Esileht Ilu ja tervis Kehakaal tõuseb

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Kehakaal tõuseb

Postitas:

Jah, see vana hea äraleierdatud teema. See teema on eelkõige neile, no ntks üle 35-aastastele, kes tunnevad, et teevad küll… midagi, aga kaal liigub vankumatult ainult üles:(
Olen 40 a., pikkus 168 cm, kaal 81-82 kg:( Autot ei oma, istuv töö ei ole, trenni ei tee, käin palju jala, sõidan rattaga. Hormoontablette, rasestumisvastaseid, tarbin. Samas olen neid suure osa täisealise elust tarbinud, noorena mingit mõju kehakaalule polnud.
Toitumist – püüan jälgida, eks me kõik ju püüame, aga ilmselgelt sellest kõigest on vähe. Veini armastan, see igavene küsimus – kas veinijoomine annab kaalutõusule juurde või ei?

Nukraks teeb, mis aitaks ei tea. Pole olnud kunagi just piibuork, aga veel mõned aastad tagasi olin 68-9 kg. Nüüd pole kuu-paar isegi 7ga algavat numbrit näinud. Talvel olin veidi tõbine, muidugi kadus ka söögiisu ja olin 75 kg. Hämmastav kuidas 6 kg võib tagasi tulla nagu naksti.
Saatusekaaslasi?

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 12:28; 30.08 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitumist – püüan jälgida, eks me kõik ju püüame, aga ilmselgelt sellest kõigest on vähe. Veini armastan, see igavene küsimus – kas veinijoomine annab kaalutõusule juurde või ei?

Tõsi ta on, et sellest vanusest peab vormi hoidmiseks siiski toiduga piirama, eriti kui juba oled ülekaalus.
Suurema osa kaalust määrab ikka toitumine. Löö konkreetselt kokku (Myfitnesspal äpp, Nutridata vm abil), palju kcal päevas tarbid (koos selle veiniga) mõne päeva jooksul. Kui see pilt selge, siis saab edasi arutleda.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingis vanuses see paratamatult toimub. Kellel varem kellel hiljem ainevahetus lihtsalt aeglustub ja seda eriti kiirendada ei saa. Sellest ajast peabki hakkama lihtsalt tõepoolest toidukoguseid ja süsivesikuid piirama.
100 ml veini annab
punane vein 72-95 kcal
roosa vein 69-86 kcal
valge vein 62-117 kcal
https://toidutare.ohtuleht.ee/948671/jookide-kalorsus#

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 13:59; 30.08 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi ei ole paratamatus.
Sööd ja jood üle. Küidas võib üks 40.aastane küsida, et kas vein annab kaloreid? Pool pudeli annab ühe söögikorra jagu kaloreid.
Sa kas ei tea, mida sa tegelikult sööd või ignoreerid seda ja arvad, et sulle vein kaloreid juurde ei snna.

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.08 14:10; 30.08 19:19; 01.09 09:06; 01.09 13:32; 01.09 20:33; 02.09 20:37; 03.09 08:12; 03.09 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi ei ole paratamatus.

Tõesti või? Mis käsuga sa siis vananemise ja ainevahetuse aeglustumise seisma panid? Võiksid selle oskusega palju raha teenida. Hakatuseks jättes ilukirurgid ja botoxitootjad töötuteks. Teeks ise heameelega samamoodi. Noh, et silmad prille ei saaks vajama, nahk ei hakkaks lõtvuma ja nii edasi?

+8
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 13:59; 30.08 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et regulaarne kindlatel kellaaegadel söömine aitab, et kehal tekiks kindel rütm. Minimaalselt mõttetut näksimist. Lihtsad kodused tervislikud toidud. Jälgida, et ei sööks üle. Kui pärast toidukorda tahaks ägiseda, siis on ilmselt liiale mindud.
Joogivalik on väga oluline. Igasugused limonaadid ja ka tavalised pakimahlad ei tee kehale kuidagi head, sest neis on jaburalt palju suhkurt sees, rääkimata alkohoolsetest jookidest, mis ju teada oma kõrge kalorihulga poolest.

Kaal ei tõuse niisama heast peast. Isegi kui on aeglasem ainevaheus, siis sellest hoolimata kõik algab toitumisest.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pool pudeli annab ühe söögikorra jagu kaloreid.

