Esileht Pereelu ja suhted keerasin emale selja, raske on mõista

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: keerasin emale selja, raske on mõista

Postitas:
Kägu

Palju on elatisega jagajaid. Ema soovib oma lapsele ainult parimat jne. jne.

Saatusel on meiega aga omad plaanid, loen tagantjärgi kohtulahendeid, kus ema leiutas üha uusi ja uusi variante, millega isa kiusata. Küll ei olnud lastel seda ja küll lapsed ei suutnud ilma kolmanda asjata toime tulla.

Emaga on meil nüüdseks väga jahedad suhted, tere ja head aega tasemel. See aeg, kui tema kohtus lahinguid pidas ja summad,mida selleks kulutas, selle aja ja raha oleks ta võinud meisse lastesse investeerida.

Pidage mind tänamatuks jõmpsikas või mida iganes. Isaga on õnneks soojad suhted säilinud.Tunnen, et temaga on väga ülekohtuselt käitutud omal ajal. Vastik, vastik, vastik on isegi mõelda, mida ta tundma on pidanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: keerasin emale selja, raske on mõista

Mul täpselt sama kogemus. Terve lapsepõlve kuulsin ainult milline siga isa on ja et ta ei taha meid vennaga näha, sest ta ei armasta meid enam ja nii edasi. Hiljem olen taibanud milline manipulaator ta tegelikult on. Isa on täiesti chill, kusjuures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu emal jätkus häbematust isa käest tänase nimetusega elatist lasta maksta ka olukorras kus ma ise käisin juba tööl( 16 olin) ja isa oli ränga avarii tagajärjel jäänud invaliidiks. Invaliidsuspensionist maksis 1/4 alimentideks.
Täna on seis sama nagu eelmistel- isaga oleme teineteise jaoks alati olemas ja hoolimas, emaga suhtlesin viimati aastaid-aastaid tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pöörasid selja, aga endal sul süda valutab sellepärast. Pole lihtne see ilmaelu ja hingerahu leidmine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina julgen alles nüüd, kui ema surnud, mõelda oma mõtteid. neid mõtteid, mis emale polnud meelejärgi. ja nüüd koguni selliseid, et vaatamata pingutustele, polnud ta suurem asi ema. pingutas küll, soovis lapsele parimat, aga kas minu käest ka keegi küsis, et mida mina tahaks.
seetõttu on see emapoolne pingutus ka mõttetu olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei taha kedagi hukka mõista, aga ise ei julgeks ega tahaks kunagi mulle elu andnud inimesi hukka mõista, kuigi meie peres pole ka selliste teemat kunagi üles kerkinud õnneks. Lapsed ei pruugi siiski teada alati vanemate omavaheliste suhete tagamaid ja põhjuseid, miks nii käituti, nagu käituti. Loomulikult, laste arvamusega tuleks arvestada ja nende selja taga pere puudutavaid otsuseid teha ei ole ka mõistlik. Siiski oma vanemaid mina nii hukka mõista ei julgeks ja sellises stiilis (Ma ei taha Sind enam kunagi näha. Sa ei ole enam mu ema/isa) ei tahaks suhelda nendega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris jõhker lugemine. Katkistest peredest pärit lastest saavad katkised täiskasvanud:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei taha kedagi hukka mõista, aga ise ei julgeks ega tahaks kunagi mulle elu andnud inimesi hukka mõista, kuigi meie peres pole ka selliste teemat kunagi üles kerkinud õnneks. Lapsed ei pruugi siiski teada alati vanemate omavaheliste suhete tagamaid ja põhjuseid, miks nii käituti, nagu käituti. Loomulikult, laste arvamusega tuleks arvestada ja nende selja taga pere puudutavaid otsuseid teha ei ole ka mõistlik. Siiski oma vanemaid mina nii hukka mõista ei julgeks ja sellises stiilis (Ma ei taha Sind enam kunagi näha. Sa ei ole enam mu ema/isa) ei tahaks suhelda nendega.[/tsitaat]
mina julgen ema hukka mõista, kuna last panna nii sageli hirmu tundma…. nii lihtsalt ei tohi teha. hirmu tundma koduste kakluste ees, et nüüd löövad üksteist maha. istuda laua all ja väriseda, kui ema ja kasuisa peksavad vanaisa, kes on lihtsalt nõdra mõistusega juba. kuids kasuisa peksab ema. kuidas ema ei luba mul oma isaga suhelda, st ütleb et suhtle, aga siis mine igaveseks ja vaata, kas ta sind tahab.
selliseid asju oma lapsele lihtsalt ei tehta!

