Esileht Koolilaps Kehaline ka vihmaga õues – mis selga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kehaline ka vihmaga õues – mis selga?

Postitas:

Meile öeldi koolist, et kehalise tund on iga ilmaga õues. Kui aga on nt 12 kraadi ja vihm, siis mis lapsele selga? Tavalised dressid saavad ju kohe läbimärjaks. Kas siis mingi kilekas peale (kuigi umbne vist)? Ja müts ka (kuigi see liguneb ju ka kohe läbi…)? Laps käib 2. klassis.
Aitäh, kes oskavad nõu anda 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et nad mõtlesid sellist vihma, kus natuke tibutab. Sest kui on ikka lausvihm, siis muutub ju maa ka libedaks ja pole seal midagi tehagi ja võib mudas libiseda kergesti, kui nt joosta sellistes oludes, ja pallimängu ajal hakab kätel kergelt külm. Aga kui see on eluküsimus, siis ilmselt veekindlad kindad, vihmakeep, kilepüksid oleks sobivaim riietus. Muidu, kui väiksem vihm, oleks ehk parem lahendus see vihmakindel vest, mis võiks olla kapuutsiga. Kui aga tõsiselt sporti teha, siis muidugi hakkab nende riietega palav, mõnikord aga on kehalise tunnis ka palju niisama passimist, nt kui kaugust hüpatakse või muud sellist ala tehakse, kus ükshaaval käiakse sooritamas ja teised ootavad. Võib-olla on muidugi tänapäeval tund teisiti korraldatud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 11:03; 06.09 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka kehaline õues iga ilmaga (kahel lapsed ja erinevad koolid), värske õhk on kasulik. Meil on probleemiks olnud pigem jalanõud – isegi goretexist hakkab lõpuks vett läbi imbuma.
Aga veekindlad riided on igal pool saadaval.
Meil on kasutuses Isbjörn Rain joped, need on hästi kerged ja seest kummised, samas hingavad tuntavalt paremini kui kummiriided. Kapuuts on peas, kui sajab.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 11:17; 05.09 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Staadionil ei ole libe

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 11:17; 05.09 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vetthülgav kilejope ja retuusid. Vihmakeebiga kedagi jooksmas ma
pole veel näinud 😀
Retuusid on klassikalisest dressist õhemad ja kuivavad kiiremini (sõltub materjalist), igatahes ei tekita allatirimise/raskustunnet jalas.
Pähe pigem peapael kui müts. Tähtis on, et kõrvad oleks soojas. Mõni müts seda ei saavutagi ning kipub ka peas liigselt liikuma, nii et vaja pidevalt sättida.
Kaelas võiks olla õhuke sall (nt siidine), mille saab tahtmise korral taskusse voltida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaelas võiks olla õhuke sall (nt siidine), mille saab tahtmise korral taskusse voltida.

Sall küll sportimiseks ei sobi. Kaela buff.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalised spordidressid (mitte puuvillased), peale kerge kilekas või softshell. Vaevalt et nad lausvihmaga üldse õue lähevad. Külmemaga lisaks müts, buff, kindad. Soe pesu on ka mõnus.
Päris puuvillased riided vettivad läbi, muutuvad külmaks ja raskeks ning kuivavad aeglaselt.
Minu lapsel on põhimõtteliselt aasta läbi õues trennid, kehaline on köki-möki sellega võrreldes 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Softshell ei sobi? Minu arust see peab ka mingil määral vihma kinni.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 14:48; 07.09 23:11; 08.09 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuusid on klassikalisest dressist õhemad ja kuivavad kiiremini (sõltub materjalist), igatahes ei tekita allatirimise/raskustunnet jalas.

Meil näiteks kirjutas kehalise õpetaja e-kooli, et kõigil peavad olema just nimelt dressid, retuusid pole lubatud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga huvitav kehalise õpetaja. mina pole lapsele veel selliseid dressipükse leidnud, mis tal poleks põlvini või eiripuks nagu kott seljas. retuusid on väga hea variant.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuusid on klassikalisest dressist õhemad ja kuivavad kiiremini (sõltub materjalist), igatahes ei tekita allatirimise/raskustunnet jalas.

