Esileht Koolilaps Kehaline kasvatus 5 klass

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Kehaline kasvatus 5 klass

Postitas:
Kägu

Kuidas teie koolides kehaline on? Mul laps räägib, kuidas päevast päeva käib üks tirelite, hundirataste, üle kitse hüpete ja peapeal seismise harjutamine, samal ajal kui kuulen, et sõbranna koolis tehakse rohkem lõbusaid kuid ikkagi vajalikke tegevusi nagu pallimängud, võimlemine jms.

Ma lihtsalt ei saa aru, mille jaoks on nõrkemiseni vaja harjutada pea peal seisimist jms kui see ei tule ikka paljudel välja ja kõik tüdrukud on hakanud kehalist vihkama? Kus seda elus edaspidi vaja peaks olema, samuti ei aita see kuidagi minuarust füüsilisele arengule kaasa. Tundub rohkem selline nõukaaegne jäänuk olema. Mida teie viiendikud kekas teevad ja kas teie lapsed armastavad seda tundi? Ilmselt poistele meeldib rohkem, sest nemad mängivad enamus ajast palli.

+10
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin ja imestasin – sest minu arusaam kehalise tundide huvitavusest on jällegi täpselt vastupidine. Olen nõuka aja laps ja meie kooli kehalise õps ei teinud mitte essugi muud kui ainult viskas tunni algul palli üle ukse saali, sulges siis ukse ja istus kolleegiga kohvitades terve tunni maha. Ma vihkasin seda lõputut-lõputut palliloopimist nii metsikult, et lõpuks hakkas mul juba tõusma palavik. Läksin enne tunni algust kooliarsti juurde, too kraadis ja oligi 37,4. Juhhei, pääsesin pallimängimisest. Ja nii juhtus korduvalt – palavik tõusis iseenesest, pärast langes jälle.

Siiamaani on minu õuduskehaline selline, kus ainult loobitakse palli ja mitte midagi huvitavat ei tehtagi. Jah, paar korda juhtus ka minu kooliajal, et õpetaja tiris ohates saali keskele kitse või hobuse, tervelt üks kord riputati koguni saalilakke köis – need tunnid olid nauditavad ja supertoredad.

Pärast kooli lõpetamist endale trenni otsides oli mul ainult üks mõte: kõike muud, ainult jumala eest mitte palli. Lootsin, et nõuka aeg saab läbi ja siis hakatakse kehalise tundides tegelema ikka mitmekesisemate asjadega.

Samas muidugi ei tohiks hundiratta või tireli tegemine olla seotud hindega ega last hirmutada. Vaid selle eesmärk on näidata, mida kõike lahedat oma kehaga teha saab.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et kõik pallimänge armastavad? Minu lapsel oli aeg, kus kehalises oli aasta läbi kas rahvastepall või lipumäng. Minu laps ka vihkad kehalist ning oleks hea meelega peapealseisu või hundiratast teinud vahelduseks.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hundiratas ja tirelid nagu ongi võimlemine?

Rahvastepall oli õudne. Poisid ikka mõnuga tampisid tüdrukuid. See peaks üldse keelatud olema.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu viiendik (tüdruk) armastab üldiselt kõike, mida kehalises tehakse. Aga ta on väga sportlik tüdruk ka. Praegu nad on põhiliselt võrkpalli mängimist õppinud, vahel mängivad rahvastepalli, vahel teevad harjutusi. Ta kusjuures ootab väga kehalises akrobaatikat, sest ta käib muuhulgas akrobaatika trennis ja kodus ka pidevalt harjutab kätelseisu, kätelkõndi, pea peal seisu, silda jne.

Suurema lapse (poisi) klassis tüdrukud vihkavad kehalist. Nad üldiselt peavad kehalises ainult tantsima. Poisid mängivad palli ja teevad kõike muud ning on rahul. Ja mitmed tüdrukud on sealjuures aktiivsed sportijad, omal alal edukad aga vot kehalist ning selle õpetajat vihkavad.