Please wait...
Postitas:
Kägu

tean, mida sa tunned – olen samas seisus. ema pühendas suurema osa oma elust minu elu mürgitamisele – kui käisin isa juures, siis sõbrannadega uuriti – millne on korter, uus naine ja siis halastamatult kommenteeriti. Võite ette kujutada kui halb tunne mul oli, muutusin kinniseks, ei rääkinud emaga jne.
Kui vaatasin seda Pilveda all – siis minu ema on samasugune ja samamoodi reageeris teatele, et saab vanaemaks – külmalt, ükskõikselt – samal ajal kui isa ja ta uus naine mulle vat kaela langesid ja suurt rõõmu väljendasid.
Ei tahagi emaga suhelda, tunnen ennast isa ja ta uues peres rohkem armastatuna, kusjuures ei ole isa ema kohta ühtegi halba sõna öelnud. ema-isa abielust mäletan ema mossitamisi, vaikimisi – küll see oli lapse jaoks jube.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
vahtra_leht

[tsitaat]Päris jõhker lugemine. Katkistest peredest pärit lastest saavad katkised täiskasvanud:([/tsitaat]

Julgeksin ka väita praeguse näite kohaselt, et katkistest peredest pärit lastest saavad väga tugevad täiskasvanud, kellel on julgust käituda oma südame järgi!

Please wait...
Postitas:
rlv

Tegelikult väidavad spetsialistid, et katkistest peredest võivad tulla ka täitsa terved täiskasvanud just nimelt sel juhul, kui neil jätkub jõudu oma lapsepõlv ja vanemate teod läbi mõtestada ja õiglaselt hukka mõista.

Neuroosid, vaimuhaigused või lihtsalt ebaadekvaatne ellusuhtumine tabab aga pigem neid, kes on läbi elanud lohutu lapsepõlve, peidavad selle endasse ja mõtestavad seda pigem nii, et vanemad olid ikkagi head, maailm halb. Seda on kirjeldatud päris mitmes antud valdkonda puudutavas teoses, näiteks raamatus \”Sinu enese pärast\”:

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?159763

Please wait...
Postitas:
Kägu

elu on kohati ikka väga karm. paljud elavad õnnelikult ja rahulikult normaalset elu ja ei suuda mõista teiste käitumise tagamaid.
see ongi normaalne, sest paljusid asju hakkad mõistma alles siis kui ise samas olukorras oled.

kui aga oled kogenud vägivalda ja pidanud suure osa elust nägema ja tundma asju, mida enamus näeb heal juhul vaid televiisorist, siis ka su käitumine ja mõttemaailm muutub.
tunded tuhmistuvad ja hakkad tegema ja ütlema asju, mida varem poleks ettegi kujutanud- ja see ongi loomulik sellises olukorras, et üldse kuidagi hakkama saada.
seega see, et mõni ütleb lahti oma vanematest on tema minevikku arvestades täiesti loomulik ja seda ei tuleks hukka mõista neil, kes pole ise sama asja kogenud.
pealegi me oleme erinevad ja ka meie psüühika on erinev. osad muutuvad väärkohtlemisest tugevamaks ja suudavad jääda normaalseteks, teised aga hakkavad kasutama narkootikume või teevad enesetapu.

minu maailm on ka väga palju muutunud, eriti viimastel aastatel. olen aru saanud, et paljud inimesed ongi halvad ja tahavad teistele halba.
varem arvasin, et iga inimese põhiolemus on hea.

samuti olen ma aru saanud, et enamus inimesi lihtsalt räägib tühja juttu kui nad lubavad sind aidata kui abi vajad- tegelikult nad hoopis tõmbuvad eemale. ei taheta lisakohustusi ja õnnetuid inimesi enda lähedusse.

