Esileht Koolilaps Keh-kasv. tunnid õues kuumusega

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Keh-kasv. tunnid õues kuumusega

Postitas:
Kägu

Kas Teie lapsed jaksavad õues +30 kraadiga trenni teha 90min järjest?

0
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks paned teema nimeks kehaline kasvatus, kui jutt käib hoopis eraldi sporditrennist?

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, praegu on koolivaheaeg.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, praegu on koolivaheaeg.

Tema laps ehk on Soome koolis.

TERA lapsed peaks ka kooli minema.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavalises koolis kehalise tunnis küll 90 minutit järjest mingit tugevat trenni ei tehta. Aga me spordipoiss jaksab küll, kogu suve on treeninud ja võistelnud, ka 30+ kraadiga. Vahel treener ise pole jaksanud ja on trenni sisse viinud.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Teie lapsed jaksavad õues +30 kraadiga trenni teha 90min järjest?

Sul lapsed juba koolis?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus see +30 on?

Ise olen terve suve soojaga asfaldil tänavatel jooksmas käinud ja ma olen vana.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahet ei ole, mis ilm on, igal aastaajal ja iga temperatuuriga peaks kehalise kasvatuse tund arvestama iga lapse võimetega eraldi. Kes jaksab 90 min joosta, see jooksku, ja kes ei jõua, see teeb midagi, mis on tema taseme jaoks jõukohane ja arendav. Kehvas vormis laps ei jõua ka mitte ühegi muu temperatuuriga 90 min järjest tõsisemat trenni teha. Kehalise kasvatuse tunnis muidugi ka ei toimu mingi tõsine trenn minu teada, vaid suvaline hüplemine ja rahmlemine ilma pikemaajalise sihi ja eesmärgita. Ma loodan, et ma eksin.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tund kestab 45minutit ja kooli perioodil (september-mai) reeglina sellist kuumust pole. Lisaks on nutilaste kehaline lasvatus rohlem naljategu koolides.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tund kestab 45minutit

Osades koolides on kehaline paaristund.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus see +30 on?

Ise olen terve suve soojaga asfaldil tänavatel jooksmas käinud ja ma olen vana.

Näiteks Tartus on sel nädalal iga päev 30+ sooja… Ja osadel lastel ka kool juba. Teemasse… minu lapsel on suvi läbi trennid ja teevad ka kuumaga trenni – õues 2 tundi või konditsioneerita saalis lausa 4 tundi. Jõuab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehalises kasvatuses saaks ilmselt suure kuumusega valida varjulisemaid kohti ja teha tund selline, et suurt rabelemist ei oleks, et ka ebasportlikumad lapsed hakkama saaksid.

Kui aga jutt käib trennist, siis nt minu jalkapoiss jaksab poolteist tundi küll staadionil (lauspäike) treenida, kui aga on piisavalt joogipause ja vahepeal vett pähe valada. Nemad on sellise asjaga harjunud ja füüsiliselt heas vormis.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, praegu on koolivaheaeg.
Tema laps ehk on Soome koolis.
TERA lapsed peaks ka kooli minema.

Jah, TERAs ongi kolmapäeval avaaktus.
Minu laps tuli just trennist, väljakul lauspäike. Aga saab hakkama – nokkmüts, joogipausid ja väga suurt tempot ka peale ei suruta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sest mängib jalgpalli ja see mäng üldjuhul kestabki 90 minutit. Selle kuumaga tehakse küll joogipause ja väike vaheaeg on ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tund kestab 45minutit ja kooli perioodil (september-mai) reeglina sellist kuumust pole. Lisaks on nutilaste kehaline lasvatus rohlem naljategu koolides.