Selles osas olen eelnevatega nõus, et pallimängud ei meeldi kõikidele. Mõnele ei meeldi palli mängida, mõnele suusatada, mõnele üle kitse hüpata, mõnele tantsida. Ikka on keegi, kellelele ei meeldi ja mõnele ei meeldi üldse midagi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehalises võiks tegelikult tõesti rohkem paindlikkust olla … mul poiss gümnaasumis (Tallinnas) ja vaja 6  x suusatamas käia. No kuhu sa lähed selliste ilmadega? Heal juhul leiab mingi jäise raja kuskilt … poiss läheks hea meelega ja ujuks 6 korda, aga vot ei sobi see 🙁

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin ja imestasin! Mis oleks siis soovituslik tulem? Nagu minu ajal üks lõputu jooksimine: 60m, 100m, 200m, 400m, 1km, 2km, 3km, 5km? Kui jooksmised joostud, siis tuli ujumine (basseiniga kool): 25m, 50m, 100m, 200m, 500m. Kui need läbi, siis tulid lõuatõmbamised, aja peale kõhulihaste harjutuste tegemine jm. ehk kõike, mida oli võimalik aja peale teha. Ma oleks andnud kõik, et tirelite, kätelkõnni, võimlemise, pallimängu jm. tegeleda! Gümnaasiumi viimasel veerandil oli kehalises asendusõpetaja, kes võttis vaevaks nt. selle sama vihatud võimlemisega tegeleda ja eranditult kõik tüdrukud, nii minu klassist kui ka paralleelist, nautisid seda! Sest alternatiiv (midagi aja peale teha) oli lihtsalt nii õudne.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen küll oma viiendiku kehalise tundidega rahul, laps ka ei kurda. Iga tund on erinevas kohas – võimla, matisaal, ujula, vahel käivad väljas kiirkõndimas, teinekord jooksmas, välitundides on kergejõustikku kui ka pallimänge. On suusatamine, uisutamine, pigem rõhutakse erinevate spordialade tutvustamisele ja hinnatakse tunnist osavõtmise aktiivsust.

Tundub, et kehaline toimub ikka veel õpetajate suva järgi ja sõltub koolist.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehalises võiks tegelikult tõesti rohkem paindlikkust olla … mul poiss gümnaasumis (Tallinnas) ja vaja 6 x suusatamas käia. No kuhu sa lähed selliste ilmadega? Heal juhul leiab mingi jäise raja kuskilt … poiss läheks hea meelega ja ujuks 6 korda, aga vot ei sobi see ????

No aga uuri õpetajalt, mis lahendust ta pakub, kui lund ei ole ja äkki ei tulegi ja pole võimalust kunstlumega rajale minna

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis tegeletakse küll erinevate aladega.

I trimester on põhiliselt õuetunnid (jooks, kaugushüpe, pallivise, jalgpall, teatejooksud jne).

Sisetundides tegeletakse erinevate pallimängudega (korvpall, võrkpall, sulgpall), võimlemise ja ujumisega.

Kui on lund, siis käiakse talvel suusatamas ka.

Minu lastele sobib.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehalises võiks tegelikult tõesti rohkem paindlikkust olla … mul poiss gümnaasumis (Tallinnas) ja vaja 6 x suusatamas käia. No kuhu sa lähed selliste ilmadega? Heal juhul leiab mingi jäise raja kuskilt … poiss läheks hea meelega ja ujuks 6 korda, aga vot ei sobi see ????

No aga uuri õpetajalt, mis lahendust ta pakub, kui lund ei ole ja äkki ei tulegi ja pole võimalust kunstlumega rajale minna

Ainult et Tallinnas on see võimalus olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on kehalise tundide üle nurisemine tüdrukute probleem – ei sobi see, ei teine, ujulas saavad juuksed märjaks jne. Ärge nüüd solvuge, aga vormist väljas tüdrukud hakkavad linnapildis rohkem silma ja mida suurem on kaal seda raskem on kaasa teha. Endal on poisid ja ei mingit virinad, samas klassi koosolekul tüdrukute emadel on pidev probleem  just kehalisega.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on kehalise tundide üle nurisemine tüdrukute probleem – ei sobi see, ei teine, ujulas saavad juuksed märjaks jne. Ärge nüüd solvuge, aga vormist väljas tüdrukud hakkavad linnapildis rohkem silma ja mida suurem on kaal seda raskem on kaasa teha. Endal on poisid ja ei mingit virinad, samas klassi koosolekul tüdrukute emadel on pidev probleem just kehalisega.

