Esileht Koolilaps Kehaline kasvatus

Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )

Teema: Kehaline kasvatus

Postitas:

meie koolis vist on normid. mul on kaks põhikooli lõpuklasside last, poiss ja tüdruk, mõlemad väikest kasvu, sitked ja kiired. ma ei liialda, kui ütlen, et semestris käivad nad 3-4 tunnis. aga kuna mõlemad täidavad ära normid ja mõnes asjas, nt nii pika kui ka lühikese maa jooksudes, on tugevalt üle normi, siis on mõlemal kehaline viis, hoolimata paljudest põhjuseta puudumistest. see, et nad põhjuseta puuduvad, kajastub käitumise ja hoolsuse hinnetes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu endise kooli kehalise “õpetajad” on seal igatahes niisama targalt alles.

Ma ei võitleks normidega, küll aga sellega, kui kehaline on just kui aine, mida üldse õpetama ei pea. Lihtsalt ütled tunni alguses, et täna peavad lapsed tegema mingit asja korra soojenduseks ja siis hinde peale. Katsugu matemaatikaõpetaja midagi sellist teha ????

Mul oli terve põhikooli aja selline õpetaja. “Nii, nüüd viskame palli!” Viskasin nii 6. kui ka 9. klassis 10-15 meetrit, sain kolme ja natuke pahandada. Maal loopisin iga suvi kive üle põllu, aga kasu ei midagi.
Keskkoolis, esimene kord, kui palliviset tegime, ütles õpetaja, et sulle pole seda vist üldse õpetatud. Näitas ja rääkis paar korda kuidas peab viskama ja viskasin kohe 22 meetrit. Päris normaalseks ma tehnikat selle pisukese õpetamisega ei saanud, kuid edaspidi viskasin alati 20 meetri kanti ja ikka üle ka.

1. klassis pandi veerandi lõpus lapsele hüppenööriga hüppamise eest hindeks 2 ja kirjutati, et kuidas laps seda üldse ei oska. Mida õpetaja terve veerandi siis tegi? Laps igatahes väitis, et seda ei õpetatud. Mina jälle ei teadnud, et selline ala on 1. klassi kehalise õppekavas (esimene laps) ja olime tõesti vaid paar korda kodus natuke hüpanud ja mitme aasta eest. Õpetaja leidis, et aga teised (enamus) ju oskavad ja järelikult peab minu laps ka oskama. Oleks ta siis koduseks ülesandeks kirjutanud, et harjuta hüppenööriga hüppamist, aga kunagi polnud ühtki kommentaari ega kodust ülesannet märgitud. Õnneks see õpetaja kaua minu last ei õpetanud ja järgmine juba kirjutas, kui midagi oli vaja harjutada. Ja kaksi ka ei pannud, laps läks rõõmuga tundi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.05 17:21; 23.05 20:47; 24.05 01:29; 24.05 12:40; 01.06 01:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil norme otseselt pole, aga isegi kui sa vere ninast välja pingutad, ei pruugi sa saada häid hindeid, sest head hinded jagunevad parimatele tulemustele. Jooksuvõistluse viimased saavad kolmed. See minu meelest ei motiveeri eriti kiiremini jooksma järgmine kord, sest keegi jääb ju alati viimaseks.
Mu lastel on sama kehalise õpetaja ja see laps, kes sporti ei armasta, saab kõik viied ja see, kes käib nii tantsutrennis kui jalkas, saab hindeid kolmest viieni. Ju noorema lapse klass on palju sportlikum siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )


Esileht Koolilaps Kehaline kasvatus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.