Oleneb koolist, osades koolides kehaline 2×45min. Meil talvel lausa 3×45 min, millest 2×45 min on suusatamine/uisutamine ja 45+40min vahetunde on mõeldud liikumiseks piritale ja tagasi

Osad  koolid alustavad juba augusti keskel ja enamus koole lõpetab juuni keskel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sa oled seda tundi vaatamas käinud, ja tead, et 90 minutit JÄRJEST tehakse siis mida ? Joostakse ? Tõmmatakse lõuga ? Kui tund on üles ehitatud vahelduva tegevusega, vahepeal on pausid ja võimalus kasvõi puude varjus olla, õpetaja jälgib lapsi ja tuletab joomise vajadust meelde, riietus on sobiv ja pead kaetud, siis ma arvan, et jah, minu lapsed jaksaksid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võin ka kinnitada, et jalkapoiste jaoks pole mingi probleem 90min.  trenni teha ja siis veel tund või kaks oma lõbuks otsa mängida. Joomine on esimestest trennidest alates sisse harjutatud ja vajadusel magneesiumid jne ka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps päevad läbi õues. Praegu näiteks 9-15 linnalaager (sport), korra koju ja siis sõpradega õue kas kossuplatsile või ratastega sõitma vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee mmm, esiteks pole praegu Eestis 30+ kuumust ja teiseks pole see mingi tõsiseltvõetav kuumus, kui ka oleks üle 30 kraadi sooja. Minu omad treenivad suvi läbi eratreenerite käe all Lōuna-Euroopas, kus 40+ tavaline. Ei sure keegi maha.

Palju vett juua, see on oluline.

Kas su lapsed siis pole titest saati soojaga harjunud, vähemalt Eesti tagasihoidlik soojaga? Kuidas ta koolieani on suutnud elada?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee mmm, esiteks pole praegu Eestis 30+ kuumust ja teiseks pole see mingi tõsiseltvõetav kuumus, kui ka oleks üle 30 kraadi sooja.

Ma ei tea, kus Eesti osas sa oled, aga Virumaal juba üle nädala  hommikul 10 aeg 25-27 lõunast juba 30-35, vihma pole olnud, õhk ei liigu, lihtsalt lämmi ja palav

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

esiteks pole praegu Eestis 30+ kuumust ja teiseks pole see mingi tõsiseltvõetav kuumus, kui ka oleks üle 30 kraadi sooja.

Temperatuur varjus üle 30 juba pikalt. Päikese käes palju rohkem. Õnneks on siiani tuult veidi ikka olnud.

Kas su lapsed siis pole titest saati soojaga harjunud, vähemalt Eesti tagasihoidlik soojaga?

Eks me kõik ole selle tagasihoidliku soojaga harjunud. 30 ja peale ei ole tõesti harjumuspärane. Spordilapsed elavad kenasti üle ja teevad trenni ka, aga midagi tavalist selles pole.  Meil ka pidevalt hoiatatakse, et väikelapsi ei tasu võistlustele kaasa võtta, kuumenevad üle, sest varju pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee mmm, esiteks pole praegu Eestis 30+ kuumust ja teiseks pole see mingi tõsiseltvõetav kuumus, kui ka oleks üle 30 kraadi sooja. Minu omad treenivad suvi läbi eratreenerite käe all Lōuna-Euroopas, kus 40+ tavaline. Ei sure keegi maha.

Palju vett juua, see on oluline.

Kas su lapsed siis pole titest saati soojaga harjunud, vähemalt Eesti tagasihoidlik soojaga? Kuidas ta koolieani on suutnud elada?

Hmm, seega Tartu ei asu Eestis, sest siin on juba mitu päevav 32+ ja enam olnud.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su lapsed siis pole titest saati soojaga harjunud,

Kuidas saab Eestis titest peale soojaga harjuda, kui aasta jooksul on selliseid 30-kraadiseid päevi nii paari nädala jagu? Ja hea, kui teist samapalju 25-kraadiseid päevi. Siis ootad sooja ilma järgmised 8-9 kuud. Siinsed lapsed on rohkem küll harjunud vihma, tuule ja paksude riietega, mitte lõõskava päikesega.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su lapsed siis pole titest saati soojaga harjunud,

Kuidas saab Eestis titest peale soojaga harjuda, kui aasta jooksul on selliseid 30-kraadiseid päevi nii paari nädala jagu? Ja hea, kui teist samapalju 25-kraadiseid päevi. Siis ootad sooja ilma järgmised 8-9 kuud. Siinsed lapsed on rohkem küll harjunud vihma, tuule ja paksude riietega, mitte lõõskava päikesega.