Kõik sõltub õpetajast, poistel ja tüdrukutel erinev õpetaja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üle kitse hüpe omal ajal minu lemmikute hulka ei kuulunud. Meeldisid pallimängu tunnid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle, kes ma polnud lapsena sportlik, meeldis kehalise tundide juures see, et tehti erinevaid asju. Ja sellest kupatusest oli ka minu jaoks vahel midagi, mis sobis ja meeldis. Näiteks polnud mul kitse vastu midagi, meeldis. Võimlemine ja igasugu painutused meeldisid, sest ma paindusin keskmisest paremini. Kaugushüpe meeldis ja tirelid ja võrkpall. Jooksmine ja suusatamine mitte, ühe omapärase kehavea tõttu. Muidu olin sale ja vormis, sest nagu ikka tol ajal sai ju õues oldud pea kogu vaba aja. Kus ainult peamiselt jalutasime, mängisime keksu ja kummikeksu ja rahvaste palli ja muid tagaajamisi. Tol ajal oli päris sportlik see laps, kes käis kergejõustiku trennis, meie kandis.
Nii et küllap leiab ka tänapäeval igaüks midagi kehalisest, mis temale sobib. Kõik ei saagi ju sobida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehalise õpetajana saan öelda, et ükskõik mida tunnis teha, siis alati on keegi kellele ei meeldi. Ja see vihkamine ja mittemeeldimine algabki tüdrukutel viiendast, algklassides kõik lapsed fännavad kehalist. Ärge süüdistage õpetajaid, õpetaja teeb tunnis seda, millised võimalused tal koolis on. Enamus õpetajaid teeb oma tööd südamega ja tahab lastesse liikumispisikut süstida. Kahjuks kodust paljud vanemad töötavad õpetajaid kirudes sellele vastu, nagu teemaalgatajagi puhul näha.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehalise õpetajana saan öelda, et ükskõik mida tunnis teha, siis alati on keegi kellele ei meeldi. Ja see vihkamine ja mittemeeldimine algabki tüdrukutel viiendast, algklassides kõik lapsed fännavad kehalist. Ärge süüdistage õpetajaid, õpetaja teeb tunnis seda, millised võimalused tal koolis on. Enamus õpetajaid teeb oma tööd südamega ja tahab lastesse liikumispisikut süstida. Kahjuks kodust paljud vanemad töötavad õpetajaid kirudes sellele vastu, nagu teemaalgatajagi puhul näha.

Ahah. Et kui õpetaja ei viitsi tunde vaheldusrikkalt läbi viia, siis on lapsevanem virisemises süüdi. Ära ürita nüüd väita, et antud koolis pole muid variante kui kitsehüpped.

Talvel võib neid suurepäraseid õpetajaid ka suusakeskustes näha. Lastel on ettenähtud suusakorrad ning enamus õpetajaid arvab, et nende roll on nimede kirja panemisega läbi. Suusarajal ukerdagu lapsed juba iseenese tarkusest.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehalise õpetajana saan öelda, et ükskõik mida tunnis teha, siis alati on keegi kellele ei meeldi. Ja see vihkamine ja mittemeeldimine algabki tüdrukutel viiendast, algklassides kõik lapsed fännavad kehalist. Ärge süüdistage õpetajaid, õpetaja teeb tunnis seda, millised võimalused tal koolis on. Enamus õpetajaid teeb oma tööd südamega ja tahab lastesse liikumispisikut süstida. Kahjuks kodust paljud vanemad töötavad õpetajaid kirudes sellele vastu, nagu teemaalgatajagi puhul näha.