Pudel ikka, mitte pool.
Ca 450 kcal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugused limonaadid ja ka tavalised pakimahlad ei tee kehale kuidagi head, sest neis on jaburalt palju suhkurt sees, rääkimata alkohoolsetest jookidest, mis ju teada oma kõrge kalorihulga poolest.

Limonaadi, cocacolat, mahlu ei osta ega tarbi.
Tean, et tihti algavad soovitused – Jätke ära magusad joogid, kartulikrõpsud jne ja näete muutust. Muidugi tõsiasi on, et paljud kogukad inimesed neid ei tarbi, ju siis liialdatakse nn tavalise toiduga. Süsivesikuid püüan muidugi piirata, ega kartulit, pastat väga lubada saa.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 12:28; 30.08 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitumist – püüan jälgida, eks me kõik ju püüame, aga ilmselgelt sellest kõigest on vähe. Veini armastan, see igavene küsimus – kas veinijoomine annab kaalutõusule juurde või ei?

Tõsi ta on, et sellest vanusest peab vormi hoidmiseks siiski toiduga piirama, eriti kui juba oled ülekaalus.

Suurema osa kaalust määrab ikka toitumine. Löö konkreetselt kokku (Myfitnesspal äpp, Nutridata vm abil), palju kcal päevas tarbid (koos selle veiniga) mõne päeva jooksul. Kui see pilt selge, siis saab edasi arutleda.

ja mina sain selles vanuses suht kergelt 12kg alla, mis jäi püsima ca 9 aastaks, nüüd tagasi tulnud ca 7kg (olen 50, ealiselt lisandunud), mida proovin jälle alla saada. Minule annab veini või mis iganes alko tarbimine kohe kaalu juurde, ilmselt söök mida manustan koos alkoga ohtralt 🙂 Rasedusvastased tabletid ilmselt samuti, siis sellest eriti ei räägitud, tagantjärgi tarkus. 6kg võib tõesti naksti tulla ja alla saada, mida vanem seda raskem. 40 pole mingi vanus veel, et ennast mitte korda saada, edu 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole sellist asja, et “lihtsalt kaal tõuseb”. Kõigel on põhjus.
Selge see, et ainevahetus aeglustub, aga 40+ ei tohiks see veel nii drastiliselt mõjuda. Ainevahetust saab parandada (eelkõige jättes toidust välja lisatud suhkrud, juues rohkem puhast vett ning pikendades söögivaba aega nn. intervallpaast ehk IF).
Hormoontabletid, mis nooremana vo ei mõjunud, omavad hoopis teistsugust toimet kui hakkab lähenema üleminekuiga.
Vo tasuks igapäevaselt tarbitavad kalorid/makrod üle vaadata nagu ka keegi eelpool soovitas. Peaaegu alati eeldavad inimesed, et nad söövad vähem.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi ei ole paratamatus.

Tõesti või? Mis käsuga sa siis vananemise ja ainevahetuse aeglustumise seisma panid? Võiksid selle oskusega palju raha teenida. Hakatuseks jättes ilukirurgid ja botoxitootjad töötuteks. Teeks ise heameelega samamoodi. Noh, et silmad prille ei saaks vajama, nahk ei hakkaks lõtvuma ja nii edasi?

Mis sa klähvid teiste inimeste pihta? Loomulikult ei ole kaalutõus paratamatus. Kui ainevahetus aeglustub ja vanus kasvab, siis tuleb VÄHEM SÜÜA. Mõistad? Mitte SAMAMOODI süüa, vaid VÄHEM.
Ei ole ju keeruline?

+7
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 18:37; 02.09 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole sellist asja, et “lihtsalt kaal tõuseb”. Kõigel on põhjus.

Selge see, et ainevahetus aeglustub, aga 40+ ei tohiks see veel nii drastiliselt mõjuda. Ainevahetust saab parandada (eelkõige jättes toidust välja lisatud suhkrud, juues rohkem puhast vett ning pikendades söögivaba aega nn. intervallpaast ehk IF).

Hormoontabletid, mis nooremana vo ei mõjunud, omavad hoopis teistsugust toimet kui hakkab lähenema üleminekuiga.

Vo tasuks igapäevaselt tarbitavad kalorid/makrod üle vaadata nagu ka keegi eelpool soovitas. Peaaegu alati eeldavad inimesed, et nad söövad vähem.

