Esileht Koolilaps Kehaline kasvatus-suusatamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Kehaline kasvatus-suusatamine

Postitas:

Laps käib esimeses klassis ja talvel kehaline kasvatus õues ja suusatamine. Kooli lehel kirjas oli, et esimesse klassi mineval õpilasel on vajalik suusavarustus, aga lootsin naiivselt, et suusad ikka kooli poolt on, aga selgub, et ei ole:( Eks siis peab varakult varuma hakkama neid. Kellel veel lapsel koolis kohustuslik suusatamine ja mis riietega nad seal käivad, kas spets suusakostüüm või olete lahendanud muudmoodi selle asja. Ja suusad, need maksavad ju nii palju:( Veel eriti mõeldes, et palju nad siis seal esimeses klassis ikka suusatavad, täitsa võõras probleem mulle see hetkel, üldse ei kujuta ette, kust ja mida osta:( Seletage rumalale, kuidas teie lapsed suusatamas käivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 14:51; 15.10 14:53; 15.10 15:26; 15.10 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parandan ennast. Mitte kuidas nad suusatamas käivad:D Vaid kuidas nad hakkavad suusatamas käima või kuidas eelmine aasta käisid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 14:51; 15.10 14:53; 15.10 15:26; 15.10 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht võõras teema. Tallinnas enamus koolides hakkab ikka suusatamine hiljem ja siis on minek Nõmme spordikeskusesse, kus laenutatakse suuski. Esimese klassi lapsele on suuskade ostmine küll raha loopimine(no kui lpas aktiivselt sellega ei tegele). Ta kasvab sellest varustusest väga ruttu välja. Vastavalt pikkusele suusad ja kepid. Klambrid ja saapad ning hoolduvahendid. Aga üldiselt on talval keh-kasv. ajal lastel talve kombed või paremal juhul talidressid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil suusatasid terve selle aja kui lumi maas oli. Esimene klass käis kooli staadionil suusatamas, alates viiendast klassist vist hakkavad kaugemal käima. Kogu varustus on teise ringi kraam.
Meil hakkas suusatamine juba lasteaias pihta, mingi varustus oli ka lasteaia poolt olemas, aga need olid suht jamad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind teeb see suusatamise teema ka natuke murelikuks. Suusariietuseks oleme arvestanud tavalised talvised jope/püksid. Mingi spetssuusariietuse peale I klassi lapsele ei kavatse ma isegi mõelda.
Meil väikelinna koolis on ka mingisugune suusavarustus küll olemas aga õpetajad käivad ikka peale, et võiks olla lapsel endal – ebameeldiv ju kellegi poolt just kasutatud märgi saapaid jalga panna – arusaadav tegelikult.
Eelmisel aastal kevadel hoidsin soodukatel silma peal, et äkki saab allahinnatult midagi aga ikkagi ei tõusnud käsi ostma. No suusad ehk ostaks veel aga saapad on ju jube kallid.
Ausalt, me pole eriti talispordilembesed peres keegi ja no on kahju nii suurt raha varustuse alla matta. Teise ringi omad ostaks hea meelega, eks peab varsti hakkama pakkumisi otsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ikka nii murest murtud, mõtlengi, et hakkan siis varakult uurima ja ostan siis enne talve tulekut kuskilt odavalt ära, aga ma tõesti ei saa aru, kas ma pean siis iga aasta ostma uued kepid/saapad, sest no laps võib ju suvega ikka tohutult kasvada. Nii peale surutud tundub see:( nii kurvaks teeb, sest no pole poiss mul selline spordi poiss, pigem istuks ja voldiks/meisterdaks kuskil ringis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 14:51; 15.10 14:53; 15.10 15:26; 15.10 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüüd ajasid hirmu nahka … mul ka poiss 1. klassis ning seni vaid mäesuuskadega tutvust teinud. kas tõesti eeldavad koolid, et vanemad teevad sellise kulutuse? ma saan aru, et maal elades on elementaarne, et lapsel suusad toanurgas, aga linnalapsel? ja ärge arvake, et oleme terve perega spordipõlgurid – sugugi mitte. aga eelistaksime ikka ise valida, millise spordialaga tegelemist finantseerida 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.10 15:38; 15.10 16:29; 15.10 16:31; 15.10 20:51; 15.10 21:10; 16.10 20:50; 17.10 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei pea lapsele ostma kallist suusavarustus, keegi ei saa seda nõuda!!! Õpetaja asi on leida lapsele tunnis tegevust, kui tal suuski pole (need lapsed siis kas kelgutavad, kui kelk on, või pannakse nad staadionil jooksma vms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegu on veel paras aeg kiiresti kaltsukatesse-humanadesse-uuskasutuskeskustesse tiir peale teha. tihti leiab suusasaapad euro-paari, suusad max 5¤ eest. kuu aja pärast on juba keerulisem.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]nüüd ajasid hirmu nahka … mul ka poiss 1. klassis ning seni vaid mäesuuskadega tutvust teinud. kas tõesti eeldavad koolid, et vanemad teevad sellise kulutuse? ma saan aru, et maal elades on elementaarne, et lapsel suusad toanurgas, aga linnalapsel? ja ärge arvake, et oleme terve perega spordipõlgurid – sugugi mitte. aga eelistaksime ikka ise valida, millise spordialaga tegelemist finantseerida 🙂 [/tsitaat]

