Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Kehakaal ja menstruatsioon

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kehakaal ja menstruatsioon

Postitas:

Kas on võimalik, et pärast kaalulangust võib menstruatsioon ära jääda? Kaalusin enne rasedust 58-60, halvematel aegadel isegi üle 60 kg, nüüd peale sünnitust, millest on pool aastat möödas 51-52 kg. Olen 163 cm pikk ja seetõttu ongi mul praegu ju normaalne kaal, varem olin pigem ülekaaluline. 51 kg kaalusin ma tegelikult juba paar kuud pärast sünnitust. Menstruatsioon kippus siis täiesti suvaliselt käima ja pigem ikka väikeste vahedega (10 päeva ainult vahet). Nüüd on juba üle kuu aja möödas ja olen teinud mitmeid rasedusteste, mis näitavad negatiivset. Varem ei ole mitte kunagi sellist asja olnud, enne rasedaks jäämist käis menstruatsioon nagu kellavärk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 22:40; 17.12 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kilpnäärme ületalitlus? Sageli vallanduvad nii ala- kui ka ületalitlus just pärast sünnitamist.
Ületalitlusega langeb kehakaal ning päevad võivad muutuda ebaregulaarseks.

163/51 otseselt alakaal ei ole ja sellega ei tohiks päevad ära jääda. Pigem ikka mingi hormoonide värk.

0
0
Please wait...
Postitas:

Tahtsin just sama pakkuda. Omal oli täpselt nii. Algul peale sünnitust alatalitlus ja siis poole aasta pärast äkki ületalitlus. Viimase sümptomiteks kaalulangus ja päevadesegse veritsuse vähenemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 23:33; 17.12 15:23;
Postitas:

Pool aastat peale sünnitust ei pruugigi veel päevi olla ju.

0
0
Please wait...
Postitas:

Pille tarvitad peale sünnitust?
Mul ei olnud peale iga sünnitust 2a mingeid päevi.
Peale kolmandat last võtsin 4 kuud cerazettet- siis olid päevad algul iga 10p tagant, lõpuks juba mitu kuud päevagi vahele jätmata. Viskasin pillid minema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 23:33; 17.12 15:23;
Postitas:

Ei tarvita pille. Hetkel on ainult kondoom kasutuses, sest spiraali mulle ei pandud haavandi tõttu. No, eelnevatel kuudel olid päevad, sellel kuul ei ole veel hakanud – tänase seisuga 30 päeva viimasest menstruatsioonist. Olgu öeldud, et toitumise poole pealt tegin muudatuse, st ei söö enam magusat, saia, makarone jne, et näen ikkagi vaeva oma kehakaalu hoidmisega. Enne rasedust sõin kõike. Ületalituse puhul vist inimene sööb kõike, aga kaal langeb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 22:40; 17.12 15:33;
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Ilu ja tervis Kehakaal ja menstruatsioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.