Teate, igal organismil on oma nn paksuse geen.
Kes ei saa paksuks minemata suhkrut süua, kes rasvast…
Mina võin rasva hommikust õhtuni süua ja liha veel peale selle – kaal ei liigahtagi, ag akui saia/leiba jm süsivesikuid söön, on pekk puusadel kindlasti/

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi ei ole paratamatus.

Tõesti või? Mis käsuga sa siis vananemise ja ainevahetuse aeglustumise seisma panid? Võiksid selle oskusega palju raha teenida. Hakatuseks jättes ilukirurgid ja botoxitootjad töötuteks. Teeks ise heameelega samamoodi. Noh, et silmad prille ei saaks vajama, nahk ei hakkaks lõtvuma ja nii edasi?

Kuidas vananemine ja kaalutõus seotud on? Mitte kuidagi. Ainevahetus aeglustub aastakümnete jooksul ehk nii võileiva jagu, kui mitte mingit füüsilist trenni ei tee.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.08 14:10; 30.08 19:19; 01.09 09:06; 01.09 13:32; 01.09 20:33; 02.09 20:37; 03.09 08:12; 03.09 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas vananemine ja kaalutõus seotud on? Mitte kuidagi. Ainevahetus aeglustub aastakümnete jooksul ehk nii võileiva jagu, kui mitte mingit füüsilist trenni ei tee.

Ilmselt on su tarkus pärit raamatutest, mitte omast kogemusest. Mina olen 52. Olen elus võtnud alla päris palju ja mäletan hästi, kui lihtne oli see aastate eest. Praegu on mul 10 ülekilo, mida püüan maha saada. Olen 175 pikk, söön teist kuud 1300-400 kalorit päevas, kaal ei lange mitte kuskile. Olen kindel, et sellest rohkem ma päeva jooksul ei söö, valdan toitumise teemat päris hästi. Mul on ausalt öelda ükskõik, kas kaalu püsimise põhjuseks on ainevahetus või midagi muud – aga võtta alla 40-selt või 50-selt on tohutu vahe. Räägi mida tahad.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 14:29; 31.08 17:41; 03.09 22:17; 05.09 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas vananemine ja kaalutõus seotud on? Mitte kuidagi. Ainevahetus aeglustub aastakümnete jooksul ehk nii võileiva jagu, kui mitte mingit füüsilist trenni ei tee.

Ilmselt on su tarkus pärit raamatutest, mitte omast kogemusest. Mina olen 52. Olen elus võtnud alla päris palju ja mäletan hästi, kui lihtne oli see aastate eest. Praegu on mul 10 ülekilo, mida püüan maha saada. Olen 175 pikk, söön teist kuud 1300-400 kalorit päevas, kaal ei lange mitte kuskile. Olen kindel, et sellest rohkem ma päeva jooksul ei söö, valdan toitumise teemat päris hästi. Mul on ausalt öelda ükskõik, kas kaalu püsimise põhjuseks on ainevahetus või midagi muud – aga võtta alla 40-selt või 50-selt on tohutu vahe. Räägi mida tahad.

Teemaalgataja kirja panid tähele?
Tema on alles 35+, mitte menopausis. Menopausi ajal tuleb tõesti lihtsamalt kaalu juurde, aga sinnamaani on küll kõik seotud ainult ja ainult toiduga. Nii nagu silmanägemine ei kuku kolksti mitu ühikut miinusesse või plussi, nii ei muutu ka ainevahetus järsku kordi aeglasemaks, ammugi mitte 35-na.
Mina võtsin kaalus alla 40+. Puhta tahtejõu ja terve mõistusega. Ei jätnud mingeid toidugruppe välja ega loobunud täielikult millestki, vaid hakkasingi vähem ja taldrikureeglit jälgides sööma. Esialgu võtsin täiesti tasuta Nutridata programmi abiks: https://www.nutridata.ee/et/#nutridata-rakendused
Kui aeg-ajalt tuleb paar kilo jälle juurde, siis hakkan kohe ennast hoolikamalt jälgima.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 15:43; 31.08 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin kaalus alla 40+. Puhta tahtejõu ja terve mõistusega. Ei jätnud mingeid toidugruppe välja ega loobunud täielikult millestki, vaid hakkasingi vähem ja taldrikureeglit jälgides sööma. Esialgu võtsin täiesti tasuta Nutridata programmi abiks: https://www.nutridata.ee/et/#nutridata-rakendused
Kui aeg-ajalt tuleb paar kilo jälle juurde, siis hakkan kohe ennast hoolikamalt jälgima.