Ahah. Et kui õpetaja ei viitsi tunde vaheldusrikkalt läbi viia, siis on lapsevanem virisemises süüdi. Ära ürita nüüd väita, et antud koolis pole muid variante kui kitsehüpped.

Talvel võib neid suurepäraseid õpetajaid ka suusakeskustes näha. Lastel on ettenähtud suusakorrad ning enamus õpetajaid arvab, et nende roll on nimede kirja panemisega läbi. Suusarajal ukerdagu lapsed juba iseenese tarkusest.

Sa ise ei käigi lapsega suusatamas?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ise ei käigi lapsega suusatamas?

Kuidas puutub kooli poolt läbi viidavatesse kehalise tundidesse see, mida lapsevanem oma lapsega vabal ajal teeb või ei tee?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehalise õpetajana saan öelda, et ükskõik mida tunnis teha, siis alati on keegi kellele ei meeldi. Ja see vihkamine ja mittemeeldimine algabki tüdrukutel viiendast, algklassides kõik lapsed fännavad kehalist. Ärge süüdistage õpetajaid, õpetaja teeb tunnis seda, millised võimalused tal koolis on. Enamus õpetajaid teeb oma tööd südamega ja tahab lastesse liikumispisikut süstida. Kahjuks kodust paljud vanemad töötavad õpetajaid kirudes sellele vastu, nagu teemaalgatajagi puhul näha.

Ahah. Et kui õpetaja ei viitsi tunde vaheldusrikkalt läbi viia, siis on lapsevanem virisemises süüdi. Ära ürita nüüd väita, et antud koolis pole muid variante kui kitsehüpped.

Talvel võib neid suurepäraseid õpetajaid ka suusakeskustes näha. Lastel on ettenähtud suusakorrad ning enamus õpetajaid arvab, et nende roll on nimede kirja panemisega läbi. Suusarajal ukerdagu lapsed juba iseenese tarkusest.

Ära virise pidevalt. Ôpeta siis oma laps suusatama. Sul on ka mingid kohustused?

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Liikumispisiku saab laps ennekõike ikka kodust. Kui kodus on juba selline suhtumine, et peapealseisu õppimine on mõtetu, rahvaste pall on nõme, õues on külm ja ujudes lähevad juuksed märjaks, siis sellisest perest laps tulebki tundi juba ette negatiivse emotsiooniga.

P.S. kui laps saab suusad esimest korda alla alles koolis, siis polegi õpetajal alguses seal midagi õpetada. Tasakaalutunnetus tulebki alguses ise raja peal kakerdades.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära virise pidevalt. Ôpeta siis oma laps suusatama. Sul on ka mingid kohustused?

Jah. Vastavalt perekonnaseadusele:

§ 116.   Vanema hooldusõiguse põhimõtted
(2) Vanemal on kohustus ja õigus hoolitseda oma alaealise lapse eest (edaspidi vanema hooldusõigus). Vanema hooldusõigus hõlmab õigust hoolitseda lapse isiku eest (edaspidi isikuhooldus) ja õigust hoolitseda lapse vara eest (edaspidi varahooldus) ning otsustada lapsega seotud asju.

Suusatamise, korvpalli, ujumise, kitse-ja kaugushüpete õpetamisest seal juttu pole.
Küll aga on neist juttu kehalise kasvatuse õppekavas.

Mis puutub konkreetselt suusatamisse, siis soovitan alustuseks funktsionaalne lugemine omandada ning samuti ei teeks kahju ka loogiline mõtlemine. Suusakeskuses viibimise kõige tavalisem põhjus ongi justnimelt suusatamine. Või äkki perekool soovitab ka mõne kehalise õpetaja töö üle võtmist ning oma laste kõrval ka võõraste lapste õpetamist?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. kui laps saab suusad esimest korda alla alles koolis, siis polegi õpetajal alguses seal midagi õpetada. Tasakaalutunnetus tulebki alguses ise raja peal kakerdades.