ja tõesti ka oma vanemad võivad osutuda egoistlikeks ja pahatahtlikeks, mis oli minu suurim ebameeldiv avastus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lugu selline: ema-isa lahutasid kui ma olin viie aastane, vend oli kümnene. Ok, sellest saan aru, sest isa oli alkohoolik. Kiirelt tuli elamisse uus mees, kes minu venda ei sallinud ja ka mind kohtles küllaltki halvasti (endal tal lapsi pole). Ema ja kasuisa omavahelised suhted pole kah kunagi normaalsed olnud. Lapsepõlv möödus nii, et vend saadeti iga nädalavahetus maale isa sugulaste juurde, mind sinna ei lubatud. Järjepidevalt käis muidugi ka ajupesu, kui halvad on need sugulased ja isa. Isa läks peale lahutust Venemaale elama, kohtumisvõimalust ei olnudki, aga kirjutada kaa ei lubatud. Saatis mulle küll kingitusi, aga ka nendega kaasnes pidev inin, kui mõttetud need on. Isa on paha joodik, kes oma lastest ei hooli jne. Mõned harvad korrad, kui mind maale lubati, kästi kindlasti raha küsida! Kui sain 16 kolis isa Eestisse tagasi oma uue naisega ja minu imikust poolvennaga. Isa saatis minu kaudu emale suure summa raha nö väikeseks kompensatsiooniks maksmata jäänud elatiste eest. Toetas ka mind nii palju kui sai. Kohe kui sain 18 kolisin oma kasuisa ja ema juurest minema. Nemad läksid muidugi omavahel lahku kah, sest selle mehe nö ülesanne \”aidata lapsi kasvatada\” sai sellega otsa. Kuigi mul oli kasuisaga palju konflikte, on mul temast nüüd kahju, sest minu ema kasutas teda päris julmalt ära.
Praeguseks on seis selline, et vend elab isast ületee, mina isast 1,5 km kaugusel. Kasuisaga suhtlen telefoni teel ja aeg-ajalt käib meil ka külas ja käime kohvikus. Emast on aga nüüdseks saanud alkohoolik. Isa on täiesti alkoholivaba olnud juba umbes 12 aastat. Suurepärane papa minu ja venna lastele. Emaga kaa suhtlen, aga hinges pole talle kunagi andestanud, seda kriitikat isa suunas. Kõige rohkem aga ajabki närvi see, kuidas ema isa joomaprobleeme halvustas, nüüd on ise veel hullem! Ka see teeb haiget, et ta lasi kasuisal mu venda halvasti kohelda ja kõiksugustes konfliktides minu ja kasuisa vahel süüdistas mind ja ei uskunud, mida mina talle rääkisin! Põhimõtteliselt ma ei mäletagi lapsepõlvest eriti oma venda. Õnneks teismeeas sain temaga kuidagi lähedasemaks ja nüüd suhtleme peaaegu igapäevaselt. Aga jah, emaga olen mitmeid kordi üritanud suhteid katkestada, aga teadagi on alkohoolikud väga osavad manipulaatorid… Ja mingi sisemine moraal ikka sunnib mind head nägu tegema…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Trapts, oli nüüd sellist teemat vaja? Seniajani oli selge, et emad annavad endast kõik ja isad viilivad ikka kõrvale, sõltumata sellest, kui palju nad elatist maksavad ja lapsega tegelevad. Nü+üd järsku mingid isikud väidavad, et päris nii see ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

10 punni 🙂

samas, ega selline ema ei saa sellest teemast aru nagunii, kui ka loeb. kuna ta oma arusaamade järgi on kogu elu lapsele pühendunud eksmehele kätte makstes, siis ta ei saa aru, et teema temast on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kurb lugeda