ma olen sünnist peale linnalaps olnud, aga suusatanud olen alati. nii pirital kui mustamäel elades.
praegu elame kesklinnas, aga käime ikka suusatamas, kas siin leidub piisavalt suusatamiskohti, millest paljudesse saab isegi oma väravast suusad all minna.

oma lapse suusavarustus pidevalt teiselt-kolmandalt ringilt saadud, nt 5kl sõitis poiss minu keskaaegsete suusasaabastega, edasi tulid isa ülikooliaegsed suusasaapad. kui jalg täis kasvab, nt 45-46 juures, siis ostame tuttuued, mis jäävad aastakümneteks.
suuskadega pole samuti eales probleemi polnud, kui pole leidnud sobivat kaubandusvõrgust, siis vanaisade-vanaemade pööningutelt leiab ikka mõned sobivad puusuusad. ega suusk suusata, ikka suusataja ise, pole tähtis kas all on 30a vanad puusuusad või mingid tänapäevased ülipeened pütilauad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolil ei ole seaduse järgi õigust nõuda, et lapsel oleksid oma suusavarustus. kui tahetakse teha suusatunde, siis on kooli asi leida selleks varustus. sama on uisutundidega – kui koolil ei ole uisulaenutust ning lapsel uiske, siis ei saa teda selle eest kuidagi karistada.
samas on võimalus, et kui laps ei suusata ega uisuta tunnis, siis saadetakse ta õue jooksma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil väikelinna koolis ka suusatund. Meil on 2 last (eelmine talv siis 7. ja 5. klass) ja ostnud oleme kogu selle aja jooksul kokku 3 paari suuski. 3-4 aastat saab 1 suuskadega hakkama, oleneb lapse kasvu kiirusest. Algul ostsime veidi pikemad. Kepid pidi tõesti mõni aasta igal aastal uued ostma, vahel sai 2 aastat samadega läbi. Aga kepid ei ole väga kallid, alla 10eur. Klambreid saab väikselt jäänud suuskadelt uutele üle tõsta. Saapad oleme kõik kasutatult ostnud. Ja suusad oleme ostnud ned kõige odavamad. Mõned suusamäärded on meil kodus ka ja isa vahel isegi määrib. Kuid esimestel aastatel pole küll määrimisest eriti lugu.
Tegelikult on veel üks kulu, nimelt suusakott. Vähemalt meil saab suuski koolis hoida vaid siis, kui on kotti pakitud ja nimi peal.
Väikseks jäänud varustust on alati võimalik ka maha müüa ja mingi raha tagasi saada.
Suusatamas käivad väiksemad kombe või talvekomplektiga. Ei ole meil veel küll muid riideid nõutud. Nad seal ikka palju passivad ka ja muidu hakkaks külm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 16:18; 15.10 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uued komplektid lastele (suusad, sidemed, kepid, saapad) saab enamikust kauplustest 109.-119.- kätte. Paar aastat saab küll ühe komplektiga sõita. Kui seda pere eelarve tõesti välja ei kannata, siis kasutatud varustus on täiesti ok. Siin perekooliski on kuulutusi pidevalt. Probleem on ikka rohkem kahe kõrva vahel kinni. Mis hullud hooldusvahendid? Algklassi lapsele tuleks osta nn kalasaba suusad, ehk siis need alt sakkidega, need ei vaja muud hooldust kui ainult kevadel enne seisma jätmist võiks ära puhastada. Need on parimad suusad algklassi lapsele, lisaks ei vaja hooldamist. Kui osta hooldamist vajavad suusad, siis muidugi tuleb ka sellega arvestada, et peab määrima iga kord jmt. Kui laps neid suuski katki ei suusata, siis saab ju need pärast jällegi järelturul maha müüa. Suuskadel on järelturul väga hea minek.