Meil näiteks kirjutas kehalise õpetaja e-kooli, et kõigil peavad olema just nimelt dressid, retuusid pole lubatud.

selline nõudmine ei saa olla küll mingil moel õiguspärane … kui tegemist ei ole just mingi erakooliga, kuhu astudes on vanemad andnud nõusoleku alluda kõikvõimalikele koolipoolsetele nõudmistele 🙂 mina asuksin küll sellise õpetajaga diskussiooni ja paluksin tal oma nõuet põhjendada 🙂

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuusid on klassikalisest dressist õhemad ja kuivavad kiiremini (sõltub materjalist), igatahes ei tekita allatirimise/raskustunnet jalas.

Meil näiteks kirjutas kehalise õpetaja e-kooli, et kõigil peavad olema just nimelt dressid, retuusid pole lubatud.

selline nõudmine ei saa olla küll mingil moel õiguspärane … kui tegemist ei ole just mingi erakooliga, kuhu astudes on vanemad andnud nõusoleku alluda kõikvõimalikele koolipoolsetele nõudmistele ???? mina asuksin küll sellise õpetajaga diskussiooni ja paluksin tal oma nõuet põhjendada ????

Pakun, et tüdrukud tahavad käia tunnis läbipaistvates retuusides. Siingi ju kirjutatud, et head õhukesed…

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 19:31; 06.09 11:50; 07.09 21:45;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tänapäeval on paljud dressipüksid (vähemalt allosast) sama ümber nagu retuusid. Et mis see retuuside ja dressipükste nii suur vahe siis on, et keelama suisa peab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsed kannavad ka vihmaga tavalisi dresse. Mis ma muud neile ikka panen. Ma ei hakka eraldi ostma vihmakindlat komplekti, kui aastas võibolla paar korda on vihmaga kehaline õues. Sooja ilmaga on vihmakindel pigem tülikas. Õnneks ei ole meil ka nõuet, et peab dressikomplekt olema ja kui saabki märjaks, leiab alati midagi muud järgmise päeva tunniks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuusid on klassikalisest dressist õhemad ja kuivavad kiiremini (sõltub materjalist), igatahes ei tekita allatirimise/raskustunnet jalas.

Meil näiteks kirjutas kehalise õpetaja e-kooli, et kõigil peavad olema just nimelt dressid, retuusid pole lubatud.

selline nõudmine ei saa olla küll mingil moel õiguspärane … kui tegemist ei ole just mingi erakooliga, kuhu astudes on vanemad andnud nõusoleku alluda kõikvõimalikele koolipoolsetele nõudmistele ???? mina asuksin küll sellise õpetajaga diskussiooni ja paluksin tal oma nõuet põhjendada ????

Pakun, et tüdrukud tahavad käia tunnis läbipaistvates retuusides. Siingi ju kirjutatud, et head õhukesed…

Kangas on õhuke, aga ei ole läbipaistev. Kehalise tundi ikka üldjuhul ei panda ju läbipaistvaid, vaid pigem neid sportlikke, mis on trikotaažist või mingist lükrasarnasest materjalist ega paista läbi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 11:03; 06.09 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuusid on klassikalisest dressist õhemad ja kuivavad kiiremini (sõltub materjalist), igatahes ei tekita allatirimise/raskustunnet jalas.

Meil näiteks kirjutas kehalise õpetaja e-kooli, et kõigil peavad olema just nimelt dressid, retuusid pole lubatud.

selline nõudmine ei saa olla küll mingil moel õiguspärane … kui tegemist ei ole just mingi erakooliga, kuhu astudes on vanemad andnud nõusoleku alluda kõikvõimalikele koolipoolsetele nõudmistele ???? mina asuksin küll sellise õpetajaga diskussiooni ja paluksin tal oma nõuet põhjendada ????

Pakun, et tüdrukud tahavad käia tunnis läbipaistvates retuusides. Siingi ju kirjutatud, et head õhukesed…

No mina ei tea küll tüdrukuid kes tahaks läbipaistvates retuusides kooli minna. Aluspesu paistaks ju. Ei väida, et selliseid üldse pole aga see ei saa olla üldine ja suur probleem. Minu tüdruk igatahes sportlike retuusidega nii kehalises kui trennis. Poiss aga retuuse ei paneks.
Kuna kehaline meil 1x nädalas ei hakka mina suuri spetsinvesteeringiud kallitesse veekindlatesse spordiriietesse tegema. Kasutust leiaks need võibolla mõned korrad ainult. Saab edukalt softshelliga hakkama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 11:03; 07.09 00:06; 10.09 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina ei tea küll tüdrukuid kes tahaks läbipaistvates retuusides kooli minna. Aluspesu paistaks ju. Ei väida, et selliseid üldse pole aga see ei saa olla üldine ja suur probleem.