Eksid. Väga kohe.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära virise pidevalt. Ôpeta siis oma laps suusatama. Sul on ka mingid kohustused?

Jah. Vastavalt perekonnaseadusele:

§ 116. Vanema hooldusõiguse põhimõtted

(2) Vanemal on kohustus ja õigus hoolitseda oma alaealise lapse eest (edaspidi vanema hooldusõigus). Vanema hooldusõigus hõlmab õigust hoolitseda lapse isiku eest (edaspidi isikuhooldus) ja õigust hoolitseda lapse vara eest (edaspidi varahooldus) ning otsustada lapsega seotud asju.

Suusatamise, korvpalli, ujumise, kitse-ja kaugushüpete õpetamisest seal juttu pole.

Küll aga on neist juttu kehalise kasvatuse õppekavas.

Mis puutub konkreetselt suusatamisse, siis soovitan alustuseks funktsionaalne lugemine omandada ning samuti ei teeks kahju ka loogiline mõtlemine. Suusakeskuses viibimise kõige tavalisem põhjus ongi justnimelt suusatamine. Või äkki perekool soovitab ka mõne kehalise õpetaja töö üle võtmist ning oma laste kõrval ka võõraste lapste õpetamist?

Loetle oma kohustused. Sul on vist ainult ôigused?

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ära virise pidevalt. Ôpeta siis oma laps suusatama. Sul on ka mingid kohustused?

Jah. Vastavalt perekonnaseadusele:

§ 116. Vanema hooldusõiguse põhimõtted

(2) Vanemal on kohustus ja õigus hoolitseda oma alaealise lapse eest (edaspidi vanema hooldusõigus). Vanema hooldusõigus hõlmab õigust hoolitseda lapse isiku eest (edaspidi isikuhooldus) ja õigust hoolitseda lapse vara eest (edaspidi varahooldus) ning otsustada lapsega seotud asju.

Suusatamise, korvpalli, ujumise, kitse-ja kaugushüpete õpetamisest seal juttu pole.

Küll aga on neist juttu kehalise kasvatuse õppekavas.

Mis puutub konkreetselt suusatamisse, siis soovitan alustuseks funktsionaalne lugemine omandada ning samuti ei teeks kahju ka loogiline mõtlemine. Suusakeskuses viibimise kõige tavalisem põhjus ongi justnimelt suusatamine. Või äkki perekool soovitab ka mõne kehalise õpetaja töö üle võtmist ning oma laste kõrval ka võõraste lapste õpetamist?

Loetle oma kohustused. Sul on vist ainult ôigused?

Mine kooli ja õpi lugema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära virise pidevalt. Ôpeta siis oma laps suusatama. Sul on ka mingid kohustused?

Jah. Vastavalt perekonnaseadusele:

§ 116. Vanema hooldusõiguse põhimõtted

(2) Vanemal on kohustus ja õigus hoolitseda oma alaealise lapse eest (edaspidi vanema hooldusõigus). Vanema hooldusõigus hõlmab õigust hoolitseda lapse isiku eest (edaspidi isikuhooldus) ja õigust hoolitseda lapse vara eest (edaspidi varahooldus) ning otsustada lapsega seotud asju.

Suusatamise, korvpalli, ujumise, kitse-ja kaugushüpete õpetamisest seal juttu pole.

Küll aga on neist juttu kehalise kasvatuse õppekavas.

Mis puutub konkreetselt suusatamisse, siis soovitan alustuseks funktsionaalne lugemine omandada ning samuti ei teeks kahju ka loogiline mõtlemine. Suusakeskuses viibimise kõige tavalisem põhjus ongi justnimelt suusatamine. Või äkki perekool soovitab ka mõne kehalise õpetaja töö üle võtmist ning oma laste kõrval ka võõraste lapste õpetamist?

Loetle oma kohustused. Sul on vist ainult ôigused?

Mine kooli ja õpi lugema.

