Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Keha tõrjub rasedust?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Keha tõrjub rasedust?

Postitas:

Mul katkeb juba teine rasedus. Mõlemad juba enne 7-nädala täitumist. ????
Kuidas aru saada, kas see võib olla sellest, et keha tõrjub raseduse?
Mul on sellised valud nagu oleks kokkutõmbed emakas. Korra tõmbub krampi, siis laseb lahti siis jälle krampi jne. Valud on väga sagedased. Alla minuti vahedega.

Küsisin arstilt selle kohta eelmine katkemine – arst ei uskunud. Sellepärast ei saatnud analüüsidele ka.

P.S! Mul on selliseid kokkutõmbeid olnud ka OV aegu ja peale OV-d. Lisaks siis mõlemad korrad katkemistel ka.
Kas ma saan seda kuidagi ise ka teada? Kuidas seda analüüsitakse?

Arst ütles, et enne kolme katkemist ei hakata põhjust uurima – ravijuhis näeb nii ette.

Kellel on keha rasedust tõrjunud, kuidas see avaldus, kuidas analüüsiti? Millist ravi saite? Aitas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 08:24; 16.03 05:22; 16.03 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sisetunne ütleb sama. Minul 6 rasedust katkenud nüüd järjest(teine rasedus 8ndal, kolmas 6ndal) Nüüd kui saan testile triibud, nii järgmine v ülejärgmine päev hakkab kõht krambitama.

Rääkisin arstile. Arst arvab, et kehv rakk hoopis ja sellep keha kohe viskab välja. Oehh ma ütlen :/  Immuunsust alandavat ravimit ei määranud seoses selle koroona pandeemiaga. Mõistan selles suhtes olukorda ja otsust. Ootan nüüd pandeemia rahunemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 09:40; 16.03 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuus katkemist ei saa kindlasti olla enam lihtsalt “kehv rakk”. Soovitan otsida naistearsti, kes spetsialiseerunud viljatusküsimustele.

Mõni varajane katkemine elu jooksul ei ole kindlasti haruldus, siis võib tõesti kahtlustada embrüopoolseid probleeme, aga kuus katkemist järjest viitab kindlasti juba mingile muule probleemile.

Ärge raisake oma aega nende arstide juures, kes ütlevad, et midagi pole vaja teha ega uurida. Tervel alla 35-aastasel naisel pole midagi uurida vaja, kui rasestuda on üritatud alla aasta ja selle aja sisse ei jää peetumisi-katkemisi. Kui katsetatud kauem või rasedused katkevad, on kindlasti vaja hakata uurima, milles asi. Kui arst ei soovi teemaga tegeleda, tuleb vahetada arsti. Kehva spetsialisti juures raisatud aega te pärast tagasi ei saa, nii et ärge jääge ootama.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 13:31; 15.03 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sisetunne ütleb sama. Minul 6 rasedust katkenud nüüd järjest(teine rasedus 8ndal, kolmas 6ndal) Nüüd kui saan testile triibud, nii järgmine v ülejärgmine päev hakkab kõht krambitama.

Rääkisin arstile. Arst arvab, et kehv rakk hoopis ja sellep keha kohe viskab välja. Oehh ma ütlen :/ Immuunsust alandavat ravimit ei määranud seoses selle koroona pandeemiaga. Mõistan selles suhtes olukorda ja otsust. Ootan nüüd pandeemia rahunemist.

Mis arsti juures sa tegutsed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui toimuvad järjest aina raseduse katkemised, siis soovitan minna geneetiku juurde. Arvan, et kui sa rasestud ilusti aga rasedused katkevad, siis on probleem embrüote geenides. Soovitan teha embrüotele PGD (ehk embrüo siirdamiseelne geneetiline diagnostika).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on elus üks rasedus peetunud. Nüüd teise tekkinud raseduse ajaks kirjutas arst prednisoloni ja lisaks määras ka hjertemagnyli. Ma sain aru, et prednisolon ongi selleks, et mõnikord keha ei taha võõrast rakku omaks võtta. Mõlemad seega selleks, et mu rasedus wi peetuks ega katkeks. Prednosoloni nüüd enam ei võta. Rasedus 10 nädalat hetkel. Aga mina tegutsesin ka viljatusravi arsti juures.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 16:03; 16.03 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui toimuvad järjest aina raseduse katkemised, siis soovitan minna geneetiku juurde. Arvan, et kui sa rasestud ilusti aga rasedused katkevad, siis on probleem embrüote geenides. Soovitan teha embrüotele PGD (ehk embrüo siirdamiseelne geneetiline diagnostika).