Riietus on meie klassis enamikul tavaline püksid+jope (ehk needsamad, millega nad tänaval käivad). Mina oma lapsele ostsin tõesti spetsiaalse funktsionaalse spordiriietuse, sest sellega on tunduvalt mugavam sportida. Püksid ostsin kasutatult ja ülejäänu välismaa netipoodidest suure alega. Kui vähegi julgete välismaa netipoode vaadata, siis seal on tihtipeale megasuured aled. Praegu näiteks on eelmise hooaja suusariided tugevas ales (muidugi juhul kui neid veel alles on).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 16:18; 15.10 16:39; 16.10 18:56; 17.10 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Uued komplektid lastele (suusad, sidemed, kepid, saapad) saab enamikust kauplustest 109.-119.- kätte. Paar aastat saab küll ühe komplektiga sõita.
[/tsitaat]

Paar aastat samade saabastega? Kahtlen sügavalt …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.10 15:38; 15.10 16:29; 15.10 16:31; 15.10 20:51; 15.10 21:10; 16.10 20:50; 17.10 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]praegu on veel paras aeg kiiresti kaltsukatesse-humanadesse-uuskasutuskeskustesse tiir peale teha. tihti leiab suusasaapad euro-paari, suusad max 5¤ eest. kuu aja pärast on juba keerulisem.

[small]Kägu kirjutas:[/small]

praegu elame kesklinnas, aga käime ikka suusatamas, kas siin leidub piisavalt suusatamiskohti, millest paljudesse saab isegi oma väravast suusad all minna.

[/tsitaat]

vot meie ka kesklinnas, ikka väga kesklinnas (Kaubamaja kohe kõrval) … mis suusakohti sa mulle siis soovitad? Tammsaare parki?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.10 15:38; 15.10 16:29; 15.10 16:31; 15.10 20:51; 15.10 21:10; 16.10 20:50; 17.10 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Paar aastat samade saabastega? Kahtlen sügavalt …

[/tsitaat]

Minu lapsed on siiani saanud. Tavapärase 0,5 cm kasvuvaru asemel on 1,0 cm kasvuvaru. Kui vaja, siis esimesel aastal läheb soojem/villane sokk peale. Tavaliselt siiski ei ole vaja, sest laste saapad on nn kombisaapad ning ei loksu nagunii jalas. Teisel aastal siis juba ainult tavaline spordisokk ja kõik toimib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 16:18; 15.10 16:39; 16.10 18:56; 17.10 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline, et põhjamaal elava lapse puhul ei peetagi suuski ja suusatamist elementaarseks.
Nutitelefoni ja Egiptusereisi seevastu ilmselt küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 16:57; 16.10 18:26; 23.10 12:45; 23.10 14:01;
To report this post you need to login first.

Kui vanemad on suusavõhikud, siis JÄRELTURG on selle asja nimi, kust on arukas varustus muretseda. Suusatajat lapsest niikuinii ei saa, eriti kui selle üle üks virin ja ving käib kogu aeg.

On kogemus ka 3 aastat sama saabastega sõitmisel, on kogemus, et saapad vaid pooleks talveks. Midagi kindlat ei ole. Saapaid laenutada ja vahetada tutvusringkonnaga on tänuväärt mõte ja oleme seda ikka teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb perest, kontekstist, traditsioonidest. Mina olin ülimalt ebasportlik laps, no ikka väga-väga ebasportlik. Oleks ainult toas istunud, nina raamatutes. Kehaline tundus koolis kõige jälgim aine üldse ja viimane olin ma ka peaaegu kõigil aladel.

