Esileht Pereelu ja suhted keerasin emale selja, raske on mõista

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: keerasin emale selja, raske on mõista

Postitas:
Lune

RE: keerasin emale selja, raske on mõista

Kõik need, kes siin teemaalgatajat ja temaga sarnaseid hukka mõistavad – vaesusest ja kehvadest oludest, ilma isata kasvamisest poleks midagi kui peres oleks ema ja laste vahel ARMASTUS. Paraku laste eest hoolitsemise, neile riite, söögi jne hankimise kõrvale käib sageli emapoolne vingumine, halvustamine, kiusamine, mõnitamine jne.
Jah, ema andis endast parima materiaalse poole pealt. Aplaus. Seda üks ema peabki tegema oma laste jaoks.
Aga kui lapsed ei tunne ennast armastatuna, kui puudub usaldus ja soojus ja armastus peres, siis sealt saavad alguse täiskasvanud, kes pigem suhtlevad oma isaga, keda nad lapsepõlves ei tundnuki kui emaga, kes on külm ja kalk manipulaator lausa võibolla.

Kui mu ema ikka halvustab ja kritiseerib iga mu tegu ja iga mu liigutust siiani kui ma olen juba ammu täiskasvanu ja mitme lapse ema – siis miks ometi peaks ma temaga suhtlema. Ta ei tea mis on armastus ja kuna ta seda ei tea, siis ei osanud ta seda ei mulle ega mu lastele edasi anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: keerasin emale selja, raske on mõista

Mulle tundub, et vahet pole, milline on perekonna mudel, mingid lapsepõlvetraumad tekivad ikkagi.
Meil vennaga oli nn ideaalne pere: ema, isa ja õde-vend. AGA ma ei saa aru, miks ema ja isa koos elasid ja siiamaani veel elavad. Isa vingub KÕIGE üle, mida ema teeb. Pole päeva, kus talle söögi juures midagi ei meeldi jms. Ema ei jõua ära halada, kui kõrini tal on, et peab kõike ise tegema, et isa ei anna piisavalt raha ja mida kõike veel. Et tema on nii palju ohverdanud. Noorelt pidanud vanureid hooldama, kõik maatööd ära tegema juba väga noorelt jne. Nimekiri on pikk. Enam ei jõua kuulata seda hala. Nagu mina või mu vend oleksime tal palunud istuda kodus, orjata isa, hooldada mingeid vanamutte(tal on isegi praegu üks hoolealune, täiesti vabatahtlikult). Kui isa temaga teatrisse minna ei taha, siis ta ei lähe ise ka, kuigi ühtegi beebit tal kodus pole, mees on täiskasvanud, peaks oskama külmkapi üles leida. Siis lihtsalt halab, et kuskil käia ei saa. KÕRINI! Kui inimene tahab olla ohver, siis palun väga, aga ära tüüta sellega teisi. Teisest küljest on nad meie(oma laste) suhtes väga hoolivad, võibolla sellepärast on nad koos siis. Ma tean täiesti kindlalt, et kui ma peaksin mingil põhjusel oma lapse isast lahku kunagi minema, siis ei jõua ma seda virisemist ja minu süüdistamist oma vanemate poolt ilmselt ka terve sajandi jagu ära kuulata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Esileht Pereelu ja suhted keerasin emale selja, raske on mõista

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.