Ja te lastega pole regulaarselt soojas käinud, reisimas ma mõtlen?

Aga jah, ma tõesti ei saa aru, kus te hetkel need 30+ temperatuuril võtate ja veel varjus.

Mul on keskpäeviti olnud nii 27-28, täiesti normaalne suveilm.

Tallinn.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga jah, ma tõesti ei saa aru, kus te hetkel need 30+ temperatuuril võtate ja veel varjus.

Kui raske sellest siis aru saada on, et temperatuurid on Eesti eri paigus erinevad ja ilm ei juhindugi pealinnast? Eile oli meil 32 varjus.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su lapsed siis pole titest saati soojaga harjunud,

Kuidas saab Eestis titest peale soojaga harjuda, kui aasta jooksul on selliseid 30-kraadiseid päevi nii paari nädala jagu? Ja hea, kui teist samapalju 25-kraadiseid päevi. Siis ootad sooja ilma järgmised 8-9 kuud. Siinsed lapsed on rohkem küll harjunud vihma, tuule ja paksude riietega, mitte lõõskava päikesega.

Ja te lastega pole regulaarselt soojas käinud, reisimas ma mõtlen?

Aga jah, ma tõesti ei saa aru, kus te hetkel need 30+ temperatuuril võtate ja veel varjus.

Mul on keskpäeviti olnud nii 27-28, täiesti normaalne suveilm.

Tallinn.

Peale Tallinna on Eestis veel kohti. Tartus on juba nädal aega 30+ ja see jätkub ka järgmisel nädalal. Hingata saab ainult külma duši all või kaelani järves. Aga lapsed teevad ikka vapralt trenni ja pärast trenni ruttu ujuma ja jahutama.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su lapsed siis pole titest saati soojaga harjunud,

Kuidas saab Eestis titest peale soojaga harjuda, kui aasta jooksul on selliseid 30-kraadiseid päevi nii paari nädala jagu? Ja hea, kui teist samapalju 25-kraadiseid päevi. Siis ootad sooja ilma järgmised 8-9 kuud. Siinsed lapsed on rohkem küll harjunud vihma, tuule ja paksude riietega, mitte lõõskava päikesega.

Ja te lastega pole regulaarselt soojas käinud, reisimas ma mõtlen?

Aga jah, ma tõesti ei saa aru, kus te hetkel need 30+ temperatuuril võtate ja veel varjus.

Mul on keskpäeviti olnud nii 27-28, täiesti normaalne suveilm.

Tallinn.

Peale Tallinna on Eestis veel kohti. Tartus on juba nädal aega 30+ ja see jätkub ka järgmisel nädalal. Hingata saab ainult külma duši all või kaelani järves. Aga lapsed teevad ikka vapralt trenni ja pärast trenni ruttu ujuma ja jahutama.

Soovitan elamisse ehitada kliimaseade.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna lapsele ellu kaasa oskus keerulistes situatsioonides toime tulla. Leia lahendusi, mitte ära otsi takistusi. Minu kõik lapsed on suutelised 30 kraadiga trenni tegema aga jah, see ei ole mugav janad ei naudi seda. Kogu elu ei peagi olema mugav. Inimene peab teadma, kuidas sellises olukorras vastu pidada. Võta veepudel kaasa ja joo palju, vajadusel kalla vett pähe, hoidu vähemalt pauside ajal varju. Lõdvesta liigutamise ajal, ära sunni enda keha rekordeid tegema selles kuumuses vaid liiguta säästlikumalt jne.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koolilaps Keh-kasv. tunnid õues kuumusega