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, küsin, millised olid sinu ema sissetulekud? Vb pidi ta tegema palju ületunde, et peret üleval pidada? Vb soovis ta oma koormust natukenegi vähendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jällegi ei mõista, miks minu ema mu isalt alimente sisse ei kasseerinud. Olime õega päris pisikesed, kui nad lahutasid, isa oli alkohoolik. Alguses vist midagi ikka maksis, üsna varsti enam mitte ja ema jättis asja sinnapaika.
Ma nägin, KUI raske oli tal oma palgast kolme inimest ülal pidada. Kui isa oleks veidikenegi igakuiselt rahaliselt panustanud, oleks meil palju lahedam elu olnud. Aga ema ei tahtnud alimentide tagaajamisega oma närve kulutada. Mina seda mõista ei suuda, aga emale olen siiski lõpmatult tänulik, et ta täiesti üksi suutis meid korralikeks inimesteks kasvatada. Isa me pärast lahutust ei näinudki, nüüdseks on ta ennast surnuks joonud.
Teemaalgataja, miks sa pead loomulikuks, et ema oleks pidanud teile \”seda\” ja \”toda\” ainult oma palgast võimaldama. Laste jaoks raha küsimine on vaese issi kiusamine?? Sulle endale ei tundu, et veidi ülekohtune oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, ma ei saa sinust aru. Ema tegi seda kõike ju teie pärast. Ta oli tubli, et seda kõike viitsis läbi teha. Ainult see, kui ta teie isa teie ees halvusts, on tõeliselt ebameeldiv. Seda ta küll poleks tohtinud teha.
Ise jäin üksi viie kooliskäiva lapsega. Elatist ei saanud ma sentigi. Tööl käisin kahel kohal. Tol ajal ei lubanud minu eneseuhkus seda kõike ette võtta. Tagantjärgi mõeldes ei suuda ikka ennast ära kiruda, et seda kõike läbi ei teinud. Oleks ju saanud ka lastele paremat elu võimaldada.
Ära mõista oma ema hukka, ta soovis ju teile ainult parimat.

Please wait...
Postitas:
isadora

[tsitaat]Minu lugu selline: ema-isa lahutasid kui ma olin viie aastane, vend oli kümnene. Ok, sellest saan aru, sest isa oli alkohoolik. Kiirelt tuli elamisse uus mees, kes minu venda ei sallinud ja ka mind kohtles küllaltki halvasti (endal tal lapsi pole). Ema ja kasuisa omavahelised suhted pole kah kunagi normaalsed olnud. Lapsepõlv möödus nii, et vend saadeti iga nädalavahetus maale isa sugulaste juurde, mind sinna ei lubatud. Järjepidevalt käis muidugi ka ajupesu, kui halvad on need sugulased ja isa. Isa läks peale lahutust Venemaale elama, kohtumisvõimalust ei olnudki, aga kirjutada kaa ei lubatud. Saatis mulle küll kingitusi, aga ka nendega kaasnes pidev inin, kui mõttetud need on. Isa on paha joodik, kes oma lastest ei hooli jne. Mõned harvad korrad, kui mind maale lubati, kästi kindlasti raha küsida! Kui sain 16 kolis isa Eestisse tagasi oma uue naisega ja minu imikust poolvennaga. Isa saatis minu kaudu emale suure summa raha nö väikeseks kompensatsiooniks maksmata jäänud elatiste eest. Toetas ka mind nii palju kui sai. Kohe kui sain 18 kolisin oma kasuisa ja ema juurest minema. Nemad läksid muidugi omavahel lahku kah, sest selle mehe nö ülesanne \”aidata lapsi kasvatada\” sai sellega otsa. Kuigi mul oli kasuisaga palju konflikte, on mul temast nüüd kahju, sest minu ema kasutas teda päris julmalt ära.
Praeguseks on seis selline, et vend elab isast ületee, mina isast 1,5 km kaugusel. Kasuisaga suhtlen telefoni teel ja aeg-ajalt käib meil ka külas ja käime kohvikus. Emast on aga nüüdseks saanud alkohoolik. Isa on täiesti alkoholivaba olnud juba umbes 12 aastat. Suurepärane papa minu ja venna lastele. Emaga kaa suhtlen, aga hinges pole talle kunagi andestanud, seda kriitikat isa suunas. Kõige rohkem aga ajabki närvi see, kuidas ema isa joomaprobleeme halvustas, nüüd on ise veel hullem! Ka see teeb haiget, et ta lasi kasuisal mu venda halvasti kohelda ja kõiksugustes konfliktides minu ja kasuisa vahel süüdistas mind ja ei uskunud, mida mina talle rääkisin! Põhimõtteliselt ma ei mäletagi lapsepõlvest eriti oma venda. Õnneks teismeeas sain temaga kuidagi lähedasemaks ja nüüd suhtleme peaaegu igapäevaselt. Aga jah, emaga olen mitmeid kordi üritanud suhteid katkestada, aga teadagi on alkohoolikud väga osavad manipulaatorid… Ja mingi sisemine moraal ikka sunnib mind head nägu tegema…[/tsitaat]