Aga ma elasin Tallinnas Pirita linnaosas ning Kloostrimets algas maja tagant – ja see, et kõigil lastel on suusad ja kõik lapsed käivad talvel suusatamas (isegi mina oma laiskuse ja mugavuse juures paar korda nädalas ikka käisin, kui ilmad vastavad olid) tundus maailma kõige enesestmõistetavam asi. Sestap pole ma ka kunagi ette kujutanud, et minu lapsel alates neljandast-viiendast eluaastast võiks üldse mitte suuski, suusakeppe ja saapaid olla (spetsiaalseid riideid pole seevastu kunagi plaaninud hankida). Jalgratas, suusad ja ujumisriideid tunduvad mulle sama elementaarsed ja hädavajalikud asjad nagu beebile lapsevanker või voodi – et kallid küll, aga esmatarbekaup ju ometi, ei saa ostmata jätta. 😉

Koolis käisin ma aga Tallinna kesklinnas ja kooli tõttu polnud mul vist 11 aasta jooksul kordagi suuski tarvis, ning kui tagantjärele mõelda, siis ma tegelikult ei tea, kui paljudel mu klassikaaslastest suusad üldse olid või kas nad suusatamas käisid. Minu jaoks oli see nii enesestmõistetav, et ma ei osanud isegi mõelda, et mõni laps võiks ka mitte suusatada. (Meenub üks telesaade, kus Hando Nahkur rääkis, kuidas ta alles koolilapsena oli suure üllatusega teada saanud, et on inimesi, kes ei oska klaverit mängida. :P) Meil oli klassis küll väga ägedaid sporditüdrukuid ja -poisse, aga kas nad ka suusatasid? Pole aimugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 17:14; 16.10 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil on ka ikka mitu aastat sama saabas sobinud. Aga eks see oleneb lapsest, meil ei ole hüppelist kasvu olnud, ikka tasa ja targu kasvamine.
Saapa oleme alati suurema ostnud algul. Tänapäeva saapad on nii ümber jala, et võib veidi suurem olla küll.
Saabaste järelturg on hea, sest saapaga eriti midagi ei juhtu. Kasutatud saapa saad vabalt sama hinnaga veel edasi müüa. Suuskade endaga on raskem. Need võivad ikka korralikult räsitud saada, kui ei olda hoolikas.
Minu enda lapsepõlve juurde kuulusid suusatamine, uisutamine, ujumine ja jalgrattasõit. Ja seda olen ka laste puhul elementaarseks pidanud ja need vahendid neile soetanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 16:18; 15.10 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ma pean suusatamist üheks talvel harrastavaks kehalise kasvatuse osaks, ise käisin koolis, kus iga talv sai suusatatud. Suusatamist selgeks ei saanud, liiga koba olin. Ja tegelt ma ei vingunud ega virisenud, lihtsalt ei arvanud, et suusad/kepid/saapad peab tõesti ise ostma, sest meil küll omalajal olid sellised asjad koolist. Ja võib-olla temast isegi saab kunagi suusataja 😉 Ja otseloomulikult alustan ma JÄRELTURUST. Igaljuhul sain siiski nii palju targemaks, et riided siis tavalised soojad püksid ja jope, ekstra kostüümi ei osta. Tänud kõigile vastajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 14:51; 15.10 14:53; 15.10 15:26; 15.10 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane aeg on tõesti järelturult otsida. olen mõlemalt lapsele leidnud väga hea varustuse. 3a tüdrukule leidsin juba juulikuus suusasaapad, peaaegu uued madshusi omad, 8 euroga. ka 7a poisile sain eelmisel aastal järelturult korraliku varustuse, vast saab sellega nüüd 1. klassis ka hakkama. nii et tuleb ise aktiivselt nüüd vaatama hakata, siis saab kindlasti. ja meist edasi lähevad asjad ju ka kunagi buduaari müüki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lubati 1.kl ka kelk kaasa võtta, aga neid oli vähe. Spets talvevarustuse laadad alles tulevad. Mina suunasin lapse juba enne kooli suusatama (ja uisutama). Õppis ise suuski alla panema. Saapad 4 euri, suusad 10 euri. Müüsime veel maha ka. Uus varustus ka kasutatud. Laps vedas minu ka rajale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 1 kl.lapsel peavad ikka olema suusad, sidemed, saapad. Minu lapsed suusatavad talvel heameelega, aga spets suusavarustust küll ei kavatse neile osta. Tavalised suusad Karhu meil ja tavalise talvesaapaga nn rihmadega. Siiani saanud suusatatud küll ja küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil keka õpetaja soovitas osta odavad suusad järvinenid vm. Saapad on ka seinast seina hindadega ja arvesta, et aastaga kasvab välja.
Riietuse osas andsin kaasa meriinovillase pluusi, mis oli talvejope all, t-särgi peal. Pärast tunnid jätkusid, siis vahetas ära kuiva t-särgi vastu. Suusapükste all soepesu, aga ausalt öeldes oli suusapükse ikka liiga palju. Seega meeletut riiete tassimist polnud.
Kui laps ikka fännab suusatamist, nagu minu laps, siis tasub investeerida, suusatab mõnuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vot meie ka kesklinnas, ikka väga kesklinnas (Kaubamaja kohe kõrval) … mis suusakohti sa mulle siis soovitad? Tammsaare parki?[/tsitaat]