Üsnagi loogiline, et sina tead vähem selliseid tüdrukuid kui kehalise kasvatuse õpetaja.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 19:31; 06.09 11:50; 07.09 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina ei tea küll tüdrukuid kes tahaks läbipaistvates retuusides kooli minna. Aluspesu paistaks ju. Ei väida, et selliseid üldse pole aga see ei saa olla üldine ja suur probleem.

Üsnagi loogiline, et sina tead vähem selliseid tüdrukuid kui kehalise kasvatuse õpetaja.

Kui mõni neiu tahab end kaaslaste naerualuseks teha oma tagumikku ja aluspesu demonstreerides, siis kes saab keelata? Kas peab keelama? Äkki tahab üldse aluspükste väel staadionil ringe uhada või poomil harjutusi teha? Kas peab kõik retuusid keelama või piisaks läbipaistvate sukkpükste keelustamisest?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 11:03; 07.09 00:06; 10.09 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on kehalises praegu lühike dress, kui tund paduvihmaga saalis. Siis on sünteetilisest materjalist hingavad dressid. Märja või tuulise ilma puhuks on mingi suusadress, mis tuulekindel ja 3000 mm vihmakindel, see hingab paremini kui softshell ja on liikuvam ja kergem ka (talvel käib sellega suusatrennis või jooksmas: alla soe pesu+ mikrofliis, kui väga suur miinus). Kui ikka paduvihma tuleb ja õue aetakse, siis paneb vihmajope, millega kooli-koju käib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil paneb vihmaga vihmakindlad püksid (mitte kummist, need ei hinga) ja siis vana talvejope, need kõik tänapäeval vetthülgavad või lausa veekindlad. Kui lahinal sajab, on ikka külm ka, ja õhemaks kulunud suusajope on jumala ok. Goretex tossud ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka needsamad riided, mis lasteaialastele, kes iga ilmaga õues käivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 20:30; 13.09 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina ei tea küll tüdrukuid kes tahaks läbipaistvates retuusides kooli minna. Aluspesu paistaks ju. Ei väida, et selliseid üldse pole aga see ei saa olla üldine ja suur probleem.

Üsnagi loogiline, et sina tead vähem selliseid tüdrukuid kui kehalise kasvatuse õpetaja.

Kui mõni neiu tahab end kaaslaste naerualuseks teha oma tagumikku ja aluspesu demonstreerides, siis kes saab keelata? Kas peab keelama? Äkki tahab üldse aluspükste väel staadionil ringe uhada või poomil harjutusi teha? Kas peab kõik retuusid keelama või piisaks läbipaistvate sukkpükste keelustamisest?

Huvitav, miks siis koolides on tavaliselt olemas riietusnormid – äkki tahaksid kõik tütarlapsed topless tundides käia?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 19:31; 06.09 11:50; 07.09 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma õpetaja peale ei pahandaks. Retuusid on ilusad ja mugavad küll, kuid kipuvad rebenema õmblustest, samuti tekivad sinna kergesti augud. Sa ju ei taha, et ootamatult keset kehalise tundi su lapsel nii juhtuks? Dressid ikkagi nii kergesti ei purune ja selles mõttes on ikkagi praktilised. Odavaid dresse on lastele nii Maximas kui Pepcos.

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 14:48; 07.09 23:11; 08.09 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalised spordidressid (mitte puuvillased), peale kerge kilekas või softshell. Vaevalt et nad lausvihmaga üldse õue lähevad. Külmemaga lisaks müts, buff, kindad. Soe pesu on ka mõnus.

Päris puuvillased riided vettivad läbi, muutuvad külmaks ja raskeks ning kuivavad aeglaselt.

Minu lapsel on põhimõtteliselt aasta läbi õues trennid, kehaline on köki-möki sellega võrreldes ????

Sama siin. Talvel -20 kraadi samamoodi õues trennid meil. Ikka soe pesu, nailon-tyypi kangast kitsalõikeline dress, kilejope, buff, väljakumängija õhukesed kindad ja müts.