tegelikult päriselt ju kasvatas sind ema. isa oli niisama kuskil saba seljas, aga ema pidid toime tulema. ega keegi ei ole ingel, ju ta siis ei osanud paremini.
lihtsam on idealiseerida neid, kes rasketel aegadel põõsas sitsisid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ta võiski seda teha, 8,52 kägu, kasvatas nii hästi kui oskas, aga laps peaks ka seda tundma. laps peaks tundma, et teda armastatakse.
kui on armastus, siis antakse omadele paljud valeteod andeks ja laps tunneb, et ema on teinud nii tema pärast.
mina küll ei anna emale andeks seda, et isa kuskil saba seljas. ma usun, tundes oma ema, et on võimeline isa nii ära peedistama. nii nagu mingiki on ta sõimanud selle eest, et ma olen oma isa laps. et milleks ta mind üldse sünnitas. samas hoidnud, nagu omandit kiivalt endale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tore, et leidus keegi, kes julges välja öelda mida tunneb laps. siin ju pidevalt propageeritakse üksikemade tublidust ja kuidas nad kõike õigustavad, sellega, et see ju lapse pärast. tegelikult ikka enda pärast ja siis kui selgub, et üksi on väga raske, valatkse see lapse ja tema isa kaela.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]tean, mida sa tunned – olen samas seisus. ema pühendas suurema osa oma elust minu elu mürgitamisele – kui käisin isa juures, siis sõbrannadega uuriti – millne on korter, uus naine ja siis halastamatult kommenteeriti. Võite ette kujutada kui halb tunne mul oli, muutusin kinniseks, ei rääkinud emaga jne.
Kui vaatasin seda Pilveda all – siis minu ema on samasugune ja samamoodi reageeris teatele, et saab vanaemaks – külmalt, ükskõikselt – samal ajal kui isa ja ta uus naine mulle vat kaela langesid ja suurt rõõmu väljendasid.
Ei tahagi emaga suhelda, tunnen ennast isa ja ta uues peres rohkem armastatuna, kusjuures ei ole isa ema kohta ühtegi halba sõna öelnud. ema-isa abielust mäletan ema mossitamisi, vaikimisi – küll see oli lapse jaoks jube.[/tsitaat]

kurb lugemine. oled Sa mõelnud või teadlik, et mis on emale elu jooksul tehtud/juhtunud, et ta selliseks muutus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kurb lugemine. oled Sa mõelnud või teadlik, et mis on emale elu jooksul tehtud/juhtunud, et ta selliseks muutus?[/tsitaat]

ma arvan, et ta ei sobinud emaks. Talle oli tähtsam karjäär, ühiskondlik positsioon, tunnustus. Ta oli väga auahne. Samas ema vanemad olid väga toredad, ei oskagi öelda, mis juhtus, et ema sellise iseloomuga oli.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

täna \”viskasin\” ühe venelannast ema välja, kes üritas mind moosida mehe vastu kohtuaktsioone algatama- eesmärgiks tal siis saada rohkem elatist ja piirata isa õigusi lapsega kohtumisel.

kui uurisin isa seniseid panuseid, siis tuli vastuseid hammaste tagant välja tirida. nii vastumeelne oli öelda, et isa ostab ikka lapsele trennivarustust jms.