kunagi sain ise 21.kk õppides praeguses politseipargis pisavalt kehalisetundides ringiratast suusatada.
laps käib igal aastal klassikaaslastega vastlapäevasõite tegemas vabaduse väljaku ääres, seal võidusamba kõrval nõlvakul.
toompea ümbrus, snelli tiigi ümbrus, tornide väljak on suusatamiseks sobivad.
juhkentalist kuni veerennini on järvevana tee ja filtri tee vahel totaalne tühermaa, kus on võimalik suusatada.
ise ka kesklinna elanik, aga kuna meil on tegu kitsa agulitänavaga, kuhu lumekoristusautod talvel ei jõua (ise tuleb labidameest mängida), siis võib ka meie väravas talvel rahus suusad alla panna, et lähimasse parki suuskadega minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 20:38; 15.10 22:02; 16.10 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kunagi sain ise 21.kk õppides praeguses politseipargis pisavalt kehalisetundides ringiratast suusatada.
laps käib igal aastal klassikaaslastega vastlapäevasõite tegemas vabaduse väljaku ääres, seal võidusamba kõrval nõlvakul.
toompea ümbrus, snelli tiigi ümbrus, tornide väljak on suusatamiseks sobivad.
juhkentalist kuni veerennini on järvevana tee ja filtri tee vahel totaalne tühermaa, kus on võimalik suusatada.
ise ka kesklinna elanik, aga kuna meil on tegu kitsa agulitänavaga, kuhu lumekoristusautod talvel ei jõua (ise tuleb labidameest mängida), siis võib ka meie väravas talvel rahus suusad alla panna, et lähimasse parki suuskadega minna.[/tsitaat]

ja sa nimetaksid seda suusatamiseks kui saadaksin lapse kuskile parki mingit sajameetrist ringi tegema? liikudes tihti snelli tiigi ümbruses näen, kuidas need lapsed seal \”suusatavad\”. mõni üksik teeb arvestatavaid suusatamisliigutusi, ülejäänud \”kakerdavad\” kuis oskavad. mõtestatud tegevusena see igatahes küll välja ei paista 🙂 ma ei tea – ujugu või tehku kätekõverdusi samal ajal, oleks tulemus mõistlikum ning rahakotil samuti kergem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.10 15:38; 15.10 16:29; 15.10 16:31; 15.10 20:51; 15.10 21:10; 16.10 20:50; 17.10 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja sa nimetaksid seda suusatamiseks kui saadaksin lapse kuskile parki mingit sajameetrist ringi tegema? liikudes tihti snelli tiigi ümbruses näen, kuidas need lapsed seal \”suusatavad\”. mõni üksik teeb arvestatavaid suusatamisliigutusi, ülejäänud \”kakerdavad\” kuis oskavad. mõtestatud tegevusena see igatahes küll välja ei paista 🙂 ma ei tea – ujugu või tehku kätekõverdusi samal ajal, oleks tulemus mõistlikum ning rahakotil samuti kergem.[/tsitaat]
Paraku kuidagi peab see laps ju alustama, alguses kakerdavad kõik. Vähesed sünnivad proffideks, suusatamine on suht tehniline ala. Nii minu lapsepõlves kui ka oma lapsed on suusatanud 3 eluaastast alates, nüüd juba kuuene ootab pikisilmi lund et suusatama minna. Meie vanalinna hoovis on kokku 20 meetrine ring ja poisid uhavad rõõmuga, shnellis on suisa luksvärk ju, suhtumise küsimus.
Spordipisik on üks vahva pisik, tekitage ja andke oma lastele edasi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 21:02; 15.10 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Spordipisik on üks vahva pisik, tekitage ja andke oma lastele edasi![/tsitaat]

