Esileht Tööelu, raha ja seadused. Keeruline teema, kas keegi oskab aidata.

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Keeruline teema, kas keegi oskab aidata.

Postitas:

Jätisn tööandjale viimata lapsehoolduspuhkuse avalduse. Ei teadnud sellest avaldusest midagi, kuni tänaseni kui sõbranna sellest rääkis. Kas mind on nüüd lahti lastud? Kas tööandja oleks pidanud mind teavitama sellest? Vabandan, aga ise tõesti ei teadnud sellest avaldusest midagi. Kui keegi teab mingit lehekülge kus saab sellest lugeda on väga oodatud.
Tänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.01 23:38; 28.01 23:53; 29.01 00:11; 29.01 00:13; 29.01 00:17; 29.01 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana su laps on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 kuune

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.01 23:38; 28.01 23:53; 29.01 00:11; 29.01 00:13; 29.01 00:17; 29.01 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emapalka ikka saad? Ma pole küll seadustega kursis , aga minu teada peaks avaldus Lhp -ks olema tehtud enne dekreedi lõppu.. Ise tegin avalduse siis , kui laps oli 5. nädalane. Tööandja ise huvi ei tunne , et millal avaldust tegema lähed? Helista tööle esmaspäeval ja uuri üle ning mine käi ja tee avaldus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb, kuidas sul tööandjaga läbisaamine on. kui avaldus esitamata, siis see läheb tegelikult tööluusi alla. sisuliselt oled sa siis peale rasedus- ja sünnituspuhkust tegelenud tööluusiga. amtlikult lapsehoolduspuhkusel pole.
et jah.. kui tööandjaga sooje suhteid pole, siis on neil alus vallandamiseks olemas.

tööandja teavitama ei pea sellest, et tuleb esitada avaldus. pigem on see n-ö ise teada saamise teema.

nt siin on sarnane teema http://www.perekool.ee/index.php?id=57905&class=forum_schnell&action=view_post&post=8286040

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 00:10; 29.01 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pm on muidugi võimalik sind lahti lasta, sest rasedus- ja sünnituspuhkus sai sul ju läbi, peale mida oleksid sa pidanud tööle ilmuma. Või mis sa arvasid, mille alusel sa siis nüüd kenasti kodus oled?:)
Tavaliselt tööandjad siiski nii pahatahtlikud ei ole ja vormistavad ise su TL peatunuks alates kuupäevast, mil nn dekreedileht lõpeb (see leht või koopia sellest ju neil ka olemas). Allkirja saad sellele ka tagantjärele anda.
Nii et helista esmaspäeval tööandjale:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, vanemahüvitist ma saan. Ja olen nüüd googeldamis tulemusel lugenud et peab kiirelt ära viima selle avalduse, aga sellest ei räägi kahjuks keegi mis siis saab kui on jäänud viimata. Pagana pihata, et ma seda ei teadnud 🙁 Tööandja pole sõnakestki sellest ise rääkinud, ma ei teagi nüüd.. on mõtet helistada esmaspäeval tööle, äkki olen lahti lastud? Ikkagi tervelt viis kuud lapse sünnist möödas. Ma nii õnnetu ja saan ainult iseennast süüdistada 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.01 23:38; 28.01 23:53; 29.01 00:11; 29.01 00:13; 29.01 00:17; 29.01 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm.. oh tänan kiirete vastuste eest. Ma siis helistan esmaspäeval ja uurin. Tööandjaga on selline keeruline teema, et siis kui ma dekreeti jäin tuli meile uus ülemus ja temaga mul suuri kokkupuuteid ei olnud. Ei teagi mida arvata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.01 23:38; 28.01 23:53; 29.01 00:11; 29.01 00:13; 29.01 00:17; 29.01 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin ka veel üks sarnane küsimus http://www.perekool.ee/index.php?id=57905&class=forum_schnell&action=view_post&post=8104506

ja siin http://www.perekool.ee/index.php?id=57905&class=forum_schnell&action=view_post&post=7571576

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 00:10; 29.01 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, aitäh.. ma loen need kohe läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.01 23:38; 28.01 23:53; 29.01 00:11; 29.01 00:13; 29.01 00:17; 29.01 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa pärast lapse sündi töö juures ei ole käinud? Äkki allkirjastasid ikkagi avalduse ära ja lihtsalt ei mäleta seda ise? Iseasi , kui sa tööjuures ei käinud pärast lapse sündi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ma pole tõesti tööl käinud peale sünnitamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.01 23:38; 28.01 23:53; 29.01 00:11; 29.01 00:13; 29.01 00:17; 29.01 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd jääb tõesti üle loota ,et sul arusaaja ülemus , vastaseljuhul on tõesti tegemist tööluusiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minul näiteks ei teadnud tööandja midagi sellest avaldusest :D,ma ise pm surusin talle selle kätte, viskas siis sahtlisse ja ütles,et las siis vedeleb siin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled töövõimetuslehel=haiguslehel ja see lõpeb, siis sa ju lähed tööle?
Nüüd sai samasugune töövõimetusleht(sünnitusleht) läbi ja sa ei läinud? Mis põhjusel? Soovid jääda lapsehooldusphkusele? Siis tuleb ju avaldus kirjutad. Ega tööandja pole mõtetelugeja, et teab, kas lhp-le jääd sina või jääb lapse isa või on isa hoopis töötu ja sa jätkad töötamist saades VH.

Kuupäev(viimane) avaldust esitada oli 14p enne rasedus-sünnituspuhkuse(dekreedi) lõppu.

Sinu avalduse alusel peatab tööandja töösuhte ja teavitab Haigekassat st siis on sul õigus tööle mitte minna enna lhp lõpetamist e max lapse 3a saamiseni ja Haigekassas oled ravikindlustatud riigi poolt(tööandja ei maksa sinu eest).

KIIRESTI avaldus tööandjale: otsesele ülemusele või otse raamatupidamisse või personalitöötaja kätte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, et tööandja ise pole asja vastu huvi tundnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööandja on ehk tööluuside tõttu juba lepingu lõpetanud
kui normaalne töötaja ja arusaaja raamatupidaj ja ülemus, siis muidugi on firmasiseselt see ikkagi nii ära korraldatud, et avaldus nagu oleks juba esitatud. aga jah, ebameeldiva töösuhte korral oli tööandjal hea variant töötajast lahti saada, siinkohal vist seadusest kaitset ei ole, kui ikka inimene ise oma asjadest huvitatud ei ole, siis ei pea ka keegi teine tema ees asju ajama.

Endiselt ei suuda ma ära imestada, rasedusega arvele võttes annab ämmaemad tavaliselt suure paki kirjandust, seal ju kõik kirjas, nii toetused, emapalk, käitumisjuhised jms. mis te teete nendega?
töö ja raha foorumis oleks poole vähem lolle küsimusi, kui inimesed lugeda oskaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Keeruline teema, kas keegi oskab aidata.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.