\”kirss tordile\” oli see, et enne aastavahetust kinkis mees naisele isegi poole korterist, et see ta vaid rahule jätaks.

kui läksin küsimustega süvitsi, sai mulle selgeks, et isa poolt ei ole kahjulikke mõjutusi lapse jaoks, naist ajab takka vaid kadedus mehe edu pärast ja soov veel rohkem saada.

sellised inimesed ajan minema, sest minu õiglustunne ei luba mul teenida kellegile halba tehes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma arvan, et ta ei sobinud emaks. Talle oli tähtsam karjäär, ühiskondlik positsioon, tunnustus. Ta oli väga auahne. Samas ema vanemad olid väga toredad, ei oskagi öelda, mis juhtus, et ema sellise iseloomuga oli.[/tsitaat]
Ah et lausa halb ja sobimatu, siis on tõesti hea, et Sina tema geene ei saanud..

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma arvan, et ta ei sobinud emaks. Talle oli tähtsam karjäär, ühiskondlik positsioon, tunnustus. Ta oli väga auahne. Samas ema vanemad olid väga toredad, ei oskagi öelda, mis juhtus, et ema sellise iseloomuga oli.[/tsitaat]
Mul eksäi ikka viskab alati mõnusa lause, et \”teadagi, kõik halb lastel pärineb emalt ja kõik hea on pärit isalt!\”
Elukogenud mees 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei olegi nende keeruliste suhetega katkiste perekondade puhul mingeid lihtsaid valemeid, vanemad peavad ikka väga targalt ja laste huvides tegutsema, et lastele kibedust hinge ei jääks.
Mul näiteks on sõbranna, kes ei suuda samuti oma emale andestada, aga hoopis vastupidisel põhjusel. Tema ema oli uhke ja vaene üksikema, kes ei olnud nõus isalt raha küsima. Isa uus perekond elas üsna hästi, isa oli juhtival kohal. Aga oma vanast perekonnast ei tahtnud midagi teada. Ja nii kasvas sõbranna väga kehvades oludes. Ta arvab, et ema oleks pidanud oma uhkuse alla neelama ja tema pärast siiski mingi elatise välja nõudma, et oleks vähemalt kõht täis ja vahel mõni uus riideese olnud.
Mu enda mees on ka lahutatud perekonnast. Täpselt samuti ema ei lubanud tal isaga suhelda ja tegi ka selle suure lolluse, et rääkis talle isast pidevalt halba. Hiliseks teismeeaks oli tal juba ema vastu niivõrd suur trots tekkinud, et ta enam praktiliselt temaga ei suhelnud ja otsis kõige kiuste oma isa üles. Algul oli eufooria suur ja isa parim sõber. Samas ei läinud üldse kaua, kui tulid esimesed pettumused ja mõni aasta hiljem tunnistas ta lõpuks, et isa oligi täpselt selline, nagu ema talle kogu lapsepõlve rääkis: sõna ei pea, valetab, manipuleerib, laenab raha ja tagasi ei maksa, hoolimatu ja vahel isegi jõhker. Praegu ta hoiab jälle rohkem ema poole ja isaga enam praktiliselt ei suhtle. Arvan, et kuigi ema tahtis teda lihtsalt kaitsta, tegi ta ikkagi isast halba rääkides suure vea, mis talle aastaid kõvasti kätte maksis.

Please wait...
Postitas:
Ritabell

Mõne ema kohta käib ütlus, et ühe käega armastab, teise käega tapab.

KOhati mulle tundub, et see on üsna paikapidav. Emaarmastuses ei kahtle ju keegi, aga see viis, kuidas mõni ema oma lapse pidevalt maatasa teeb, ette heidab eluagset hoolt ja abistamist, ootab kestvat aplausi selle armastuse eest – see hävitab ajapikku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah et lausa halb ja sobimatu, siis on tõesti hea, et Sina tema geene ei saanud..[/tsitaat]
minul on hea meel, et sinul on olnud õnnelik lapsepõlv ja soe-armastav suhe emaga. aga minul seda ei ole ja julgen tunnistada oma haiget saamist.
ei maksa seepärast mind hakata süüdistama.
Oma lapsele ei teeks ma seda kunagi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Pereelu ja suhted keerasin emale selja, raske on mõista

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.