Esileht Ilu ja tervis Keerasin trenniga põlve tuksi

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Keerasin trenniga põlve tuksi

Postitas:

Umbes 6 kuud tagasi mõtlesin, et kuna mul on kerge ülekaal (mõned kilod, 5-6kg), siis võiks spordiga veidi tegeleda. Hakkasin jõusaalis käima ja ausõna üle ei pingutanud seal, tegin üsna kergeid asju. Aga ühel päeval käis poolkükke tehes paremast põlvest kerge nõks (isegi mitte raks) läbi ja põlv hakkas tuikama. Peale seda ma kükke enam ei teinud. Nüüd on nii, et näiteks peale tunniajalist jalutamist põlv kindlasti valutab ja vahel ka lihtsalt niisama, kodus koristades, käib jälle nagu mingi nõks läbi ning hakkab jälle valutama. Valu ei ole küll väga tugev, valuvaigisteid ei pea võtma, aga siiski ebameeldiv tuikamine ja võtab kergelt lonkama.

Ülekaal on endiselt täpselt sama, aga nüüd on veel põlv ka tuksis. Kena. Mingit trenni teha ma ei saa, sest isegi jalutuskäigu peale hakkab põlv valutama. Eks ma niimoodi varsti täiesti paksuks lähen.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 17:49; 23.02 18:02; 23.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siis perekooli rahvas tegema peab? Ükski lause ei lõppe küsimärgiga, et eeldada nõu küsimist! Heietate juba mitu aastat tuttavate sõnade ja lausemoodustistega, ÄRA EI TÜÜTA?

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 17:58; 23.02 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tüüta. See oli hoiatav näide, et trenni tuleb teha ettevaatlikult.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 17:49; 23.02 18:02; 23.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole arst, aga enda kogemuse põhjal diagnoosin sul meniskivigastuse. Ja kui see 6 kuuga paremaks pole läinud, siis ilmselt ei lähe ka, enamasti see ise ei parane. Soovitan minna perearstile, kes annab sulle eeldatavasti saatekirja ortopeedile ja ortopeed siis eeldatavasti kinnitab minu diagnoosi. Kui elu segab, siis tõenäoliselt pakub ta artroskoopilist meniski resektsiooni. See on üsna lihtne protseduur, toimub päevakirurgias, aga järjekorrad võivad haigekassa ravijuhtudele olla suht pikad, olenevalt asukohast.
Selle meniski resektsiooniga on muidugi see häda, et liigesed võivad pärast kiiremini kuluma hakata, aga ei pruugi (oleneb palju meniskit alles jääb), samas need meniski lahtised tükid seal liigese sees mõjuvad ka kõhredele halvasti. Igatahes soovitan kindlasti ortopeediga konsulteerida. Mõnel juhul aitab füsioteraapia ka, aga kui 6 kuu jooksul pole paremaks läinud, siis ma kardan, et sellest ei piisa.
Võid teha reielihaseid tugevdavaid harjutusi, mis liigeseid ei koorma, uuri internetist. Ujumine peaks sobima ja võibolla ka rattasõit, oleneb, kus ja milline vigastus on.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 18:17; 23.02 18:21; 23.02 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tüüta. See oli hoiatav näide, et trenni tuleb teha ettevaatlikult.

See alati ei aita. Kui meniskid on hapramaks muutunud (see juhtub vananedes meil kõigil, kellel varem, kellel hiljem), siis võib seda vigastada ka lihtsalt autost valesti välja astudes vms. Aga jah, treenitud lihased veidi aitavad põlve stabiilsena hoida ja vigastuste oht on väiksem, seega on mõistlik tõesti alguses ettevaatlikult treenida ja koormust tasapisi suurendada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 18:17; 23.02 18:21; 23.02 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralikult sooja ikka teed enne trenni?

Enda arvates tegin, aga ju siis mitte piisavalt. Nagu ütlesin, rohkem ma igaks juhuks jõusaali ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 17:49; 23.02 18:02; 23.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralikult sooja ikka teed enne trenni?

Enda arvates tegin, aga ju siis mitte piisavalt. Nagu ütlesin, rohkem ma igaks juhuks jõusaali ei lähe.

Arstile tuleb minna. Pilt teha. Ehk annab veel miskit parandada. EHk on parandamise jaoks vaja jalale täiesti rahu anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstile tuleb minna. Pilt teha. Ehk annab veel miskit parandada. EHk on parandamise jaoks vaja jalale täiesti rahu anda.

Kui see on meniskivigastus, siis röntgenpilt seda ei näita (ehkki röntgenpildid tuleks igaks juhuks teha küll ja vist alati tehakse ka). MRT idee poolest näitab, aga ortopeed oskab üldiselt ka ilma selleta diagnoosida, teatud kindlad testid on selle jaoks.
Meniskihäda puhul rahu ei aita, aga see artroskoopiline op võib küll päris hästi aidata, paljud inimesed saavad põlve ikka aastakümneteks täiesti hästi toimima. Selles osas ma oma kogemust ei oska veel jagada, mul oli see alles liiga vähe aega tagasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 18:17; 23.02 18:21; 23.02 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tüüta. See oli hoiatav näide, et trenni tuleb teha ettevaatlikult.

Ahah,
et kuna olen kunagi ka sepsise tõttu organite püsiva puudusega pääsenud siis peaksin seda a’la valimiste eel kuskil raekoja platsidel kuulutamas käima? Teie teemad algavad alati: “tekkis huvi, järsku märkasin, jäin mõtlemam jne”, ÄRA EI TÜÜTA?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 17:58; 23.02 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstile tuleb minna. Pilt teha. Ehk annab veel miskit parandada. EHk on parandamise jaoks vaja jalale täiesti rahu anda.

Kui see on meniskivigastus, siis röntgenpilt seda ei näita (ehkki röntgenpildid tuleks igaks juhuks teha küll ja vist alati tehakse ka). MRT idee poolest näitab, aga ortopeed oskab üldiselt ka ilma selleta diagnoosida, teatud kindlad testid on selle jaoks.

Meniskihäda puhul rahu ei aita, aga see artroskoopiline op võib küll päris hästi aidata, paljud inimesed saavad põlve ikka aastakümneteks täiesti hästi toimima. Selles osas ma oma kogemust ei oska veel jagada, mul oli see alles liiga vähe aega tagasi.

Kus sa opereerida lasid ja kaua järjekorras ootama pidid? Plaanin ka minna, aga järjekorrad on vist hiigelpikad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Keerasin trenniga põlve tuksi