See on kõigest üks võimalus väga paljudest. Rasedused võivad katkeda kõige lihtsamast väljaravimata suguhaigusest, mõnest põletikust, polüüpidest, samuti võivad põhjused olla mehes, mistõttu tuleks kindlasti arsti juurde kontrolli saata ka mees.

Omal käel geneetikule minema pole vaja hakata. Tuleb otsida usaldusväärne viljatusravi spetsialist ja kui ta näeb, et on vaja geneetikut, siis ta sinna ka suunab. Ise ükshaaval mingeid võimalikke diagnoose läbi käima hakata, siis selle aja peale saab viljakas aeg otsa, kuni kõik need läbi saavad nokitud. Ei ole vaja sellist jalgratast leiutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 13:31; 15.03 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen juba viljaturaviarsti juures. Mul on PCOS. Ma olen 4a beebit soovinud ja nyydseks katkes juba teine rasedus.
Ma ei kardagi, et ma rasedaks ei jää. Pigem kardan uut peetumist. Aga arst ytleb, et enne ei saa midagi teha, kui 3x on nii juhtunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 08:24; 16.03 05:22; 16.03 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetasingi arsti eelmine kevad.  See kuu lähen geneetiku juurde, kui koroona ära ei nulli.

Ja embrüo geneetika test ka plaanis.Saab lõpuks selgeks.

Hetkel Sekavini juures ning vähemalt suunab ja tegutseb.

Tekstist proovige veel aasta, proovige veel pool aastat jne  on saanud tekst: teil juba vanus selline.

Nii, et tegutsege, kes sisimas tunnete miskit valesti.

 

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 09:40; 16.03 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on elus üks rasedus peetunud. Nüüd teise tekkinud raseduse ajaks kirjutas arst prednisoloni ja lisaks määras ka hjertemagnyli. Ma sain aru, et prednisolon ongi selleks, et mõnikord keha ei taha võõrast rakku omaks võtta. Mõlemad seega selleks, et mu rasedus wi peetuks ega katkeks. Prednosoloni nüüd enam ei võta. Rasedus 10 nädalat hetkel. Aga mina tegutsesin ka viljatusravi arsti juures.

Ma ka viljatusarsti juures. Kas arst tegi enne mingeid uuringuid ka, enne kui ravi välja kirjutas? Küsisid ise v arst pakkus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 08:24; 16.03 05:22; 16.03 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”></p>

Ma ka viljatusarsti juures. Kas arst tegi enne mingeid uuringuid ka, enne kui ravi välja kirjutas? Küsisid ise v arst pakkus?

<p style=”text-align: left;”>
[/quote]

</p>
Arst ise pakkus ja uuringuid ei teinud. Ma hakkasin kohe 41 ka saama ehk siis haigekassa selles osas hakkas lõppema, võib-olla see mõjutas ka arsti otsust, sest mänguruumi enam polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 16:03; 16.03 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei usu sellist asja, et keha t6rjub. Keha t6rjub ikka juba siis loote, kui areng on peatunud, aga siis ka mitte alati. Vahel tuvastatakse alles uh’s, et loode peetunud. Kui rasedused katkevad/peetuvad, viga v6ib olla nii lootes kui ka su enda hormonaalses tasakaalus v6i milleski muus. Olen arstiga n6us, et 2 katkemist aasta sees veel ok ja peale kolmandat alles hakkavad uurima. Mu mitmel s6brannal olnud 2 peetumist ja kolmas rasedus 6nnestunud. Halb juhus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt ma soovitan lugeda raamatuid mis räägivad viljastumise protsessist kuni pesastumiseni ja loote arengust. On sulle endale asi selgem ja ei mõtle nii palju üle.

Teiseks sa võid neid krampe tunda aga seda sa ju ei tea kas keha lükkab elus embrüo või surnud embrüo välja. Võib-olla on areng juba peale pesastumist lõppenud ja keha lükkabki selle mõned päevad hiljem välja nagu looduses ettenähtud.

Kolmandaks, otsi endale pädev viljatusraviarst! Sellest oleks juba väga palju abi. Mul endal kogemus olemas. 1 rasedus peetus 8+5, teised 2 katkesid 4+4 ja 5+6 nädalal. 1.5 aastat läks, et kanda oma rasedus lõpuni, sellest 1a ja 2k olin tavagünekoloogi jälgimise all. Mis välja tuli? Mul oli progesterooni puudulikkus ehk kollaskeha ei tootnud piisavalt hormooni mis on raseduse säilimises üks võtmeid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Keha tõrjub rasedust?