Ei saa aru hetkel mingist paanikast. Mu omad spordivad igapäevaselt õues lühikestes spordipükstes veel.

Õhukesed ja kerged, kuid kvaliteetsed spordirõivad on võtmesõna.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Staadionil ei ole libe

Millisel staadionil? Olen ise päris palju staadionil treeninud ja seda ka üsna hiljuti, mitte kunagi ammu koolilapsena, aga ei ole sellist staadioni õnnestunud kohata, mis ei oleks vihmaga libe. Ok, kui naelikud jalas on, siis vast ei ole libe, aga vaevalt, et koolilastel tavaliselt on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Retuuse on väga erinevaid. Ei saa kaugeltki kõigi kohta öelda, et rebenevad või augud tekivad. Käisin just lapsele spordipükse ostmas üks päev ja üllatavalt palju oli puuvillaseid asju müügil erinevatel firmadel. Ma ei teagi, kas sünteetilised olid vahetult enne kooli algust juba ära ostetud või on puuvillased asjad jälle rohkem “moes”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retuuse on väga erinevaid. Ei saa kaugeltki kõigi kohta öelda, et rebenevad või augud tekivad. Käisin just lapsele spordipükse ostmas üks päev ja üllatavalt palju oli puuvillaseid asju müügil erinevatel firmadel. Ma ei teagi, kas sünteetilised olid vahetult enne kooli algust juba ära ostetud või on puuvillased asjad jälle rohkem “moes”.

Puuvillast retuus läheb vihmaga kergesti märjaks, raskeks ja külmaks. Õues külmetub sellega saju korral kiiresti ära.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 14:48; 07.09 23:11; 08.09 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina ei tea küll tüdrukuid kes tahaks läbipaistvates retuusides kooli minna. Aluspesu paistaks ju. Ei väida, et selliseid üldse pole aga see ei saa olla üldine ja suur probleem.

Üsnagi loogiline, et sina tead vähem selliseid tüdrukuid kui kehalise kasvatuse õpetaja.

Kui mõni neiu tahab end kaaslaste naerualuseks teha oma tagumikku ja aluspesu demonstreerides, siis kes saab keelata? Kas peab keelama? Äkki tahab üldse aluspükste väel staadionil ringe uhada või poomil harjutusi teha? Kas peab kõik retuusid keelama või piisaks läbipaistvate sukkpükste keelustamisest?

Huvitav, miks siis koolides on tavaliselt olemas riietusnormid – äkki tahaksid kõik tütarlapsed topless tundides käia?

????‍♀️

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 11:03; 07.09 00:06; 10.09 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiledressid näiteks. Või muud õhemast marerjalist püksid ja õhuke veekindel jope. Pigem mingist sünteetilisest materjalist, paksud puuvillased riided pole head märjaga. Kui sporti teevad, ei hakka külm. Peale tundi nagunii vahetavad riided ära. See 45min v 1,5h pole nii pikk aeg, et oleks eririideid vaja.

Mu algklassilaps käib jalkatrennis ja see toimub miinuskraadideni iga ilmaga väljas. Kui vihma sajab, on kilekas peal. Kui alla 10kraadi, siis õhuke sünteetilisest materjalist müts ja kindad ning riiete all spordipesu. Võib ju kehaliseks kasvatuseks ka jalgpalli osakonnast uurida, seal erinevaid õuetrenniks sobivaid riideid. Või matkapoest. Keegi vihmakeepi ega kummikuid ei kanna üldiselt sportides ja juhtu midagi lastega. Lapsed käivad ju vabal ajal ka vihmaga õues?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdrukul retuusid, spordisärk, dressikas, võrkvoodriga jope. Poisil dressid ja võrkvoodriga kilejope. Vajadusel õhuke müts ja kindad.
Retuuside keeld on kahtlane. Kas sõnastus oligi selline, et “dressid, mitte retuusid” või oli lihtsalt, et kehalisetundi dressid ja see, et retuusid ei sobi, oli oma järeldus? Võibolla õpetajal kogemus, et tüdrukutel külm retuusides? Hommikuti on päris jahe ja kui lühike jope peal, siis külmetavad? Läbipaistvaid spordiretuuse pole näinud ja õmblused neil ei rebene, nad on ju venivast kangast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Koolilaps Kehaline ka vihmaga õues – mis selga?