Kui vanalt sa seda tegid?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 14:29; 31.08 17:41; 03.09 22:17; 05.09 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin kaalus alla 40+. Puhta tahtejõu ja terve mõistusega. Ei jätnud mingeid toidugruppe välja ega loobunud täielikult millestki, vaid hakkasingi vähem ja taldrikureeglit jälgides sööma. Esialgu võtsin täiesti tasuta Nutridata programmi abiks: https://www.nutridata.ee/et/#nutridata-rakendused

Kui aeg-ajalt tuleb paar kilo jälle juurde, siis hakkan kohe ennast hoolikamalt jälgima.

Kui vanalt sa seda tegid?

Lugesin oma kirjutatu üle, olingi 40+ vanuses, mitte ei võtnud 40 kg alla. Õnneks nii kaugele ei lasknud asjadel areneda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 15:43; 31.08 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mul olid sama pikkus ja kaal, kui jäin rasedaks ja lõpetasin veinijoomise võtsin kahe kuuga alla 5 kilo. Enda puhul tundub, et asi oligi eelkõige alkoholis ja see muudkui tasapisi tõstiski kaalu. Kunagi kaalusin 64, aasatega on veinitamist olnud kõvasti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas vananemine ja kaalutõus seotud on? Mitte kuidagi. Ainevahetus aeglustub aastakümnete jooksul ehk nii võileiva jagu, kui mitte mingit füüsilist trenni ei tee.

Ilmselt on su tarkus pärit raamatutest, mitte omast kogemusest. Mina olen 52. Olen elus võtnud alla päris palju ja mäletan hästi, kui lihtne oli see aastate eest. Praegu on mul 10 ülekilo, mida püüan maha saada. Olen 175 pikk, söön teist kuud 1300-400 kalorit päevas, kaal ei lange mitte kuskile. Olen kindel, et sellest rohkem ma päeva jooksul ei söö, valdan toitumise teemat päris hästi. Mul on ausalt öelda ükskõik, kas kaalu püsimise põhjuseks on ainevahetus või midagi muud – aga võtta alla 40-selt või 50-selt on tohutu vahe. Räägi mida tahad.

Ma olen 44. 174 cm ja 55 kg. Ilmset ikka tean ka kogemusest.
Su 1400 kalorit päevas pole kunagi olnud allavõtmiserežiim mitte üheski eas,kui sa just 85 kg pole. See ongi normaalne kogus, kui oled 54-58 kg.

Ehk inimesed on aastaid ülesöönud, siis lähevad normaalse koguse juurde ja kaeblevad, et vanus ja ainevahetus.
Tõmba oma dieet 1000 kalori peale ja vaata siis. Ja kui räägid, et see on näljutamine, siis Jackie O sõi 600 kalorit päevas peaaegu terve elu ja oligi imesale. Igas vanuses.

+5
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.08 14:10; 30.08 19:19; 01.09 09:06; 01.09 13:32; 01.09 20:33; 02.09 20:37; 03.09 08:12; 03.09 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 44. 174 cm ja 55 kg. Ilmset ikka tean ka kogemusest.
Su 1400 kalorit päevas pole kunagi olnud allavõtmiserežiim mitte üheski eas,kui sa just 85 kg pole. See ongi normaalne kogus, kui oled 54-58 kg.

Ehk inimesed on aastaid ülesöönud, siis lähevad normaalse koguse juurde ja kaeblevad, et vanus ja ainevahetus.
Tõmba oma dieet 1000 kalori peale ja vaata siis. Ja kui räägid, et see on näljutamine, siis Jackie O sõi 600 kalorit päevas peaaegu terve elu ja oligi imesale. Igas vanuses.