ja kui ei suusata, siis järelikult spordipisik puudub? minul poiss ujub, jookseb, sõidab rattaga, mängib tennist … kõike suure naudinguga. aga vot suusatamine ei istu. ja vot mina ei pea õigeks, et siis kool ootab, et mina pean sadu eurosid matma sellise tegevuse alla, mis lapsele ei istu. kui see suusatamine on koolile nii oluline, siis organiseerigu varustuse laenutamine ja mul poleks midagi selle vastu kui mu laps kuskil pargis nende suuskadega kakerdamas käib …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.10 15:38; 15.10 16:29; 15.10 16:31; 15.10 20:51; 15.10 21:10; 16.10 20:50; 17.10 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja kui ei suusata, siis järelikult spordipisik puudub? minul poiss ujub, jookseb, sõidab rattaga, mängib tennist … kõike suure naudinguga. aga vot suusatamine ei istu. ja vot mina ei pea õigeks, et siis kool ootab, et mina pean sadu eurosid matma sellise tegevuse alla, mis lapsele ei istu. kui see suusatamine on koolile nii oluline, siis organiseerigu varustuse laenutamine ja mul poleks midagi selle vastu kui mu laps kuskil pargis nende suuskadega kakerdamas käib … [/tsitaat]
eks igaüks oma võimete kohaselt.
nt poja kooli suusatunnid toimuvad ühes spordikeskuses, kus on võimalik varustust laenutada. eelmisel aastal oli 2¤ kord, lisaks riiete hoiukapi tasu. kui suusatunde on 3.veerandil ca 10 nädalat jutti, siis on kulu päris suur. odavam on osta kasutatud saapad ning suusad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 20:38; 15.10 22:02; 16.10 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja kui ei suusata, siis järelikult spordipisik puudub? minul poiss ujub, jookseb, sõidab rattaga, mängib tennist … kõike suure naudinguga. aga vot suusatamine ei istu. ja vot mina ei pea õigeks, et siis kool ootab, et mina pean sadu eurosid matma sellise tegevuse alla, mis lapsele ei istu. kui see suusatamine on koolile nii oluline, siis organiseerigu varustuse laenutamine ja mul poleks midagi selle vastu kui mu laps kuskil pargis nende suuskadega kakerdamas käib … [/tsitaat]
Kas sa ise suusatad? Võib olla, et su suhtumist peegeldab laps, sest ütlen veelkord, suusatamine on tehniline ala, kui tehnikat ei valda, on see tõesti rassimine hambad ristis.
Nii sportlik poisil on selliseid üldalasid tehes suurepärased eeldused suusatamiseks, kakerdab vast sada meetrit, edasi paneb uisku juba. Tegelikult ei ole tõesti suusavarustus nii kallis kui arvatakse, ei pea ostma profivarustust, meie lapsepõlves käis suusk saapa külge rihmadega ja sai ka suusarõõmu nauditud, onju! Pealegi saad edasi ju müüa kui välja kasvab.
Eks iga pere otsustab, kuidas ta selle küsimuse lahendab. Nii ka teie pere, soovin jõudu Teile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 21:02; 15.10 22:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Koolilaps Kehaline kasvatus-suusatamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.