Ahahh. Kas sa oma 5 klassi inimese ikka täna kooli saatsid?
üldiselt sellised mimmid ajavad itsitama. Kui sinuga nôus ei olda ja sinu probleemi tôsiselt ei vôeta, siis on vestluspartner imelik, lugedagi ei oska.  Aga tôesti sinu suures mures ma probleemi ei näe. Tegele oma lapsega, siis saab suusatatud, uisutatud ja ka üle kitse hüpatud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühekülgsus on jama jah. Selles mõttes on võimlemine isegi päris hea variant, ühte harjutust ikka tund otsa ei tee. See kirutud peapealseis on ju suurepärane kerelihaste harjutus (ja neid on elus vaja küll, eriti kui elu istuvaks kipub kujunema). Pigem “ei saa eluks vajalikke oskusi” sellest, kui mängitakse juhendamata pallimänge (mida nt kontaktsuse pärast osad väldivad, kuigi sama pallimängu harjutused võib-olla sobiksid kenasti).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühekülgsus on jama jah. Selles mõttes on võimlemine isegi päris hea variant, ühte harjutust ikka tund otsa ei tee. See kirutud peapealseis on ju suurepärane kerelihaste harjutus (ja neid on elus vaja küll, eriti kui elu istuvaks kipub kujunema). Pigem “ei saa eluks vajalikke oskusi” sellest, kui mängitakse juhendamata pallimänge (mida nt kontaktsuse pärast osad väldivad, kuigi sama pallimängu harjutused võib-olla sobiksid kenasti).

Pallimängud on ka huvitavad arendavad kordinatsiooni. Mida ôpetaja seal ikka pidevalt juhendab nädalast nädalasse.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära virise pidevalt. Ôpeta siis oma laps suusatama. Sul on ka mingid kohustused?

Jah. Vastavalt perekonnaseadusele:

§ 116. Vanema hooldusõiguse põhimõtted

(2) Vanemal on kohustus ja õigus hoolitseda oma alaealise lapse eest (edaspidi vanema hooldusõigus). Vanema hooldusõigus hõlmab õigust hoolitseda lapse isiku eest (edaspidi isikuhooldus) ja õigust hoolitseda lapse vara eest (edaspidi varahooldus) ning otsustada lapsega seotud asju.

Suusatamise, korvpalli, ujumise, kitse-ja kaugushüpete õpetamisest seal juttu pole.

Küll aga on neist juttu kehalise kasvatuse õppekavas.

Mis puutub konkreetselt suusatamisse, siis soovitan alustuseks funktsionaalne lugemine omandada ning samuti ei teeks kahju ka loogiline mõtlemine. Suusakeskuses viibimise kõige tavalisem põhjus ongi justnimelt suusatamine. Või äkki perekool soovitab ka mõne kehalise õpetaja töö üle võtmist ning oma laste kõrval ka võõraste lapste õpetamist?

Loetle oma kohustused. Sul on vist ainult ôigused?

Mine kooli ja õpi lugema.

Ahahh. Kas sa oma 5 klassi inimese ikka täna kooli saatsid?

üldiselt sellised mimmid ajavad itsitama. Kui sinuga nôus ei olda ja sinu probleemi tôsiselt ei vôeta, siis on vestluspartner imelik, lugedagi ei oska. Aga tôesti sinu suures mures ma probleemi ei näe. Tegele oma lapsega, siis saab suusatatud, uisutatud ja ka üle kitse hüpatud.

Kuule, selgeltnägija, soovitan soojalt sellega rohkem mitte tegeleda.

1. mul pole viiendas klassi käivat last.

2. minu lapsed suusatavad paremini kui lapsi ja nende vanemaid ning saavad ka uisutamise, kitsehüpete, ujumise jne. hakkama. Aga see ongi puhtalt tänu vanematele. Kooli kehalise kasvatuse tunnid ei ära ningit huvi sportimise vastu.

Sportlik mimm.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ôpetaja seal ikka pidevalt juhendab nädalast nädalasse.

Üldiselt tundub päris hea töö olema, kui nädalast nädalasse midagi juhendama ei pea, anna pall kätte ja jälle linnuke kirjas.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Koolilaps Kehaline kasvatus 5 klass