Ajad ikka täielikku jama. Ja sina ei tea, palju see Jackie sõi, usu vähem igasugu netist loetud jura. Olen näinud neid näljutavaid keskealisi krõnkse. Kõhnaks ehk saab, aga aastatega muutub välimus muumia sarnaseks, sest toitainetest tekib puudus, juuksed hõrenevad jne. 1400 kcal on täiesti normaalne allavõtmiseks, kuid tuleks lisada ka liikumine.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, loomulikult. Kui alguses hädaldatakse, et süües alla ei võta, siis on hiljem kõik kõhnad krõnksud.
Toitaintet puudus? Milline totaalne iba. Sööd paar peotäit brokolit ja spinatit. Peaaegu null kalorit ja hunnik toitaineid.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.08 14:10; 30.08 19:19; 01.09 09:06; 01.09 13:32; 01.09 20:33; 02.09 20:37; 03.09 08:12; 03.09 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olin 26, kui võtsin 4 kuuga alla 20kg, kõik käis väga lihtsalt.
nüüd olen 52 ja alustasin sama dieediga, kuid nii kergelt enam kaal maha ei lähe.
max 5kg 4 kuuga, siis seisab jälle ja enam alla ei liigu. ja nii, kui siis uuesti tavapäraselt sööma hakkan, tuleb see 5kg kohe tagasi ja kaal seisab jälle, ülespoole ka ei lähe.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht nagu teemaalgataja.
40.

Kaal vahemik 68-70, 2a tagasi oli 66-68, 5a tagasi oli 65-67.

Teen kôike sama.
Trenni ca 5x ndl. Toitumine sama, trenn isegi tihedam ja järjekindlam.

Isegi nutridata kandeid tegin vahepeal 3 kuud ja üks personaaltreener vaatas üle, kiitis heaks.
Keskmine oli nädalas kokku 1300-1400 kalori kanti. Treenivana madalamale ka minna ei tahtnud.

Aga kaal läks alla selle peale 2.1 kg.

Käisin isegi kilpnäärme uuringut tegemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olin 26, kui võtsin 4 kuuga alla 20kg, kõik käis väga lihtsalt.

nüüd olen 52 ja alustasin sama dieediga, kuid nii kergelt enam kaal maha ei lähe.

max 5kg 4 kuuga, siis seisab jälle ja enam alla ei liigu. ja nii, kui siis uuesti tavapäraselt sööma hakkan, tuleb see 5kg kohe tagasi ja kaal seisab jälle, ülespoole ka ei lähe.

Mälu on sul vähemalt suurepärane, mäletad täpselt, mida sa tegid ja sõid 24.a tagasi.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.08 14:10; 30.08 19:19; 01.09 09:06; 01.09 13:32; 01.09 20:33; 02.09 20:37; 03.09 08:12; 03.09 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jalad/käed/nägu ei ole turse läinud? Ma võtsin väga järsku juurde (kuu ajaga 12 kg), kuid toitumine oli ikka kõik sama. Lõpuks tuvastati suht haruldane autoimmuunhsigus. Jalad olid ka veidi paistes

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei ole sellist asja, et “lihtsalt kaal tõuseb”. Kõigel on põhjus.

Vo tasuks igapäevaselt tarbitavad kalorid/makrod üle vaadata nagu ka keegi eelpool soovitas. Peaaegu alati eeldavad inimesed, et nad söövad vähem.

Teate, igal organismil on oma nn paksuse geen.

Kes ei saa paksuks minemata suhkrut süua, kes rasvast…

Mina võin rasva hommikust õhtuni süua ja liha veel peale selle – kaal ei liigahtagi, ag akui saia/leiba jm süsivesikuid söön, on pekk puusadel kindlasti/

