui kodus pesumasinas? Mulle ikka täitsa segane see teema… Viimasele kommenteerijale, kas nt pintsakut soovitaksid ka siis kodus pesumasinas pesta? Või peokleite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 18:43; 15.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks nad pesevad masinas ikka vaid neid asju, mille sildil masinpesu lubatud.
keemilise puhastuse eelis on see, et kätte saad sirge asja. kodus võid ju viigipüksid puhtaks pesta, aga neid korralikult sirgeks saada on raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 18:48; 15.12 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aurutaja on kodus olemas, siis saad oma asjad sirgeks ka. Olen nüüd hakanud mõnda jakki ka pesumasinas pesema, enne sellepärast ei saanud, et sirgeks ei saanud seda kuidagi. Aga kõik oleneb riidest ja rätpsepatööst, kõik asjad ikkagi ei kannata märgpesu, Mõned jakid ja ka üleriided ei kannata, näiteks võib hakata liimitud vaheriie kobrutama vms. Kui ei ole väga kodus nendes asjades, ei tasu riskida. Litritega riided ka kõik ei kannata märgpesu, litrid võivad lahti tulla, mõnedega jälle ei juhtu midagi. Mõni kangas tõmbab vee toimel väga palju kokku, neid ka ei maksa märjalt pesta. Aga tasub kõigepealt ikka märke aluseks võtta, mis riide sildi peal on kirjutatud. Mis asi kannatab pesu ja mis mitte. Ja tegelikult võib ju keemilises kõike puhastada, ka neid asju, mida võib tegelikult pesta. Ainult mõnel üksikul kangal on keemiline keelatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest!

Kas ma olen õigesti aru saanud, et keemilises puhastuses pestakse ka asju pesumasinas, lihtsalt teiste ainetega? Kuidas siis õrnad asjad (nt litritega kleit) seal vähem kahjustada saavad kui kodus pesumasinas? Mulle ikka täitsa segane see teema… Viimasele kommenteerijale, kas nt pintsakut soovitaksid ka siis kodus pesumasinas pesta? Või peokleite?

No ei pesta keemilises puhastuses ikka kõike pesumasinas:) Ülikonnad, frakid, smokingud – need oleks pesumasinas ju täiesti rikutud. Samuti villased mantlid, kübarad/kaabud jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest!

Kas ma olen õigesti aru saanud, et keemilises puhastuses pestakse ka asju pesumasinas, lihtsalt teiste ainetega? Kuidas siis õrnad asjad (nt litritega kleit) seal vähem kahjustada saavad kui kodus pesumasinas? Mulle ikka täitsa segane see teema… Viimasele kommenteerijale, kas nt pintsakut soovitaksid ka siis kodus pesumasinas pesta? Või peokleite?

pintsakut ei paneks jah, aga kõik joped, õhukesed mantlid, kleite samuti, kus kirjas et pesu keelatud. No ei juhtunud midagi, see minu kogemus.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 18:55; 16.12 09:01; 16.12 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei juhtunud midagi, see minu kogemus.

Sul on kogemus, et kui on silt, mis lubab 40 kraadiga pesta ja siis kui pesedki, ei juhtugi midagi?
Super.
Sildid ei valeta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei juhtunud midagi, see minu kogemus.

Sul on kogemus, et kui on silt, mis lubab 40 kraadiga pesta ja siis kui pesedki, ei juhtugi midagi?

Super.

Sildid ei valeta.

sorry, aga ma ei saa su mõttest aru? Kui on silt ainult keemiline, pesen nüüd südamerahuga kodus, riided täpselt samasugused, kui keemilisest toodud. Jah, ma ei vii raha enam keemilisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 18:55; 16.12 09:01; 16.12 11:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Keemiline puhastus