Esileht Ilu kehakuju – õlakas õun

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: kehakuju – õlakas õun

Postitas:

Plagieerin liivakella teemat. Sellele on tulnud häid, asjatundlikke vastuseid ja soovitusi. Mõtlesin proovida ka oma kehakujule soovitusi saada. Olen liivakella vastand: kitsapuusaline “õun”. Lisaks on mul küllaltki laiad ujujaõlad, mis muu kehaga ei taha hästi kokku minna. Rõivastatult ei saa arugi, aga nt on paar selja tagant tehtud bikiinides rannafotot, mida nähes ehmatasin: appi, laiad õlad kitsaste lapsepuusade kohal! Tollal olin veel ka keskelt kenasti peenike (õuna kohta).

Kuna praegu lähenen juba esimesele juubelile, siis olen keskkohta veidi juurde võtnud ja vist ka õlgadele. Viimast on raske öelda, kuna nagu öeldud, õlad on eluaeg laiad olnud. Aga nt üks pitsvarrukatega kleit, mida varem kandsin ja mille varrukad on üsna ümber, enam ei mahu käsivartest.

Minu tänased mõõdud: rind 94-95 (oleneb, kui pingule mõõdulint tõmmata); keskkoht 83-84 (saledamatel aegadel oli 77-78) ja puus 96-97. Keskkohast u viis cm allpool on veel ka volt, mille kohalt jämedus on 92 cm. Veel viis aastat tagasi imestati tihti, kuidas saab keegi nii peenike olla, siis viimasel ajal enam mitte 😛 Isegi vaatan oma 5-10 aastat tagasi tehtud pilte, et appi, ma olin tõesti kõhn!

Minu strateegia on olnud rõhutada saledat puusa ja peita vöökohta. Parimad selleks on liibuvad püksid a la skinny-teksad, peale vabalt langev pluus või tuunika. Kleidid samuti sirgelõikelised, ka wrap-lõige on hästi sobinud. Pikkus midi. Ka see minu lapsepõlves 1980ndatel moes olnud 15 cm allpool põlvi lõppev pikkus, mis nüüd jälle moes, sobib hästi. Põlved on mul kondised, neid pole vaja näidata, aga kui kleit v seelik lõppeb sääre jämedamas kohas (mida enamusele soovitatakse vältida), siis peidab mu keppjalad ära.

Vöökohta ma ei tohi üldse rõhutada, sest see toob kohe välja ebakõla puusa ja õlgade vahel. Hiljuti oli firmaüritus, kus osana oli ka kaljuseinal ronimine. Jälle seljatagant tehtud foto, kus see lai vöö ümber – õudne vaadata!

Kas oskate soovitada veel kombinatsioone lisaks neile, mida juba kasutan?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 17.01 10:53; 16.03 12:07; 26.04 09:02; 07.05 12:33; 08.05 19:13; 21.11 23:59; 28.01 23:59; 17.02 09:17; 25.05 23:38; 13.08 14:46; 30.11 10:05; 17.01 23:51; 20.01 00:10; 23.02 11:28; 19.03 20:42; 26.04 16:39; 17.05 19:19; 18.05 16:13; 19.05 13:43; 27.05 16:57; 05.07 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õuna figuuri puhul ei peida sa seda kõhtu kuidagi. ERITI kui kannad skinny retuuse ja laia pluusi – see lai pluus + misiganes sellik/teksad on tüüpiline muti riietus. Eriti veel suuremustrilised pluusid kuskilt turupoest.

kui su eesmärk on oma kõhult pilk ära saada, peaksid rõhu suunama ülespoole. Korralik tõstev rinnahoidja esmalt. Pluuside kaelused vabalt langevad, nii et voldid langevad dekolteele. Mida laiem on keskkohast pluus, seda laiem sa ise tundud keskkohast – lohvakas riietus ei tee kedagi saledamaks. Pigem las see pluus olla keskkohalt viisakuse piires ümber (nt sirgelõikeline, mitte aga “lai”) ja püksid pigem sirgelõikelised, mis jätavad visuaalselt laiema puusa mulje. Väga oluline on, kus pluus lõpeb ja püksid algavad – see peab olema täpselt õige koha peal, et puusad tunduksid vööst laiemad. Seelikud ka pigem puusadest vabalt langevad või laienevad, kui et pliiatsseelikud, mis kõik rõhutavad vööd.

Lisaks taljest sissevõetud võetud pintsak-lõikelised jakid loovad visuaalselt talje.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kleidid särkkleidid, 20ndate laadis drop-waist, “tulbilõige” (kergelt kaarjas seelikuosa, aga mitte mingi peplum). pluusidel tavaline keskmine ümar kaelus, V-kaelused, ülisügavad ümarad kaelused ja kandilised väljalõiked rõhutavad õlgade kandilisust.

Seelikud A-lõige või seesama “tulbilõige”, pikkus oleneb jalgadest.

Vöökoht keskmine,  avaramal esemel sobib ka vabalt puusadele langev, kõrge ei kaunista praktiliselt kunagi.

Pikad (vähemalt puusadeni) avatud hõlmadega ja avaramad bleiserid/kardiganid, kindlasti mitte kahe nööbireaga, taljest sissevõetud “kontoripintsaku” või “peplum” tüüpi jakid paistavad, nagu oleks number liiga suure või liiga väikese võtnud või teevad ülemisest osast “kasti” kitsaste puusade ja peente jalgade kohal.

Püksid/teksad sirge, slim, boyfriend.

Midagi seda tüüpi ehk https://answearable.com/how-to-dress-a-flamboyant-natural-kibbe/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on ilusti piltidega:

https://theconceptwardrobe.com/build-a-wardrobe/apple-body-shape

 

nt nipid- laiad efektsed vööd, mitte kokkupigistamiseks, vaid vöökoha tekitamiseks.

Mitte laiu kaeluseid (nt paatkaelus teeb õlad veel laiemaks) ja kitsaid nööridega õlapaelu.

Kuna sul on ehk just ilusad jalad, võid neid näidata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu kehakuju – õlakas õun