mul just vastupidi – saiakesi, küpsiseid ja kooke võin süüa, midagi ei juhtu. Rasvane liha aga halvab ainevahetuse momentaalselt, lisandub mitte ainult söödud lihakogus, vaid pmt mitme päeva toidu jagu kaalu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama probleem, aga olen juurde võtnud pea 40kg. Terve elu olnud natukene alakaalus, nüüd aga rasvunud. 20date alguses toitusin ebatervislikult, tarbisin alkoholi, aga 20date keskpaigast ei joonud enam alkoholi, hakkasin tegema sporti ning ebatervislikku toitu sõin ka üliharva. Õnneks enamasti pole lihtsalt isu selle järele, isutab pigem puuviljade või rukolaga ja Kalamata oliividega salati järele. Tõsi ta on, et sinna salatisse käib ka kaste, kus on oliiviõli ja natukene suhkrut, aga see üksi ju ei saa kaalu 40kg tõsta ühe aasta jooksul!
Toitumisnõustajate juures olen käinud, Nutridata ja Cronometer mõlemad on pidevalt kasutuses juba sellest ajast kui kaalu alles mõni kg lisandunud oli (neil on mõned mikrod ja makrod veidi nihkes, mistõttu kasutan neid paralleelselt). Päevakaloraaž oli alguses pigem liiga väike 1000-1200 vahele. Minu energia tarbimise ja praeguse kaalu juures peaks see olema pigem 2400kcal, et end elus hoida. Nüüd üritan süüa päevas 2500kcal kanti, aga see on väga-väga suur kogus ja alati ei õnnestu. Kaalus pole mingit muutust, õnneks enam ei tõuse vähemalt sellises tempos.
Liikuda ma varasemas tempos lihtsalt enam ei jaksa ja arst ka ei luba, kuna kaalutõus on olnud nii kiire ja liigestele on see ülisuur koormus. Võin päevas kolm korda koeraga jalutada ja ujumas käia. Seda ka teen.
Täielikult masenduses ja arst soovitab maoballooni. Nii hästi on meeles, kuidas mitte kaua aega tagasi maovähenduse teinud sugulast emale kommenteerisin, et isegi kaalu ei oska normis hoida… Elu õpetab.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 18:24; 02.09 18:25; 03.09 13:01; 03.09 15:10; 06.09 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jalad/käed/nägu ei ole turse läinud? Ma võtsin väga järsku juurde (kuu ajaga 12 kg), kuid toitumine oli ikka kõik sama. Lõpuks tuvastati suht haruldane autoimmuunhsigus. Jalad olid ka veidi paistes

Minul on küll. Millise haigusega tegu on? Mul on kahtlustatud kilpnäärme alatalitlust, aga sellega tegu polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 18:24; 02.09 18:25; 03.09 13:01; 03.09 15:10; 06.09 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin mõned aastad tagasi geenitesti, et endale sobiv dieet leida. Siiani on kaal normis ja isud on ka kontrolli all. Testist tuli välja, et pean rohkem rasvu tarbima, mida varem üritasin vältida. Leht, kust tellisin oli geenitestid.ee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 19:51; 03.09 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama probleem, aga olen juurde võtnud pea 40kg. Terve elu olnud natukene alakaalus, nüüd aga rasvunud. 20date alguses toitusin ebatervislikult, tarbisin alkoholi, aga 20date keskpaigast ei joonud enam alkoholi, hakkasin tegema sporti ning ebatervislikku toitu sõin ka üliharva. Õnneks enamasti pole lihtsalt isu selle järele, isutab pigem puuviljade või rukolaga ja Kalamata oliividega salati järele. Tõsi ta on, et sinna salatisse käib ka kaste, kus on oliiviõli ja natukene suhkrut, aga see üksi ju ei saa kaalu 40kg tõsta ühe aasta jooksul!

Toitumisnõustajate juures olen käinud, Nutridata ja Cronometer mõlemad on pidevalt kasutuses juba sellest ajast kui kaalu alles mõni kg lisandunud oli (neil on mõned mikrod ja makrod veidi nihkes, mistõttu kasutan neid paralleelselt). Päevakaloraaž oli alguses pigem liiga väike 1000-1200 vahele. Minu energia tarbimise ja praeguse kaalu juures peaks see olema pigem 2400kcal, et end elus hoida. Nüüd üritan süüa päevas 2500kcal kanti, aga see on väga-väga suur kogus ja alati ei õnnestu. Kaalus pole mingit muutust, õnneks enam ei tõuse vähemalt sellises tempos.

Liikuda ma varasemas tempos lihtsalt enam ei jaksa ja arst ka ei luba, kuna kaalutõus on olnud nii kiire ja liigestele on see ülisuur koormus. Võin päevas kolm korda koeraga jalutada ja ujumas käia. Seda ka teen.

Täielikult masenduses ja arst soovitab maoballooni. Nii hästi on meeles, kuidas mitte kaua aega tagasi maovähenduse teinud sugulast emale kommenteerisin, et isegi kaalu ei oska normis hoida… Elu õpetab.

Sa väidad, et kui sõid 1000 kalorit päevas, suutsid ikka 40 kg juurde võtta ja nüüd üritad maha võtta, süües 2500 kalorit?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.08 14:10; 30.08 19:19; 01.09 09:06; 01.09 13:32; 01.09 20:33; 02.09 20:37; 03.09 08:12; 03.09 23:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis Kehakaal tõuseb